Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

A tapasztalataitokra és a tudásotokra lenne szükségem!

Most, hogy már hűvösek vannak reggelente, egy kicsit nehezebben indul az autóm. (Persze ebben biztosan az is benne van, hogy 19 éves a kicsike. <_< ) Valahol azt olvastam, hogy a dízeleknél megoldás lehet a hidegindító, illetve ha a gázolajhoz egy kis benzint adunk. Erről a "benzines keverésről" tud valaki valamit? Mennyi gázolajhoz mennyi benzint kell adni? Valóban segít az indításnál?

A másik dolog pedig az lenne, hogy az egyik ismerősöm szerint - aki 30 éve dízel teherautókkal jár - a gázolaj "száraz", ezért jót tesz az autónak, ha a gázolajhoz 2T olajat adunk, az rendbe teszi az adagolót, a motort, fellazítja a gyűrűket, stb. Ez igaz? Tud erről valaki valamit? :wacko:

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tapasztalataitokra és a tudásotokra lenne szükségem!

Most, hogy már hűvösek vannak reggelente, egy kicsit nehezebben indul az autóm. (Persze ebben biztosan az is benne van, hogy 19 éves a kicsike. <_< ) Valahol azt olvastam, hogy a dízeleknél megoldás lehet a hidegindító, illetve ha a gázolajhoz egy kis benzint adunk. Erről a "benzines keverésről" tud valaki valamit? Mennyi gázolajhoz mennyi benzint kell adni? Valóban segít az indításnál?

A másik dolog pedig az lenne, hogy az egyik ismerősöm szerint - aki 30 éve dízel teherautókkal jár - a gázolaj "száraz", ezért jót tesz az autónak, ha a gázolajhoz 2T olajat adunk, az rendbe teszi az adagolót, a motort, fellazítja a gyűrűket, stb. Ez igaz? Tud erről valaki valamit? :wacko:

Előre is köszönöm!

Szerintem ilyenkor elsőnek az akksit, és az izzítógyertyákat kéne megnézni. Ha azok redben vannak, csak után kezdenék el trükközni.

A benzin rátankolást a nagyon hideg északi helyeken alkalmazzák a kamionosok de a mi éghajlatunk nem olyan zord, hogy erre szükség lenne. Itt erre bőven elég a téli dízel amit a kutakon árulnak.

A 2t olaj azonban jó ötlet, és működik is, egy volt tanárom (mérnök, autószerelő) évek óta így használja a t4-es tranyóját, már több százezer km van benne, de az autó hibátlan, nem kellett az adagolóhoz nyúlni. Ő egy tankhoz önt egy litert, ami a tranyónál asszem 80-100 litert jelent. Természetesem ez csak s régi mechanikus adagolósaknál szabad.

Link to comment
Megosztás:

Most megelőztelek genya...XD

Jóvanna, telefonról nem vagyok olyan kapkodós. Meg különben is, állítólag dolgozok, vagy mi :lol:

Egy árkozás elég volt nekem tavaly :D

De akkor marad így

Akkor ezt megbeszéltük :D

Meg belső antennával kapcsolatban... A test kábelt hova rögzítsem, ahol nem is néz ki hülyén!? o.O

Mindenképp valami kárpit alatt, de konkrétan milyen antennáról van szó?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.