Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Miért kell alkusszal biztosítást kötni?

Csináld magad és rendben lesz. :D

5 éve a Netriskkel kötöm, egyszer regisztráltam náluk, a kocsi minden adata bent van náluk, én csak évente egyszer kattintok rájuk, amikor váltani akarok. Ennyi.

Pénzt nem kérnek érte, automatikusan jönnek a papirok. Mindig a legolcsóbbat választom. Tök jó! :)

Link to comment
Megosztás:

5 éve a Netriskkel kötöm, egyszer regisztráltam náluk, a kocsi minden adata bent van náluk, én csak évente egyszer kattintok rájuk, amikor váltani akarok. Ennyi.

Pénzt nem kérnek érte, automatikusan jönnek a papirok. Mindig a legolcsóbbat választom. Tök jó! :D

Én is őket preferálom. :)

Gondolom a biztosítók tejelnek nekik a kötések után, azért nem a mi zsebünkben kotorásznak. :D

Link to comment
Megosztás:

Figyelj mester! Lehet hogy fórumot tévesztettél..... :D :)

Múlthéten a 320d Bömbi, most meg az Audi! Mégis egy B Corsád van...Hogy is van ez? :D

500 helyett csak 200-at kellett érte fizetni.Viszont nem adják ki a törzskönyvét 3évig 2012 augusztusig.

Egyébként régen eladtam volna,mert már ráköltöttem a vételárát(500ezret),de még mindig jönnek a bajok.

Lényeg az,hogy rámtukmálták, (szerelő volt az illető),hogy ezek nagyon jó kis autók (most már tudom,hogy jól meg lehet élni a szervizeléséből) 5-10 ezer forintból javíthatóak a nyűgjei (de abból jön minden hónapban vagy kettő)

Szóval én nem igazán szeretem szívatni magamat,tehát Opelt többet nem veszek.

Link to comment
Megosztás:

500 helyett csak 200-at kellett érte fizetni.Viszont nem adják ki a törzskönyvét 3évig 2012 augusztusig.

Egyébként régen eladtam volna,mert már ráköltöttem a vételárát(500ezret),de még mindig jönnek a bajok.

Lényeg az,hogy rámtukmálták, (szerelő volt az illető),hogy ezek nagyon jó kis autók (most már tudom,hogy jól meg lehet élni a szervizeléséből) 5-10 ezer forintból javíthatóak a nyűgjei (de abból jön minden hónapban vagy kettő)

Szóval én nem igazán szeretem szívatni magamat,tehát Opelt többet nem veszek.

Ezek a sztereotípiák... :) :D :D

Attól, hogy egy márka egy darabjával szívsz, az még nem szar.Van, aki Mercedes-Benz miatt őszül meg, van aki Trabant miatt. Mi is szívtunk egy francia autóval, mégsem mondom, hogy sosem vennék Citoren-t vagy franciát. Az utóbbi időben 3 francia is volt nálam és egyikre sem panaszkodhattam.

Link to comment
Megosztás:

Ezek a sztereotípiák... :) :D :D

Attól, hogy egy márka egy darabjával szívsz, az még nem szar.Van, aki Mercedes-Benz miatt őszül meg, van aki Trabant miatt.

Ezeket az autókat 10évre meg nagyjából 200.000km-re tervezik,aztán vagy bedarálni kell vagy apránként körbe kicserélni mindent.

Értem én,hogy lehet pont mellényúltam,de ha megint Opelt vennék,akkor nem akarok úgy járni,mint a viccben a vadász a medvével. (vadász,vadász..te sz*pni jársz ide) :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem igen-igen jó autók.

Ez a 3.0TDI annyit fogyaszt mint az én corsám. 5.5 országút és 8.5körül elvan városban.

Viszont nem 45le hanem 240....

Lehet, csak nekem nem tetszik. Az uccsó Audi ami nekem bejött ez volt:

És nem mellékesen a fönököm A6-osára annyiba volt a fékcsere mint nekem az egész kocsi. Nemrég ugyanúgy járt mint én , azzal a különbséggel, hogy nem egy Passatot vert telibe hátulról, hanem egy betonmixert. Nekem forintosítva 13ezer forintomba került a kocsi megjavítása + Öcsibácsi zárhídja, és FPepe lámpája, nem hiszem, hogy a kedves főnök megúsza ennyiből, szerintem nem áll meg fél misi alatt. És nem jött el saját lábon mint én, tréleren hozták haza. De amúgy biztos jó az Audi. :)
Link to comment
Megosztás:

Ezek a sztereotípiák... :) :D :D

Attól, hogy egy márka egy darabjával szívsz, az még nem szar.Van, aki Mercedes-Benz miatt őszül meg, van aki Trabant miatt. Mi is szívtunk egy francia autóval, mégsem mondom, hogy sosem vennék Citoren-t vagy franciát. Az utóbbi időben 3 francia is volt nálam és egyikre sem panaszkodhattam.

A volt nálad az mit jelent? Mentél vele egy hétig meg raktál bele 1500km-t? Beb*szna ha már ennyit sem bírnának...

Egy (in)fluence mennyi? 4milka? És egy azonos kategóriájú német,japán? inkább 8milka...fél áron nem lehet csodát várni tőlük.

Szerk: Azt félve merem megkérdezni,de hány éves korában várható,hogy a tetőkárpit a fejemre esik? :D És mennyiből javítható?

Link to comment
Megosztás:

A volt nálad az mit jelent? Mentél vele egy hétig meg raktál bele 1500km-t? Beb*szna ha már ennyit sem bírnának...

Egy (in)fluence mennyi? 4milka? És egy azonos kategóriájú német,japán? inkább 8milka...fél áron nem lehet csodát várni tőlük.

Egy hétig van nálam általában egy autó. És hidd el, ennyi idő alatt bőven ki lehet tapasztalni, hogy hosszútávon mennyire lesz kellemes társ, persze a megbízhatóság oldaláról nyilván nem tudunk nyilatkozni. Viszont nem is egyszer előfordult már, hogy kollégám alatt megállt az autó és sehova tovább. Érdekes módon legutóbb egy japán játszott velünk ilyet.

Visszatérve: a Fluence persze, hogy már 4 millió, és persze, hogy nem csúcsminőség, magam is tapasztaltam az alacsony költségű gyártást, azonban 5 millió alatt félbőr, kétzónás klíma, xenon, fűthető ülés...stb, egyszóval full extrás és közben belül is rendkívül tágas. Ár/érték arányban nem rossz. Van, akinek épp ez kell.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, csak nekem nem tetszik. Az uccsó Audi ami nekem bejött ez volt:
És nem mellékesen a fönököm A6-osára annyiba volt a fékcsere mint nekem az egész kocsi. Nemrég ugyanúgy járt mint én , azzal a különbséggel, hogy nem egy Passatot vert telibe hátulról, hanem egy betonmixert. Nekem forintosítva 13ezer forintomba került a kocsi megjavítása + Öcsibácsi zárhídja, és FPepe lámpája, nem hiszem, hogy a kedves főnök megúsza ennyiből, szerintem nem áll meg fél misi alatt. És nem jött el saját lábon mint én, tréleren hozták haza. De amúgy biztos jó az Audi. :)

Egy 6milkás autóra ráköltesz fél milkát..nagy kaland.

Viszont egy 500eFt-os autóra 500eFt-ot na az nagy kaland.

Milyen szar lehet annak akinek van otthon jakuzzija meg medencéje,mert állandóan csak takarítani kell,meg milyen szar dolog lehet kifizetni 100e gázszámlát mert be kell fűteni azt a qurva villát a Szemlőhegyen!

Link to comment
Megosztás:

Egy 6milkás autóra ráköltesz fél milkát..nagy kaland.

Viszont egy 500eFt-os autóra 500eFt-ot na az nagy kaland.

Milyen szar lehet annak akinek van otthon jakuzzija meg medencéje,mert állandóan csak takarítani kell,meg milyen szar dolog lehet kifizetni 100e gázszámlát mert be kell fűteni azt a qurva villát a Szemlőhegyen!

Ember!

6 éve vettem a kocsimat félmilláért, ráköltöttem rögtön, az első hónapban még félmillát, és azóta ez az autóm. Most 19 éves.

Félmillás autótól mit vársz,

Hogy úgy ahogy van, használod életed végéig? :)

Link to comment
Megosztás:

Ember!

6 éve vettem a kocsimat félmilláért, ráköltöttem rögtön, az első hónapban még félmillát, és azóta ez az autóm. Most 19 éves.

Félmillás autótól mit vársz,

Hogy úgy ahogy van, használod életed végéig? :)

Másrészt, akinek villája van, az nem minimálbérből él. Így mindenki olyan autót válasszon, amit fent tud tartani.

Link to comment
Megosztás:

Egy 6milkás autóra ráköltesz fél milkát..nagy kaland.

Viszont egy 500eFt-os autóra 500eFt-ot na az nagy kaland.

Milyen szar lehet annak akinek van otthon jakuzzija meg medencéje,mert állandóan csak takarítani kell,meg milyen szar dolog lehet kifizetni 100e gázszámlát mert be kell fűteni azt a qurva villát a Szemlőhegyen!

Jó-jó akkor maradjunk a magasabb kategóriánál. Tényleg többet ér egy 15millás Audi egy 7 milliós Insigniánál 8 miiló forintal? :) Az autó számomra csak egy eszköz, elvisz A pontból B pontba. Bármennyi pénzem lenne, akkor sem vennék Audit, vennék Omegát, vennék Ford GT-t vagy akár egy ilyet. De Audit nem.

Link to comment
Megosztás:

Jó-jó akkor maradjunk a magasabb kategóriánál. Tényleg többet ér egy 15millás Audi egy 7 milliós Insigniánál 8 miiló forintal? :) Az autó számomra csak egy eszköz, elvisz A pontból B pontba. Bármennyi pénzem lenne, akkor sem vennék Audit, vennék Omegát, vennék Ford GT-t vagy akár egy ilyet. De Audit nem.

300.000-ért olyan full extrás Omegát kapsz, hogy megnyalod a 10 ujjadat utána!

Link to comment
Megosztás:

Jó-jó akkor maradjunk a magasabb kategóriánál. Tényleg többet ér egy 15millás Audi egy 7 milliós Insigniánál 8 miiló forintal? :) Az autó számomra csak egy eszköz, elvisz A pontból B pontba. Bármennyi pénzem lenne, akkor sem vennék Audit, vennék Omegát, vennék Ford GT-t vagy akár egy ilyet. De Audit nem.

Az autó nekem is egy eszköz, ami elvisz A-ból B-be, de azért nem utasítanám vissza a kényelmet, amit egy modern autó tud nyújtani (pl A6 vagy Insignia).

Persze a realitásokon kell maradni, magyarul:

Akinek nem telik banánra, ne vegyen majmot :D

Szeretnék olyan autót venni, de csak KP-ra. :D

Amíg össze nem jön egy használt Insignia ára, marad az F Astra :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem be se szólsz? :D

Áááá neked nem merek...Tőled félek :)

500 helyett csak 200-at kellett érte fizetni.Viszont nem adják ki a törzskönyvét 3évig 2012 augusztusig.

Egyébként régen eladtam volna,mert már ráköltöttem a vételárát(500ezret),de még mindig jönnek a bajok.

Lényeg az,hogy rámtukmálták, (szerelő volt az illető),hogy ezek nagyon jó kis autók (most már tudom,hogy jól meg lehet élni a szervizeléséből) 5-10 ezer forintból javíthatóak a nyűgjei (de abból jön minden hónapban vagy kettő)

Szóval én nem igazán szeretem szívatni magamat,tehát Opelt többet nem veszek.

A többi autó is ilyen :D

Link to comment
Megosztás:

Ember!

6 éve vettem a kocsimat félmilláért, ráköltöttem rögtön, az első hónapban még félmillát, és azóta ez az autóm. Most 19 éves.

Félmillás autótól mit vársz,

Hogy úgy ahogy van, használod életed végéig? :D

Dehogy használom életem végéig! :D

Viszont elvárható lenne,hogy egyszer azért összeálljon a dolog vagy legalább egy olyan autó lenne,amit élvezet vezetni,annak megbocsájtja az ember a nyűgjeit.Most például a fűtőmotor döglődik,nyöszörög 43eFt az új. :)

De ez a pénzt is viszi és a vezetési élménye is 0.

Olyan mintha lenne az embernek egy ronda,kövér,mindenhol ügyetlen felesége,aki azért szereti magát kéretni,drága fodrászhoz,kozmetikushoz járni,de ugyanolyan ronda marad.(Az én Corsám)

Vagy kb.ugyanannyit vagy kicsit többet kell rá költeni viszont így is egy mocskos qurva marad,de minden percét élvezed,amit vele töltesz.(ugyanennyi pénzért öreg BMW,Audi,stb.)

Link to comment
Megosztás:

Dehogy használom életem végéig! :D

Viszont elvárható lenne,hogy egyszer azért összeálljon a dolog vagy legalább egy olyan autó lenne,amit élvezet vezetni,annak megbocsájtja az ember a nyűgjeit.Most például a fűtőmotor döglődik,nyöszörög 43eFt az új. :D

De ez a pénzt is viszi és a vezetési élménye is 0.

Olyan mintha lenne az embernek egy ronda,kövér,mindenhol ügyetlen felesége,aki azért szereti magát kéretni,drága fodrászhoz,kozmetikushoz járni,de ugyanolyan ronda marad.(Az én Corsám)

Vagy kb.ugyanannyit vagy kicsit többet kell rá költeni viszont így is egy mocskos qurva marad,de minden percét élvezed,amit vele töltesz.(ugyanennyi pénzért öreg BMW,Audi,stb.)

Komolyan, vezetési élményt keresel egy 1.2es Corsában :)

Link to comment
Megosztás:

Dehogy használom életem végéig! :D

Viszont elvárható lenne,hogy egyszer azért összeálljon a dolog vagy legalább egy olyan autó lenne,amit élvezet vezetni,annak megbocsájtja az ember a nyűgjeit.Most például a fűtőmotor döglődik,nyöszörög 43eFt az új. :)

De ez a pénzt is viszi és a vezetési élménye is 0.

Olyan mintha lenne az embernek egy ronda,kövér,mindenhol ügyetlen felesége,aki azért szereti magát kéretni,drága fodrászhoz,kozmetikushoz járni,de ugyanolyan ronda marad.(Az én Corsám)

Vagy kb.ugyanannyit vagy kicsit többet kell rá költeni viszont így is egy mocskos qurva marad,de minden percét élvezed,amit vele töltesz.(ugyanennyi pénzért öreg BMW,Audi,stb.)

De ha nem akarod sokat használni akkor miért vennél bele újat? A bontott sokkal ésszerűbb, pár ezres csak.

Link to comment
Megosztás:

Dehogy használom életem végéig! :D

Viszont elvárható lenne,hogy egyszer azért összeálljon a dolog vagy legalább egy olyan autó lenne,amit élvezet vezetni,annak megbocsájtja az ember a nyűgjeit.Most például a fűtőmotor döglődik,nyöszörög 43eFt az új. :)

De ez a pénzt is viszi és a vezetési élménye is 0.

Olyan mintha lenne az embernek egy ronda,kövér,mindenhol ügyetlen felesége,aki azért szereti magát kéretni,drága fodrászhoz,kozmetikushoz járni,de ugyanolyan ronda marad.(Az én Corsám)

Vagy kb.ugyanannyit vagy kicsit többet kell rá költeni viszont így is egy mocskos qurva marad,de minden percét élvezed,amit vele töltesz.(ugyanennyi pénzért öreg BMW,Audi,stb.)

Mi a fenének akarsz újat venni bele? Így vagyonokat rá lehet költeni...----KLIKk IDE---- Közel sincs 43 ezer..... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.