Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Így már helyes, igaz szerelték F10WR és F10CR váltóval is,
Na ez meg nekem új. ;) :lol: Sőt, én F10CR-ről csak a corsában hallottam eddig. :lol:

Ezért vagyok kiváncsi mi van a váltóra írva, mert vezettem egy C14SE Caravan-t ami már gyári állapotában érezhetően jobban ment mint az enyém...egyértelműen a váltó miatt.
hát ha egyértelműen a váltó miatt volt, akkor az a Caravan rövid váltóval volt szerelve. Tehát a barátom astrája lehet ez is meg az is. Ha rövidebbet akarsz, akkor egyszerűen kell egy CR váltó. De mindenképp valamit valamiért. Van a rövidebb váltónak hátránya is. Nem véletlen nem pörgetik agyon az NZ-t a rövid váltóval. Szerintem. :D Egy dolog biztos: vagy olyan mint a tied, vagy rövidebb. :D
Link to comment
Megosztás:

C14NZ-t nem szerelték CR azaz rövid váltóval...tehát nekem F10-es váltóm van ez van ráírva pedig Astrám van és nem Corsám... :lol:

Ha eddig nem derült volna ki C14NZ át lett alakítva C14SE-re, ezért vagyok kíváncsi arra a "caravan" váltóra mi van írva, mert az alapján betudnám azonosítani bontóba.

Link to comment
Megosztás:

C14NZ-t nem szerelték CR azaz rövid váltóval...
Asszem ezt írtam én is....

...tehát nekem F10-es váltóm van ez van ráírva pedig Astrám van és nem Corsám... :D
De nem F10CR :lol: Mindegy annyira nem fontos.....

Ha eddig nem derült volna ki C14NZ át lett alakítva C14SE-re, ezért vagyok kíváncsi arra a "caravan" váltóra mi van írva, mert az alapján betudnám azonosítani bontóba.
Értem. Na most kiváncsiságból (és mert ráértem) megnéztem pontosan. Nem kellett volna. Egyik táblázat szerint Még F15CR is lehet az SE motorhoz, másik szerint meg az nem.... Kész... belebolonyololo... :lol:
Link to comment
Megosztás:

Az első betű a gyártás helye, a következő 3 számjegy dátum(hó/nap), utána jön egy évszám (csak egy számjegy), majd egy műszak szám, és az ez utáni vagy W vagy C jel.

Na innen már lehet tudni, hogy milyen a váltó. Ez után 3 számjegy az áttétel száma, aztán nemtudom mi a többi... :lol: De nem is fontos.

(Puskáztam)

Link to comment
Megosztás:

Akkor van választék bőven...előzetes infók szerint ez egy F13-CR 4.18 végáttétellel remélem jó lesz. :unsure:

Az jó. :blink:

Ez a legrövidebb áttételsor, és a 4.18 is optimális szerintem.

Bár ennél létezett még rövidebb végáttétel is: 4.29 és 4.53 ;)

Link to comment
Megosztás:

Tavaly ugye sírt a szám, hogy hidegben a motor nem melegedik fel normálisan, és komoly mínuszokban képes menet közben visszahűlni üzemi hőfokról.

Szóval tavasszal cseréltem a termosztátot, és utána stabil lett a vízhőfokom.Szinte alig-alig mozdult ki az optimális tartományból.Ez alól kivétel volt a nyaralás, mikor a Mecsekben mentem felfelé, és elég sűrűn bekapcsolt a ventillátor, mert meg voltam pakolva csomagokkal.

Viszont pl. normál használat mellett nem voltak ilyen gondjaim.

Aztán most bejöttek ezek a kimondottan hidegek, és féltem, hogy megint xaraxik majd, de semmi.

Még minuszban is szépen eléri az üzemi hőfokot 4-5km alatt, vagy max. 10 perc járatás után is és tartja is.Nem hűl vissza.....

Link to comment
Megosztás:

Nah', ma működött a lábban lévő ABS.Majdnem sikerült átcsúsznom egy piros lámpán, persze gyalogosátkelő helyen, és valljuk be őszintén, rondán elbambultam, balfax voltam.Azért sikerült még a fehér volnal előtt megállnom, de ha jött volna v.ki keresztül, valszeg farkasszemet nézett volna velem a géptetőmön.Ha másért nem, hát ijedségből ráugrott volna.

De úúúútááálom én ezeket a téli, vékony kerekeket..... :blink:

S, hol van még a szezon......... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Ha valakinek van valami ötlete arranézve,hogy a leváló tetőkárpitomat mivel lehetne pótolni azt szivesen venném.Mert a bontós keresgélős interneten szétnézős és értelmes árat nemtalálós Lujdzsi már nagyon unja,hogy vezetés közmen a buksiját súrolja a tetőkárpit.

Egyszóval a Leváló kárpitomat Kiválóra cserélném.

Link to comment
Megosztás:

Ha valakinek van valami ötlete arranézve,hogy a leváló tetőkárpitomat mivel lehetne pótolni azt szivesen venném.Mert a bontós keresgélős interneten szétnézős és értelmes árat nemtalálós Lujdzsi már nagyon unja,hogy vezetés közmen a buksiját súrolja a tetőkárpit.

Egyszóval a Leváló kárpitomat Kiválóra cserélném.

Másik totyikban írtam! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ma jöttünk haza anyuékhoz jól megpakolva a csomitartó, és rengeteg ismerőssel találkoztam útközen! Bár nem tudom, hogy honnan ismerek ennyi embert, de mindenki villogott.Én meg vissza........... :unsure:

Viccen kívül meg, idáig nem igazán sikerült belőni az Angelt, ezért világított nemkicsit fölfelé, úgyhogy most este szakítottam rá időt, aztán a lehetőségekhez mérten, a villanyászhawer instrukciói alapján beállítottam.

Jövő 7n meg pontosítok nála.

Link to comment
Megosztás:

Ma meguntam, hogy v.mi nyüszög a motortérben.Sok mindenre gyanakodtam, mint pl. ékszíjfeszítő görgő, szervószívattyú, miegymás.Úgyhogy ma elkezdtem a hibaelhárítási procedúrát, és szappant nyomtam működés közben az ékszíjhoz.Lássanak csodát, megjavult! :blink: Ügyes vagyok! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Ez amolyan pillanatnyi javulás lesz csak. :unsure:

Úgyhogy szíj, szíjtárcsa, valszeg valamelyik... :blink:

A szíj akkor lett cserézve, mikor a vezérlés.Tehát 30e.km-rel ezelőtt.A tárcsáról nem tudok nyilatkozni.Abból van legalább 3db amin végigfut a szíj.De a generátorén mondjuk érdekesen mocorog.............

Link to comment
Megosztás:

A szíj akkor lett cserézve, mikor a vezérlés.Tehát 30e.km-rel ezelőtt.A tárcsáról nem tudok nyilatkozni.Abból van legalább 3db amin végigfut a szíj.De a generátorén mondjuk érdekesen mocorog.............

Nem valami gagyi szíj lett rátéve?

Generátornál mondjuk a csapágy is tud érdekes dolgokat produkálni ilyen téren... érdemes ránézni.

Link to comment
Megosztás:

Nem valami gagyi szíj lett rátéve?

Generátornál mondjuk a csapágy is tud érdekes dolgokat produkálni ilyen téren... érdemes ránézni.

Nos, erről nem tudok nyilatkozni, hogy milyen szíj lett rárakva, mert ennek a dolognak már lassan 3 éve lesz februárban.A generátorcsapágynának meg lennie kellene hangnak is nem?Mert nincs.CSak az ékszíjtárcsán látszik, hogy nem egyenletesen fut rajta a szíj.Hol bent, hol pedig kint megy rajta.Tehát olyan "csálén" .De most csönd van szíjilag.Anno a hozzáértő is azt mondta, hogy a szíj is képes kiszáradni, és nyüszögni.S, Ő is szappanozta! :unsure: Úgy látszik, ez is olyan csodaszer, mint a WD40! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.