Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Uhh, akkor ezt sem én fogom csinálni :(

Köszi.

Mééér pedig tök jó móka...és ez a gyorsított verzió...van a másik amikor sokkal kényelmesebben tudsz dolgozni. Kiemeled a motort lebontod a vezérlés és kényelmesen fejmagasságban tudsz cserélni mindent. :P

1615578-20141007-kj63Jl.jpg

El kéne már rontani valamit a kocsin, lassan 2 hete nem nyúltam hozzá és kibacottul unom magam. :( Mondjuk most időm sincs, pedig az időjárás pont alkalmas lenne a szerelésre. Még mindíg hátravan az alvázvédelem a javításoknál az alján, a tetőkárpit még mindíg lóg, pedig már itt a kárpitanyag. Mondjuk ezzel várni akarok, mert igértek vajbőr ajtókárpitokat ( ha caravanra való) és nem tudom az pontosan milyen színű. Az anyósoldalon is mindegyik kilincs lötyög, de ezt is egyszerre akarom csinálni az ajtókárpit cserével.

Link to comment
Megosztás:

Mééér pedig tök jó móka...és ez a gyorsított verzió...van a másik amikor sokkal kényelmesebben tudsz dolgozni. Kiemeled a motort lebontod a vezérlés és kényelmesen fejmagasságban tudsz cserélni mindent. :P

El kéne már rontani valamit a kocsin, lassan 2 hete nem nyúltam hozzá és kibacottul unom magam. :( Mondjuk most időm sincs, pedig az időjárás pont alkalmas lenne a szerelésre. Még mindíg hátravan az alvázvédelem a javításoknál az alján, a tetőkárpit még mindíg lóg, pedig már itt a kárpitanyag. Mondjuk ezzel várni akarok, mert igértek vajbőr ajtókárpitokat ( ha caravanra való) és nem tudom az pontosan milyen színű. Az anyósoldalon is mindegyik kilincs lötyög, de ezt is egyszerre akarom csinálni az ajtókárpit cserével.

Hasonló dilemmában vagyok én is. Ha már kidobom a mostani plüss kárpitokat és berakom a bőrt, akkor kéne hangszórót cserélni, meg ha már eablak, akkor etükör és akkor mehetnének be a színre fújt külső kilincsek és ugye a belső króm kilincs is. Meg ha már hozzányúlok, akkor fényeztetni is kéne az ajtót. A hátsó üvegeket meg kiszerelve fóliáztatni. :D

Link to comment
Megosztás:

Valaki magyarázza már el nekem az elektromos tükör létjogosultságát? Sokkal lassabb beállítani, meg télen könnyebben befagy. Ezen kívül?

Oké, pl egy hummerben dolgozó lány jó, mert nem kell átmászni a túloldalra a beállításhoz, ezért volt a merciknek régen csak a jobb oldali elektromos. De az Opelek azért nem ennyire szélesek.

Attól meg vonatkoztassunk el, hogy Opelnél a tükörfűtés gyárilag a villanyossághoz kötött.

Ugyanígy nem értem az elektromosan állítható üléseket sem, fél óra beállítani őket, míg a mechanikusat két pillanat, ráadásul kemény kilókkal növeli az autó súlyát.

Link to comment
Megosztás:

Valaki magyarázza már el nekem az elektromos tükör létjogosultságát? Sokkal lassabb beállítani, meg télen könnyebben befagy. Ezen kívül?

Oké, pl egy hummerben dolgozó lány jó, mert nem kell átmászni a túloldalra a beállításhoz, ezért volt a merciknek régen csak a jobb oldali elektromos. De az Opelek azért nem ennyire szélesek.

Attól meg vonatkoztassunk el, hogy Opelnél a tükörfűtés gyárilag a villanyossághoz kötött.

Ugyanígy nem értem az elektromosan állítható üléseket sem, fél óra beállítani őket, míg a mechanikusat két pillanat, ráadásul kemény kilókkal növeli az autó súlyát.

mitől mé vonatkoztassunk el? hát kb az a lényege

illetve ha többen használjátok és a másik 1fejjel kisebb.....ezért s nekem csak a jobb villanyos

Link to comment
Megosztás:

Parkolásnál pl. szeressem lehajtani, hogy jobban be tudjam tenni szűkebb helyre is. Mondjuk pesten, ahol nemszeretném ha levinnék az oldalát.
Meglehet ugyan a kézivel is tenni, nemis gond ha mondjuk a barátnőm (vagy egy másik jó csaj :D) ül mellettem de sokszor jönnek telekocsisok, akik nembiztos hogy jónéven veszik ha az ölükbe hajolok :D

Valaki magyarázza már el nekem az elektromos tükör létjogosultságát? Sokkal lassabb beállítani, meg télen könnyebben befagy. Ezen kívül?

Oké, pl egy hummerben dolgozó lány jó, mert nem kell átmászni a túloldalra a beállításhoz, ezért volt a merciknek régen csak a jobb oldali elektromos. De az Opelek azért nem ennyire szélesek.

Attól meg vonatkoztassunk el, hogy Opelnél a tükörfűtés gyárilag a villanyossághoz kötött.

Ugyanígy nem értem az elektromosan állítható üléseket sem, fél óra beállítani őket, míg a mechanikusat két pillanat, ráadásul kemény kilókkal növeli az autó súlyát.

Link to comment
Megosztás:

Valaki magyarázza már el nekem az elektromos tükör létjogosultságát? Sokkal lassabb beállítani, meg télen könnyebben befagy. Ezen kívül?

Oké, pl egy hummerben dolgozó lány jó, mert nem kell átmászni a túloldalra a beállításhoz, ezért volt a merciknek régen csak a jobb oldali elektromos. De az Opelek azért nem ennyire szélesek.

Attól meg vonatkoztassunk el, hogy Opelnél a tükörfűtés gyárilag a villanyossághoz kötött.

Ugyanígy nem értem az elektromosan állítható üléseket sem, fél óra beállítani őket, míg a mechanikusat két pillanat, ráadásul kemény kilókkal növeli az autó súlyát.

Pont hogy sokkal gyorsabb és kényelmesebb beállítani! És nekem sose fagyott be. Télen meg egy kattintással lemelegítettem róla a jégvirágokat.

Ja és marha jó buli a kábeleket fűzögetni és kapcsrajzokat bújni, és agyalni mit hova és hogyan kell kötni. :D Aztán örülni és büszkének lenni, ha kész. :D Ha pedig eladósorba megy a kocsi, akkor eggyel több kockát lehet beikszelni az extra listában. :D

Ennyi kb.

Link to comment
Megosztás:

Hasonló dilemmában vagyok én is. Ha már kidobom a mostani plüss kárpitokat és berakom a bőrt, akkor kéne hangszórót cserélni, meg ha már eablak, akkor etükör és akkor mehetnének be a színre fújt külső kilincsek és ugye a belső króm kilincs is. Meg ha már hozzányúlok, akkor fényeztetni is kéne az ajtót. A hátsó üvegeket meg kiszerelve fóliáztatni. :D

Déjà vu.

Ezeket én is végig csináltam, a bőrt kivéve. Csak jelezném, hogy én veled vagyok! :D Hajrá!

Link to comment
Megosztás:

Valaki magyarázza már el nekem az elektromos tükör létjogosultságát? Sokkal lassabb beállítani, meg télen könnyebben befagy. Ezen kívül?

Oké, pl egy hummerben dolgozó lány jó, mert nem kell átmászni a túloldalra a beállításhoz, ezért volt a merciknek régen csak a jobb oldali elektromos. De az Opelek azért nem ennyire szélesek.

Attól meg vonatkoztassunk el, hogy Opelnél a tükörfűtés gyárilag a villanyossághoz kötött.

Ugyanígy nem értem az elektromosan állítható üléseket sem, fél óra beállítani őket, míg a mechanikusat két pillanat, ráadásul kemény kilókkal növeli az autó súlyát.

Rendkívül hatékony beállítani, ha nem látod amit állítasz. Márpedig amikor áthajolsz, akkor ugye pont azt nem látod, hogy éppen mit csinálsz. Be lehet állítani iksz átnyúlkálásból, állít-visszaül-megnéz-átnyúl-állít-visszaül-megnéz módszerrel persze. Nekem is sikerült már többször, nekem is pálcikás van, de nem hülyeség. Ha egy autót 1 ember vezet, akkor le van sz.rva, de amikor a párom ül az autóba, ott kezdődik, hogy ő helyből nem ér át a tükröt állítani, csak ha félig átmászik az anyós oldalra. Amikor olyan ember ül bele, aki naponta 4 különböző autót vezet, az meg nem fogja érezni a hátsókereket sem, sokkal egyszerűbb lefordítani a jobbos tükröt, és nem összek.rni a felnit. Plusz fűtés.

Link to comment
Megosztás:

Valaki magyarázza már el nekem az elektromos tükör létjogosultságát? Sokkal lassabb beállítani, meg télen könnyebben befagy. Ezen kívül?

Oké, pl egy hummerben dolgozó lány jó, mert nem kell átmászni a túloldalra a beállításhoz, ezért volt a merciknek régen csak a jobb oldali elektromos. De az Opelek azért nem ennyire szélesek.

Attól meg vonatkoztassunk el, hogy Opelnél a tükörfűtés gyárilag a villanyossághoz kötött.

Ugyanígy nem értem az elektromosan állítható üléseket sem, fél óra beállítani őket, míg a mechanikusat két pillanat, ráadásul kemény kilókkal növeli az autó súlyát.

1. Nem vonatkoztatok el, a tükörfűtés nagyon nagyon nagyon jó

2. a jobb oldali tükröt meg sokkal jobb beállítani úgy ,hogy közben úgy is ülök ahogy majd nézem

:D

Link to comment
Megosztás:

Valaki magyarázza már el nekem az elektromos tükör létjogosultságát? Sokkal lassabb beállítani, meg télen könnyebben befagy. Ezen kívül?

Oké, pl egy hummerben dolgozó lány jó, mert nem kell átmászni a túloldalra a beállításhoz, ezért volt a merciknek régen csak a jobb oldali elektromos. De az Opelek azért nem ennyire szélesek.

Attól meg vonatkoztassunk el, hogy Opelnél a tükörfűtés gyárilag a villanyossághoz kötött.

Ugyanígy nem értem az elektromosan állítható üléseket sem, fél óra beállítani őket, míg a mechanikusat két pillanat, ráadásul kemény kilókkal növeli az autó súlyát.

Én elsősorban azért tettem bele, mert akkor pont kint parkoltam az autóval és lefagytak a tükrök reggelre. Először be sem volt kötve csak egy 12Voltos akkuról működött nyomógombal. Másodsorban meg mostanában már előfordul hogy jó az autó, de mivel szeretem széttszedni rendszeresen ezért elkezdtem belepakolni a gyári extrákat.

Link to comment
Megosztás:

Ez tényleg igaz, hogy az elektromos ablak kívülről is lehúzható?

Sziasztok.
Nekemis a szívem fáj 4elektromos ablakra és a tükör fütésre.de az a baj hogy a családi kassza nem engedi meg.
Az elektromos ablakra azèrt mert a sofőr ajtóban kivűlröl is lehuzhato,tenyér az ablakra és tól lefelé.szóval biztonsági oka is van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.