Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Olyan gondom lenne, vagyis nem is gond, hanem inkább kérdés: Még annó úgy vettem a verdát, hogy a csomagtérajtót a központi nem zárja le. Egy ismerősöm azt mondta, hogy azért, mert nem gyári a központi, és az előző tulaj ilyet vett, ami csak a 4 ajtót zárja le. Azt akkarom kérdezni, hogy meg e lehet csinálni úgy, hogy a csomiajtót is lezárja. Ne csak a négy ajtót.

Nekem sem zárta. Lekaptuk a burkolatot hogy megnézzük milyet vegyünk bele, motorból, meg hogy van e ott kábel meg stb. Amikor levettük akkor láttuk hogy motor is van benne, kábel is van benne, csak nincsenek összekötve :lol: feltoltunk 2 csatlakozót és azóta használom bódogan :)

mocsok mázlista vagyok, tudom :D :blush: :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem zárta. Lekaptuk a burkolatot hogy megnézzük milyet vegyünk bele, motorból, meg hogy van e ott kábel meg stb. Amikor levettük akkor láttuk hogy motor is van benne, kábel is van benne, csak nincsenek összekötve :) feltoltunk 2 csatlakozót és azóta használom bódogan :D

mocsok mázlista vagyok, tudom :D :lol: :D

Hát az. :D Sőt ez túl szép, hogy igaz legyen. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Olyan gondom lenne, vagyis nem is gond, hanem inkább kérdés: Még annó úgy vettem a verdát, hogy a csomagtérajtót a központi nem zárja le. Egy ismerősöm azt mondta, hogy azért, mert nem gyári a központi, és az előző tulaj ilyet vett, ami csak a 4 ajtót zárja le. Azt akkarom kérdezni, hogy meg e lehet csinálni úgy, hogy a csomiajtót is lezárja. Ne csak a négy ajtót.

Nálam pl 1 évnek kellett eltelnie, hogy rájöjjek nem csak kulcsal nyilik a csomiajtó. Ha függôleges pozicióban húzom ki a kulcsot a zárból akkor csak kulcsal nyilik. Ha vízszintesen akkor meg mikor zárom a központival zárja azt is. Sztem kell lennie motornak...probáld meg amit írtam, puszta kiwibôl :blush:

Link to comment
Megosztás:

Aha...szóval motor kell, meg jel :blush: ....Villamosági szerelő megtudja csinálni...ugye?

Szerintem meg. Elméletileg ki van alakítva a motornak a felfogatási pont, csak fel kell fogatni 2 csavarral, meg be kell kötni 2 dróttal megfelelő polaritással, nehogy fordítva működjön mint a többi. Néz be a tanknyílás mögé a csomitartón keresztül, van ott egy kipattintjható kis műanyag ablak, hátha ki is van kábelozva.

P7250061_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Itt éppen a rozsdát fényképeztem de látszik a kábel is amelyik megy hátra a csomiajtó motorhoz, illetve a piros biszbasszal le van ágaztatva a tanknyíláshoz.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap, mielőtt találkoztam volna skj69-l, visszacseréltem a gyertyakábelt hobbiból, hogy azzal mit művel. Még jól le szigetelőszalagoztam is, oszt rádugtam. Pöccröff indult. :blush: Az "új" kábellel elkezdte ismét a nehezen indulást. :D Hja és megnéztük, 16-os gyertyakulcs kell nekem. A 21-est be se lehet dugni. :)

Zotya: te hogy rögzítetted az el.ablak vezérlőt? Mer skj69-nek nincs rögzívte, oszt simán ki lehet venni az öbölből. Utólagos szerelés és szerintem nem is gyári, hanem univerzális. Nagyon gyenge és hangos a cucc. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet urak! :blush:

Nem voltam pár napig -több okból is. 1 -nem volt meghosszabbítva a netem egyenleg híján (úgyhogy másik sim kártyát voltam kénytelen bevonni mivel azon több volt és kevesebbet kellett rátölteni), 2 -megint disznótor, 3 -némi meló is megfűszerezte a dolgaimat, 4 -erős elhatározásra jutottam, hogy prepaid adslre adom a fejem és hadd ne soroljam tovább...

Daykiller! Huhúú de jó ez az ubi! Egyszerűbb a hálózatot konfigurálni mint gondoltam! :) (winhez képest legalábbis az) Volt némi melóm unokaöcsémnél mert kinyírta az OS-t a laposán, mentem újra tenni és egyúttal a modemjét rádugtam az enyémre. Szó se róla pikpakk dónlód ápdétsz és pár progi tehát nagyjából rajta is van ami nekem kell. Szupi egy valami, nem is gondoltam volna róla, hogy ennyire júzörbarát a 8.10... :lol: :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet urak! :)

Nem voltam pár napig -több okból is. 1 -nem volt meghosszabbítva a netem egyenleg híján (úgyhogy másik sim kártyát voltam kénytelen bevonni mivel azon több volt és kevesebbet kellett rátölteni), 2 -megint disznótor, 3 -némi meló is megfűszerezte a dolgaimat, 4 -erős elhatározásra jutottam, hogy prepaid adslre adom a fejem és hadd ne soroljam tovább...

Daykiller! Huhúú de jó ez az ubi! Egyszerűbb a hálózatot konfigurálni mint gondoltam! :D (winhez képest legalábbis az) Volt némi melóm unokaöcsémnél mert kinyírta az OS-t a laposán, mentem újra tenni és egyúttal a modemjét rádugtam az enyémre. Szó se róla pikpakk dónlód ápdétsz és pár progi tehát nagyjából rajta is van ami nekem kell. Szupi egy valami, nem is gondoltam volna róla, hogy ennyire júzörbarát a 8.10... :D :D :P :D

Én meg kipróbáltam a Debillány 5-öt. Hát ne tudd meg mit szívtam vele. Install, újraindulás, monitorom kib*ssza az "out of range" feliratot. Nem értem, hogy ha generic video card drivert rak fel, (ha már cseszik a tárolóban lévő nvidia drivert felrakni) akkor miért nem olyan felbontáson és frekvencián indul el első körben, amit a legtöbb monitor támogat is? :blush: Ubika ebből jobb, kapásból 800x600@60Hz. Minden monitor tudja ezt. :lol:

Amúgy nem csak egyszerűbb állítani a lenugzos hálót, hanem jobb is mint a winfosé. :D :P

Link to comment
Megosztás:

Én meg kipróbáltam a Debillány 5-öt. Hát ne tudd meg mit szívtam vele.

Amúgy nem csak egyszerűbb állítani a lenugzos hálót, hanem jobb is mint a winfosé. :lol: :D

Nekem az eléggé bonyinak tűnt bár nem is igazán nyerte meg a tetszésemet. Jó ez ami van... :)

Eddig csak pozitívan tudok róla nyilatkozni bár annyira még nem mentem bele, hogy pl az MD300-at beállítsam rajta és úgy néz ki, hogy nem is igen kell, kötök valami 1 évre előre kifizetett adslt azt pótcsoki.. :blush: :D :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem az eléggé bonyinak tűnt bár nem is igazán nyerte meg a tetszésemet. Jó ez ami van... :lol:

Eddig csak pozitívan tudok róla nyilatkozni bár annyira még nem mentem bele, hogy pl az MD300-at beállítsam rajta és úgy néz ki, hogy nem is igen kell, kötök valami 1 évre előre kifizetett adslt azt pótcsoki.. :blush: :) :D

Jó hát. Debian inkább Pro usereknek való.

Az csak jobb, hogy nem kell az MD300-zal kínlódni. ADSL-hez úgyse kell mindenféle USB sz*r. Ha meg lesz ADSL-ed, akkor nem árt egy router is mögé. Így nem kell állandóan lenugzzal bejelentkezned az internetszolgáltatóhoz, hanem a router megoldja helyetted és te csak elindítod a laptopot, UTP bedug, oszt cső. Sőt, ha már router, akkor WiFi-set. :D De olyat, amit támogat is az Ubi! :D

Link to comment
Megosztás:

Nálam pl 1 évnek kellett eltelnie, hogy rájöjjek nem csak kulcsal nyilik a csomiajtó. Ha függôleges pozicióban húzom ki a kulcsot a zárból akkor csak kulcsal nyilik. Ha vízszintesen akkor meg mikor zárom a központival zárja azt is. Sztem kell lennie motornak...probáld meg amit írtam, puszta kiwibôl :blush:

Sajnos akárhogy fordítom a kulcsot, sehogy nem zárja a csomiajtót...nem is fogja, mert megnéztem, és nincs benne motor :lol: Viszont a felfogatási pontok megvannak, úgyhogy zotya975-nak igaza volt! Nagyon rávagyok indulva, úgyhogy holnap délután viszem villamoságiszerelőhöz, és meglesz csinálva! Hogy ellustul az ember....az első autómba semilyen központi nem volt! Mostmeg központi, riasztó, elektromosablak, tükörfűtés...stb

Link to comment
Megosztás:

egyesek szerint lassan levegőt is csak elméletben vesznek itt páran...

örülne is tuti :blush:

am ma lekötöttem magam elmókoltam ezzel azzal.

am ti mit melóztok?

Lehet, hogy én vagyok tudatlan, de áruld már el milyen nyelven írod a mondataid elé az, hogy "am"? Talán akkor kiszótárazom valahogyan...

Már számtalanszor láttam nálad ezt a kifejezést, de sose értettem.

Link to comment
Megosztás:

Ha meg lesz ADSL-ed, akkor nem árt egy router is mögé. Így nem kell állandóan lenugzzal bejelentkezned az internetszolgáltatóhoz, hanem a router megoldja helyetted és te csak elindítod a laptopot, UTP bedug, oszt cső. Sőt, ha már router, akkor WiFi-set. :) De olyat, amit támogat is az Ubi! :lol:

Feltétlen wifis cucc lenne mert elég sok telefon van a lakásban és nem kifejezetten jól oldható meg a drótozás mivel a router nem az én szobámban lenne hanem másikban és adott esetben a garázsban is tudnom kéne használni. Egyébként van egy ilyenem:

STD1_F5D7050uk.jpg

Gyártói tipusra szintén erre gondoltam router gyanánt -gondolván, hogy könnyen megismerik egymást. Mit ajánlasz router tipusnak ehhez az usb-s izéhez? Vagy elég a noti wlanja is? :blush: Nagyjából 30 méteres kört kellene ellátnia ha tud...

Link to comment
Megosztás:

Feltétlen wifis cucc lenne mert elég sok telefon van a lakásban és nem kifejezetten jól oldható meg a drótozás mivel a router nem az én szobámban lenne hanem másikban és adott esetben a garázsban is tudnom kéne használni. Egyébként van egy ilyenem:

http://catalog.belkin.com/images/product/F...1_F5D7050uk.jpg

Gyártói tipusra szintén erre gondoltam router gyanánt -gondolván, hogy könnyen megismerik egymást.

Nekem ilyen gyártmányú routerem van itthon, igaz nem wifis, de hibátlanul műxik már évek óta.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap, mielőtt találkoztam volna skj69-l, visszacseréltem a gyertyakábelt hobbiból, hogy azzal mit művel. Még jól le szigetelőszalagoztam is, oszt rádugtam. Pöccröff indult. :blush: Az "új" kábellel elkezdte ismét a nehezen indulást. :D Hja és megnéztük, 16-os gyertyakulcs kell nekem. A 21-est be se lehet dugni. :)

Zotya: te hogy rögzítetted az el.ablak vezérlőt? Mer skj69-nek nincs rögzívte, oszt simán ki lehet venni az öbölből. Utólagos szerelés és szerintem nem is gyári, hanem univerzális. Nagyon gyenge és hangos a cucc. :lol:

A vezetőoldali ajtókárpitban kérdezed a kapcsolót? Erre gondolsz? Mivel nem vettem másik kárpitot amiből csak ki kell pattintani a helyét, ezért addíg fúrtam-faragtam-reszeltem amíg bele nem ment, aztán részben belepattintottam, részben ragasztópisztollyal rögzítettem. Nem tökéletes, mert a végénél ven egy lyuk az ajtó belselye felé, de nem feltűnő. A gyáriakban van ott egy kis záró háromszög.

Link to comment
Megosztás:

A vezetőoldali ajtókárpitban kérdezed a kapcsolót? Erre gondolsz? Mivel nem vettem másik kárpitot amiből csak ki kell pattintani a helyét, ezért addíg fúrtam-faragtam-reszeltem amíg bele nem ment, aztán részben belepattintottam, részben ragasztópisztollyal rögzítettem. Nem tökéletes, mert a végénél ven egy lyuk az ajtó belselye felé, de nem feltűnő. A gyáriakban van ott egy kis záró háromszög.

Igen arra. Neki is ki van faragva, csak nincs rögzítve. :blush: Kösz az infókat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ööö, az addig oké, hogy ez az usb-s izé van de a wireless modemre gondoltam, hogy miféle fajta lenne a legjobb, ezeket találtam:

Esetleg más ajánlat? :lol:

Az első vagy másodikat ajánlanám. Első azért jobb, mert 16 gépet tud fogadni a wifi portján. Az első kettőnek meg van vezetékes lehetőség is. :D Harmadik meg nem tud ilyet. Netgear-t ne vegyél! Esetleg még Linksys, talán D-link ami jó, bár az utóbbiról sok negatívumot hallottam.

Amúgy saját tapasztalatomból én Edimax-ot ajánlanék. Ez lenne neked a legjobb: Link. Tud 3G-t és xDSL-t valamint kábeles netet is tud fogadni. Viszont marha drága. :blush: De ha ez nem kell, akkor itt van ez. Egyszerű wifi router, ha jól olvasom akkor ennek is van 4 vezetékes portja a wifi mellé. :) Árai. Nekem is ilyen kinézetű van, csak WiFi-t nem tud. Nálam nagyon beváltak. Ha akarod, saját magad tehetsz rá szoftvert, vagy módosíthatod, mert nyílt forráskódú, linux alapú oprendszere van. :D Anno én AMiLDA linux-ot használtam rajta, csak ha áram szünet volt, elfelejtette mindig a port forward beállításaimat. Ezért raktam vissza a gyárit. Elég nagy tudású eszközök ezek, sokféleképpen lehet tiltani a bejövő kapcsolatokat.

Link to comment
Megosztás:

Ááá, nekem max 2 gép lesz rajta, az asszony asztalija és az én laposom tehát nem akarom túlzásba vinni tudás és főleg anyagi téren sem avagy a hangsúly az egyszerűségen, olcsóságon és a használhatóságon van. :blush:

Link to comment
Megosztás:

A vezetőoldali ajtókárpitban kérdezed a kapcsolót? Erre gondolsz? Mivel nem vettem másik kárpitot amiből csak ki kell pattintani a helyét, ezért addíg fúrtam-faragtam-reszeltem amíg bele nem ment, aztán részben belepattintottam, részben ragasztópisztollyal rögzítettem. Nem tökéletes, mert a végénél ven egy lyuk az ajtó belselye felé, de nem feltűnő. A gyáriakban van ott egy kis záró háromszög.

Hú jut eszembe le se fotóztam még hogy nekem milyen lett... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Ááá, nekem max 2 gép lesz rajta, az asszony asztalija és az én laposom tehát nem akarom túlzásba vinni tudás és főleg anyagi téren sem avagy a hangsúly az egyszerűségen, olcsóságon és a használhatóságon van. :blush:

Számítástechnikában pont az olcsóság nem egyenlő a használhatósággal. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ööö, nem úgy értve. Hanem azt, hogy kapsz egy olyan routert annyi (vagy alig magasabb) árban amiért a szolgáltatótól kapnál egy sima adsl modemet. Vagy tévednék? :blush:

Link to comment
Megosztás:

Ööö, nem úgy értve. Hanem azt, hogy kapsz egy olyan routert annyi (vagy alig magasabb) árban amiért a szolgáltatótól kapnál egy sima adsl modemet. Vagy tévednék? :blush:

Szolgáltatók a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldást alkalmazzák router terén. De felárat számolnak rá, ha bérelsz. Lásd UPC és a netgear wifi routerek esetét. A lehető leggagyibbak. A modemet is bérled, benne van a szerződésben. Inkább érdemes (ha lehet) saját routert alkalmazni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.