Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G LEDezés


uhuhu

Recommended Posts

Szétbontottam a vezérlő! Hát van egy két érdekes helyen led benne amit még azt sem tudom hogy hogyan lehetne cserélni! Talán úgy lenne a legegyszerübb ha a kijelzőt és az alatta lévő fényterelőt is kiszedném mert akkor csak a csupasz panel lenne és szuperul hozzá is lehetne férni mindenhez.

És akkor egy kép fehér világítással:

http://kepfeltoltes.hu/view/150129/WP_20150129_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

egyik havernak csináltam pirosat, nekem nem tetszett, de sajna nem fotóztam le.

üdv Petya

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül a digit klíma vezérlő aljzat lábkiosztását? Nagy nehezen kicserélgettem a ledeket és most valahogy ki kéne próbálnom hogy jók lettek e a forrasztások. Nem az enyém a vezérlő egy barátomnak csináltam aki elég messze lakik igy az ő kocsijában nem lehet kipróbálni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül a digit klíma vezérlő aljzat lábkiosztását? Nagy nehezen kicserélgettem a ledeket és most valahogy ki kéne próbálnom hogy jók lettek e a forrasztások. Nem az enyém a vezérlő egy barátomnak csináltam aki elég messze lakik igy az ő kocsijában nem lehet kipróbálni!

szia, munkában vagyok, ha az jó d.u. rámérek melyik lábra adja ki a 12V-ot.

addig is üdv Petya

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Akkor a 4 foglallat közül már csak azt kéne kitalálnom hogy melyik a test! De gondolom a fekete vezetékes lesz az!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Eljutottam a kilométeróra LED-ezéséig, viszont amikor szétkaptam, láttam hogy sárga a lapom...
A kérdésem az lenne, hogy van-e valami módja hogy lejöjjön a "sárgaság", vagy mindenképp új lapot kell venni bele?

Köszönöm :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv

Szeretném kicserélni a műszeregységem háttérvilágítását LED-re

Azt tudom, hogy T5-ös LED izzó kell hozzá!

Viszont nem találtam ezzel az elfordítòs foglalattal együtt lévőt!

Csak foglalatnélkülit

Tehát csak szedjem ki a régi izzókat a foglalataikból és tegyem bele a LED-et?

Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Szeretném kicserélni a műszeregységem háttérvilágítását LED-re

Azt tudom, hogy T5-ös LED izzó kell hozzá!

Viszont nem találtam ezzel az elfordítòs foglalattal együtt lévőt!

Csak foglalatnélkülit

Tehát csak szedjem ki a régi izzókat a foglalataikból és tegyem bele a LED-et?

Köszi előre is

B8.5d t5 így keress rá, ez kell neked. :-)

Link to comment
Megosztás:

Erről majd légyszíves számolj be, kíváncsi vagyok hogy sikerül! Én úgy tudom nem elég csak kicserélni az izzókat ledesre, mert úgy nem világítják be a teljes km-órát.

Köszi!

Rendben elvileg szerdán vagy csütörtökön csinálom meg!

Hogy-hogy nem elég kicserélni csak az izzókat?

elvileg nem gyengébb a led fénye, sőt.

vagy rosszul tudom?

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudtam a led nem ad szórt fényt, ezért nem jó. De a tied tetszik! Most felcsigáztatok :-) kék színben is van ilyen led? Ha sárgás a számlapom nem zöld lesz az ami most sárga?

Én most rendeltem kék ledeket hozzá

Vettem 10dbot mert van egy fehér számlapos óraegységem is abba is kicserélem így jobban megveszik majd ;-)

Link to comment
Megosztás:

És mennyiért adod majd????

Akkor már csak a középkonzolt meg a világításkapcsolókat kellene átledeznem :-) A középkonzolba tüskés égők vannak, ebbe is lehet ledet venni? A világításkapcsolót még nem szedtem szét de jó lenne ha minden kék lenne, mert az tetszik, meg a rádió is kék :-)

Link to comment
Megosztás:

Akkor már csak a középkonzolt meg a világításkapcsolókat kellene átledeznem :-) A középkonzolba tüskés égők vannak, ebbe is lehet ledet venni? A világításkapcsolót még nem szedtem szét de jó lenne ha minden kék lenne, mert az tetszik, meg a rádió is kék :-)

6000-ért vettem a múlt héten, de kiderúlt hogy nem is dízelesbe való, hanem benzinesbe

Most teszek bele ledeket! Ugye 4db-ot darabját 250-ért vettem ezért eladom 7000-ért és még így csal ez előző postaköltséget bukom a mutatványon :-)

Ez a terv :-)

Link to comment
Megosztás:

Heló

Azt megkérdezhetem, hogy a középkonzolon lévő világításokhoz milyen foglalatú és milyen típúsú led kell, illetve a világítás kapcsolóhoz, esetleg az órához.

nagyon megköszönném

:D

Nos a középkonzol: a kijelző mögött van két darab a km órával megegyező izzó, a fűtéskapcsoló mögött pedig delphi fűtés esetén 2db sima t5-ös behr fűtés esetén pedig egy. A világítás kapcsolóban van egy db a B8.5d foglalatú és egy fixre beforrasztott led. Ami ugyebár sárga. Azt kikaptam és beforasztottam oda is egy smsd ledet. Szóval a világítás kapcsoló csak félig plug &play. És ami nagyon fontos, a polaritás. Nem mindegy, hogy ezeket, hogy rakjuk be. Multiméter a barátod! :D

Én úgy tudtam a led nem ad szórt fényt, ezért nem jó. De a tied tetszik! Most felcsigáztatok :-) kék színben is van ilyen led? Ha sárgás a számlapom nem zöld lesz az ami most sárga?

Természetesen a led is ad szórt fényt, de ezek max 120 fokba. Természetesen van kék is. Azt a sárgás fenét állítólag egy sima radirral el lehet távolítani.

Link to comment
Megosztás:

Csakhogy az (gyári) ott 12V-os!!!

Benne van az előtét ellenállás.

120° ami kissé kevés. Ezért több LED kell, és az sem mindegy, hogy hova...

A sárga eltávolítható... (radír, üvegszálú ecset, gravírozó-filc / súrolószer)

Üsv megérkeztek a ledek a műszeregyseghez

T5 B8.5D kék led

Szóval kettőt már tönkrevágtam amikor betettem az izzó helyére nagNehezen és fogóval elfordítottam recsegett ropogott, amikor kiszedtem eléggé meg boltak gyötörve

Ilyenkor mi van?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.