Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G LEDezés


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok! Nekiálltam én is ledezni a műszerfalat, eddig az óracsoport és a középkonzol van kész, nem szerettem volna nagyon belemerülni, ezért először a műszerfal izzó helyére való foglalatos ledes égőkre gondoltam, utánakérdeztem itt nálunk 8-900ft-tól indul darabja autóvillamosságis boltban.... <_< aztán ebay-ről végül is vettem 10db műszefal izzó foglalatos fehér ledet Hongkongból póstával 1500ft-ért, csak a sárgák rosz foglalatosat küldtek, igy szétkellet szednem és beforrasztani őket a helyükre, a középkonzolban amúgy sem fértek volna el a foglalattal, mert az a fényvezető műanyag teljesen hozzá volt olvadva a régi izzókhoz, sajnos szerelés közben el is tört, így nem túl észrevehetően, de egy részen halványabb a világítás. Olyan ledeket vettem, hogy szórt fényű, lapos smd(nembiztos hogy az de amennyire én megtudom állapítani... :confused: ) és 1 tokban 3db led van, sajnos túl erős a fénye, ez a megtett km számlálónál zavaró, a többi részen nem probléma, ott meg ugy gondoltam a ledre teszek 1 csepp fehér festéket hogy ne legyen olyan erős. Ezen kívül a világítás és az ablakemelő kapcsolói vannak vissza, meg gondolkozom a légbefúvóknál a "tekerőn" a pici fehér csík megvilágítására, ahogy itt már olvastam azt. Nagy vonalakban ennyi volt, ha tudok segíteni bármiben valakinek, csak szóljon. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igencsak új vagyok még, régóta nyomon követem a ledezés projectet és általában a fórumot is:-)

Egy kérdés miatt regisztráltam, mert nem találtam leírást.

A műszeregységben lévő xenon ledet kelteném életre. Xenon lámpa hiányában azt szeretném ha folyamatosan világítana a led amikor fel van kapcsolva a tompított fényszóró.

A led és ellenállások beforrasztása nem probléma, DarthVödör oldalán olvastam, hogy a csatlakozóban "pin 15-->Xenon üzemben" szóval ide kell érintkezőt tenni.

Az elképzelés hogy a biztosíték tábláról, jobb v. bal tompított biztosítékról hajtanám meg a ledet.

Mivel kevésbé értek az elektromos dolgokhoz, kikérném mások véleményét, ötletét.

Üdv Ricsi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igencsak új vagyok még, régóta nyomon követem a ledezés projectet és általában a fórumot is:-)

Egy kérdés miatt regisztráltam, mert nem találtam leírást.

A műszeregységben lévő xenon ledet kelteném életre. Xenon lámpa hiányában azt szeretném ha folyamatosan világítana a led amikor fel van kapcsolva a tompított fényszóró.

A led és ellenállások beforrasztása nem probléma, DarthVödör oldalán olvastam, hogy a csatlakozóban "pin 15-->Xenon üzemben" szóval ide kell érintkezőt tenni.

Az elképzelés hogy a biztosíték tábláról, jobb v. bal tompított biztosítékról hajtanám meg a ledet.

Mivel kevésbé értek az elektromos dolgokhoz, kikérném mások véleményét, ötletét.

Üdv Ricsi

Az ötlet jó. De miért is kell ezt akár tompított, akár xenon visszajelezni? Ilyet utoljára talán Wertburg 353W-n láttam. Azt sem értettem, meg pl. a Zsigulik/Ladák külön műszerfalvilágítás kapcsolóját.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igencsak új vagyok még, régóta nyomon követem a ledezés projectet és általában a fórumot is:-)

Egy kérdés miatt regisztráltam, mert nem találtam leírást.

A műszeregységben lévő xenon ledet kelteném életre. Xenon lámpa hiányában azt szeretném ha folyamatosan világítana a led amikor fel van kapcsolva a tompított fényszóró.

A led és ellenállások beforrasztása nem probléma, DarthVödör oldalán olvastam, hogy a csatlakozóban "pin 15-->Xenon üzemben" szóval ide kell érintkezőt tenni.

Az elképzelés hogy a biztosíték tábláról, jobb v. bal tompított biztosítékról hajtanám meg a ledet.

Mivel kevésbé értek az elektromos dolgokhoz, kikérném mások véleményét, ötletét.

Üdv Ricsi

Az a led az automata magasságállítás hibajelzője. Gyújtás ráadásakor kivillan, majd elalszik a többi ikonnal együtt, ha minden oké. Amíg nem volt felprogramozva a magasságállítóm, folyamatosan világított, hogy nem működik a rendszer. Tehát az egy hibajelző led, nem véletlenül sárga színű ;)

Link to comment
Megosztás:

A mindenféle szín talán túlzás, de (hideg) fehér, (meleg) fehér, piros, zöld (zöld), sárga, kék színekben lehet SMD LED-eket kapni.

Ezek, és ennek kombinációjával lehet LED-ezni.

Mit értesz "komplett" LED-ezésen?

42 db a km óra,

12 db a világítás kapcsoló,

16 db a fűtésbox,

12 db a TID kijelző,

23 db a CAR300,

4 db a levegő befúvók,

9 db az elektromos ablak gombok,

4 db a belső ajtónyitókar megvilágítása,

16 db a mennyezeti lámpa,

12 db a csomagtér világítás,

12 db a két oldalsó utastér lámpa,

12 db a rendszámvilágítás,

6 db a bal oldali tároló megvilágítása,

6 db a kesztyűtartó világítása,

6 db a szivargyújtó, és hamutartó megvilágítása,

nincs multikormányom (6 db),

nincs ülésfűtés kapcsolóm (4 db),

Közel 200 darab LED !

Mit akarsz LED-esíteni, és milyen színnel? Remélem a kombinálást nem viszed túlzásba... :icon1:

Extrém esetben, lilát is lehet "kikeverni", de ehhez kétszer ennyi LED kell!

Most láttam az aláírásodba szereplő linken az AUTÓD.

Ahogy nézem, a CAR300 kiesett (Panasonic CQ-VX100N), digitális klíma, multikormány meg be...

nagy igények nincsenek,sima kék az elképzelésem....

Link to comment
Megosztás:

Jó nagy csomag lesz!

Építsd ki, mindazt, amit szeretnél LED-ezni.

43 db km óra-------------------------------------------------42 kék, 1 zöld (ha jól értem, egy színű)

12 db világítás kapcsoló----------------------------------12 kék

18 db digitklíma---------------------------------------------18 kék

12 db TID kijelző--------------------------------------------12 kék

3 db elektromos ablak gombok------------------------3 kék

6 db multikormány------------------------------------------6 kék

6 db szivargyújtó, és hamutartó megvilágítása---3 fehér, 3 kék

Összesen: 96 db kék, 1 db zöld, 3 db fehér=100 db LED.

árban mennyi lenne?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.