Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

Szia,

Neked bevált a GM olaj ? Először vetted vagy már régóta használod ?

A benzines Vectra B-nél nem jött be, valamiért fogyott rendesen (a márkás olajak viszont valahogy nem). Viszont az Astrával még csak 1 olajcsere volt eddig, most jön a második. Eddig minden rendben volt, ezért is döntöttem újra a gyári mellett.

Én egyébként motoröblítőt szoktam használni. Járatni kell vele a motort nagyobb fordulaton kb. 10 percig. Utána a meleg olaj könnyen kifolyik, meg az öblítő le is szedi a koszt, ami esetleg lerakódott.

Olyanról még nem hallottam, hogy ráindítanak üres motornál.

Link to comment
Megosztás:

Egyben biztos egyformák: mindkettő drága. :icon1: Én 6.600-ért vettem.

Szerintem ugyanaz mindkettő, csak gondolom elfelejtették aktualizálni a honlapot.

~1000 Ft különbség nekem nem olyan sok, hogy átutazzam miatta a várost, vagy az országot.

Azért ha nem titok, elárulod, hol vetted? Hátha mégis a közelben lenne. :)

Link to comment
Megosztás:

Kifejezetten tilos a magasabb fordulat öblítővel... 5-10 perc de alapjáraton!

Én is Szigetszentmiklóson vettem, egyik kollégám ott lakik, így nem került semmibe a szállítás. :D

Egyébként érdekesek ezek, mert eddig az összesen azt olvastam, hogy nagyobb fordulaton érdemes járatni a motort, gondolom azért, hogy a nagyobb nyomás miatt mindenhová eljusson a cucc. mióta autóm van, mindegyiknél használtam. Először az egyik szerelő ismerősöm javasolta, mert az A Vectrámban látható lerakódások voltak a vezérműtengelyen. Az előző tulajnak már nem volt pénze az autóra építkezés miatt, ezért is vettem meg tőle. A lényeg, hogy fémtiszta lett a használat után.

Megnéztem, az STP is azt írja, hogy magasabb fordulaton 10-15 percig kell járatni.

Viszont a Liqui Moly meg azt írja, hogy nem szabad csak alapjáraton járatni. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Az előzőekhez kapcsolódóan... Már nem emlékszem milyen márkájú öblítő leírását olvasgattam a napokban, de úgy rémlik, hogy az volt rajta, hogy járassam a motort 10-15 percig alapjáraton, vagy tegyek meg 10 km-t normál használat mellett.

Én is Szigetszentmiklóson vettem, egyik kollégám ott lakik, így nem került semmibe a szállítás. :D

Egyébként érdekesek ezek, mert eddig az összesen azt olvastam, hogy nagyobb fordulaton érdemes járatni a motort, gondolom azért, hogy a nagyobb nyomás miatt mindenhová eljusson a cucc. mióta autóm van, mindegyiknél használtam. Először az egyik szerelő ismerősöm javasolta, mert az A Vectrámban látható lerakódások voltak a vezérműtengelyen. Az előző tulajnak már nem volt pénze az autóra építkezés miatt, ezért is vettem meg tőle. A lényeg, hogy fémtiszta lett a használat után.

Megnéztem, az STP is azt írja, hogy magasabb fordulaton 10-15 percig kell járatni.

Viszont a Liqui Moly meg azt írja, hogy nem szabad csak alapjáraton járatni. :icon1:

Hmm.. Akkor többféle van:). Én úgy csinálom, hogy mielőtt beletöltöm hajtom meg a kocsit magasabb fordulaton min. 5 km-t, hogy jól átmelegedjen, utána az előírás szerinti 5 perc alapjárat, és több órát hagyom kicsöpögni, hogy ne maradjon vissza a cuccból. Gunk márkájút használtam! :)

Link to comment
Megosztás:

Hmm.. Akkor többféle van:). Én úgy csinálom, hogy mielőtt beletöltöm hajtom meg a kocsit magasabb fordulaton min. 5 km-t, hogy jól átmelegedjen, utána az előírás szerinti 5 perc alapjárat, és több órát hagyom kicsöpögni, hogy ne maradjon vissza a cuccból. Gunk márkájút használtam! :)

Szervizben biztos nem autókáznak vele csere előtt és nem hiszem, hogy tisztítót öntenének bele.

Link to comment
Megosztás:

Szervizben biztos nem autókáznak vele csere előtt és nem hiszem, hogy tisztítót öntenének bele.

Olvastam olyat is, hogy tisztítás olyan "jól" sikerült, hogy elkezdett folyni a tömítéseknél az olaj, ahol eddig bepimpósodott.

De gondolom ez idősebb autóknál jöhet elő.

Olajszűrőt mindegy milyet veszünk vagy van bevált márka ?

Benzinszűrőt hol és hogyan lehet cserélni ?

Link to comment
Megosztás:

Szervizben biztos nem autókáznak vele csere előtt és nem hiszem, hogy tisztítót öntenének bele.

Amikor még márkaszervizbe hordtam, mindig szinte azonnal leengedték, hogy ne hűljön vissza, így a korrekt! Egyébként ha szépen megkéred biztos beleöntik Neked! Én az előző tulajdonos rossz olajválasztása miatt használtam az öblítőt, egyébként a nem kizárólag városban használt benzines kocsi szerintem egyáltalán nem igényli, rendszeres olajcsere esetén (15000km/1év).

Link to comment
Megosztás:

Nektek mennyire fogyasztja az autótok az olajat? Néztem a gyári 0,6l/1000km adatot. Az nem irdatlan sok?

Egy hónapja cseréltem olajat. Pontosan 5 liter ment bele. Így az olajszint a minimum és maximum között volt kb félúton ha jól rémlik... Azóta megtettem 2000-2200 km-t és ma megnéztem a szintet. A minimumhoz közelít erősen. Ez még így is a gyári oaljfogyás alatt van, de nekem soknak tűnik. Az előző autómnál nem kellett ilyen sűrűn rátölteni.

Link to comment
Megosztás:

Nektek mennyire fogyasztja az autótok az olajat? Néztem a gyári 0,6l/1000km adatot. Az nem irdatlan sok?

Egy hónapja cseréltem olajat. Pontosan 5 liter ment bele. Így az olajszint a minimum és maximum között volt kb félúton ha jól rémlik... Azóta megtettem 2000-2200 km-t és ma megnéztem a szintet. A minimumhoz közelít erősen. Ez még így is a gyári oaljfogyás alatt van, de nekem soknak tűnik. Az előző autómnál nem kellett ilyen sűrűn rátölteni.

0,6 l/1000 km? Itt valami bibi lehet. Akkor elméletileg az autó el sem menne 10 ezret egy olajcserével.

És akkor mi van a 30 ezer km/olajcsere intervallummal? :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sajna a gyári érték minden típusra 0,6l/1000km. De ez bizti valami garanciális trükk, mert a 30000 km-ként bevitt autók mind elkopnak, és szépen lassan elkezdődik az olajfogyasztás 100000km felett. (Nekem 110000-nél volt a 0,3. Most van benne 132000). De ezzel az értékkel el lehet hajtani mindenkit, aki tapasztalja. Aztán ahogy lejár a 100000km/3?év gari, addig még mindenki benne van a 0,6l/1000km értékben.....(de lehet, hogy tévedek, és csak sok össze-esküvés filmet láttam :) ) (persze azért remélem tévedek, de a világ nem ilyen....)

Az a 30000 km itt a fórumon is megosztja a hozzászólókat, de a lényeg, hogy az csak ideális körülmények(laborkörülmények) között lehetséges.

Szerintem 15000 km-nél mindenképp le kell cserélni, ha meg akarod spórolni azt a 200e ft motorfelújítást. Én most vagyok túl egy ilyenen. 1.5 évvel ezelőtt, mikor megvettem az autót, kiderült, hogy csipegeti. Olyan 0,3l/1000km volt a jelenség. legutóbb már 1l/900km volt. 3 hét alatt bekajálta a gyári 5w30-at. :( Aztán ~ 200e ft motorfelújítás, és oké minden. Most nem rángat, EGR is ki lett puccantva(ezt 30000km-ként ajánlott kipucolni), most baba minden.

Link to comment
Megosztás:

0,6 l/1000 km? Itt valami bibi lehet. Akkor elméletileg az autó el sem menne 10 ezret egy olajcserével.

És akkor mi van a 30 ezer km/olajcsere intervallummal? :icon1:

Pedig ez szerepel a kezelési útmutató 319. oldalán.

Szia!

Pontosan mennyit fogyaszt? Nézd meg, én most csináltattam meg az autót, nekem fokozatosan 0,3L/1000km-ről 1L/1000km-re változott.

Szépen elkopott minden... :(

Most már minimumon van, úgyhogy rá fogok tölteni. Tegnapig az olajcsere óta (egy hónapja) 2500 km-t tettem meg. Olajcserekor pontosan a két jel között volt. Ha jól tudom, a két jel távolsága egy liternek felel meg. Tehát 0,5 liter fogyott 2500 km-en. Azaz kb 0,2 liter/1000 km az olajfogyásom. Ezért írtam, hogy a gyári érték alatt van, de én így is sokallom más autókhoz képest. Nem tudom ezeknél az autóknál mennyi számít még normálisnak...

A motorfelújításra 200e-t én nem sajnálnék ha ennél az olajfogyásnál már esedékes lenne. Hiszen nemrég panaszkodtam, hogy az autómhoz egy darab üres fényszóró kerül ennyibe.

Link to comment
Megosztás:

Hát, akkor mindenképp figyelned kell a fogyást, és ha fokozatosan növekszik, akkor mindenképp csináltasd meg. Amúgy a vizsga sikerült?

A lámpa miatt kérdezed? Igen. Végül is leprogramozták fixre, meg valahogy a műszarfalon lévő visszajelzőt is leprogramozták. Így nem jelez semmit. Még akkor sem világít ha a gyújtást ráadom és minden lámpának világítania kellene.

Szerintem jövő hónapban vagy az után veszek egy lámpát hozzá. Már megszoktam és zavar hogy nem látok vele olyan jól, mint leprogramozás előtt.

A környezetvédelmi vizsgálaton is volt egy kis fennakadás. A "füstölés" (K-érték) emelt fordulaton kicsit határérték fölött volt. Azt mondták, hogy nagyon le van rakódva a rendszerben a korom és ki kell égetni. Az úgy ment, hogy lepadlózták a gázpedált tiltásig. Ezt úgy 10-12-szer megismételték, mire nagy nehezen produkált három jó értéket egymás után.

Közben jutott eszembe, hogy ez a füstölés nincs-e kapcsolatban az olajfogyasztással.

Link to comment
Megosztás:

De, nekem ugyan ez volt a vizsgán...bár nem padlózták le, de sehogy sem akart a normál értékre beállni....aztán csak megoldottuk, de ekkor már kb. a liter/1000km körül jártam az olajfogyasztásban.

Na, akkor tényleg figyelni fogom. Egy másik fórumon azt írták, hogy a 0,2 l/1000km ezeknél a motoroknál még teljesen normális.

Közben az is eszembe jutott, hogy ugyebár az olajszűrőház is felvesz 0,2 litert. Ha ez az 5 literen felül értendő, akkor még jobban is állok.

Mindegy végül is. Fél litert rátöltök, aztán nézem a szintet. Olyan 2000 km-t egy hónap alatt lenyomok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.