Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

T Cserenkov!

"... a csere ..."

A csereperiódus - a gyártóművi előírást teljesítő motorolajjal - 1 év vagy 30 ekm.

T Mantec!

Az autóm sose ment el 30e Km -ert, mindíg nyavalyog 15-18e Km körül 1 friss olajért! Napi munkábajáró autó, szinte sose lát autópályát, ritkán megy hosszú úton. (Z17DTJ a motorkód, számolja az olaj maradék élettartamát és szól, ha szerinte cserélni kéne!)

A gyártó szerint a levegőszűrőt is elég 60ezrenként cserélni! Nyilván nem jártak magyarországon

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő kérdéssel fordulok hozzátok:évjárat 2007 ,motor1,7 cdti(101 Le) 150000km ebbe milyen motorolajat kell,érdemes tölteni,mert lassan cserélnem kell.Van esetleg erre valami táblázat ahol meg tudom nézni,mert nem szeretnék GM motorolajat bele.

köszönöm a segítségeteket

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő kérdéssel fordulok hozzátok:évjárat 2007 ,motor1,7 cdti(101 Le) 150000km ebbe milyen motorolajat kell,érdemes tölteni,mert lassan cserélnem kell.Van esetleg erre valami táblázat ahol meg tudom nézni,mert nem szeretnék GM motorolajat bele.

köszönöm a segítségeteket

Kedves Béla!

Kéretik visszaolvasni a topikban két okból is! Az egyik a Dexos 2 5w30 Gm olaj, hogy mennyien használják megelégedéssel, a másik pedig a többi olajtípus ami az autódba való, a topik legelején illetve több helyen is fel vannak sorolva! Bármelyik dexos2-t teljesítő motorolaj megfelelő az autódba!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő kérdéssel fordulok hozzátok:évjárat 2007 ,motor1,7 cdti(101 Le) 150000km ebbe milyen motorolajat kell,érdemes tölteni,mert lassan cserélnem kell.Van esetleg erre valami táblázat ahol meg tudom nézni,mert nem szeretnék GM motorolajat bele.

köszönöm a segítségeteket

Ezek közül válogass:

Ezt teljesítő motorolajok.

És még:

eni i-Sint MS 5W-30,

Eurol Fluence DXS 5W-30.

A kenőolajgyártók szerint teljesítik a követelményt, de liszensz nincs:

Valvoline SynPower MST 5W-30,

Addinol Premium 0530 C3-DX 5W-30,

Divinol Syntholight HC-FE 5W-30.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olajcsere előtt állok (Z16XER 2008.02).

Szettben vegyem meg a hozzávalókat, vagy külön külön jobban megéri?

http://the-filtershop.com/spd/SZ1090/OPEL-ASTRA-H-16i16V-115-LE-Z16XER-szuroszett-CASTR

Előre is köszi!

Nem éri meg főleg, hogy ez az olaj nem megfelelő, keresd a Dexos2-t teljesítő motorolajokat!

Beny ezek közül bőven elég a legolcsóbb is, az Esp 0w40 a legjobb, legmodernebb, de én bátran venném ezek közül a legolcsóbbat, a magyar éghajlatra az 5w40 5w30 elegendő!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T jurij!

Az említett motorolaj nem rendelkezik az aktuális GM (Opel) olajkövetelménnyel (GM dexos2).

Ezért GM (Opel) motorba nem való.

Az említett webshopban jelenleg kapható GM Dexos 2-t teljesítő motorolajok:
Castrol Edge Fst 5W-40,
Mobil Super 3000 XE 5W-30,
Motul 8100 X-clean 5W-40.

Az említett webshopban forgalmazott gyártók - a boltban jelenleg nem kapható - GM Dexos 2-t teljesítő motorolajai:
Elf Excellium C3 5W-40,
Elf Solaris LSX 5W-40,
Elf solaris MSX 5W-30,
Mobil 1 ESP 0W-40,
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30,
Total Quartz Ineo MC3 5W-40,
Xado Atomic Oil SN 5W-30.

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

Az autóm sose ment el 30e Km -ert, mindíg nyavalyog 15-18e Km körül 1 friss olajért! Napi munkábajáró autó, szinte sose lát autópályát, ritkán megy hosszú úton. (Z17DTJ a motorkód, számolja az olaj maradék élettartamát és szól, ha szerinte cserélni kéne!)

Egy ev utan szol, nyilvan, vagy esetleg bizonyos szamu hideginditas utan... Pont ezert talaltak ki a 30ezer vagy 1 evet, mert a sok rovid utbol osszejott 30ezer valoban nem egeszseges.

Link to comment
Megosztás:

Egy ev utan szol, nyilvan, vagy esetleg bizonyos szamu hideginditas utan... Pont ezert talaltak ki a 30ezer vagy 1 evet, mert a sok rovid utbol osszejott 30ezer valoban nem egeszseges.

Na igen, csak az apróbetűs részben van, hogy a használati körülményektől függően jelentősen csökkenhet a 30 ezer. Csak így már nem festene olyan frankón a dolog. Érdekes, hogy a gyárak is sok esetben össze-vissza hazudnak a fogyasztással kapcsolatban.

Ez pont ugyanolyan, mint ahogy a falfestékkel jártam. 50 nm-re elegendő a felirat szerint, aztán 30-ra sem volt elég. Nem mindegy milyen falra használja az ember, de ez nem szerepelt sehol sem.

Szeretem amikor a marketingesek diktálnak a mérnököknek. :-)

Link to comment
Megosztás:

T torpenewl!

"... Olvastam ..."

A BP konszern Castrol Magnatec C3 5W-40-es motorolaja rendelkezik a GM dexos2 jóváhagyással.

"... nem látom .."

Én sem. A készlete korábbi, vagy a weboldalát nem tartja karban.

"... Rendelhetem ..."

Nem.

formula3000.hu, akkumax.hu, olajsziget.hu, filterabc.hu, autoalkatreszaruhaz.hu, olaj24.hu.

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.