Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Most tervezem az olajcserémet, Z16XEP-hez valószínűleg ilyet rendelek: Eni (Agip) i-Synt Ms 5w-30.

A kérdésem az,hogy milyen olajszűrőt kell rendelnem hozzá?

Rendes fémházas olajszűrő való ehhez a motorhoz,vagy szűrőbetétet kell cserélni benne?Mert pl. az Unix-nál mindkettőt hozza a kereső.A cserénél kiderülne persze,de előbb meg kéne vennem:)

Köszi előre is a válaszokat!

Pali

Link to comment
Megosztás:

Lassan én is olajcsere elé nézek.

Eddig gyári olajat kapott, GM 5W-30-at.

Olvasgatom, hogy van aki 5W-40-et önt bele. Ha jól tudom ez magas hőmérsékleten folyékonyabb.

Mikor ajánlott az egyik és mikor a másik viszkozitású olaj?

Az autó 2007-es Z17DTH motorkóddal.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

T orlis!

A követelmény nem viszkozitási osztály, hanem az aktuális gyártóművi olajkövetelmény megléte.

A jelenleg egyetlen Mo-on kapható olaj a Castrol Edge Fst 5W-40.

Köszi mantec!

Azt tudom, hogy a dexos2 követelménynek meg kell feleljen, ezért is ment bele a gyári GM 5W-30 viszk. olaj. A kérdésem inkább arra irányult, hogy maradjak az 5W-30nál, vagy tegyek bele 5W-40-est? Vagy nincs nagy különbség?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Lenne két kérdésem:

1. Mobil 1 ESP 0W-40 olajból kapható valahol 1 literesnél nagyobb kiszerelés?

Egyáltalán rajtuk kívül kapható valahol máshol? http://www.olajwebshop.hu/termek-Mobil%201%20ESP%200W-40/5453/

2. Z17DTH-ba való gyári GM olajszűrőnek mi az azonosító száma?

Köszönöm.

1. én is ezt várom már :)

2. alkatrészszám :97223218

katalógusszám:5650380

https://cromax.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=6163&option=com_virtuemart&Itemid=26&kereso_modell=0&kereso_marka=---&kereso_modell=0&kereso_marka=---

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

mert jelenleg ez a legjobb ami teljesíti a dexos2 -t ;)

Amikor a motort kihozták, akkor GM-LL-A-025, GM-LL-B-025 minősítés volt érvényben (2009-2010 előtti motorokra értendő). Akkor még hírből sem volt dexos2 előírás.

Akkor miért is nem jó olyan olaj, ami ezt teljesíti? Miért kell a dexos2-t "erőltetni"?

Egyáltalán a régi motorokra alkalmazható a dexos2 szabvány? Mert sehol nem olvastam, hogy ez visszamenőleg érvényes lenne (mármint, hogy a használata közelező érvényű visszafelé is).

Van erre valami leírás, amit el lehet olvasni?

A dexos2 az új dízel motorokra a GM által előírt szabvány.

Ill. azokon az olajokon van dexos1 ill. dexos2, amelyek kifizették a licensz díjat a GM-nek (ami gondolom nem csekély összeg, azért is van ilyen kevés ilyen minősítésű olaj). Vszínű sokkal több olaj van, ami teljesítené a kritériumokat, de nem éri meg nekik licensz díjat fizetni.

Ettől függetlenül én is csak olyan olajat veszek ami GM által jóváhagyott, bár én maradok a korábbi (GM-LL-A-025) előírásnál (benzines, 2004-es autóba).

Link to comment
Megosztás:

Az,hogy már nincs érvényben, az max. annyi jelent, hogy erre már nem adnak ki licenszt.

Attól az azt birtokló olajok teljesen jók a korábbi előírásoknak megfelelő morotokba. Hiszen azokra lett minősítve.

Valóban, nem csak dízelbe jó, oda "turbot" akartam írni, vagyis, hogy a dexos2 vszínű a turbos motorok miatt kellett.

Nyilván az új szabvány nem rosszabb, mint a régi. Én ezt nem kétlem.

Csak azt nem értem, hogy miért erőltetitek ennyire a régi motorokra, mikor azok nem ezzel a szabvánnyal jöttek ki, hanem még a régivel.

Kérdés, hogy dupla árat (azaz +8-10eFt)-tot megér-e évente, hogy nem SL felirat van rajta, hanem SM? Azaz milyen gyakorlati haszna van egy 2009 előtt motorra a dexos2-nek a GM-LL-A-025, GM-LL-B-025 szemben? Gyanítom, hogy marketingen kívül semmi.

Fura nekem, hogy azért, mert kijött egy új szabvány, a régit automatikusan rossznak kell nyilvánítani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.