Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

T csabela!

"... bele lehet ..."

Semmi baj nincs vele, mint ahogy a karburátorral, diagonál gumiabronccsal, dinamóval sem. Elmúlt felette az idő.

"... különbség ..."

Egyiknél PAO, másiknál HC az alapolaj.

T mantec!

Mobil1 new life 0w-40 leváltására tökéletesen alkalmas az ESP 0w-40? Nekem nagyon bevált a new life is.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Na, ma nézettem meg a szervízben ,hát alig van benne olaj.Holnap kell visszavigyem és feltöltik.De a kérdés még fenn marad ,hogy hová lett remélem nem nagy a baj...

Nekem szivárog a kormánymű (illetve szivárgott), de ez a szinte egyáltalán nem látszódott (minimális mértékben, kicsit olajpárás volt a tömítés környéke, csöpögni nem csöpög), egy felújítás nagyon sokba kerülne (60-70ezer ft), így hagytam... Vettem egy liter belevaló olajat, kb. 1decit decit töltöttem bele 2 éve, azóta pár havonta rápillantok, rendben van, nem fogy, az olajfolt sem újult ki...

Link to comment
Megosztás:

Nekem szivárog a kormánymű (illetve szivárgott), de ez a szinte egyáltalán nem látszódott (minimális mértékben, kicsit olajpárás volt a tömítés környéke, csöpögni nem csöpög), egy felújítás nagyon sokba kerülne (60-70ezer ft), így hagytam... Vettem egy liter belevaló olajat, kb. 1decit decit töltöttem bele 2 éve, azóta pár havonta rápillantok, rendben van, nem fogy, az olajfolt sem újult ki...

Nálam sem csöpög ,mindig szoktam figyelni a garázst mikor kiállok de eddig még nem láttam olajfoltot.Februártól van meg az autó 2006 Opel Astra h 103 ezer km van benne.Csak kiváncsiságból néztem rá,amúgy nem megy nehezen a szervó.Az igazság az ,hogy én is most ismerkedek az autóval.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! kérdésem az lenne hogy,van egy opel astra. h 1.4 benzines masinám, és az érdekelne mit ajánlatok milyen gyakran cseréljek benne olajat ?egy év az rendben de mennyi kilométer után érdemes ?most gyári olaj van benne (D2 5w30 )!

Én nem vagyok nagy guru a témában, de sok városozás esetén legfeljebb 10e-ként, több országutas és autópályás használat esetén 15 ezrenként lecserélném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy elég kényes kérdést szeretnék feltenni, jó volna ha egy szakértő válaszolna erre. Olajcsere előtt állok és meg is van a kiszemelt olaj. A kérdésem az volna hogy lehetséges -e, hogy webáruházból 5 l EREDETI, HAMISÍTATLAN Motul specific Dexos2 olajhoz jussak hozzá 11800 Ft-ért? Általában ezen olaj literes kiszerelése is bőven 3000 Ft felett van az 5l-eseket pedig 16-20e szokták árulni. Lehetséges, hogy ilyen olcsón eredeti olajat kapjak? Nem szeretnék ráfázni, de ennyi erővel nyilván a drágább olaj is lehet hamis. A kérdés csak arra vonatkozik, hogy beleesik -e ez az ár abba az alsó küszöbbe amiért a kereskedőnek még megérheti eredeti olajat adni ebből a típusból, vagy ez hallatlanul olcsó és egyértelműen hamisítvány?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy elég kényes kérdést szeretnék feltenni, jó volna ha egy szakértő válaszolna erre. Olajcsere előtt állok és meg is van a kiszemelt olaj. A kérdésem az volna hogy lehetséges -e, hogy webáruházból 5 l EREDETI, HAMISÍTATLAN Motul specific Dexos2 olajhoz jussak hozzá 11800 Ft-ért? Általában ezen olaj literes kiszerelése is bőven 3000 Ft felett van az 5l-eseket pedig 16-20e szokták árulni. Lehetséges, hogy ilyen olcsón eredeti olajat kapjak? Nem szeretnék ráfázni, de ennyi erővel nyilván a drágább olaj is lehet hamis. A kérdés csak arra vonatkozik, hogy beleesik -e ez az ár abba az alsó küszöbbe amiért a kereskedőnek még megérheti eredeti olajat adni ebből a típusból, vagy ez hallatlanul olcsó és egyértelműen hamisítvány?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Szia. Bocs, tényleg nem az okoskodásért, de ha ilyen dilemmád van, tedd bele a gyári Opel GM olajat. Vagy, vedd meg kereskedésből drágábban. Én nem kísérteném az ördögöt, de amúgy azt csinálsz, amit akarsz.....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia. Bocs, tényleg nem az okoskodásért, de ha ilyen dilemmád van, tedd bele a gyári Opel GM olajat. Vagy, vedd meg kereskedésből drágábban. Én nem kísérteném az ördögöt, de amúgy azt csinálsz, amit akarsz.....

Bocsi, de pont azért választottam ezt a márkát talán, mert nem a gyári GM olajat akarom beletenni.... Egyébként nem is ez volt a kérdés.... de azért köszi.

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, de pont azért választottam ezt a márkát talán, mert nem a gyári GM olajat akarom beletenni.... Egyébként nem is ez volt a kérdés.... de azért köszi.

Nem ertem: aki igy tudja a gyari olajrol, hogy nem jo, az nem tudja eldonteni egy masik markarol, hogy hamis-e?

Bele kell szagolni, meg kell kostolni, es minden kiderul :)

Link to comment
Megosztás:

Szóval mégegyszer.....

Szeretném ha egy hozzáértő olvasni és értelmezni tudó válaszolna a FELTETT kérdésre.....

Köszi srácok, de az eddigi válaszokkal nem vagyok beljebb....

Figyelj....ahogy Csaba66 írta, ezt kell tenned, ugyanis bármit veszel, ott a boltban/postán SENKI nem fogja neked megmondani, hogy hamis-e. Ahhoz labor kell, ISMÉTLEM LABOR KELL, hogy pontosan megállapíthasd az eredetiségét. Ha nincs a zsebedbe egy ilyen labor, akkor marad a szagminta, kóstolás, tapogatás...

Ennél többet ne várj senkitől.

Vagy mi az elképzelésed? Ránézésre, súlyra, vagy flakon típusra megmondja valaki a frankót?

Itt a következőt kellene eldöntened. Áldozol rá, vagy bevállalod a lutrit.....a TE döntésed....bár még mindig olcsóbb +8000 ft, mint 500.000 pénz egy új motorért...

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Figyelj....ahogy Csaba66 írta, ezt kell tenned, ugyanis bármit veszel, ott a boltban/postán SENKI nem fogja neked megmondani, hogy hamis-e. Ahhoz labor kell, ISMÉTLEM LABOR KELL, hogy pontosan megállapíthasd az eredetiségét. Ha nincs a zsebedbe egy ilyen labor, akkor marad a szagminta, kóstolás, tapogatás...

Ennél többet ne várj senkitől.

Vagy mi az elképzelésed? Ránézésre, súlyra, vagy flakon típusra megmondja valaki a frankót?

Itt a következőt kellene eldöntened. Áldozol rá, vagy bevállalod a lutrit.....a TE döntésed....bár még mindig olcsóbb +8000 ft, mint 500.000 pénz egy új motorért...

Üdv,

Köszi ez eddig is tiszta volt.....

Nah mégegyszer és egyben utoljára.....aztán feladom tényleg. :)

Olyan valaki aki ismeri az olaj márkákat és árakat, elképzelhetőnek tartja -e, hogy ebben az árban (11800 Ft) lehet 5 l Motul Spec. Dexos2 NEM HAMISÍTOTT olajat venni, vagy már az árról visít, hogy kamu a mutatvány. Én sajnos nem értek ehhez a piachoz ezért kérdezem.....

Kérdésem csakis az árra vonatkozott, nyilván egyelőre ez az egy "kézzelfogható" támpont van.

THX...

Link to comment
Megosztás:

T toto01!

"... elképzelhetőnek tartja e ..."

Igen, elképzelhetőnek tartom.

Ha kétségeid vannak, fényképezd le a dobozt, jegyezd fel - az olvasható - gyártási számot (töltési kód), és a márkaképviseletet kérdezd meg, hogy eredeti e.

Természetesen a vásárlás előtt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi ez eddig is tiszta volt.....

Nah mégegyszer és egyben utoljára.....aztán feladom tényleg. :)

Olyan valaki aki ismeri az olaj márkákat és árakat, elképzelhetőnek tartja -e, hogy ebben az árban (11800 Ft) lehet 5 l Motul Spec. Dexos2 NEM HAMISÍTOTT olajat venni, vagy már az árról visít, hogy kamu a mutatvány. Én sajnos nem értek ehhez a piachoz ezért kérdezem.....

Kérdésem csakis az árra vonatkozott, nyilván egyelőre ez az egy "kézzelfogható" támpont van.

THX...

http://www.argep.hu/trend/MOTU/Motul-SPECIFIC-DEXOS-2-5W30.html

Vannak kisebb, meg nagyobb árréssel dolgozó cégek, ennyi az egész...

Mindenbe bele lehet szaladni, a legdrágább helyen is lehet hamis az olaj, ami a kezedben van lehetőség, azt mantec felvázolta...

Milyen jó, hogy én nem izgatom magam ilyennel, 155ezer km óta a fos, tutihamisított, igénytelen GM olajjal járok, és még mindig nem sikerült gallyra vágnom a motort, de elég sok fórumtárs is hiába próbálkozik... Mindegy, hogy milyen olajat használsz, ha az előírást teljesítők közül választasz és normális időközönként cseréled nem ebből fog a problémád származni:)...

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy elég kényes kérdést szeretnék feltenni, jó volna ha egy szakértő válaszolna erre. Olajcsere előtt állok és meg is van a kiszemelt olaj. A kérdésem az volna hogy lehetséges -e, hogy webáruházból 5 l EREDETI, HAMISÍTATLAN Motul specific Dexos2 olajhoz jussak hozzá 11800 Ft-ért? Általában ezen olaj literes kiszerelése is bőven 3000 Ft felett van az 5l-eseket pedig 16-20e szokták árulni. Lehetséges, hogy ilyen olcsón eredeti olajat kapjak? Nem szeretnék ráfázni, de ennyi erővel nyilván a drágább olaj is lehet hamis. A kérdés csak arra vonatkozik, hogy beleesik -e ez az ár abba az alsó küszöbbe amiért a kereskedőnek még megérheti eredeti olajat adni ebből a típusból, vagy ez hallatlanul olcsó és egyértelműen hamisítvány?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Szia!

A Motul Specific Dexos 2 nagyker listaára 17 körül van a fiaméknál. Abból lejön a kedvezmény, ami lehet akár 50% felett is. Ha a kereskedő kis haszon nagy forgalom alapján dolgozik akkor elképzelhető, hogy megelégszik 5 liter olajon 2-3 ezer haszonnal.

Sajnos az olajhamisításos cikkben nem nevezték nevén az érintett gyártókat.

Itt eredetit kapsz elvileg. http://filterabc.hu/spd/MOTUL-DEXOS2-5/MOTUL-5W30-SPECIFIC-DEXOS-2-5-Liter

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.