Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Üdv Mindenkinek!

Elöszőr is tudom, hogy ez Vectra fórum, de elvileg ebben az Omegában ugyanaz az A Vectra 2.0 motor van, ezért merem ide írni, bár lehet hogy a többi alkatrész más, ami a gondot okozza.

Már több szerelő és szervíz leinformálása után felvetném itt is a problémámat, hátha ismerős valakinek a szitu, míg mások csak találgatnak. Tehát:

pár napja vettem meg első autómat, egy B caravant ('94) X20SE motorral. A korábbi szervíz események ismeretlenek, tehát sok minden kerül majd kicserélésre.

Az egyik probléma, hogy lassításkor beremeg a kormány, mondom, lassításkor, erősebb fékezésnél nem. Pl piroshoz érve a kezdeti lassításkor, de az erősebb megállásnál nem.

Az eddigi tippek:

- üt a féktárcsa (szaki kontra) , ha ütne, akkor a teljes fékezés alatt rázna

- gömbfejek (szaki kontra), felemelve, függőleges irányba megrángatva a kerék nem kotyog

- kormányösszekötő (kontra), felemelve, egyenes állásba vizszintes irányba mozgatva nem kotyog a kerék, kivéve kitekert állásba, de ebben az esetben ez a másik oldalon is így tapasztalható

A másik, hogy hidegen-melegen, alapjáraton vagy egy állandó fordulaton (pl 2e), hirtelen gázadásra megtorpan (befullad), majd utánna kezd el húzni, sőt hidegen indulásnál képes lefulladni. Ezt csinálja mindegyik sebesség fokozatban. Tehát képtelenség vele tisztességesen gyorsulni. Nagy gázzal és lassú kuplunggal indul torpanás mentesen, illetve váltáskor lassú fokozatos gáz kell neki. Előfordult, hogy amikor a motortérbe piszkálta a szaki a gázt (hirtelen és sokat) belepuffant a levegőszűrő házba.

Az eddigi tippek:

- légtömegmérő, ki lett cserélve, nem változott

- benzinszűrő, ki lett cserélve, nem változott

- gyertyák, nem kormosak, gyáriak

- ac pumpa, (szaki kontra), ha nincs kellő benzinnyomás akkor az folyamatosan érezhető lenne

- gyújtás körüli dolgok, sok minden lehet, kábelek, elosztó, cseréje nem olcsó

- vezérlés, az elv, miszerint rosszul van beállítva a vezérműszíj

Ezen elven alapszik a gyújtás hiba is, most vagy rosszkor gyújt és azért puffan, vagy jókor gyújt csak rosszul áll a szíj?

Ez még nem lett megnézve, szóval erre nem ér tippelni, csak ha 100%-os.

Most ki lett szedve az összes gyertya, egyformán használódottak, de nem koszosak, kontaktot kaptak a pipák, meg meg lettek csavargatva az elosztón lévő pipák is, holnap kapnak azok is egy csiszolást. Aztán megtiportam vidéken, amit bír ilyen bizonytalan állapotban. Egész jól ment, gyorsítás 120(4.ig) satu, aztán megint és megint. Hát fékezésre nem kicsit imbolyog be a kaszni, viszont a gyorsításoknál nem éreztem megtorpanást, majdnem olyan volt mint bármelyik másik gépbe, az alacsony fordulat-nagy gáz váltás alatt, viszont álló helyzetben, még mindig köhög kicsit, meg az állandó sebességről is a hirtelen gáz kicsit késik.

Link to comment
Megosztás:

akkor lehet az csak olyan kegyetlen nagynak néz ki mint egy 1 literes üveg felül 2 cső alul meg mintha egynek lenne a helye denincs rajta semmi nem is gondoltam volna hogy a szénszürő ott lehet benne ha az az még egy kérdésem lenne valaki nemtapasztalt olyat hogyha megy és vissza engedi a gázt erősen rángat a motor egyszer csak megnyugszik és semmi néha csinálja ezt nemtudom mi lehet alapjárai motorra tippeltem nem e az nemtud időbe korigálni de azt nemrégiben takarítottam ki mert rendesen retkesvolt amugy kösz a segítséget srácok Üdv Gábor.

Link to comment
Megosztás:

hello tudnátok segíteni olyanban hogy (c20 xe motor) megyek és leveszem a lábam a gázrol van hogy erősen berángat a motor egyszer csak megszünik de ez olyan 3000- 1500 as fordulat között történik álltalában de csak néha fordul elő van hogy napi egyszer van hogy heti egyszer mitől lehet ez?alapjárati motorra tippeltem de azt kitakarítottam egy mittom én fél éve kb asszem nincs valami tippetek milehet ez?köszi a segítséget előre is üdv .Gábor.

Link to comment
Megosztás:

Üdv fórumlakók! Segitségre lenne szükségem. Folyik a Vectrám kormányműve,persze be az utastérbe. Ajánlottak astra kormányművet de sokak szerint nem egyezik meg a Vectráéval. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Felújitani nincs időm az új meg vetekszik az arany árával. Ha valaki tud segitsen! köszi

Link to comment
Megosztás:

Hello köszi a választ hát hibakód táblázaton néztem 12 hibakód táblázat 66. hiba co poteenciométer vagy co potenciométer áramkör nagy feszültség

Esetleg még egy olyan kérdésem lenne az mitől lehet hogy megyek olyan 2000 fordulaton visszaengedem a gázt és berángat a motor 2-3 rángás és megnyugszik

Link to comment
Megosztás:

Hello köszi a választ hát hibakód táblázaton néztem 12 hibakód táblázat 66. hiba co poteenciométer vagy co potenciométer áramkör nagy feszültség

Esetleg még egy olyan kérdésem lenne az mitől lehet hogy megyek olyan 2000 fordulaton visszaengedem a gázt és berángat a motor 2-3 rángás és megnyugszik

AGR szeleped van még? lehet egy takarítás elférne..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!,még új vagyok,de van egy problémám! Van egy vectrám c20ne motoros,nagyon jó,de egy hete feljött a sárga visszajelző lámpám,amibe egy villám van,és azóta hidegen nem akar indulni,csak ha többször indítgatom egymás után,és rövid ideig,ha hosszan indítom meg sem nyikkan,csak ha kicsi időre fordítom el a kulcsot,majd vissza,és így csinálom 6-7 alkalommal és beindul! Melegen egy pöcc es megy! mi lehet a gond?,aki tudja segítsen! Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok én is új vagyok.

Nekem olyan problémám van hogy már több mint 14 éve van nálunk egy c16nz motoros A vectra és most úgy jártam hogy ketté tört a vezérmütengely.. Most hírtelen nem tudom hogy mit is csináljak mert az egyik szerelö azt mondta hogy szét kell kapni a hengerfejet,de a másik szerelö azt mondta hogy szerencsém van hogy a dugó nem érintkezett,és így nem törte szét darabokba a hengerfejet....vagyis ö azt mondta hogy csak a vezérmüházat kell cserélni tengellyel eggyütt.

Gondoltam arra is hogy mivel 10-12-ért adnak gyárit bontottan,és nem sokkal drágább lenne csináltatni egy sport tengelyt,

Mennyiért lehetne csináltatni Sport vez.tengely?

Üdv.Árpy

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok én is új vagyok.

Nekem olyan problémám van hogy már több mint 14 éve van nálunk egy c16nz motoros A vectra és most úgy jártam hogy ketté tört a vezérmütengely.. Most hírtelen nem tudom hogy mit is csináljak mert az egyik szerelö azt mondta hogy szét kell kapni a hengerfejet,de a másik szerelö azt mondta hogy szerencsém van hogy a dugó nem érintkezett,és így nem törte szét darabokba a hengerfejet....vagyis ö azt mondta hogy csak a vezérmüházat kell cserélni tengellyel eggyütt.

Gondoltam arra is hogy mivel 10-12-ért adnak gyárit bontottan,és nem sokkal drágább lenne csináltatni egy sport tengelyt,

Mennyiért lehetne csináltatni Sport vez.tengely?

Üdv.Árpy

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok én is új vagyok.

Nekem olyan problémám van hogy már több mint 14 éve van nálunk egy c16nz motoros A vectra és most úgy jártam hogy ketté tört a vezérmütengely.. Most hírtelen nem tudom hogy mit is csináljak mert az egyik szerelö azt mondta hogy szét kell kapni a hengerfejet,de a másik szerelö azt mondta hogy szerencsém van hogy a dugó nem érintkezett,és így nem törte szét darabokba a hengerfejet....vagyis ö azt mondta hogy csak a vezérmüházat kell cserélni tengellyel eggyütt.

Gondoltam arra is hogy mivel 10-12-ért adnak gyárit bontottan,és nem sokkal drágább lenne csináltatni egy sport tengelyt,

Mennyiért lehetne csináltatni Sport vez.tengely?

Üdv.Árpy

én 30 környékére emlékszem, de szvsz nem sok értelme van egymagában. úgy inkább, hogy tengely+leömlő/kat+ECU írás. nincs egyébként vmi más baja is a motornak? a veztengely nem szokott csak úgy eltörni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!,még új vagyok,de van egy problémám! Van egy vectrám c20ne motoros,nagyon jó,de egy hete feljött a sárga visszajelző lámpám,amibe egy villám van,és azóta hidegen nem akar indulni,csak ha többször indítgatom egymás után,és rövid ideig,ha hosszan indítom meg sem nyikkan,csak ha kicsi időre fordítom el a kulcsot,majd vissza,és így csinálom 6-7 alkalommal és beindul! Melegen egy pöcc es megy! mi lehet a gond?,aki tudja segítsen! Köszi!

olvasd ki a hibakódot, abból már okosabbak leszünk. neten meg itt is több helyen le van írva a hogyan.

Link to comment
Megosztás:

Hello valaki nemtudja miből mér pontatlanul a kilóméter óram? és hogy hogy lehet azt beállítani 5-10 km /h t csal köszönöm a segítséget A vectrában a fordulatszám mérős óra egység móta egyszer ki lett véve azóta ezt csinálja ötlet ? haverom is igyan igy járt :lol:

Link to comment
Megosztás:

:lol: lehet hülyeség de ha hidegen nehezen indul:Pnem lehet hogy Ac pumpának kell egykis idő mire megcsinálja a nyomást:P hasonló hibánk volt:P de ott annyi volt hogy csökkent a nyomás valamiért a üzemanyag rendszerben:Pés nem akart elindulni:P persze ehhez kellett egypár óra mire csökkent a nyomás:p de ha esetleg van egy hőfok jeladód ami a motor elektronikának adja a jelet cseréld ki próbára mert érdekes dolgokat tud produkálni:P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.