Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ma olyant csinált az autóm, amit eddig még soha. Kb. 60-70fokos volt a víz, 2percet álltam egy kereszteződésbe, nagy volt a forgalom, aztán ki kellett ugranom, 1esbe kipörgettem olyan 4ezerig(már akkor is furcsa volt) de 2be betettem, lepadlóztam, és fulladt mint az állat, mint ha nem kapott volna anyagot, 3ba ugyanez volt a helyzet.. benyomtam a kuplungot, hogy van-e alapjárat, és normál 550-600on volt az alapjáratom. Utána ráléptem a gázra, és kipörgött rendesen, utána már jó volt.. Mitől lehetett ez a fulladás? Hibakód nincs :\

Gyertyát cseréltél, hézagot néztél az utóbbi időben? Egy német tuningoldal szerint az ideális hézag 0,8-0,9mm.

Link to comment
Megosztás:

Gyertyát cseréltél, hézagot néztél az utóbbi időben? Egy német tuningoldal szerint az ideális hézag 0,8-0,9mm.

Igen tavaly cseréltem benne, 4pólusú Bosch ok kerültek bele(FR91X) de már teljesen megölte őket a sok olaj ami befolyt közéjük, meg a gyertyakábelokat is. Szóval majd kap új kábelszettet, és gyertyákat is! Gyertyákból milyen ajánlotok? Gyárit nem akarom bele tenni, mert fél évig szívatott egy hibás példány, hajszálrepedéses volt! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen tavaly cseréltem benne, 4pólusú Bosch ok kerültek bele(FR91X) de már teljesen megölte őket a sok olaj ami befolyt közéjük, meg a gyertyakábelokat is. Szóval majd kap új kábelszettet, és gyertyákat is! Gyertyákból milyen ajánlotok? Gyárit nem akarom bele tenni, mert fél évig szívatott egy hibás példány, hajszálrepedéses volt! :lol:

NGK? Vigyázni kell vele, hamisítják állítólag.

Link to comment
Megosztás:

Thor! Segítséged kérem! Megvagyok áldva ezzel a szelepfedél tömítéssel :\ Hiába teszek új tömítést, pasztával vastagon, vagy paszta nélkül, gyári sorrendbe és gyári nyomatékkal meghúzom a csavarok, vagy agyon tépem, de akár mit csinálok, folyamatosan ömlik be az olaj a gyertyákhoz.. Már teljesen szétmentek a kábelok, a gyertyák zárlatosak, nem tudom mitévő legyek :lol:

Én vettem 4000ft ért müanyag f astrás ház fedelet aminek a tömitése már gumi és sokkal jobban meg van oldva mert a tömités bele van szoritva a házba azóta nuku olaj folyás!!!

Link to comment
Megosztás:

Én vettem 4000ft ért müanyag f astrás ház fedelet aminek a tömitése már gumi és sokkal jobban meg van oldva mert a tömités bele van szoritva a házba azóta nuku olaj folyás!!!

Itt is ez a helyzet és pont ez a baj... el van vetemedve a műanyag és hiába pasztázod, szivárog.

Amúgy Ádámnál a ledugózott fedél miatt ömlött az olaj. Nálam már csak 1 év alatt van némi olajpára. Azt olajcserénél letakarítom és kész is. Most ez az Elring tömítés+paszta kombó bejött.

Link to comment
Megosztás:

Itt is ez a helyzet és pont ez a baj... el van vetemedve a műanyag és hiába pasztázod, szivárog.

Amúgy Ádámnál a ledugózott fedél miatt ömlött az olaj. Nálam már csak 1 év alatt van némi olajpára. Azt olajcserénél letakarítom és kész is. Most ez az Elring tömítés+paszta kombó bejött.

Elring van nekem is, és mikor bevolt kötve mind2 karter cső akkor is szivárgott, új tömítéssel is, 1hónap után szikla kemény a tömítés..

Link to comment
Megosztás:

Szép napot!

Az enyémbe most van 290 ezer km de még jól muzsikál igaz 8000km cserélek benne olajat!

átlag menyit birnak az 1.6i 8v motrok?

Valahol olvastam 500.000 km feletti futásteljesíményről. :devlish:

A régi is tovább bírta volna, ha én vagyok az előző gazdája. :devlish:

A mostaniban sem tudom mennyi lehet, óra szerint 190ekm lesz benne, de a régi papírja szerint, amit a gépsasban találtam bontás közben, már 5 éve is túl volt a 230Ekm-en. :lol:

Nálam még kihúzza 1 darabig. :D

Link to comment
Megosztás:

amit észrevettem hogy az ajtóníitó rudazatom is zizeg. Ha menetközbe ráhúzok kicsit akkor elhallgat.

De mondjuk egy 22 éves autótól teljes síri csendet nem várhatok :-)

Vastagabb (kb. 4-5 cm-es) szivacsből vágj egy kockát és hasítsd be félig. Húzd rá a rudacskára és nem fog rezonálni.

Igaz a kárpitot le kell venned hozzá. Akkor egyből meglátod mekkora kockát vágj.

Link to comment
Megosztás:

SZIASZTOK !

SEGÍTSÉG KELLENE!

Elvittem mosatni a kocsimat, valami beázott, vagy elektronika, vagy egyéb és nem indult be.

Holnap lesz kompressziómérés mert BAJ VAN.

Beázás után forgatta szépen és nem volt gond. Menetközbe megpróbáltuk behúzni sikertelenül, és miután a garázsba leraktuk megpróbáltuk beindítani. Előtte levettük a légszűrőt meg mindent és nem volt víz de úszott a benzinben minden. Az injektor pillangószelep alá nem néztünk be és ráindítottunk. nem indult be. DE. Miután kiszárítottuk kiakasztva a szelepet, és ma megpróbáltuk beindítani, visszapuffog hol a kipufogóba hol a szívócsövön keresztül a levegőbe. Szép nagy ködöt köpköd. Nem mertük erőltetni nehogy baj legyen(nagyobb).

Szerelő srác azt mondta hogy folyadék kerülhetett az égéstérbe és ez elég nagy galibát okozott. Itt a benzinre gondolt.

Első hallásra azt mondja hogy valami elgörbült odabennt a sürités közbe. szelep, himba vagy egyéb. És nem zár rendesen.

Van e 5letetek? Mert azt mondta, hogy ha meg kell bontani az nem lesz olcsó mutatvány. Szelepek+hengerfejcsavar szett+ tömítések + hengerfej bevizsgáltatás / javítás.

Utólag amit összeraktunk mint folyamatot, hogy nem víz került bele, hanem nagy valószínűséggel egyik motornál lévő érzékelő beázhatott és emiatt nem indult be. majd jól megszivattuk a behuzással, és miután ráindítottunk a felgyülemlett benzint beszívtas és folyékony állapotban rásüritet és K.O.

Holnap a kompressziovizsgálat ezt vagy megerősíti vagy cáfolni fogja. remélem utóbbi. De mi lehet még?

Vezérlés része jelen van végig. Az tutira jó és nem ugrott át.

Ha neces a történet. Mit csináljak? Motorcsere vagy inkább csak használt hengerfej vagy épp ami kell?

C18NZ motor.

Köszönöm előre is !

Remélem jön pár válasz, de gondolom nektek is kell még infó, hogy van e mechanikus baja...

A vissza puffogás mitől lehet még? mert elég nagyon csinál ?

Link to comment
Megosztás:

SZIASZTOK !

SEGÍTSÉG KELLENE!

Elvittem mosatni a kocsimat, valami beázott, vagy elektronika, vagy egyéb és nem indult be.

Holnap lesz kompressziómérés mert BAJ VAN.

Varázsoljatok szikrát, mert ez anélkül nem fog beindulni, nem dízel.

Kompressziót méressetek, mert addig nem tudni, hogy sérült-e szelep vagy bármi.

Ha lehet a katalizátort is szárítsd ki. Vedd le a kipuff csövet, tudjon átszellőzni.

Ha, nem muszáj nem kell motortcserélni, bár ezt a javítás költsége határozza meg. Lehet elég a hf vagy 1-2 szelep.

Motort CSAK és kizárólag kipróbálható módon szabad venni. Megnézted, működik, jó, hibátlan, akkor szereljék ki. :huh:

A már kivett nem ellenőrizhető. Túl rizikós. :rolleyes: Tapasztalat.

Link to comment
Megosztás:

Varázsoljatok szikrát, mert ez anélkül nem fog beindulni, nem dízel.

Kompressziót méressetek, mert addig nem tudni, hogy sérült-e szelep vagy bármi.

Ha lehet a katalizátort is szárítsd ki. Vedd le a kipuff csövet, tudjon átszellőzni.

Ha, nem muszáj nem kell motortcserélni, bár ezt a javítás költsége határozza meg. Lehet elég a hf vagy 1-2 szelep.

Motort CSAK és kizárólag kipróbálható módon szabad venni. Megnézted, működik, jó, hibátlan, akkor szereljék ki. :huh:

A már kivett nem ellenőrizhető. Túl rizikós. :rolleyes: Tapasztalat.

Szikra van mind a 4 hengernél, kivéve az összes gyertya és ráindít. szikrázott mindegyik. :-) Előtte 1 estét állt. Teljesen kiszellőztettük a hengereket és az injektort.

Kompressziómérést már most nagyon várom :-)

Összerakva minden és a gyertyakábelek a helyükön a megfelelő sorrendben. Ráindít és pár átfordulás után "hutyutyu - hutyutyu - hutyutyu - PUFFF - hutyutyu - hutyutyu - hutyutyu - PUFFF"

Tovább nem erőltettük, mert nem akartam nagyobb kárt okozni.

Abba reménykedek hogy esetleg a holtponti jeladó, vagy egyéb ment el.

------------

Kollégák a gyújtásra gyanakodnak, kérdés hogy ott mi lehet? Azt tudom hogy cserés az elosztófedelem és a rotor is mert eléggé odavan. Kábelek átnézve és a gyertyák is cserések.

Link to comment
Megosztás:

Szikra van mind a 4 hengernél, kivéve az összes gyertya és ráindít. szikrázott mindegyik. :-) Előtte 1 estét állt. Teljesen kiszellőztettük a hengereket és az injektort.

Kompressziómérést már most nagyon várom :-)

Összerakva minden és a gyertyakábelek a helyükön a megfelelő sorrendben. Ráindít és pár átfordulás után "hutyutyu - hutyutyu - hutyutyu - PUFFF - hutyutyu - hutyutyu - hutyutyu - PUFFF"

Tovább nem erőltettük, mert nem akartam nagyobb kárt okozni.

Abba reménykedek hogy esetleg a holtponti jeladó, vagy egyéb ment el.

------------

Kollégák a gyújtásra gyanakodnak, kérdés hogy ott mi lehet? Azt tudom hogy cserés az elosztófedelem és a rotor is mert eléggé odavan. Kábelek átnézve és a gyertyák is cserések.

Hát végigolvasva a történetet mindenképp a "szikranélküli indítási kísérletek" tettek be a technikának (durrogás, puffogás).

Bár katalizátoros autónál hosszútávon soha nem próbálkozunk behúzással, mivel a katit nem kicsit megöli a beindítás után elégő benzin (a katiban).

Ha minden kábel tuti a helyén van, akkor lehet hogy elfáradt valami a gyújtásban. Bár ha van normális szikra és benzin, akkor nagyon gyanús a "kábelelrakás". Jártam már így egy 120-as skodával, 180 fokban el voltak rakva a kábelek. Üzemanyag volt, szikra volt csak nem ment :rolleyes: Az okos tulaj (aki okozta a galibát), meg ott magyarázott, hogy ez is tuti jó meg az is :huh: Aztán mégsem.

Nem hiszem, hogy annyi benzin lett volna a hengerben, hogy bajt okozott volna. Annak hangja is lett volna. De majd a mérés megmondja.

Először érdemes lenne rendberakni a gyújtásoldalt, mert ott fáradt meg valami.

Link to comment
Megosztás:

Hát végigolvasva a történetet mindenképp a "szikranélküli indítási kísérletek" tettek be a technikának (durrogás, puffogás).

Bár katalizátoros autónál hosszútávon soha nem próbálkozunk behúzással, mivel a katit nem kicsit megöli a beindítás után elégő benzin (a katiban).

Ha minden kábel tuti a helyén van, akkor lehet hogy elfáradt valami a gyújtásban. Bár ha van normális szikra és benzin, akkor nagyon gyanús a "kábelelrakás". Jártam már így egy 120-as skodával, 180 fokban el voltak rakva a kábelek. Üzemanyag volt, szikra volt csak nem ment :rolleyes: Az okos tulaj (aki okozta a galibát), meg ott magyarázott, hogy ez is tuti jó meg az is :huh: Aztán mégsem.

Nem hiszem, hogy annyi benzin lett volna a hengerben, hogy bajt okozott volna. Annak hangja is lett volna. De majd a mérés megmondja.

Először érdemes lenne rendberakni a gyújtásoldalt, mert ott fáradt meg valami.

Gyújtást megnézem mindenképpen.

Amikor szellőztettük akkor nem lettek lehúzva az elosztóról és sorba lettek rakva.

Amikor meg az elosztó lett leszedve megtekintés céljából akkor meg a helyükön voltak a gyetyák, kábelestül. erre ügyeltünk, de egy BMW szervizes srácra bíztam a továbbiakat. Garázssorunkon szokott szerelgetni esténként és mégiscsak szakmabelibb(autószerelő) mint én (gépész technikum :-) )

Abba reménykedek még hogyha mechanikus, hogy legjobb esetben talán szelephimba elgörbült...

De mindenképpen veszek új vagy jó állapotú használt elosztót, ill rotorból újat szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Gyújtást megnézem mindenképpen.

Amikor szellőztettük akkor nem lettek lehúzva az elosztóról és sorba lettek rakva.

Amikor meg az elosztó lett leszedve megtekintés céljából akkor meg a helyükön voltak a gyetyák, kábelestül. erre ügyeltünk, de egy BMW szervizes srácra bíztam a továbbiakat. Garázssorunkon szokott szerelgetni esténként és mégiscsak szakmabelibb(autószerelő) mint én (gépész technikum :-) )

Abba reménykedek még hogyha mechanikus, hogy legjobb esetben talán szelephimba elgörbült...

De mindenképpen veszek új vagy jó állapotú használt elosztót, ill rotorból újat szerintem...

Hening írta nemrég, hogy mindig elcsodálkozik, hogy mennyit is számítanak az új alkatrészek. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hening írta nemrég, hogy mindig elcsodálkozik, hogy mennyit is számítanak az új alkatrészek. :rolleyes:

:-)

A pénztárcámnak is :-)

--------

2 pólusú NGK gyertyát javasoltak a kocsiba.

viszont csak 3 pólusút találtam neten.

Ezt megvehetem szerintetek?

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1536986516.html

Ill milyen kódszámura kell törekedni? Ez pl BKUR6ET-10

Link to comment
Megosztás:

:-)

A pénztárcámnak is :-)

--------

2 pólusú NGK gyertyát javasoltak a kocsiba.

viszont csak 3 pólusút találtam neten.

Ezt megvehetem szerintetek?

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1536986516.html

Ill milyen kódszámura kell törekedni? Ez pl BKUR6ET-10

NGK-val csak óvatosan:

Link1

Link2

Link3

NGK szerint EZ kell neked (Ádám is erről már régebben).

Hát a pénztárca relatív is tud lenni, tudod... olcsó húsnak...

Link to comment
Megosztás:

Hening írta nemrég, hogy mindig elcsodálkozik, hogy mennyit is számítanak az új alkatrészek. :rolleyes:

Most nem keresem vissza, de úgy rémlik, azt írtam, hogy csodákra képes. Mármint az elosztó, rotor, kábel, és gyertyacsere.

:-)

A pénztárcámnak is :-)

--------

2 pólusú NGK gyertyát javasoltak a kocsiba.

viszont csak 3 pólusút találtam neten.

Ezt megvehetem szerintetek?

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1536986516.html

Ill milyen kódszámura kell törekedni? Ez pl BKUR6ET-10

NGK-val csak óvatosan:

Link1

Link2

Link3

NGK szerint EZ kell neked (Ádám is erről már régebben).

Hát a pénztárca relatív is tud lenni, tudod... olcsó húsnak...

Lehet persze bele venni 20 pólusút, de minek. Max 2, és gyári. Attól jobb nem kell. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.