Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! Lenne egy rövidebb és egy hosszabb kérdésem. 1: 1990-es Vectra A 2.0i C20NE motort be tudok építeni 1990-es Kadett E 2.0i GSi autóba? 2: Jelenleg C18NZ motor van benne, amivel elvileg nem is szerelték. Hidegen minden tökéletes vele, de melegen az alapjárat helyett 1000-2500 között ingadozik a fordulat (ütemesen túráztatja magát = folyamatosan gázfröccsöket ad). Így is lehet vele közlekedni, de hülyén néznek rám a piros lámpánál, miért "túráztatom". Cseréltünk computert, alapjárat motort (Vectrából), hőfok jeladót (a kétlábút), pillangószelep házat mikrokapcsolóstól (az alaphelyzet jól van beállítva), gyertyakábeleket, gyertyákat, lambda szondát, de a hibajelenség megmaradt. Hidegen stabil 1000 alapjárat, melegen jönnek a gázfröccsök. Nincs hibakód. A légtömegmérő csinálhat ilyen hibát? Üdv: V.Péter

hallottunk már c20let kadettről is, úgyhogy biztosan:)

először az jutott eszembe, hogy nem szív vhol falsot? bár akkor hidegen is kéne csinálnia... :huh:

Link to comment
Megosztás:

> először az jutott eszembe, hogy nem szív vhol falsot? bár akkor hidegen is kéne csinálnia...

Köszi a gyors tippet! Hidegen minden tökéletes. Állítólag hidegen a computer a tárolt jelek alapján dolgozik (olyasmi mint a szerviz üzemmód?), a szenzorok csak melegen befolyásolják. Ha melegen lehúzom a pillangószelep csatiját, akkor felbőg a motor. Ha lehúzom a hőfok jeladó csatiját (hogy hidegnek higgye a motort), akkor azonnal leáll és be sem indul amíg le van húzva. A lambda szondát ha lehúzom akkor csak darabosabb lesz a gyújtás. Az alapjárati motort lehúzva azonnal leáll, szerintem túl sok fals levegőt nem kaphat. Sajnos ezektől nem szűnik meg tőlük a "túráztatás". Melegen megállva a pirosnál a pillangószelep zárva van, ezért csak a motorvezérlés adhat gázt az alapjárati motor segítségével. Gázt ad és elveszi, majd újra gázt ad és újra elveszi. Ráadásul a fogyasztás azóta 14-16(!)L/100km. Lassan olcsóbb egy komplett C20NE motort venni bele, pedig ennek a C18NZ-nek is van ereje, nem füstöl, szépen egyenletesen jár amíg hideg. Rejtély! Esetleg egyéb ötlet? Bármire nyitott vagyok! Köszi: V.Péter

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

2 azaz kettő napja vagyunk - remélem sokáig - boldog Opel tulajok a feleségemmel - a gazdaságossági szempontok által vezérelve megvásárolt dízel Thalia mellé vettünk neki egy atomállat X20XEV automata 95-ös 4 ajtóst... (Most jól nézünk ki a feleségem jár a 140 lovas hedonista férfiautóval :huh: ) Nagyon olcsón jutottunk hozzá (399e), állapotáról nincsenek illúzióim, úgy vagyok vele, hogy "részletre" vettük a kocsit - amit javítani kell rajta, azok a havi részletek :) Azért menni megy, a váltó jól kapcsol, a motorból nem jön különösebb zaj, még a futómű is zajtalan, bár beállításra szorul, egyenesben kicsit balra van a kormány...

A check engine már rögtön hazafelé kigyulladt, este kivillogtattam, lambda szakadást (13-as kód) dobott. Hétvégén tervezek egy komplett elektromos csatlakozó-generált (széthúz, WD40, dörzsöl, megszorít, WD40, összedug), de így helyből fogalmam sincs, hogy mit merre keressek a kocsin - olyan autóban még nem turkáltam, amiben a világításnál meg a gyújtásnál komolyabb elektronika volt :D

Gondoltam viszont, hogy mivel lesz egy kis időm, nekihasalnék az autónak, ami műszaki dolgot csak lehet kipuccantani, megigazítani, karbantartani, renderakni. (esztétikailag eléggé rendben van) Szerintetek hogyan álljak neki?

Amúgy szerintetek reális, hogy egy 95-ös, 7 éve Svájcból behozott autóban 189e Km legyen? Kb mennyi lenne szerintetek reális? (én olyan 250-re tippelek alsó hangon...)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy szerintetek reális, hogy egy 95-ös, 7 éve Svájcból behozott autóban 189e Km legyen? Kb mennyi lenne szerintetek reális? (én olyan 250-re tippelek alsó hangon...)

Szia! Nem vagyok szakértő, csupán egy eredetvizsgáló állomáson dolgozom tíz éve. Tapasztalataim szerint külföldön évente 30-60.000 km kerül a nagyobb motorú autókba az első pár évben. Utána 4-6 évesen második autó lesz belőle, és már kevesebbet használják. Nyilván vannak kivételesen megkímélt, egy gazdás példányok is, de az eredetvizsgálóba kevés ilyet hoznak. Én például németből vettem 9 éves BMW-t 600.000km-el, amiből a kereskedő 250.000-et vallott be. Később megtaláltam a kinti szervízkönyvet az ülés alatt. Én évente kb 60.000km-t autózom, de Magyarországra kevesebb éves átlag jellemző. Az autó külső-belső állapotán is jól látszik, ha keveset futott. Ha van eredetvizsgáló ismerősöd a közelben, biztosan szívesen segít az állapotvizsgálatban (pl: festékréteg mérés, volt-e törve, stb). Üdv: V.Péter

Link to comment
Megosztás:

> először az jutott eszembe, hogy nem szív vhol falsot? bár akkor hidegen is kéne csinálnia...

Köszi a gyors tippet! Hidegen minden tökéletes. Állítólag hidegen a computer a tárolt jelek alapján dolgozik (olyasmi mint a szerviz üzemmód?), a szenzorok csak melegen befolyásolják. Ha melegen lehúzom a pillangószelep csatiját, akkor felbőg a motor. Ha lehúzom a hőfok jeladó csatiját (hogy hidegnek higgye a motort), akkor azonnal leáll és be sem indul amíg le van húzva. A lambda szondát ha lehúzom akkor csak darabosabb lesz a gyújtás. Az alapjárati motort lehúzva azonnal leáll, szerintem túl sok fals levegőt nem kaphat. Sajnos ezektől nem szűnik meg tőlük a "túráztatás". Melegen megállva a pirosnál a pillangószelep zárva van, ezért csak a motorvezérlés adhat gázt az alapjárati motor segítségével. Gázt ad és elveszi, majd újra gázt ad és újra elveszi. Ráadásul a fogyasztás azóta 14-16(!)L/100km. Lassan olcsóbb egy komplett C20NE motort venni bele, pedig ennek a C18NZ-nek is van ereje, nem füstöl, szépen egyenletesen jár amíg hideg. Rejtély! Esetleg egyéb ötlet? Bármire nyitott vagyok! Köszi: V.Péter

hidegen gyakorlatilag csak a lambda szonda nem megy, mert még nem melegedett föl. viszont alapjáraton amúgy is dús a keverék, én így a lambdát kilőném. alapjárati szelepházat, szelepet tisztítottátok?

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam viszont, hogy mivel lesz egy kis időm, nekihasalnék az autónak, ami műszaki dolgot csak lehet kipuccantani, megigazítani, karbantartani, renderakni. (esztétikailag eléggé rendben van) Szerintetek hogyan álljak neki?

Amúgy szerintetek reális, hogy egy 95-ös, 7 éve Svájcból behozott autóban 189e Km legyen? Kb mennyi lenne szerintetek reális? (én olyan 250-re tippelek alsó hangon...)

höhö, az enyém is svájcból van, 95-ös, ugyanazzal a motorral és 200e-t mutatott a kmóra :)

én sem hiszem el az én km-órám állását, de a borzasztó olajfogyás, amivel ijesztgettek, eddig szerencsére (kopp-kopp) nem jött elő.

pillangószelepet, alapjárati szelepházat érdemes kitakarítani (olajak, szűrők, szíjak cseréjén kívül).

a futóművet viszont állíttasd be, mert elég szép mintát képes koptatni a gumira (ez sajnos tapasztalat :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hú, ez a fórum elég gyors, azt hittem csak holnap kapok választ... Köszi mindenkinek!

Szia! Nem vagyok szakértő, csupán egy eredetvizsgáló állomáson dolgozom tíz éve. Tapasztalataim szerint külföldön évente 30-60.000 km kerül a nagyobb motorú autókba az első pár évben. Utána 4-6 évesen második autó lesz belőle, és már kevesebbet használják. Nyilván vannak kivételesen megkímélt, egy gazdás példányok is, de az eredetvizsgálóba kevés ilyet hoznak. Én például németből vettem 9 éves BMW-t 600.000km-el, amiből a kereskedő 250.000-et vallott be. Később megtaláltam a kinti szervízkönyvet az ülés alatt. Én évente kb 60.000km-t autózom, de Magyarországra kevesebb éves átlag jellemző. Az autó külső-belső állapotán is jól látszik, ha keveset futott. Ha van eredetvizsgáló ismerősöd a közelben, biztosan szívesen segít az állapotvizsgálatban (pl: festékréteg mérés, volt-e törve, stb). Üdv: V.Péter

Szép-szép, de azért vannak gyanús dolgok :) A külseje-belseje az egész rendben van, de pl a kereskedő (tudom, nem lehet Batz papucsos sikeres ember, aki kereskedőtől vesz kocsit, de ez van...) telefújta a műszerfalat valami csillogós cuccal, meg a kapcsolókat WD40-nel, szóval erőlködött a dolgon... A pedálgumikat meg se néztem, fillérekért lehet kapni, gondolom az első dolga volt újítani egy készletet... A börkormányon meg egy Homasitás borítás van, még nem mertem alánézni... De pl. a műanyag borítású csomagtérajtó, amiről mindenki azt mondta, csupa rozsda mindig az alja, egész egyben van... Pedig állítólag az előző gazdája nem volt példamutató karbantartás terén...

höhö, az enyém is svájcból van, 95-ös, ugyanazzal a motorral és 200e-t mutatott a kmóra :D

én sem hiszem el az én km-órám állását, de a borzasztó olajfogyás, amivel ijesztgettek, eddig szerencsére (kopp-kopp) nem jött elő.

pillangószelepet, alapjárati szelepházat érdemes kitakarítani (olajak, szűrők, szíjak cseréjén kívül).

a futóművet viszont állíttasd be, mert elég szép mintát képes koptatni a gumira (ez sajnos tapasztalat :huh:

Hoppá, most látom, még a színe is stimmel :D Remélem a miénkkel is jók lesznek a tapasztalatok... A futóműbeállítás már benne van a betervezett karbantartások között, szerintem a fényszórókra is ráfér, kicsit felfelé világít a verda ha nem a legalsó, vagy eggyel magasabb állásban van a kapcsoló.

Viszont a "borzasztó olajfogyás" dolog érdekelne... Konkrétan mennyire "borzasztó" a dolog? Ha esetleg ez a helyzet állna fenn, mi a megoldás? A kedves kereskedő ugyanis - nem tudom, milyen szándékból - de kicsit max szint fölé töltötte az olajat a motorba...

Meg most este töltöttem ablakmosófolyadékot a tartályba, erre kiderült, hogy a tartályon két, sötétben szivattyúnak (esetleg szintjelzőnek) látszó dolog van, és a felsőt bizony csak valami felsőbb hatalom tartja a helyén... Nappal megnézem már fényben hogy mi is ez, és hogy kéne állnia... Szóval lehetnek még meglepetések a kocsin... Amúgy nagyon tetszik, ez egy jól kitalált autó. Ráadásul baromi erős is, egészen meglepően megindul...

Link to comment
Megosztás:

hidegen gyakorlatilag csak a lambda szonda nem megy, mert még nem melegedett föl. viszont alapjáraton amúgy is dús a keverék, én így a lambdát kilőném. alapjárati szelepházat, szelepet tisztítottátok?

c20ne.jpg

Ha az a BOSCH feliratú villanymotornak kinéző valami az alapjárati szelep, ami két vastag gumicsövön keresztül megkerüli a pillangószelepet, akkor a válasz igen: azt féktisztítóval többször is kimostam, sőt másik ugyanolyan BOSCH cikkszámúval is kipróbáltam. A jelenség ugyanaz: hidegen jól szabályozza az alapjáratot, csak melegen jön a túráztatás. Reggel hidegen beindítva kb 6-8 percig kell járatni a motort, amíg a digitális műszerfalon éléri a harmadik vonást a vízhőfok, csak akkor kezdi el a gázfröccsöket adni. Addig stabil ezres a fordulat. Kicseréltük a pillangószelep házat is a kapcsolóval együtt: a hiba megmaradt. Üdv: V.Péter

Link to comment
Megosztás:

...

Motorhibajelző nem világít?

Nekem volt ilyesmi NE-nél és az volt a baj, hogy repedt volt egy gumicső az alapjáratinál és fals levegőt szívott (mondjuk a hibajelző nekem nem világított). Érdemes lenne a gumicsöveket is átmozgatni amikor már meleg a motor, hogy attól javul e, illetve a bilincsekre ránézni.

Link to comment
Megosztás:

Motorhibajelző nem világít?

Nekem volt ilyesmi NE-nél és az volt a baj, hogy repedt volt egy gumicső az alapjáratinál és fals levegőt szívott (mondjuk a hibajelző nekem nem világított). Érdemes lenne a gumicsöveket is átmozgatni amikor már meleg a motor, hogy attól javul e, illetve a bilincsekre ránézni.

Köszi! Ez igaz: a gumicsöveket nem cseréltem. Nem láttam ugyan rajtuk repedést, de előfordulhat. A bilincseket mindenhol meghúztam. Melegen mozgatva a gumicsövet semmi nem változik, csak ha majdnem teljesen elszorítom a hosszú csövet, akkor lassul vissza 5-600-ra. Csak akkor stabilizálódik. Újrakezdi az ütemes pörgetést ha elengedem. V.Péter

Link to comment
Megosztás:

Szia, egyik katalógusban sem találtam. ha külsőre egyforma, és az ellenállásuk sem nagyon különbözik akkor egy próbát megér.

Szia köszi a választ majd ha kitudom venni a feleségem alól akkor kipróbálom

de mióta kaptam céges autót a Vectraval jár dolgozni.

Link to comment
Megosztás:

Motorhibajelző nem világít?

Nekem volt ilyesmi NE-nél és az volt a baj, hogy repedt volt egy gumicső az alapjáratinál és fals levegőt szívott (mondjuk a hibajelző nekem nem világított). Érdemes lenne a gumicsöveket is átmozgatni amikor már meleg a motor, hogy attól javul e, illetve a bilincsekre ránézni.

kollégámnak uilyen motoros calibrája van, neki az a harmonikás cső volt elrepedve, persze alulról. egy kukkantást megér.

Link to comment
Megosztás:

Viszont a "borzasztó olajfogyás" dolog érdekelne... Konkrétan mennyire "borzasztó" a dolog? Ha esetleg ez a helyzet állna fenn, mi a megoldás? A kedves kereskedő ugyanis - nem tudom, milyen szándékból - de kicsit max szint fölé töltötte az olajat a motorba...

hallottam 1L/10000km feletti olajfogyasztásról :) gondolom a szelepszáraknál szökik, de akkor már úgyis szét kell szedni a motort :huh:

az olajszint viszont nagyon függ attól, hogy tényleg vízszintesen állsz az autóval, nagyon csalós tud lenni :D

Link to comment
Megosztás:

hello sya mindenki lenne egy olyan kérdésem mitől lehet az hogy c20 xe motor ha nagyobb gázt adok neki köhög de csak kisebb fordulaton olyan 3000 ig most volt gyújtás kábel + gyertyák gyeréje elötte nemészleltem ien problémát és elvileg a gyertyák jók kábel szintúgy köszönöm előre is a segítséget

Link to comment
Megosztás:

hello sya mindenki lenne egy olyan kérdésem mitől lehet az hogy c20 xe motor ha nagyobb gázt adok neki köhög de csak kisebb fordulaton olyan 3000 ig most volt gyújtás kábel + gyertyák gyeréje elötte nemészleltem ien problémát és elvileg a gyertyák jók kábel szintúgy köszönöm előre is a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy 90-es évjáratú A Omegám van.

A következő lenne a problémám. Világít a "check" lámpa. Kivillogtattam a hibakódot, azt jelzi hogy a pillangószelep jeladó hibás. Kb 3 másikat próbáltam rá, mind a háromnál ugyanúgy világított. Rádugtam egy olyat ami nem pontosan rá való mert más a felfogatása, de azzal jó, elalszik a "check" lámpa. Ugyanolyan c20ne motoron volt de mégis más a felfogatása.

Mi a teendő? "Tákoljam rá" valahogy?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv: Dávid

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hát sajnos a múlt hét végi alapos átnézés elmaradt, mert ágynak estem... Mindenesetre használgatjuk a Vectrát, jöttek is elő dolgok...

Úgy néz ki, hogy a lambdaszondával valamit kell majd kezdeni, legalább egy pucolás, csatlakozótisztítás kinéz. Eleinte szakadást jelzett kivillogtatásra, most meg keverékszegény hibakódot villogott... Viszont fogalmam sincs, merre keressem magát a szondát, a "józan paraszti ész" módszer nem vezetett eredményre... Tudtok segíteni, hol van ez az x20xev motoron?

Az alapjárati motor tisztítását már megleltem a neten, azt is megejtem amint lehet. Szerintetek megoldja-e a tisztítás, hogy nagyon alacsony az üresjárati fordulatszám (óra szerint ~500), vagy máshol keressem a megoldást? Annyira alacsony, hogy megállva, amikor még az automata váltó is terheli a motort, fel-felvillan az olajnyomásjelző lámpa.

Másrészt viszont lepottyant a különböző vajákolásokkal helyén tartott jobb oldali A-oszlop takarólemez. Hát elég ramaty állapotban van, minden pöcök le van róla törve, így-úgy-amúgy többször is fel lett kendácsolva a helyére (találtam epoxi, hőragasztó, de még kétoldalas ragszalag nyomokat is...), szóval ehelyett kéne egy, szerintetek merre érdemes keresni ilyesmit?

A bal hátsó ajtó elektronikáját is szét kéne kapni, mert nem megy a zár működtetése. Illetve egyszer már ment, de aztán újra megunta a dolgot. Én valamilyen kontakthibára gondolok, esetleg nektek van ezzel tapasztalatotok?

Előre is köszi a sok segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanra elég idegesítő lett, amit a kocsim csinál....C20NE benzin-gáz de annyira erőtlen, hogy az valami eszméletlen.

Padlózom, 4000-nél szonte megáll, nehezen forog fölé. Ha mondjuk próbálok mondjuk tartósan 50-nel menni rángat.Gyorsításnál kb 2200-2300-nál rángat, erőtlen. Gyertya, gyertyakábel,lambdaszonda új, generátor, önindító felújítva. Elosztófedél elvileg jó, tisztítva....

Gyújtással lehet gond szerintetek? trafó,rotor?

Kivillogtattam a hibakódot, és azt adta, hogy a lambdaszonda szabályozófeszültsége túl kicsi. Az 1. 2. injektoré is. Vagy itt lehet a gond? Mi lehet a megoldás?

Néha indításnál le akar állni. Alapjárati motort tiszítsam?

Bocs, hogy így ömlesztem az infót, de már ráköltöttem azóta vagy 70-et és szinte még rosszabb, mint volt.

Ákos

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanra elég idegesítő lett, amit a kocsim csinál....C20NE benzin-gáz de annyira erőtlen, hogy az valami eszméletlen.

Padlózom, 4000-nél szonte megáll, nehezen forog fölé. Ha mondjuk próbálok mondjuk tartósan 50-nel menni rángat.Gyorsításnál kb 2200-2300-nál rángat, erőtlen. Gyertya, gyertyakábel,lambdaszonda új, generátor, önindító felújítva. Elosztófedél elvileg jó, tisztítva....

Gyújtással lehet gond szerintetek? trafó,rotor?

Kivillogtattam a hibakódot, és azt adta, hogy a lambdaszonda szabályozófeszültsége túl kicsi. Az 1. 2. injektoré is. Vagy itt lehet a gond? Mi lehet a megoldás?

Néha indításnál le akar állni. Alapjárati motort tiszítsam?

Bocs, hogy így ömlesztem az infót, de már ráköltöttem azóta vagy 70-et és szinte még rosszabb, mint volt.

Ákos

nem tudom, hogy a lambda befolyásolja-e a gáz mennyiségét? mert ha mindkét üzemmóddal csinálja, akkor inkább gyújtás lehet (esetleg fals levegő?)

Az injektorokat otthon is ki tudod próbálni, 9V-tal ki kell nyitnia. Gyertyák milyen színűek? (egyformák?)

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki, hogy a lambdaszondával valamit kell majd kezdeni, legalább egy pucolás, csatlakozótisztítás kinéz. Eleinte szakadást jelzett kivillogtatásra, most meg keverékszegény hibakódot villogott... Viszont fogalmam sincs, merre keressem magát a szondát, a "józan paraszti ész" módszer nem vezetett eredményre... Tudtok segíteni, hol van ez az x20xev motoron?

Ott van, ahol a kettős leömlő egy csőbe megy, a katalizátor előtt.

http://kepfeltoltes.hu/view/090329/7174253...ltoltes.hu_.png

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.