Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


busójárás

Recommended Posts

Sziasztok

1.9 Cdti motor picit rángat változó fordulaton. Húz az autó megy is normálisan, viszont néha ötvennél, néha meg száznál bele bele dadog valami. Hiba kód nincs, gázolaj szűrőt cseréltünk, kicsit javult a helyzet de még mindig csinálja. Ötlet vagy tapasztalat esetleg?

Szia!

Nem írtad, hogy mi a motorkód. DTL, DTH ? 120 lovas? 150? 2005 előtti, utáni?

Nem a sebesség a lényeges, hanem hogy mekkora fordulatszámnál rángat be.

EGR szelep miatt csinálhat ilyet, és a másik, ami miatt igen, és azt nem nézi az elektronika, ergo hibaüzenet sincs, az a vákuum rendszer. Ami a turbó változó geometriáját vezérli. Nekem hátul (facelift előtti) van egy vákuum dob, az onnan menő vékony vákuum gumicső volt kirepedve. De ki szokott még repedni a motor jobb felső sarkába lévő ívesen meghajlított gumicső is, ami a vákuum pumpa előtt megy el. A melegtől elfárad, és sima gumi vákuumcső nem is jó oda, mert a két végének állítólag más a belső átmérője. Én nem tudom, azt én még nem cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hátha ezzel kapcsolatosan is tud valaki infót mondani.

Nem vagyon nagy szaki, de hallok mostanában a motortér felől - főleg hidegen - kopogásokat, elég hangosakat (üresben, alapjáraton). Kinyomott kuplung vagy menet közben, majd amikor felmelegedett nem.

Sokat hallottam a lendkerék problémáról és az egyik youtube videon szereplő vectra c ugyanilyen hangokat produkált és kettőstömegű lendkerék problémája volt.

Most amúgy is viszem olajcsere stb miatt szerelőhöz, szóval majd kiderül biztosra. Ami érdekel, hogy hol érdemes árajánlatot kérni kettőstömegű lendkerék+kuplung cserére, amit eddig láttam gyári lendkerék + LUK kuplung munkadíjjal 240e.

Előre is köszi.

ui: Z19DTH előző lendkerékcsere kb. 130e-nél volt, most 250e van benne.

Link to comment
Megosztás:

150 lovas és 2007-es. Ha jól néztem olyan 2000-es fordulaton csinálja, de azt sem mindig.

Szia!

Nem írtad, hogy mi a motorkód. DTL, DTH ? 120 lovas? 150? 2005 előtti, utáni?

Nem a sebesség a lényeges, hanem hogy mekkora fordulatszámnál rángat be.

EGR szelep miatt csinálhat ilyet, és a másik, ami miatt igen, és azt nem nézi az elektronika, ergo hibaüzenet sincs, az a vákuum rendszer. Ami a turbó változó geometriáját vezérli. Nekem hátul (facelift előtti) van egy vákuum dob, az onnan menő vékony vákuum gumicső volt kirepedve. De ki szokott még repedni a motor jobb felső sarkába lévő ívesen meghajlított gumicső is, ami a vákuum pumpa előtt megy el. A melegtől elfárad, és sima gumi vákuumcső nem is jó oda, mert a két végének állítólag más a belső átmérője. Én nem tudom, azt én még nem cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Valakinek volt már ilyen problémája az 1.9 diesellel?:

P1900 - Kipufogógáz hőmérséklet érzékelő (1. érzékelőív, 1. érzékelő) nem plauzibilis a beömlő levegő hőmérsékletével

Csak hibakód van ha hidegen indítom, de az autó tökéletesen működik. Meleg indításnál nem jön elő.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Heló!

Van valaki aki már kiszedte a z19dth-jából a részecskeszűrőt?

Folyton ezzel a DPF-fel van problémám. A dobból kiszedem a filtert majd visszahegesztem, az úgy működőképes? Nyomáskülönbség érték 0-1kPa aztán soha többet regenerálás meg miegymás?! Vagy meg van ez trükközve valahogy? Érdekelne ez részletesen, akinek van tapasztalata, légyszíves ossza meg velem.

Köszi!

Bandi

Link to comment
Megosztás:

Heló!

Van valaki aki már kiszedte a z19dth-jából a részecskeszűrőt?

Folyton ezzel a DPF-fel van problémám. A dobból kiszedem a filtert majd visszahegesztem, az úgy működőképes? Nyomáskülönbség érték 0-1kPa aztán soha többet regenerálás meg miegymás?! Vagy meg van ez trükközve valahogy? Érdekelne ez részletesen, akinek van tapasztalata, légyszíves ossza meg velem.

Köszi!

Bandi

Az biztos, hogy nem elég fizikailag, hanem szoftveresen is ki kell irtani. Hibakódot dobna néha, az biztos.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm válaszod Gee, és nem kötekedésből, csak indokold meg, hogy miből gondolod?!

Ugye a nyomáskülönbség érzékelő miatt biztos nem, mert ha nincs benne filter ami eldugul, akkor szabadon áramlik ki a gáz és nulla a különbség érték.

Más meg ott mi van még? Még egy érzékelő, de már nem emlékszem mi az, hőmérséklet érzékelő, vagy lambda szonda, de az is talán a katalizátor résznél...

Jó lenne valami biztosat tudni, mert ráfaragni se akarok, de kezd idegesíteni, hogy 20ezer km-enként újra és újra egy 60 lóerős szarba érzem magam ami füstöl! Pedig csak jó minőséget tankolok, és 80%-ban autópályán használom.

Üdv, Bandi

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm válaszod Gee, és nem kötekedésből, csak indokold meg, hogy miből gondolod?!

Ugye a nyomáskülönbség érzékelő miatt biztos nem, mert ha nincs benne filter ami eldugul, akkor szabadon áramlik ki a gáz és nulla a különbség érték.

Más meg ott mi van még? Még egy érzékelő, de már nem emlékszem mi az, hőmérséklet érzékelő, vagy lambda szonda, de az is talán a katalizátor résznél...

Jó lenne valami biztosat tudni, mert ráfaragni se akarok, de kezd idegesíteni, hogy 20ezer km-enként újra és újra egy 60 lóerős szarba érzem magam ami füstöl! Pedig csak jó minőséget tankolok, és 80%-ban autópályán használom.

Üdv, Bandi

Több oka is van, hogy így gondolom. Az első azoknak a beszámolója, akik kiszerelték, és megírták, hogy folyton hibakódot kapnak. (lehetséges, hogy az elektronika azt sem tolerálja, ha nincs nyomáskülönbség, mert az ugye nem lehet) Regenerációt - ahogy olvastam tőlük - időnként akkor is el fog indítani, hiába nincs nyomáskülönbség, mert az van a szoftverébe, gondolom biztonsági okokból, hogy ha rossz a szenzor, akkor se duguljon el. Igen, a másik szenzor hőmérséklet érzékelő, kettő van benne, egy a katalizátorba, egy meg a részecskeszűrőbe.

A másik ami miatt gondolom, hogy egymástól függetlenül két autóvillamossági szerelő is ezt mondta, akiknek 10 éves múltjuk van már Opeleknél. Az én autómba 240.000 km van, de eddig tökéletesen működik benne. Kb 1200 km-ként regenerál, mindig hagyom, hadd csinálja meg, ha épp odaértem valahova, akkor megyek egy kört még, aztán kész. :) Ha majd lesz vele gond, akkor természetesen ki szedetem szakemberrel mind hardveresen, mind szoftveresen.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Friss tulajdonosa lettem egy 2003-as v6 dízel signumnak.Sajnos nem hibátlan...

Automata váltón vezérlés probléma van,nem veszélyes mégcsak most kezdődik,de csodák nincsenek,szükségem lenne egy bontott beépítési garis váltóra.

A tempomatom nem működik,a diag azt írja,hogy beragadt kapcsoló,így valószínűleg erre is szükségem van.

A motornál van egy eltárolt,kitörölhetetlen hibám:1565710.Erről nem találok semmit,valaki esetleg találkozott már vele?

Az álló fűtés távirányítóját nem kaptam meg,ezt be lehet valahonnan szerezni a márkaszervízen kívül?

Most jöjjön a jó része :D

Baromi felszerelt és kényelmes autó,öröm vele minden kilométer az úton.Erős,gyönyörű hangú dízel motor,a fedélzeti computer szerint takarékos is,bár szerintem nem lehet valós érték a vegyes 6.9 liter :evilgrin:

Nagyon praktikus is,megdobogtatja a szívem!

+1 kérdés:ebben a baszott melegben az üzemi hőmérséklet 95 fok(pályázás után),de inkább 90-95 fok között ingadozik.Az előző tulajnál számlásan felújították két hónapja a két hengerfejet(szelepfészek marás,szelepszár szimmeringezés,síkolás,tömítések,nyomáspróba stb.),így a hengerfej problémát kizárnám

Gabi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Vectra c 1.9 Cdti 150 lovas kombim. Kigyullat a kulcsos autó lámba mely folyamatosan ég, bár van hogy párnapra elalszik. Kiolvasáskor P2452 hibakódot hoz, mégpedig azt, hogy részecskeszűrő nyomás érzékelő, a relé túl későn old ki.

Valaki találkozott már ezzel a problémával?

Mi lehet a hiba? A részecskeszűrű tiszta, ki lett mosva, az egr szelep kipucolva. Talán a nyomásérzékelőnek van valami hibája?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Van egy 1.9 dízel Z19DTH 2007-es Vectrám.

Hideg indításnál füstöl (fehér füst) és remeg a motor úgy fél percig, utána megnyugszik.

Erősebb gyorsításnál és autópályán odalépve neki a motor elkezd rángatni.

Semmilyen hibakódot nem jelez.

A porlasztók tisztítva lettek, miután kb 1 hónapig rendben volt.

Most azt mondják porlasztócsúcsot kell cserélni, de én nem igazán költenék találomra 100 ezer forintot.

Van esetleg valakinek ötlete?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!!

Segitséget szeretnék kérni!!

Lenne egy 2005ös opel vectra C kombi-m ami 1.9dizel motoros és 120 Le-s

Egy egyre erösödö hiba kezd kijonni rajta.

6 sebességes es ahogy pakolom fel fele a sebességet mindig ugyan abba a fordulat tartományba jelentkezik a hiba 1800tól es akar 3000 ig kb de a hiba erőssége 2esbe is megvan de nem olyan erös mint 6 os ba. Beremeg az egész auto, minden rázkódik de csak 1800 as fordulattol. kaptam egy légtömegméröt hozzá kicseréltem de ugyan ez a gond sajnos. MIelött elkezdenék észnélkül feleslegesen költeni esetleg talakozott már valaki ilyen hibával??

Nagyon kényelmetlen igy utazni. :( Olyan mint ha gyengébb is lenne mint szokott. Ezek összeföggéseb hozhato??

Mit tanácsoltok mivel kezdjem a gond elháritását?

Válaszotokat előre is köszönöm.

pgabor17@gmail.com cimre is irhat aki szeretne segiteni.

Üdv Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy vectra Z19DTH- 1.9 CDTi-m van a problémám az, hogy nem megy sehova, ha kihúzatom magasabb fordulatszám tartományba kb 3500 körül felvillan a hibakód világítás és még gyengébb lesz az autó, ha leállítom és újraindítom eltűnik a hibakód valamennyivel nagyobb teljesítményen üzemel de ha újra kihúzatom megint feldobja a hibakódot. Elvittem szerelőhöz, hogy nézzenek rá lefuttatták a részecskeszűrő tisztító programot 5000 forintért (!!!) de a hiba fennállt visszamentem pár hét múlva de nem tudták mit olvastak ki vigyem vissza ekkor vagy akkor.....

A kérdésem az, hogy ez szerintetek is tuti részecskeszűrő, és akkor kitakaríttatom, vagy lehet más, illetve melyik programmal tudom kiolvasni a hibakódot csatlakozóm a laptophoz van!

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki kell cseréltetnem a 2006-os signumomban (Z19DTH) a kettőstömegű lendkerék, kuplungszett, kinyomócsapágy triót.

Az árakkal nagyjából tisztában vagyok, kérdésem felétek, hogy Esztergom-Budapest környékén kitől érdemes egyáltalán árajánlatot kérnem erre a mutatványra?

Olyat keresek, aki garanciát vállal a munkájára és már csinált ilyet, nem az én autómon próbálja majd megtanulni...

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv, Norbi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki kell cseréltetnem a 2006-os signumomban (Z19DTH) a kettőstömegű lendkerék, kuplungszett, kinyomócsapágy triót.

Az árakkal nagyjából tisztában vagyok, kérdésem felétek, hogy Esztergom-Budapest környékén kitől érdemes egyáltalán árajánlatot kérnem erre a mutatványra?

Olyat keresek, aki garanciát vállal a munkájára és már csinált ilyet, nem az én autómon próbálja majd megtanulni...

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv, Norbi.

http://www.csergoe.hu/

http://wesziautoszerviz.5mp.eu/web.php?a=wesziautoszerviz

http://www.autotrend.hu/

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

és mi az a rossz ??

A legtöbbet a motorjáról hallottam hogy nem a legstabilabb, pl kettős tömegű , ami nem olcsó (bár ez sok más kocsinál is igí van), ezen kívül rángatás lánc csörgés-átugrás , egyenletlen motorjárás , motor hirtelen leállása stb, egy-két belső elektromos meghibásodásról is hallottam , de az volt a legkevesebb, eddigi megkérdezettek véleménye : 150e km-ig jó , onnantol sok a baj velük , főleg 200e felett...

Igaz pl a BMW 320d-kröl is hasonlókat hallottam , + sokat h valahol megállt és kampo, tovább nem ment.....de pont ezért érdekel hogy a régebbi 2 - 2,2-es C-s Vectrák ehhez képest mennyire megbízhatóak...végülis ezen gondolkozok hogy régi C-s vagy 5-ös passat (nem PD-s) amiben csak az zavar hogy már picit régi...(98)

Link to comment
Megosztás:

A legtöbbet a motorjáról hallottam hogy nem a legstabilabb, pl kettős tömegű , ami nem olcsó (bár ez sok más kocsinál is igí van), ezen kívül rángatás lánc csörgés-átugrás , egyenletlen motorjárás , motor hirtelen leállása stb, egy-két belső elektromos meghibásodásról is hallottam , de az volt a legkevesebb, eddigi megkérdezettek véleménye : 150e km-ig jó , onnantol sok a baj velük , főleg 200e felett...

Igaz pl a BMW 320d-kröl is hasonlókat hallottam , + sokat h valahol megállt és kampo, tovább nem ment.....de pont ezért érdekel hogy a régebbi 2 - 2,2-es C-s Vectrák ehhez képest mennyire megbízhatóak...végülis ezen gondolkozok hogy régi C-s vagy 5-ös passat (nem PD-s) amiben csak az zavar hogy már picit régi...(98)

Igen, a dízeleknek lehet költséges problémája: kettős tömegű, EGR és a szívósor. Ezeket vagy belekalkulálod a vételárba vagy pedig olyan autót keressél, amiben ezek (lehetőleg leinformálhatóan) cserélve voltak.

A kettős tömegű kb. 160.000km-re kalkulálható. A kormolódás pedig erősen használattól függő. Lánccsörgés? Azt te is hallod, alkudd bele a cserét vagy keress másik autót, van bőven eladó autó a piacon.

A 2.2DTI-ről itt lebeszélnek, ha visszaolvasol. Inkább az 1.9-es.

Vectra betegség még a klíma szabályozó panel, de orvosolható. Egyébként pedig minden autót karban kell tartani, egyéb esetben szar.....és ez márkafüggetlenül igaz!

BMW? Jó, de nekem a belső tér nem tetszett, Passat szintúgy. Ráadásul a Bömös javítása sokkal költségesebb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.