Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

sziasztok,

Vezérműszíj csere alőtt állok (Z16XEP, 2005), érdeklődnék, hogy sztetek melyik gyártó vezérműszíj készletét érdemes megvenni. és melyik kerülendő:

A.Z. MEISTER

BOSCH

OPTIMAL

CONTITECH

RUVILLE

SKF

DAYCO

INA

GATES

Ugye egy füst alatt érdemes cserélni a vízpumpát is (240 eKm van a motorban még a gyári vízpumpával)?

Illetve a hosszbordás szíj is még a gyári, így ha már meglesz bontva érdemes-e/kell-e ezt is cserélni ennyi futásteljesítmény után?

Szia!

Amit én vennék a fentiek közül: Bosch, Contitech, SKF. Ezek biztosan a felső kategóriát képviselik.

A vízpumpa úgy tudom ennél a motornál a hosszbordásszíjon van. Magyarul, ha gond van vele, akkor nem okoz a vezérlésben gondot (de elfolyhat a víz, ami probléma). Viszont 240 ezer km után én mindenképpen cserélném.

Ha pedig már ennyi lesz a munka vele, akkor a hosszbordást sem árt kicserélni, ez 3-4 ezer forinttal emelheti a költségvetést, de legalább nem ér meglepetés. Ha szakad, nem lesz töltés, meg a vízpumpát sem fogja hajtani.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Amit én vennék a fentiek közül: Bosch, Contitech, SKF. Ezek biztosan a felső kategóriát képviselik.

A vízpumpa úgy tudom ennél a motornál a hosszbordásszíjon van. Magyarul, ha gond van vele, akkor nem okoz a vezérlésben gondot (de elfolyhat a víz, ami probléma). Viszont 240 ezer km után én mindenképpen cserélném.

Ha pedig már ennyi lesz a munka vele, akkor a hosszbordást sem árt kicserélni, ez 3-4 ezer forinttal emelheti a költségvetést, de legalább nem ér meglepetés. Ha szakad, nem lesz töltés, meg a vízpumpát sem fogja hajtani.

Köszönöm a válaszokat!

Láttam, hogy létezik hosszbordás szíj készlet is, ami a szíjon kívül tartalmaz egy szíjfeszítőt is. Ha már cserélek hosszbordás szíjat, akkor ezt is érdemes cserélni, vagy nincs ilyen szoros összefüggés a kettő között? Azért kérdés a kérdés, mert ez 3x annyiba kerül, mint maga a szíj..

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!

Láttam, hogy létezik hosszbordás szíj készlet is, ami a szíjon kívül tartalmaz egy szíjfeszítőt is. Ha már cserélek hosszbordás szíjat, akkor ezt is érdemes cserélni, vagy nincs ilyen szoros összefüggés a kettő között? Azért kérdés a kérdés, mert ez 3x annyiba kerül, mint maga a szíj..

Sziasztok.Én most cseréltettem (Z16XER motor) vezérműszíjat,vezetőgörgőt és feszítőt (GATES készlet). Továbbá hosszbordás szíjat (GATES) és lehet kapni ékszíjfeszítő görgőt ,elég azt cserélni,ha nincs stropán a feszítő rugója.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nekem is vezérlés kérdésem lenne, hamarosan 120000 lesz az autóba 1200km múlva.Z14XEP motorhoz ki milyen márkájú vezérlés mellett voksol? Meg, hogy érdemes cserélni odáig oké, hogy lánc és feszítő, de láttam olyat is ami készletben van és abban van 3 fogaskérék gondolom 2 db a vezérműtengelynek meg 1 db a főtengelynek. Érdemes azt is csélni vagy sem?

Módosítva : Pyte
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nekem is vezérlés kérdésem lenne, hamarosan 120000 lesz az autóba 1200km múlva.Z14XEP motorhoz ki milyen márkájú vezérlés mellett voksol? Meg, hogy érdemes cserélni odáig oké, hogy lánc és feszítő, de láttam olyat is ami készletben van és abban van 3 fogaskérék gondolom 2 db a vezérműtengelynek meg 1 db a főtengelynek. Érdemes azt is csélni vagy sem?

120E Km-nél miért kell láncos vezérlést cserélni ? A szakirodalom azt írja Z14XEP motorokhoz,hogy "vezérműláncot panasz esetén kell cserélni". Amúgy a szíjas motoroknál a csereperiódust 150E km-ről a GM levitte 120E km-re.

Módosítva : Kelen
Link to comment
Megosztás:

120E Km-nél miért kell láncos vezérlést cserélni ? A szakirodalom azt írja Z14XEP motorokhoz,hogy "vezérműláncot panasz esetén kell cserélni". Amúgy a szíjas motoroknál a csereperiódust 150E km-ről a GM levitte 120E km-re.

Számomra nem egyértelmű a ami a szervízfüzetben van mert mások is mondták, hogy élég akkor ha már csörög, de ami nekem van a füzetben abba 120 ezer van írva. Az a baj mindenki mást mond. Meg félek is egy is kicsit, mert a szomszédom Astrájába 140 nél megadta magát a lánc ( motor csere lett a vége)persze lehet hibás volt a lánc és Opelék azt mondták neki, hogy miért cseréltette ki a vezérlést 120 nál.. Szóval ezért vagyok bizonytalan. Módosítva : Pyte
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! olyan problémám van ,hogy az elmúlt napokban hetekben feltünt ,hogy az utastérbe beszivárog a benzinszag elég rendesen és álltalában ha lehuzom az ablakot akkor ,régen egyátalán nem lehetett ilyet érezni.Szerintetek mitől lehet ez?kocsim opel astra h 1.4 (z14xe).Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Dadog a motorom, és ki kellene tisztítani. Ha minden igaz a henger, vagy szelep vagy valami ilyesmi akad / ragad, vagy hasonló :D. Melyik STP adalékot ajánljátok? (Z16XEP) Wessz azt mondta, hogy STP-t rakjak bele, és úgy megjavul, de nem emlékszem, hogy a benzin üzemanyag adalékot, vagy a benzin injektor-tisztítót rakjam bele.

Ötletetek van, vagy inkább hívjam fel wesszt? :)

zsambek`

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Dadog a motorom, és ki kellene tisztítani. Ha minden igaz a henger, vagy szelep vagy valami ilyesmi akad / ragad, vagy hasonló :D. Melyik STP adalékot ajánljátok? (Z16XEP) Wessz azt mondta, hogy STP-t rakjak bele, és úgy megjavul, de nem emlékszem, hogy a benzin üzemanyag adalékot, vagy a benzin injektor-tisztítót rakjam bele.

Ötletetek van, vagy inkább hívjam fel wesszt? :)

zsambek`

Szia!

Hasonló cipőben jártam én is a múlt hétig. Raktam bele STP benzin injector tisztítót és valamicskét jobb is lett a helyzet,de a végleges megoldást nem ez hozta meg.Esedékessé vált az olajcsere,szűrők cseréje és megkértem a szerelőmet,nézzen rá a gyertyákra is egyúttal és cserélje őket újra,természetesen a gyári GM gyertyákra ha nem az lenne benne.Természetesen nem azok voltak.Amikor készen lett és elhoztam az autót,már mondta is,hogy olyan volt a motor járása,mintha"három és fél henger menne",de a GM gyertyái csodát tettek a kocsival. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,
A kálvária folytatódik.
Adott egy Z16XEP OPEL ASTRA H, 60.000 km-t futott.
A problémája pedig az, hogyha megyek vele egy hosszabb időt (3-4km), akkor a normális motorjárat közben elkezd rángatni, dadogni a motor, és a kezdeti 6-7L fogyasztásról felugrik 11L-re, és ez után van, hogy megint visszaesik, de akkor újra elkezd rángatni, és megint felugrik a fogyasztás 10-11L körülire. Az átlag fogyasztás így 10,3L / 100.
Az autót előéletéről azt lehet tudni, hogy munkábajárásra volt használva (napi 2x 4-5km).
Ki lett cserélve az EGR szelep wessznél(az átlag 12L fogyasztás így esett le átlag 10L-re), és STP benzin injektor tisztítóval lett menve 100km 4000-4200 fordulatszám között, de ez sem hozott javulást.
A kérdésem az, hogy van-e valakinek valamilyen ötlete, vagy a pályázást rosszul csináltam? Talán STP benzin-üzemanyag adalékkal kellett volna mennem, vagy micsoda? :)
Válaszaitokat előre is köszönöm,
zsambek`
Link to comment
Megosztás:

Lambda szonda, vagy a vezérlés el van állítódva, vagy pl injektor hibánál is lehet ilyen szerintem.

Sziasztok,

A kálvária folytatódik.

Adott egy Z16XEP OPEL ASTRA H, 60.000 km-t futott.

A problémája pedig az, hogyha megyek vele egy hosszabb időt (3-4km), akkor a normális motorjárat közben elkezd rángatni, dadogni a motor, és a kezdeti 6-7L fogyasztásról felugrik 11L-re, és ez után van, hogy megint visszaesik, de akkor újra elkezd rángatni, és megint felugrik a fogyasztás 10-11L körülire. Az átlag fogyasztás így 10,3L / 100.

Az autót előéletéről azt lehet tudni, hogy munkábajárásra volt használva (napi 2x 4-5km).

Ki lett cserélve az EGR szelep wessznél(az átlag 12L fogyasztás így esett le átlag 10L-re), és STP benzin injektor tisztítóval lett menve 100km 4000-4200 fordulatszám között, de ez sem hozott javulást.

A kérdésem az, hogy van-e valakinek valamilyen ötlete, vagy a pályázást rosszul csináltam? Talán STP benzin-üzemanyag adalékkal kellett volna mennem, vagy micsoda? :)

Válaszaitokat előre is köszönöm,

zsambek`

Link to comment
Megosztás:

Számomra nem egyértelmű a ami a szervízfüzetben van mert mások is mondták, hogy élég akkor ha már csörög, de ami nekem van a füzetben abba 120 ezer van írva. Az a baj mindenki mást mond. Meg félek is egy is kicsit, mert a szomszédom Astrájába 140 nél megadta magát a lánc ( motor csere lett a vége)persze lehet hibás volt a lánc és Opelék azt mondták neki, hogy miért cseréltette ki a vezérlést 120 nál.. Szóval ezért vagyok bizonytalan.

Csak és kizárólag akkor cserélünk, ha hangosodik, egyébként nincsen előírt csere és nem is volt.... Mikori évjáratú az autód?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Értem, köszönöm a válaszod!

2006 12 havi.

A vízpumpa tetején nézd meg a belemenő cső csonkját, hogy fémből van-e! Okvetlen, ez most ettől független dolog... Ilyen frankón le tud törni, ha még műanyagos, azonnal csere... http://gallery.site.hu/d/22626047-2/DSC01918.JPG

A gyárinál sűrűbb olajcserével, javíthatsz a lánc illetve a feszítőjének az élettartamán, főleg hogy nem egy nagy összeg az olaj...

http://videa.hu/videok/jarmuvek/opel-astra-h-z14xep-vez.lanc-auto-vezermulanc-zRT5ajTsURGgMACc

Nekem már ilyen kellemes hangja volt melegen, mikor cseréltettem... Az előző gazda 30ezrenként cserélt olajat és legutoljára nem is megfelelőt rakott bele... Érdemes a komplett szettet cserélni, ha már úgyis ott vagy, nekem először csak a lánc volt, párezer km után ismételten ilyen hangja lett... A komplett csere óta eltelt 35ezer alatt viszont nem hangosodott...

Dexos2 olaj 15-20ezrenként/év csere!

Módosítva : harmlevi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Gyertyacserén vagyok túl (Z16XEP), az új gyertyák 1 pólusúak, amit kiszedtem 2 pólusúak voltak. Van annak jelentősége, hogy a gyertya 1 vagy 2 pólusú? Én most így nem érzek különbséget...

A csereintervalluma bizonyosan hosszabb a többpólusúnak, ezenfelül el lehet hinni mindenféle egyéb csodálatos jó tulajdonságot is :)

A helyedben megkérdezném mantec nevű felhasználót a megbízható szakértésért.

Módosítva : kisp113
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap az olaj és folyadékszinteket ellenőriztem az Astrámon (Z16XER) 2007) A motorolaj beöntő nyíláson benyúlva végig húztam az ujjam a blokk falán és fekete korom ragadt rá. Összedörzsölve az szétmállik. Kérdésem,hogy lehet ezt valahogy tisztítani vagy nagy gondot jelent ez az autó működésére nézve?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.