Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Ezt mar megbeszeltuk egyszer: a vizpumpa tipikusan csopogessel kezdi, nem az osszes vizet engedi el egybol, ellentetben egy eldurrant vizcsovel. Azokat mar mind kicserelted? :)

Tovabba treler kellhet meghalo generatornal, vagy fotengely jeladonal is, ugyhogy ilyen alapon eleg sokmindent lehetne elovigyazatossagbol cserelni...

Meghalt generátor esetében az autó még járóképes bizonyos korlátok között.

Tipikusan. Minden vízpumpa hibát megvizsgáltál? :-) Bár aki sokat nem nézi a vízszintet és jeladója sincs, az simán megfőzi a motort, ahogy az 1.4-esek műanyag csatlakozója miatt páran már jártak.

De tényleg, mindenki úgy spórol, ahogy tud. :-) Ha valakinek egy másfél milliós autónál 10 évente ez gondot jelent, az vehet nyugodtan használt gyertyát, vagy olajat is, biztos jó lesz valamire. :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ma (eddig először) produkált a kicsike egy ilyen hibát:

P1120 - Gázpedál pozícióérzékelő 1 és 2 jel hibás arány

Kell félnem, hogy hamarosan bedöglik valami, és horror összegért kell cserélnem, vagy nem annyira vészes, mert esetleg valami kommunikációs hiba miatt ezt dobta. (ezt szeretném, mert ez nem kerül pénzbe) :D

Nos, persze mindjárt társult mellé egy  "P1550 - Elektronikus fojtószelep szabályozás csökkentett teljesítmény" ilyen is, és mindjárt csak kb. 53 lovat kaptam, olyan lomha lett az autó....:D

Aztán egy újra indítás, és a minden....

Szerintetek?

 

Link to comment
Megosztás:

Meghalt generátor esetében az autó még járóképes bizonyos korlátok között.

Tipikusan. Minden vízpumpa hibát megvizsgáltál? :-) Bár aki sokat nem nézi a vízszintet és jeladója sincs, az simán megfőzi a motort, ahogy az 1.4-esek műanyag csatlakozója miatt páran már jártak.

De tényleg, mindenki úgy spórol, ahogy tud. :-) Ha valakinek egy másfél milliós autónál 10 évente ez gondot jelent, az vehet nyugodtan használt gyertyát, vagy olajat is, biztos jó lesz valamire. :-)

A "tipikusan" azt jelenti, hogy altalaban, azaz nem mindig. A vizcso cseren viszont elegansan atugrasz, pedig az legalabb annyira indokolhato, mint a vizpumpae.

Nyilvan mindenki ugy szorja, vagy nem szorja a penzet, ahogy akarja, ezen kar vitatkozni. Ami viszont teljesen egyertelmu, az az, hogy van meg jopar, a vizpumpaval azonos jelentosegu alkatresz, amit lehetne ovatossagbol cserelgetni.

Viszont akkor vagy mindet, vagy egyiket sem; csak a vizpumpat kiemelni ezek kozul nem logikus. A hasznalt olajat itt emlegetni pedig egyszeruen hulyeseg.

Ha biztos akarsz lenni abban, hogy nem maradsz az ut szelen, akkor tobb autobol allo konvojjal kell jarni. Egy auto eseten a legkisebb kockazat valoszinuleg egy 2-3 eves kocsinal van, amelyik a gyerekbetegsegeken mar tuljutott, de meg minden viszonylag uj benne.

Valamennyit a vizpumpa rendszeres csereje is javit az eselyeken, de onmagaban messze nem eleg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ma (eddig először) produkált a kicsike egy ilyen hibát:

P1120 - Gázpedál pozícióérzékelő 1 és 2 jel hibás arány

Kell félnem, hogy hamarosan bedöglik valami, és horror összegért kell cserélnem, vagy nem annyira vészes, mert esetleg valami kommunikációs hiba miatt ezt dobta. (ezt szeretném, mert ez nem kerül pénzbe) :D

Nos, persze mindjárt társult mellé egy  "P1550 - Elektronikus fojtószelep szabályozás csökkentett teljesítmény" ilyen is, és mindjárt csak kb. 53 lovat kaptam, olyan lomha lett az autó....:D

Aztán egy újra indítás, és a minden....

Szerintetek?

 

P1120 nekem is volt, P1550 nélkül. Néha feldobta, aztán eltűnt. Nekem úgy kezdődött, hogy a motor fordulata pl.  piros lámpánál állva egyszercsak felment 1500-2000-ig.

Először havonta, egyszer, aztán egyre sűrűbben, majd jött mellé a hibaüzenet is. A végén már menet közben egyenletesen nyomva a gázpedált, egyszercsak elkezdett gyorsulni. 

Megtisztogattam a gázpedál, ill. a computer csatlakozókat, szétszedtem a pedált, akkor egy ideig jó lett, de aztán újra kezdte a mókázást. OPCOM-mal nézve látszik, hogy a pedálban lévő két jeladó nem szinkronban változik a pedált nyomkodva.

Már féltem, hogy komputer vagy pedál csere lesz a vége (egyik sem olcsó mulatság). Aztán eszembe jutott, hogy lehet itt is az a probléma, mint sok dízelnél, hogy az UEC alatt, ill. az UEC-ben van összekötve az utastérből menő kábelkorbács és a motortéri, ami leginkább a gázpedált érinti.

Úgyhogy kikaptam az UEC-et, ill. az alatta lévő csatlakozókat, elvágtam a 2x6db vezetéket és direktben összekötöttem. Ez évekkel ezelőtt volt, azóta tökéletes, OPCOM-mal nézve a pedálban lévő két jeladó szinronban változik. A neten erről vannak leírások, de ezekkel ellentétben nem kell, hogy az UEC-be bemenjen a pedál jel. Legalábbis nekem már nem megy be. Nekem is Z16XEP van, lehet dízel esetében kell. Én még az érintkezőket is kiszedem a csatlakozóból (nem az UEC-ből).

Hátha neked is ez a gond. A jó hír lehet, hogy ha barkács típus vagy :) és egy kicsit konyítasz a forrsztáshoz, akkor meg tudod magad is csinál kvázi ingyen, vagyis nem kerül pénzbe. :) Viszont egy jó fél napot el lehet vele szórakozni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

 

A "tipikusan" azt jelenti, hogy altalaban, azaz nem mindig. A vizcso cseren viszont elegansan atugrasz, pedig az legalabb annyira indokolhato, mint a vizpumpae.

Nyilvan mindenki ugy szorja, vagy nem szorja a penzet, ahogy akarja, ezen kar vitatkozni. Ami viszont teljesen egyertelmu, az az, hogy van meg jopar, a vizpumpaval azonos jelentosegu alkatresz, amit lehetne ovatossagbol cserelgetni.

Viszont akkor vagy mindet, vagy egyiket sem; csak a vizpumpat kiemelni ezek kozul nem logikus. A hasznalt olajat itt emlegetni pedig egyszeruen hulyeseg.

Ha biztos akarsz lenni abban, hogy nem maradsz az ut szelen, akkor tobb autobol allo konvojjal kell jarni. Egy auto eseten a legkisebb kockazat valoszinuleg egy 2-3 eves kocsinal van, amelyik a gyerekbetegsegeken mar tuljutott, de meg minden viszonylag uj benne.

Valamennyit a vizpumpa rendszeres csereje is javit az eselyeken, de onmagaban messze nem eleg.

Akkor csak annyit árulj el, miért van az, hogy a vezérlésen lévő vízpumpát kötelezően cserélni kell, a nem vezérlésen lévőt pedig nem? Hiszen, ha tipikusan csöpögéssel kezdi, akkor a vezérléskörön lévő pumpa sem okoz gondot. Vagy a nem vezérléskörön lévő vízpumpa speciálisan megerősített a másikhoz képest?

Vízcső tekintetében annyi, hogyha van információm arról, hogy egy adott motornál pl. 4-6 év és 150-180 ezer km között normál használat és rendszeres szerviz mellett is elpukkan az egyik vízcső pl. öregedés miatt, akkor inkább lecserélem pár ezerért, mintsem kellemetlenséget okozzon később, hiába, hogy a gyár nem adott meg rá csereintervallumot.

De mondd el ezt az Insignia (A20DTH) tulajoknak, akik okulva kb. 17 ezer sorstársuk esetén bespájzoltak turbócsőből, vagy eretnek módon még le is cserélték azt, mielőtt a fent lévő tönkre ment volna. :-)

Link to comment
Megosztás:

Akkor csak annyit árulj el, miért van az, hogy a vezérlésen lévő vízpumpát kötelezően cserélni kell, a nem vezérlésen lévőt pedig nem? Hiszen, ha tipikusan csöpögéssel kezdi, akkor a vezérléskörön lévő pumpa sem okoz gondot. Vagy a nem vezérléskörön lévő vízpumpa speciálisan megerősített a másikhoz képest?

Vízcső tekintetében annyi, hogyha van információm arról, hogy egy adott motornál pl. 4-6 év és 150-180 ezer km között normál használat és rendszeres szerviz mellett is elpukkan az egyik vízcső pl. öregedés miatt, akkor inkább lecserélem pár ezerért, mintsem kellemetlenséget okozzon később, hiába, hogy a gyár nem adott meg rá csereintervallumot.

De mondd el ezt az Insignia (A20DTH) tulajoknak, akik okulva kb. 17 ezer sorstársuk esetén bespájzoltak turbócsőből, vagy eretnek módon még le is cserélték azt, mielőtt a fent lévő tönkre ment volna. :-)

Nem unjátok még ??? :)

Amúgy ma kértem árajánlatot vezérléscserére(10000+anyag) és azzal kezdte hogy vízpumpát nem kell mivel nem vezérlés hajtja

Link to comment
Megosztás:

Akkor csak annyit árulj el, miért van az, hogy a vezérlésen lévő vízpumpát kötelezően cserélni kell, a nem vezérlésen lévőt pedig nem? Hiszen, ha tipikusan csöpögéssel kezdi, akkor a vezérléskörön lévő pumpa sem okoz gondot. Vagy a nem vezérléskörön lévő vízpumpa speciálisan megerősített a másikhoz képest?

Vízcső tekintetében annyi, hogyha van információm arról, hogy egy adott motornál pl. 4-6 év és 150-180 ezer km között normál használat és rendszeres szerviz mellett is elpukkan az egyik vízcső pl. öregedés miatt, akkor inkább lecserélem pár ezerért, mintsem kellemetlenséget okozzon később, hiába, hogy a gyár nem adott meg rá csereintervallumot.

De mondd el ezt az Insignia (A20DTH) tulajoknak, akik okulva kb. 17 ezer sorstársuk esetén bespájzoltak turbócsőből, vagy eretnek módon még le is cserélték azt, mielőtt a fent lévő tönkre ment volna. :-)

Rettento egyszeru: ha egy megszorulo vizpumpa miatt elszakad a szij, az tovabbi nagy kart okoz (vagyis ott sem a hutoviz elvesztesen aggodnak). Tehat ha csak a vezermuszij hajtotta pumpakra eloirt csere miatt csinalod te is, akkor teljes tevuton jarsz...

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Váltó csere előtt álok sajnos az enyém megadta magát szerkezetileg viszont a váltó ház hibátlan állapotban van. Az lenne a kérdésem,hogy magát a házat érdemes meghirdetni és eladni, van erre kereslet? :)

Nem valoszinu... A komplett hibas valtot inkabb, ha javitani, vagy alkatresznek kell valakinek...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Sajnos engem is elértek a problémàk. Adott egy 2007 es Astra H Z14XEP jelenleg 126000km van benne első tulaj vagyok. 45000km nél került bele LPG azóta is hibátlanul működött. 115000 km-nèl volt nagyszervíz vezérléscsere stb. Viszont az utóbbi időben elkezdtek leállni hengerek dadogás a legvàratlanabb időpontokban egy kicsit megkopott a bizalmam az autóval szemben. Amikor dadog az autó erős benzin szag van motorlámpa majd villáskulcs. Mióta a probléma kezdődött csak benzinnel járok előszőr azzal legyen jó az autó.   

A következő hibakodók vannak 

13658

30001

30301

Tudnátok segíteni merre induljak a probléma megoldásában ne kelljen a fèl autót kisérletezés miatt kicserélni?

Előre is köszi.

Ákos

 

 

Link to comment
Megosztás:

Rettento egyszeru: ha egy megszorulo vizpumpa miatt elszakad a szij, az tovabbi nagy kart okoz (vagyis ott sem a hutoviz elvesztesen aggodnak). Tehat ha csak a vezermuszij hajtotta pumpakra eloirt csere miatt csinalod te is, akkor teljes tevuton jarsz...

 

De tipikusan csöpögéssel kezdi, nem megszorulással. :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem,hogyha a kiegyenlítő tartályban alacsony a hűtőfolyadék szintje,nem éri el a minimum CAT COLD szintet,akkor ioncserélt vízzel (ami vasalóba,akkumulátorba,stb. való) utántölthetem?
A fagypontja jó jelenleg,mert olyan 45° körül mértek.A szint pedig olyan 3 cm-rel van a minimum alatt.
Ha nem akkor mivel pótolhatom a fagyállón kívül,mert ugye a túl erős sem jó,mert megeheti hosszútávon a hűtőt,csöveket,stb.?

Köszönöm a megtisztelő válaszaitokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Az lenne a tiszteletteljes kérdésem,hogyha a kiegyenlítő tartályban alacsony a hűtőfolyadék szintje,nem éri el a minimum CAT COLD szintet,akkor ioncserélt vízzel (ami vasalóba,akkumulátorba,stb. való) utántölthetem?
A fagypontja jó jelenleg,mert olyan 45° körül mértek.A szint pedig olyan 3 cm-rel van a minimum alatt.
Ha nem akkor mivel pótolhatom a fagyállón kívül,mert ugye a túl erős sem jó,mert megeheti hosszútávon a hűtőt,csöveket,stb.?

Köszönöm a megtisztelő válaszaitokat.

3 cm az kb 1/2 liter, nem kicsi hiány.

A desztillált víz jó, a -45' felesleges, a gyári  GM/Opel keverék, amit az Opel szervizben vehetsz -28'-os.

Lehet, hogy a túl nagy fagyálló koncentrátum miatt van valahol egy lyukad (mármint a hűtőrendszerben) :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 cm az kb 1/2 liter, nem kicsi hiány.

A desztillált víz jó, a -45' felesleges, a gyári  GM/Opel keverék, amit az Opel szervizben vehetsz -28'-os.

Lehet, hogy a túl nagy fagyálló koncentrátum miatt van valahol egy lyukad (mármint a hűtőrendszerben) :-)

Azért az sem mindegy, mennyi idő/km alatt tűnt el az a fél liter. Minimális fogyás természetes. Ha mondjuk két év/ 25e km alatt fogyott el én nem aggódnék.

Szerintem egyébként sima csapvízzel is utántöltheted, mint ahogy a flakonon lévő piktogramm is mutatja.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Azért az sem mindegy, mennyi idő/km alatt tűnt el az a fél liter. Minimális fogyás természetes. Ha mondjuk két év/ 25e km alatt fogyott el én nem aggódnék.

Szerintem egyébként sima csapvízzel is utántöltheted, mint ahogy a flakonon lévő piktogramm is mutatja.

Én még az ablakmosó tartályba sem teszek csapvizet, mert egy korábbi autómon eldugult a szivattyú után a cső.

Nálunk 21 dH a vízkeménység, ezért a csapvizet csak ivásra használjuk, a mosáshoz, mosogatáshoz és fürdéshez lágyított vizet használunk.

Abban igazad van, hogy nem mindegy mennyi idő alatt távozott a hiányzó víz.

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Én még az ablakmosó tartályba sem teszek csapvizet, mert egy korábbi autómon eldugult a szivattyú után a cső.

Nálunk 21 dH a vízkeménység, ezért a csapvizet csak ivásra használjuk, a mosáshoz, mosogatáshoz és fürdéshez lágyított vizet használunk.

Abban igazad van, hogy nem mindegy mennyi idő alatt távozott a hiányzó víz.

 

Én úgytudom, hogy a GM fagyálló tartalmaz olyan adalékokat, ami megvéd a vízkövesedéstől. De majd valaki kijavít... vagy nem.

Módosítva : sasa58
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Én úgytudom, hogy a GM fagyálló tartalmaz olyan adalékokat, ami megvéd a vízkövesedéstől. De majd valaki kijavít... vagy nem.

A vizkovesedeshez az kell, hogy sok (friss) viz menjen at egy adott helyen. Ha ugyanaz a viz kering, abbol nem tud tobb kiulepedni, mint ami eleve benne volt, az pedig a vizcsovek meretehez kepest nem tul sok, barmilyen kemeny is legyen a viz.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Délután elfogyott a hűtő víz a szekérből 1.4 benzines. Megpróbáltam megtalálni az okát és sikerült is, eltört egy műa. csavar ami a fotón is látszik. Segítsetek, hogy ezt minek is hívják és abban, hogy meg tudom-e oldani a cseréjét idehaza (mivel nem tudok utána önteni vizet így beindítani sem akarom). De már az is nagy segítség ha el tudom mondani a szakinak mi is a bajom.

Köszönöm a segítségeteket.

Gábor 

SDC14353.JPG

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Délután elfogyott a hűtő víz a szekérből 1.4 benzines. Megpróbáltam megtalálni az okát és sikerült is, eltört egy műa. csavar ami a fotón is látszik. Segítsetek, hogy ezt minek is hívják és abban, hogy meg tudom-e oldani a cseréjét idehaza (mivel nem tudok utána önteni vizet így beindítani sem akarom). De már az is nagy segítség ha el tudom mondani a szakinak mi is a bajom.

Köszönöm a segítségeteket.

Gábor 

SDC14353.JPG

Ez típushiba a Z14XEP-nél (megelőzésként is javasolt a kicserélése), minden Opel alkatrész forgalmazónál kapható fémból készült változata: vízpumpa tömlő csonk (vagy hasonló) néven.

Módosítva : sasa58
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.