Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

S:hiya:ziasztok az a kerdesem lenne a kerdesem hogy a kuplungtarcsa atmerojet honnan tudom meg? Mert ugyan ahoz a motortipushoz evjarathoz kulonbozo meretek vannak... ezt nem ertem... 205 vagy 200 , 206 , 210 mm... es azert ezt pontosan kene tudni... valaszokat elore is koszonom...

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni. Z14XEP Astrámban cserélni kéne a vezérmű láncot, mert 240000 km után elég szép a hangja. Kaptam egy opeles ajánlatot, amelyben a vezérlés cseréje eredeti alkatrészekkel szereléssel együtt 140.000,-Ft(az alkatrészek kb. 100.000). Tudom eredeti alkatrészt kéne beletenni, de van-e olyan utángyártott márka amelyik olcsóbb és jó minőségű is. Esetleg Budapest környékén tudtok-e javasolni olyan szervizt, ahol olcsóbban ki lehetne hozni ezt a cserét.

Válaszotokat előre is köszönöm!

 

Módosítva : zedorf
Link to comment
Megosztás:

12 órája, zedorf írta:

Z14XEP Astrámban cserélni kéne a vezérmű láncot, mert 240000 km után elég szép a hangja. Kaptam egy opeles ajánlatot, amelyben a vezérlés cseréje eredeti alkatrészekkel szereléssel együtt 140.000,-Ft(az alkatrészek kb. 100.000).

Az elso talalat gyari keszletre 48ezer Ft (bar azt irjak, illik meg nehany plusz dolgot is cserelni, ami kerdes, hogy a fenti arban benne van-e) : http://bolthely.hu/autokun/id/00088_Vezermulanc_szett_GM

10 órája, marton.csaba2 írta:

Swag, Febi, Skf. Bga nem ajánlott

Az SKF miert nem? Sok alkatresznel gyari beszallito, es egy eleg neves ceg.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, marton.csaba2 írta:

T csaba66!

"... SKF miert nem? ..."

Ha túl nagy kihívás a magyar írásjelek értelmezése:

- Swag, Febi, Skf igen,
- Bga nem.

nem kötekedésként, de a vesszőt és a pontot elég sok nyelv használja...

Link to comment
Megosztás:

2 órája, grep írta:

nem kötekedésként, de a vesszőt és a pontot elég sok nyelv használja...

Persze, sot, minden nyelven lehet ertelmes mondatokat is irni, es ugy idezni, hogy ertheto legyen, mire vonatkozik a valasz.

Nem tul jo szemukent vesszonek neztem a pontot, es sima felsorolasnak veltem az alabbiakat:

    "... van-e olyan ..."
    Swag, Febi, Skf. Bga nem ajánlott

Ha a vegen is lenne pont, akkor talan beugrott volna, hogy ez ket mondat akar lenni, de igy sajnos nem... Rettenetesen sajnalom elkepeszto vetkemet, es varom tovabbi, nem kotekedesnek szant kommentarjaitokat, amelyek ismet ravilagitanak, mennyire hulye is vagyok.

Az ilyen jellegu hozzaszolasokkal egyesek itt ugysem tudnak betelni :)

 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, csaba66 írta:

Persze, sot, minden nyelven lehet ertelmes mondatokat is irni, es ugy idezni, hogy ertheto legyen, mire vonatkozik a valasz.

a hozzászólásom csupán mantec-nek szólt ezzel kapcsolatban:

"Ha túl nagy kihívás a magyar írásjelek értelmezése"

erre írtam, hogy a vesszőt és a pontot elég sok nyelv használja (nem csak a magyar)

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 01. at 17:31, zedorf írta:

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni. Z14XEP Astrámban cserélni kéne a vezérmű láncot, mert 240000 km után elég szép a hangja. Kaptam egy opeles ajánlatot, amelyben a vezérlés cseréje eredeti alkatrészekkel szereléssel együtt 140.000,-Ft(az alkatrészek kb. 100.000). Tudom eredeti alkatrészt kéne beletenni, de van-e olyan utángyártott márka amelyik olcsóbb és jó minőségű is. Esetleg Budapest környékén tudtok-e javasolni olyan szervizt, ahol olcsóbban ki lehetne hozni ezt a cserét.

Válaszotokat előre is köszönöm!

 

Köszönöm a válaszokat! Esetleg árakat is tudnátok írni. A gyári beszerelve munkadíjjal 110000 körül reális?

Link to comment
Megosztás:

52 perce, zedorf írta:

Köszönöm a válaszokat! Esetleg árakat is tudnátok írni. A gyári beszerelve munkadíjjal 110000 körül reális?

Elsőként azt tudd meg, mit kell ilyenkor még cserélni. Vagy esetleg mit érdemes (pl. hosszbordás szíj, ha pl. a motortartó bakon keresztül megy). Ha megvannak az alkatrészek, akkor keress rá a neten. Bár az enyém szíjas, 2 éve 20 ezret fizettem a cserére, de abban volt még vízpumpa, meg hosszbordás szíj cseréje is.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎07‎.‎03‎. at 7:44, zedorf írta:

Köszönöm a válaszokat! Esetleg árakat is tudnátok írni. A gyári beszerelve munkadíjjal 110000 körül reális?

A kollégám G Astrájában (Z14XEP) a múlt héten cserélték a vezérlést, a Febi (FEBI33082) teljes készlet (fogaskerekekkel+tömítésekkel) a Bárdinál 95.000 Ft, ebből a szerződött szerelők jelentős kedvezményt kapnak. A munkadíj 30.000 Ft volt. A 110.000 Ft akár reális is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

Engedjetek meg nekem egy kérdést olaj témában.

 

Régebben valaki segítőkész csoporttagtól kaptam egy listát,amelyben benne voltak az Opel minősítésnek (Dexos2,stb.) megfelelő motorolaj típusok.Tudna nekem ebben újra segíteni?Eddig a gyári GM olajat használtam,de most szeretnék kipróbálni valami mást,pl. Mobil1,de csak olyat,ami megfelel az Opel minősítési rendszerének.

Nagyon szépen köszönöm a segítségeket.

Mindenkinek további kellemes hétvégét és nyarat.

 

Üdvözlettel:Szabi

 

U.i.:a motorkódom Z16XER

Link to comment
Megosztás:

19 órája, jszabi írta:

Sziasztok,

 

Engedjetek meg nekem egy kérdést olaj témában.

 

Régebben valaki segítőkész csoporttagtól kaptam egy listát,amelyben benne voltak az Opel minősítésnek (Dexos2,stb.) megfelelő motorolaj típusok.Tudna nekem ebben újra segíteni?Eddig a gyári GM olajat használtam,de most szeretnék kipróbálni valami mást,pl. Mobil1,de csak olyat,ami megfelel az Opel minősítési rendszerének.

Nagyon szépen köszönöm a segítségeket.

Mindenkinek további kellemes hétvégét és nyarat.

 

Üdvözlettel:Szabi

 

U.i.:a motorkódom Z16XER

Mobil1 ESP 0W40 vagy Mobil Super 3000 XE 5W30 ez a kettő tudja a Dexos2 előírást.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 01. at 17:31, zedorf írta:

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni. Z14XEP Astrámban cserélni kéne a vezérmű láncot, mert 240000 km után elég szép a hangja. Kaptam egy opeles ajánlatot, amelyben a vezérlés cseréje eredeti alkatrészekkel szereléssel együtt 140.000,-Ft(az alkatrészek kb. 100.000). Tudom eredeti alkatrészt kéne beletenni, de van-e olyan utángyártott márka amelyik olcsóbb és jó minőségű is. Esetleg Budapest környékén tudtok-e javasolni olyan szervizt, ahol olcsóbban ki lehetne hozni ezt a cserét.

Válaszotokat előre is köszönöm!

 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Van egy 1.6 xer Astrám 44.000Km-el. Hidegindítás után 1-2 sec-ig erősebb zakatoló hangja van. Utána azonnal elmúlik, melegen nem csinálja, melegen indítva sincs zajos motorhang illetve, ha hidegen leállítom és újraindítom akkor sem. Minél többet áll (több napig) annál kifejezettebb a hang. Olaj van benne, Mobil1ESP 0w40.

Mintha nem kapna olajat- nem jutna el az olaj azonnal a megfelelő helyekre.... ?  Az olajnyomás visszajelző csaknem együtt alszik ki  a hang eltűnésével. Augusztusban viszem olajcserére, jelezzem a szervizben a problémát, vagy ez üzemszerű? Újonnan nem emlékszem, hogy csinálta volna, erősödik ez a hang a kilométerek gyarapodásával. Volt valakinek hasonló gondja?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.
 
Olajcserével kapcsolatban engedjetek meg nekem egy kérdést.
 
Mégpedig,hogy van-e valakinek tapasztalata motortisztító olajadalékkal?
 
Egyik helyen ajánlották nekem.Egy olyan csodaszer,amit bele kell önteni az olajba még csere előtt,3,5 dl való 3-6l olajba,10-20 percig járatni kell alapjáraton,majd utána megcsinálni az olaj és szűrőcseréket.Elvileg kipucolja az olajsarat,stb.Bár az eladó szerint nagyon régi,nagyon sok kmres autóknál nem ajánlott,mert elmondása szerint ott,ahol eddig tömített az olajsár esetleg,utána engedhet a rendszer,szimeringek,stb.
 
Próbált valaki ilyet már,és van értelme?
 
Erről a termékről lenne szó.Jót vagy rosszat teszek ezzel a motornak?Z16XER 1.6 benzin,85kW 115 LE.
 
Link to comment
Megosztás:

4 perce, jszabi írta:
Sziasztok.
 
Olajcserével kapcsolatban engedjetek meg nekem egy kérdést.
Mégpedig,hogy van-e valakinek tapasztalata motortisztító olajadalékkal?
Egyik helyen ajánlották nekem.Egy olyan csodaszer,amit bele kell önteni az olajba még csere előtt,3,5 dl való 3-6l olajba,10-20 percig járatni kell alapjáraton,majd utána megcsinálni az olaj és szűrőcseréket.Elvileg kipucolja az olajsarat,stb.Bár az eladó szerint nagyon régi,nagyon sok kmres autóknál nem ajánlott,mert elmondása szerint ott,ahol eddig tömített az olajsár esetleg,utána engedhet a rendszer,szimeringek,stb.
Próbált valaki ilyet már,és van értelme?
Erről a termékről lenne szó.Jót vagy rosszat teszek ezzel a motornak?Z16XER 1.6 benzin,85kW 115 LE.

Szia. Én szoktam használni, kb. minden második olajcserekor. Negatív tapasztalatom nincs vele, ez a 3. autó, aminél használom. Pozitív annyi, hogy amikor az első autómat megvettem, a szerelőm javasolta, hogy próbáljam ki, mert kissé elhanyagolt volt az autó, nagyon retkes volt a vezérműtengely. Utána viszont szép fémtiszta lett.

Egyébként meg inkább cserélek tömítést, minthogy a retek végezze el ezt a munkát. :-)

Módosítva : Astra555
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Polifémosz írta:

Sziasztok!

 

Van egy 1.6 xer Astrám 44.000Km-el. Hidegindítás után 1-2 sec-ig erősebb zakatoló hangja van. Utána azonnal elmúlik, melegen nem csinálja, melegen indítva sincs zajos motorhang illetve, ha hidegen leállítom és újraindítom akkor sem. Minél többet áll (több napig) annál kifejezettebb a hang. Olaj van benne, Mobil1ESP 0w40.

Mintha nem kapna olajat- nem jutna el az olaj azonnal a megfelelő helyekre.... ?  Az olajnyomás visszajelző csaknem együtt alszik ki  a hang eltűnésével. Augusztusban viszem olajcserére, jelezzem a szervizben a problémát, vagy ez üzemszerű? Újonnan nem emlékszem, hogy csinálta volna, erősödik ez a hang a kilométerek gyarapodásával. Volt valakinek hasonló gondja?

Ez az XER motorok ismert problémája, a vezérlésmódosító kerekek (okoskerék) kopása. Meg lehet próbálni első körben a két mágnesszelepről levenni a szűrőket, ha nem segít cserélni a szelepeket, ez kb. 50 ezer a két darab, otthon is könnyen megcsinálható. Ha ez sem segít akkor a kerekek cseréje, de az minimum 100 ezer. Mennyi km van a gépben, illetve milyen időközönként cserélsz olajat?

Ha nem veszélyes a hang, nem kell elkapkodni a dolgot, eleinte még a friss olajjal is jobb lehet a hangja. (Tapasztalat).

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, sasa58 írta:

Ez az XER motorok ismert problémája, a vezérlésmódosító kerekek (okoskerék) kopása. Meg lehet próbálni első körben a két mágnesszelepről levenni a szűrőket, ha nem segít cserélni a szelepeket, ez kb. 50 ezer a két darab, otthon is könnyen megcsinálható. Ha ez sem segít akkor a kerekek cseréje, de az minimum 100 ezer. Mennyi km van a gépben, illetve milyen időközönként cserélsz olajat?

Ha nem veszélyes a hang, nem kell elkapkodni a dolgot, eleinte még a friss olajjal is jobb lehet a hangja. (Tapasztalat).

44 ezer km van benne. 10 ezrenként cseréltem márkaszervizben Mobil1esp0w40 olajat használva gyári szűrővel- állítólag-.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Polifémosz írta:

44 ezer km van benne. 10 ezrenként cseréltem márkaszervizben Mobil1esp0w40 olajat használva gyári szűrővel- állítólag-.

Hát akkor mindent megtettél a megelőzésért. Hacsak át nem vertek a márkaszervizben. Mondjuk már mástól is hallottam, hogy 40-50 ezernél már traktorozik, ez típushiba. Akkor én egy szót sem szólhatok a 76 ezremmel, bár már megvételnél (62 ezer) is csinálta. Pont ma tettem bele én is Mobil1 esp 0W40-et, hátha segít. Újonnan vetted, biztos az a 44 ezer?

Link to comment
Megosztás:

13 órája, sasa58 írta:

Hát akkor mindent megtettél a megelőzésért. Hacsak át nem vertek a márkaszervizben. Mondjuk már mástól is hallottam, hogy 40-50 ezernél már traktorozik, ez típushiba. Akkor én egy szót sem szólhatok a 76 ezremmel, bár már megvételnél (62 ezer) is csinálta. Pont ma tettem bele én is Mobil1 esp 0W40-et, hátha segít. Újonnan vetted, biztos az a 44 ezer?

Igen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy nemrégen lecseréltem a  vezérműláncot a 120ezret futott x14xep astrámon mert dízel hangja volt. Ezzel nem is volt semmi probléma, de miután lecseréltem a láncot, előjött egy vinnyogó hang a motorból, ami korábban nem volt. Ezután kizártam minden "vinnyogó hang lehetőséget"(generátor, vízpumpa, klíma, görgő).Ha leveszem a hosszbordásszíjat eltűnik a hang, de én úgy hallom, hogy nem 100%ig tűnik el.Én arra gondolnék, hogy a szíj okozta feszítettség erősíti fel a hangot, de a hang a motorból jön ez 100%.Olaj, szűrő lettek cserélve.
A hangot úgy tudnám jellemezni hogy, alapjáraton nincsen, de legalábbis nagyon minimális és a fordulatszám emelkedésével egyre hangosabb kb 4000res fordulatig.A hanggal együtt kissé úgy érzem, hogy be is rázza a motort és így a váltó rúdon keresztül is érezni lehet ezt a rezgést.
Tudom kissé badarságnak tűnik egy zaj forrásának kitalálása hallomás nélkül, de hátha valaki tapasztalt opelos már találkozott ezzel a problémával.
Elképzelhető, hogy az olajpumpa az?
Az autó gyönyörűen jön, megy.
Remélem valaki tud segíteni.Segítségeteket előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.