Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Bocs, teljesen igazad van! ~8 ezer km ment bele

(fateromnak is ugyanilyen tipusú motor van a G-s Astrájában és ott nincs egy cseppnyi olajveszteség sem :S Komolyan nem kell ezen aggódni akkor ?)

Szia. Nem jó, ha fogy az olaj. Ott valami el/megkopott.....szerelőt javasolnék...mint ahogy faterodnál nem fogy, így nálad sem fogyhatna...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kedves Mantec! A kezikonyv 227.oldalanak olajfogyasztas sorára gondolok. Ott szerepel az adat ebbol következik 0.6/L, vagy az alatt elfogadható. Ez nyilván eltúlzott. De a kérdező kérdéses adata nincs ennek közelében.

A szerelő a tuti, es tuti, hogy talalni is fog valamit.. :)

Link to comment
Megosztás:

T Astra555!

"... mit jelent ..."

A szöveg ennyi: Olajfogyasztás: 0,6 liter / 1000 km.

Meghatározott, megengedett szó nélkül.

A most éppen Opel Southeast Europe Kft-nek sosem volt a legerősebb oldala a kézikönyv készítés.

Így meg olyan, mintha kotelezően ennyit fogyasztana....De szerintem tudja mindenki, hogy ez csak egy maximum lehet. Valami mozgástér kell a gyártónak is a garancia miatt.
Link to comment
Megosztás:

T Maybal!

"... Így meg olyan ..."

De azt sem írták, hogy kötelező.

Mint már írtam korábban, szerintem ez egy mérnök, jogász, marketinges közötti kompromisszum eredménye.

Aminek áldozatul esett az értelem.

De lehet, hogy bölcsész fordította a német szöveget, szakmai kontroll nélkül.

Link to comment
Megosztás:

T Maybal!

"... Így meg olyan ..."

De azt sem írták, hogy kötelező.

Mint már írtam korábban, szerintem ez egy mérnök, jogász, marketinges közötti kompromisszum eredménye.

Aminek áldozatul esett az értelem.

De lehet, hogy bölcsész fordította a német szöveget, szakmai kontroll nélkül.

Lehet, akkor nekem is szerelőt kellene keresnem, mert sehogy sem akar ennyi olajat megenni... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adottak az alábbi hibakódok:

P0130

P0142

P0420

ECN13005

ECN42052

Megnéztem, katalizátor és lambdaszonda hibára utalnak. Ezekkel együtt gyengébbnek és nyomatékszegénynek tűnik az autó. A "Bank1-Szonda1" és "Bank1-Szonda3" mik pontosan?

Összeg szerűen mennyibe kerülhet a csere, a javítás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adottak az alábbi hibakódok:

P0130

P0142

P0420

ECN13005

ECN42052

Megnéztem, katalizátor és lambdaszonda hibára utalnak. Ezekkel együtt gyengébbnek és nyomatékszegénynek tűnik az autó. A "Bank1-Szonda1" és "Bank1-Szonda3" mik pontosan?

Összeg szerűen mennyibe kerülhet a csere, a javítás?

Szia!

Ne állj neki ez alapján cserélgetni mert igen nagy az esélye hogy a tárolt szondahibák csak következmények, nem pedig az okok.

Ha LPG-s a kocsi akkor 99%.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ne állj neki ez alapján cserélgetni mert igen nagy az esélye hogy a tárolt szondahibák csak következmények, nem pedig az okok.

Ha LPG-s a kocsi akkor 99%.

Értem. Köszönöm. Jó a megérzésed, valóban gázos motor. Az autó gyári CNG-s (Z16YNG).

Mi lehet az ok ami ezeket a hibakódokat dobja? Ennek az autónak a megvásárlásán gondolkodom és döntésem értelem szerűen a megoldástól függ.

Link to comment
Megosztás:

Értem. Köszönöm. Jó a megérzésed, valóban gázos motor. Az autó gyári CNG-s (Z16YNG).

Mi lehet az ok ami ezeket a hibakódokat dobja? Ennek az autónak a megvásárlásán gondolkodom és döntésem értelem szerűen a megoldástól függ.

Ha gyári CNG és nem átépítés akkor akár beleeshet a maradék 1%-ba is, mivel valószínűleg sokkal többször kerülte már meg a földet, mint gondolnánk!

Link to comment
Megosztás:

Ha gyári CNG és nem átépítés akkor akár beleeshet a maradék 1%-ba is, mivel valószínűleg sokkal többször kerülte már meg a földet, mint gondolnánk!

A maradék 1%-on azt érted, hogy valóban a lambdaszonda fáradt el? Azt mondja már bő fél éve világít.

Cromax-nál viszonylag jó árban lenne hozzávaló...

Az autó valóban sokat ment már, 275e van benne. Kinti céges autója volt a mostani tulajnak. Itthon tartósan 1,5 éve van, kapja a gondoskodást, vezetik itt is a szervízkönyvet, ahogy illik. 5W30-as olajat kapott mindig. Mondjuk legutóbb 5W40-et töltöttek bele, nem tudni miért.

A chek-lámpát leszámítva jó kondiban van az autó, ezért látok benne fantáziát. A km végül is nem minden. Az én G Astra-mban 300e van. Km futásban nem sokkal lennék előrébb, de az üzemeltetés árában igen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ez inkább csak a jéghegy csúcsa.

Katalizátor nem szokott csak úgy kihalni 275e alatt. Plusz a kat. előtti szonda hiba miatt is jobb lenne szétnézni előtte is.

Ha ilyen egyszerű a dolog, miért nem javíttatja az eladó?

Ha mész évi legalább 50 ezret és a 3 legális kút egyike mellett laksz vagy nem zavar hogy egyszer talán egy vámos kopog a garázsajtón amikor tankolod... Akkor így így megérheti akár

Link to comment
Megosztás:

Ez inkább csak a jéghegy csúcsa.

Katalizátor nem szokott csak úgy kihalni 275e alatt. Plusz a kat. előtti szonda hiba miatt is jobb lenne szétnézni előtte is.

Ha ilyen egyszerű a dolog, miért nem javíttatja az eladó?

Ha mész évi legalább 50 ezret és a 3 legális kút egyike mellett laksz vagy nem zavar hogy egyszer talán egy vámos kopog a garázsajtón amikor tankolod... Akkor így így megérheti akár

Hát szeretek nyugodtan aludni, így a legális tankolás híve vagyok :-) A Kőbányai út közel van, így azzal nem volna gond. Olykor még Győr sem esne messze az útvonalamtól.

Külföldön a 0,8-1€/kg ár pedig jelentősen csökkenti az útiköltséget ;-) Évente 22-25e km-t autózom, ami talán már belefér a megéri kategóriába. Ezért is nézegetem ezeket a gázos autókat.

Mindenképpen átnézetem az autót kitérve az általad említett problémákra is. Szétnézni a szonda előtti részen, az mit takar? Mire kell figyelemmel lenni? Az átvizsgálást kihegyezném erre is.

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Hát szeretek nyugodtan aludni, így a legális tankolás híve vagyok :-) A Kőbányai út közel van, így azzal nem volna gond. Olykor még Győr sem esne messze az útvonalamtól.

Külföldön a 0,8-1€/kg ár pedig jelentősen csökkenti az útiköltséget ;-) Évente 22-25e km-t autózom, ami talán már belefér a megéri kategóriába. Ezért is nézegetem ezeket a gázos autókat.

Mindenképpen átnézetem az autót kitérve az általad említett problémákra is. Szétnézni a szonda előtti részen, az mit takar? Mire kell figyelemmel lenni? Az átvizsgálást kihegyezném erre is.

Köszönöm a segítséget.

Azért a 300km -es hatótáv hamar az ember agyára tud, pláne ilyen kúthálózat mellett. Na de nem akarlak lebeszélni, nézzük a kérdéses témát.

Ilyen esetben mindenekelőtt meg kell győződni egy harmadik műszerrel élő adatok összevetésével arról, hogy rosszat mérnek a kocsi szondái, vagy tényleg az jön ki a motorból amire nyivákolnak. Ez utóbbi esélyesebb és jön a feladat: feltárni a valódi okot. Az igazi gond az , hogy nem tudok olyan szakemberről aki a gázos dolgokhoz és az autószereléshez/diagnosztikához egyszerre értene magas szinten. Ha pedig benéznek valamit, indul az egymásra mutogatás te meg pattogsz, mint a gumilabda miközben a tizesek huszasok hetente esnek ki a zsebedből felesleges alkatrészekre.

Saját tapasztalat: volt ilyen esetem a gázos omegámmal. Vetettek velem gyertyákat, trafót, lambdaszondákat 2x, mondván hogy csak a gyári jó, gázvezérlő újraprogramozás ezerszer ... stb. Aztán egy hétvégén beleugrottam én otthon és megtaláltam az elrepedt vákuumcsövet amin keresztül fallsot szívott. 800Ft volt a cső, ~50 ezer a felesleges mellékes kiadás. Nem kívánom neked ezt a keresztet.

Link to comment
Megosztás:

Üdv,tisztelt opel-os kolégák...háth ujbol fell merül nálam az a probléma hogy a benzin mutató még nem ért el a kisvonalakig az orán de a fedelzeti számitogép szerint már csak 41 km lehet meg tenni és a benzin mutaton nem gyulat ki a sárga jellző sem de viszont ha le veszem a sarut az akkuról és várok majd kb 5 perc mulva vissza teszem akkor a bc már 89 km mutatt na itt most kinek lehet hinni a a mutattonak vagyh a bc-nek valaki ha tud segitsen kérem ellőre is koszőnőm még egy annyit szeretnék nem rég vettem az autot es hosszú utatt jarok velle es nem szeretnek meglepetest ! egy Z14XEP h astra(és már olyanra is volt példa hogy a bc 0 km mutatott de de a benzin orán még bár a sarga ego sem volt ki gyuladva....valaki ha meg tudna mondani h egy ilyen tipusu auton mikor gyulad ki az ego hol áll a mánus és mit ir a range-nel a bc-én koszonom

Módosítva : bia
Link to comment
Megosztás:

Üdv,tisztelt opel-os kolégák...háth ujbol fell merül nálam az a probléma hogy a benzin mutató még nem ért el a kisvonalakig az orán de a fedelzeti számitogép szerint már csak 41 km lehet meg tenni és a benzin mutaton nem gyulat ki a sárga jellző sem de viszont ha le veszem a sarut az akkuról és várok majd kb 5 perc mulva vissza teszem akkor a bc már 89 km mutatt na itt most kinek lehet hinni a a mutattonak vagyh a bc-nek valaki ha tud segitsen kérem ellőre is koszőnőm még egy annyit szeretnék nem rég vettem az autot es hosszú utatt jarok velle es nem szeretnek meglepetest ! egy Z14XEP h astra(és már olyanra is volt példa hogy a bc 0 km mutatott de de a benzin orán még bár a sarga ego sem volt ki gyuladva....valaki ha meg tudna mondani h egy ilyen tipusu auton mikor gyulad ki az ego hol áll a mánus és mit ir a range-nel a bc-én koszonom

Nem lesz meglepetés. Az órának higyj, ne a BC-nek. Az óra az üzemanyagszintet mutatja, a BC az átlagfogyasztás alapján kalkulál. Tehát, ha 10 literes átlagfogyasztásnál tele tankolod, akkor a Range mutatni fog kb. 500 km-t. Ha Az átlagfogyasztásod 5 liter, akkor 1000-et, miközben úgyanúgy kb. 52 liter nafta van a tankban.

Tankolások után mindig nullázd le, akkor pontosabb értéket fog mutatni. Én erre a BC2-t használom, a BC1 jelenleg az elmúlt 7 ezer km eredményeit mutatja.

Link to comment
Megosztás:

Tankolások után mindig nullázd le, akkor pontosabb értéket fog mutatni. Én erre a BC2-t használom, a BC1 jelenleg az elmúlt 7 ezer km eredményeit mutatja.

Nekem a BC 1 és 2 is ugyan azokat az értékeket mutatja, valószínűleg azért, mert nem nulláztam még amióta aktiváltattam, vajon ha nullázom valamelyiket lesz nekem is két külön listám? :) Nem próbáltam még, csak kíváncsiságból kérdezem...

Link to comment
Megosztás:

Nem lesz meglepetés. Az órának higyj, ne a BC-nek. Az óra az üzemanyagszintet mutatja, a BC az átlagfogyasztás alapján kalkulál. Tehát, ha 10 literes átlagfogyasztásnál tele tankolod, akkor a Range mutatni fog kb. 500 km-t. Ha Az átlagfogyasztásod 5 liter, akkor 1000-et, miközben úgyanúgy kb. 52 liter nafta van a tankban.

Tankolások után mindig nullázd le, akkor pontosabb értéket fog mutatni. Én erre a BC2-t használom, a BC1 jelenleg az elmúlt 7 ezer km eredményeit mutatja.

Ebben nem vagyok teljesen biztos, hogy a BC1 vagy a BC2 jelzett átlagából számolja a range-t. Én inkább tippelnék egy utolsó x km átlagára, amit nem is látunk. Én a BC1 et szoktam tankolásonként nullázni a BC2 pedig a hosszú átlag.

Tankolások alkalmával láttam már 700 és 1100km között mindenféle range-t. (benzines!)

Link to comment
Megosztás:

Ebben nem vagyok teljesen biztos, hogy a BC1 vagy a BC2 jelzett átlagából számolja a range-t. Én inkább tippelnék egy utolsó x km átlagára, amit nem is látunk. Én a BC1 et szoktam tankolásonként nullázni a BC2 pedig a hosszú átlag.

Tankolások alkalmával láttam már 700 és 1100km között mindenféle range-t. (benzines!)

Nekem nullázás nélkül általában 825 és 830km-re áll be a range, teletanknál (mindig tele tankolom)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.