Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa szervíz/javító


Guest

Recommended Posts

Nem szoktam hallani búgó hangot-kattanást, de eddig sem hallottam.

Olajfogyás azért nem tetszik, mert az utóbbi olajcsere előtt nem volt semmi baja. ~13 000 km-t futottam vele és nem zabálta így az olajat. Füstölni sem füstöl, ezt néztem meg legelőször. Viszont mintha kicsit lomhább lenne, ami fura, mivel ki van égetve a kipufogó, viszont elfogadom, mert rég tankoltam bele 98-ast. :devlish: Hogy őszínte legyek, először arra gondoltam, hogy a szervízben kispórolták az olajat belőle...

Volt már ilyenre is példa, sajnos. Mindenesetre kicserélném a benzinszűrőt, aztán utána lehet tovább gondolkodni, mi lehet a baja..

Link to comment
Megosztás:

Volt már ilyenre is példa, sajnos. Mindenesetre kicserélném a benzinszűrőt, aztán utána lehet tovább gondolkodni, mi lehet a baja..

Köszönöm szépen az ötletelést! Totalcaron is ezt találtam, az eszem is ezt súgja. Dehát az "anyai szív"... :lol:

Ha megvan a szervíz, jelzem mi volt. Hátha más nő is jár erre. :devlish:

Köszi mégegyszer! Szép napot! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen az ötletelést! Totalcaron is ezt találtam, az eszem is ezt súgja. Dehát az "anyai szív"... :lol:

Ha megvan a szervíz, jelzem mi volt. Hátha más nő is jár erre. :devlish:

Köszi mégegyszer! Szép napot! :lol:

Egy-két egyed akad néha. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Valaki aki otthonvan 1,7 isuzu dizel ( b corsa combo )szerelésben segítsen nekem... A jelenség a következő volt.. haladás hatvannal, egyet ránt és 10 méter után megáll, azóta semmi.. önindító teker, de mintha nem kapna anyagot a motor...vezérműszíjra tippeltem legelősször de az rendben van, egy szaki mondott nekem olyat hogy van valami patron az adagolóban ami a leállításért felelős és lehet az szállt el.., tudja valaki hol találom ezt és hány kábel megy bele?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Van egy '93-mas B corsám ami igen érdekes jelenséget produkál: Ha teli tankolom a kocsit (lehet az bármilyen töltőállomás üzemanyagja), 1-2 kilométerig hibátlan a gépszörny. Ennél tovább, ha gázt adok nem reagál. Lepadlózom semmi(mintha nem is lenne gázpedál). Ezután felbőg, visszaveszek és elindulok. Elég gyakran ilyenkor elkezd rángatni a kocsi, mintha kiakarna ugrani a motor a helyéről, szó szerint belerázkódik a kocsi. E miatt már csak max félig tankolok, de igen kellemetlen "200km-enként" tankolni.

Hiba 2:

előfordul ez a rángatás akkor is(bár ritkán) mikor kevesebb a benyó a kocsiban, de csak 1-esben. Mintha bénán dobnám rá a kuplungot, de akárhogy csúsztatom, rángat. Ilyenkor anyázva kiveszem sebességből visszadugom és rimánykodok.

Első körben cserélek üzemanyagszűrőt, mert az a tippem, hogy nem kap elég benzint. Ha nem okés a dolog, akkor benzinpumpa a következő tippem. Remélem jó úton járok.... :D

Ha valakinek volt már hasonló gondja kérem osszátok meg velem a hiba forrását.

Köszönettel:

Moskito

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy '93-mas B corsám ami igen érdekes jelenséget produkál: Ha teli tankolom a kocsit (lehet az bármilyen töltőállomás üzemanyagja), 1-2 kilométerig hibátlan a gépszörny. Ennél tovább, ha gázt adok nem reagál. Lepadlózom semmi(mintha nem is lenne gázpedál). Ezután felbőg, visszaveszek és elindulok. Elég gyakran ilyenkor elkezd rángatni a kocsi, mintha kiakarna ugrani a motor a helyéről, szó szerint belerázkódik a kocsi. E miatt már csak max félig tankolok, de igen kellemetlen "200km-enként" tankolni.

Hiba 2:

előfordul ez a rángatás akkor is(bár ritkán) mikor kevesebb a benyó a kocsiban, de csak 1-esben. Mintha bénán dobnám rá a kuplungot, de akárhogy csúsztatom, rángat. Ilyenkor anyázva kiveszem sebességből visszadugom és rimánykodok.

Első körben cserélek üzemanyagszűrőt, mert az a tippem, hogy nem kap elég benzint. Ha nem okés a dolog, akkor benzinpumpa a következő tippem. Remélem jó úton járok.... :D

Ha valakinek volt már hasonló gondja kérem osszátok meg velem a hiba forrását.

Köszönettel:

Moskito

Az első probléma szerintem a tank szellőztetés lesz.

Vakum keletkezik a tankban.

Valahol hallottam,hogy összehorpadt a tank emiatt ^_^

Mi a motorkódod ?

Link to comment
Megosztás:

RR

Sziasztok!

Van egy '93-mas B corsám ami igen érdekes jelenséget produkál: Ha teli tankolom a kocsit (lehet az bármilyen töltőállomás üzemanyagja), 1-2 kilométerig hibátlan a gépszörny. Ennél tovább, ha gázt adok nem reagál. Lepadlózom semmi(mintha nem is lenne gázpedál). Ezután felbőg, visszaveszek és elindulok. Elég gyakran ilyenkor elkezd rángatni a kocsi, mintha kiakarna ugrani a motor a helyéről, szó szerint belerázkódik a kocsi. E miatt már csak max félig tankolok, de igen kellemetlen "200km-enként" tankolni.

Hiba 2:

előfordul ez a rángatás akkor is(bár ritkán) mikor kevesebb a benyó a kocsiban, de csak 1-esben. Mintha bénán dobnám rá a kuplungot, de akárhogy csúsztatom, rángat. Ilyenkor anyázva kiveszem sebességből visszadugom és rimánykodok.

Első körben cserélek üzemanyagszűrőt, mert az a tippem, hogy nem kap elég benzint. Ha nem okés a dolog, akkor benzinpumpa a következő tippem. Remélem jó úton járok.... :D

Ha valakinek volt már hasonló gondja kérem osszátok meg velem a hiba forrását.

Köszönettel:

Moskito

Rángatás nállam, meg milee kolegánál is jelentkezett, neki úgy tűnik meg oldódott a probléma, de lehet most nekem is kezd alakulni.

itt írtam le a tapasztalatot

felettem pedig milee is hogy mit csinált.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm szépen a gyors választ!!!

Nem a szellőztetés lesz! Én is azt hittem, hogy farsot szív így megkockáztattam a szentendrei úton lecsavart sapkával menni, a hiba fent állt. Próbáltam teli tanknál meghúzatni rángatás után, levettem a sapkát de nem szisszent fel.

Gyújtásomat most állítottuk be, fürgébb is lett a paripa, de ha nem oldja meg a benzinszűrő a gondot akkor megvizsgáljuk a gyújtást.

Motor: C12NZ

Üdv Moskito

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm szépen a gyors választ!!!

Nem a szellőztetés lesz! Én is azt hittem, hogy farsot szív így megkockáztattam a szentendrei úton lecsavart sapkával menni, a hiba fent állt. Próbáltam teli tanknál meghúzatni rángatás után, levettem a sapkát de nem szisszent fel.

Gyújtásomat most állítottuk be, fürgébb is lett a paripa, de ha nem oldja meg a benzinszűrő a gondot akkor megvizsgáljuk a gyújtást.

Motor: C12NZ

Üdv Moskito

Akkor az kilőve,de azért nézzétek meg az aktív szénszűrőt.

A jobb első kerékjáratban van a burkolat alatt.

Nekem cserélni kellet mert szét perget.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippet!!!

Meglesem, ha nem segít az üzemanyagszűrő csere(szerintem nem fog, de amúgy is itt az ideje a cserének).

Másik kérdés:

Csináltam házi műszerfal világítást, amihez le kellett kapnom a mutatót is a kilométeróráról. Nem szedtem még szét sosem ilyet, így találomra rányomtam aztán 5-ösben padlózva 40-el mentem szerinte ^_^ Most nagyjából belőttem a kilométerórát. Szeretném egészen pontosan visszaállítani, mert most is csal egy kicsit felfelé. Érdemleges ötlet, ha belövöm a GPS-t megyek ötvennel, majd rászúrom a mutatót vagy sokat csal az is???

(komoly gondjaim vannak ám) :D

Üdv

Moskito

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippet!!!

Meglesem, ha nem segít az üzemanyagszűrő csere(szerintem nem fog, de amúgy is itt az ideje a cserének).

Másik kérdés:

Csináltam házi műszerfal világítást, amihez le kellett kapnom a mutatót is a kilométeróráról. Nem szedtem még szét sosem ilyet, így találomra rányomtam aztán 5-ösben padlózva 40-el mentem szerinte ^_^ Most nagyjából belőttem a kilométerórát. Szeretném egészen pontosan visszaállítani, mert most is csal egy kicsit felfelé. Érdemleges ötlet, ha belövöm a GPS-t megyek ötvennel, majd rászúrom a mutatót vagy sokat csal az is???

(komoly gondjaim vannak ám) :D

Üdv

Moskito

Ahhoz hogy cserélj műszerfal világítást , nem kell a mutatókkal babrálnod !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon szuper volna, ha valaki tudna az alábbi kérdésben segíteni, vagy legalábbis valamilyen táppontot adni. Van egy Opel Corsa C 1.2 gépkocsim. Sajnos az árvíz miatt teljesen beázott. A legnagyobb problémám az lett, hogy ki kellett cserélni az elektromos gázpedált. Ezután azt tapasztaltam, hogy a fordulatszámom 1000-1500 között ingadozik alapjáraton.

Mi lehet az ok? Illetve mivel lehet megoldani?

Köszönöm szépen előre is!

Link to comment
Megosztás:

Ahhoz hogy cserélj műszerfal világítást , nem kell a mutatókkal babrálnod !

Utólag belegondolva nem bánom hogy hozzányúltam mert igen csak kevéske volt a hely ott. Ma belőttem a mutatót!!! Cimbi kicsattogott, vonatatókötél, 50venet belőtte és visszaszúrtam a mutatót.

DSCF5023_www.kepfeltoltes.hu_.jpg DSCF5026_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ilyen lett:

azóta meg lett csiszolva a led és szép egyenletes fényt ad.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem rég vettem (1 hete) egy 2001-es 1.7 dti C Corsát. Lenne is pár kérdésem:

A motortérből csöpög a gázolaj, ha jól láttam az adagoló környékéről, hétfőn viszem szerelőhöz, volt már valakinek ilyen? Remélem nem az adagoló szart be..

Cserélnék rajta vezérműszíj+feszítőgörgőt és a szokásos dolgokat (olajszűrő,levegőszűrő,pollenszűrő,gázolajszűrő, olaj). Ezekből milyen márkát vehetek? Vezérműszíj+fesz. (SNR,CONTI,Gates,SKF,QH,febi) és szűrőkből (mann,bárdi,alco,wix,knecht,techneco,bosch,unix). Köszi a válaszokat előre is! Üdv: Roli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem rég vettem (1 hete) egy 2001-es 1.7 dti C Corsát. Lenne is pár kérdésem:

A motortérből csöpög a gázolaj, ha jól láttam az adagoló környékéről, hétfőn viszem szerelőhöz, volt már valakinek ilyen? Remélem nem az adagoló szart be..

Cserélnék rajta vezérműszíj+feszítőgörgőt és a szokásos dolgokat (olajszűrő,levegőszűrő,pollenszűrő,gázolajszűrő, olaj). Ezekből milyen márkát vehetek? Vezérműszíj+fesz. (SNR,CONTI,Gates,SKF,QH,febi) és szűrőkből (mann,bárdi,alco,wix,knecht,techneco,bosch,unix). Köszi a válaszokat előre is! Üdv: Roli

Hi!

SNR-ben, Ruville-ban általában gyári görgök vannak, ezeket tudom ajánlani, Gates szíj is gyári beszállitó a jobbak közül, ez is jó...szűrőkből amiket irtál csak a mann-t meg a bosch-t ismerem - ezeket forgalmazzuk - a mann gyári minőség de gyakran drágább mint maga a gyári szűrők, bosch is ok, vmivel olcsobb szokott lenni mint a mann...

Ha nincs sok pénzed, akkor az olajszűrőből érdemes jobbat venni, a többi pl levegőszüröböl tök mindegy milyet veszel

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Van egy '93-mas B corsám ami igen érdekes jelenséget produkál: Ha teli tankolom a kocsit (lehet az bármilyen töltőállomás üzemanyagja), 1-2 kilométerig hibátlan a gépszörny. Ennél tovább, ha gázt adok nem reagál. Lepadlózom semmi(mintha nem is lenne gázpedál). Ezután felbőg, visszaveszek és elindulok. Elég gyakran ilyenkor elkezd rángatni a kocsi, mintha kiakarna ugrani a motor a helyéről, szó szerint belerázkódik a kocsi. E miatt már csak max félig tankolok, de igen kellemetlen "200km-enként" tankolni.

Hiba 2:

előfordul ez a rángatás akkor is(bár ritkán) mikor kevesebb a benyó a kocsiban, de csak 1-esben. Mintha bénán dobnám rá a kuplungot, de akárhogy csúsztatom, rángat. Ilyenkor anyázva kiveszem sebességből visszadugom és rimánykodok.

Első körben cserélek üzemanyagszűrőt, mert az a tippem, hogy nem kap elég benzint. Ha nem okés a dolog, akkor benzinpumpa a következő tippem. Remélem jó úton járok.... :rolleyes:

Ha valakinek volt már hasonló gondja kérem osszátok meg velem a hiba forrását.

Köszönettel:

Moskito

RR

Rángatás nállam, meg milee kolegánál is jelentkezett, neki úgy tűnik meg oldódott a probléma, de lehet most nekem is kezd alakulni.

itt írtam le a tapasztalatot

felettem pedig milee is hogy mit csinált.

Nos cseréltem üzemanyagszűrőt, sajna a gond még mindig fenn áll -_- Hétvégén ránézek a gyertyákra, ha az sem ok akkor nincs több tippem <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv mindenkinek!

Van egy 1997-es 1.4-es (x14sz) b corsám.

Olyan gond van vele,hogy elég sokszor kigyullad a kis "szervízlámpa" és olyankor rángat.Inkább csak elinduláskor csinálja vagy max 2-3 ba,de mondjuk egy 90-es tempónál sose gyullad ki.Általában leállítom és újraindítás után nagyobb gázzal indulok és akkor nem gyullad ki.Miért lehet ez??Lambda szonda már lett cserélve,az nem segített.Légtömegmérőt merre találom???

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Van egy 1997-es 1.4-es (x14sz) b corsám.

Olyan gond van vele,hogy elég sokszor kigyullad a kis "szervízlámpa" és olyankor rángat.Inkább csak elinduláskor csinálja vagy max 2-3 ba,de mondjuk egy 90-es tempónál sose gyullad ki.Általában leállítom és újraindítás után nagyobb gázzal indulok és akkor nem gyullad ki.Miért lehet ez??Lambda szonda már lett cserélve,az nem segített.Légtömegmérőt merre találom???

sehol.

Ha jól emlékszek talán levegő hőmérséklet érzékelő van benne.

Link to comment
Megosztás:

sehol.

Ha jól emlékszek talán levegő hőmérséklet érzékelő van benne.

Igen, a szívósoron van elvileg a Z (központi injektoros) -seknél a levegőhőmérséklet érzékelő.

Légtömegmérő/légmennyiségmérő a hengerenkénti injektorosoknál van csak tudtommal.

Hibakódot próbáltátok kiolvasni?

Egyébként szerintem inkább valami egyszerűbb dolog lesz (gyertya, gyújtáskábel, osztófedél, benzinszivattyú, benzinszűrő, alapjárati motor...), ezek az érzékelők ritkábban romlanak el :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Megpróbáltam kivillogtatni a hibakódot és a következőt villogta: először 10-et, kis szünet után 3-at, aztán megint kis szünet után 5-öt, aztán megint kis szünet és 2-őt.Ez után ugyanez ismétlődik.

Ez mit jelent??

Köszi a segítséget!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Megpróbáltam kivillogtatni a hibakódot és a következőt villogta: először 10-et, kis szünet után 3-at, aztán megint kis szünet után 5-öt, aztán megint kis szünet és 2-őt.Ez után ugyanez ismétlődik.

Ez mit jelent??

Köszi a segítséget!!

P0352=Gyújtótekercs B primer/szekunder funkció-rendellenesség

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.