Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

npasi!

Sztem tisztelt alelnök urunk nem dorgáló szándékkal kérdezte :thumbright: Csak lehet elolvasta Jim74-nek írt válaszodat, ami több mint kimerítő és aki igazán csak hobby szinten foglalkozik az autóval nem tudja ilyen részletességgel leírni. Tehát inkább elismerésnek vedd.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Alelnök Úr!

Annyira vagyok hozzáértő, amennyire bárki, aki műszaki téren dolgozik és esetleg foglalkozik a dolgokkal, amik érdeklik.

Pár hete cseréltem egy ismerősnek, ugyanez volt a problémája. A LED még világított, de nagyon gyengén. A feszültsége a névleges 3,3 V helyett alapban már csak 2,9 körül volt. De mikor terhelted, lement 2 voltra. Egyértelmű, hogy szinte soha nem nyitott.

Ezért mertem arra gondolni, hogy esetleg gyenge már az elem. Bocsánat, hogy beleszóltam a NAGYOK dolgába.. Azt hittem, hogy ez a fórumos dolog arra is szolgál, hogy képességeinkhez mérten megpróbáljunk segíteni bárkinek, aki normálisan kéri ezt. (egyébként szerintem ritka az, hogy valaki mindkettőt használja, általában az egyik kulcs tartalék, amit évekig elő se vesz általában az emberfia. De biztos Neked van igazad!)

Mégegyszer bocsánat, hogy meg mertem szólalni!

bazzzzzzzzzz. ezt most félreértetted :!:

azt próbáltam csak megtudakolni, hogy te szervizbe dolgozol e!

merthogy halandó felhasználó nem szokta vágni a voltokat meg ilyeneket........

bocs ha félreérthető volt :oops: :oops: :oops:

Link to comment
Megosztás:

npasi!

Sztem tisztelt alelnök urunk nem dorgáló szándékkal kérdezte :thumbright: Csak lehet elolvasta Jim74-nek írt válaszodat, ami több mint kimerítő és aki igazán csak hobby szinten foglalkozik az autóval nem tudja ilyen részletességgel leírni. Tehát inkább elismerésnek vedd.Szerintem.

roszzul fogalmaztam :oops: :oops: :oops:

Link to comment
Megosztás:

roszzul fogalmaztam :oops: :oops: :oops:

Sztem nem fogalmaztál rosszul, én is elismerésnek értelmeztem. Főleg, hogy ott volt a smile mögötte....

npasi: kicsit érzékeny a lelked :wink: Egyébként örülünk neked nagyon! Majd én is asszem kérdezek tőled a talin elektromos dolgot (hátsó csipogók beszerelése).

Link to comment
Megosztás:

A központizárnak természetesen van vezérlőmodulja. A jobboldali első ajtó előtt a burkolat alatt van. Két típusa van: 1. csak kp. zár vezérlő 2.kp.zár vezérlő+riasztó

Egyébként az ajtócsatlakozón a15. és 28. pontok között mérhető annak a kapcsolónak az állapota, ami a retesz helyzetet jelzi. Eza két szál pedig az X62 csatlakozó 6. és 2. pontjaira megy. X62= 12-pólusú csatlakozó, a baloldali a modul alján. A másik az X61=28 pólusú.

Nagyon köszönöm. :prayer: Bár én ehhez nem igazán értek, de megmutatom a riasztós emberkének, amit írtál hátha neki nagy segítség. Szerintem nekem csak kp. zár vezérlő van benne, mert nem kértem riasztót, és valszeg erre a modulra van rákötve a riasztó azon kimenete, ami zárvezérlő jelet adja. Lehet, hogy a szervízben rámverik a balhét mégis.... :D . De attól nem mehet tönkre egy modul, hogy ugyanolyan jelet kap, mintha távirányítóval vezérelném. Bár a riasztós ismerősöm azt mondta, hogy Opelek centrálzárjai szeretnek meghülyülni.... (Majd most kapok uhuhu-tól :wink: )

Link to comment
Megosztás:

jaja. az lehet.

riasztó okozta_?

Még nem tudom. Szombaton megyek riasztóshoz. Biztonság kedvéért megnézni, mielőtt szakszervízbe betolnám a kocsit, hogy feleslegesen ne fárasszuk őket :wink:

Bízom benne, hogy nem a riasztó, mert akkor nagyot csalódnék a srácban és zsebbe kellene nyúlnom. Ráadásul egy jó ismerősnek, hogy mondjam meg, hogy:

"Öreg, Te szerelted, Te ajánlottad, akkor most mi legyen a plusz kiadásaimmal???"

Link to comment
Megosztás:

... a Corsa-mon 25 ekm-nél ki kellett cserélni a váltórudazat egy részét (konstrukciós hiba volt)...

Kicsit régi már ez a hozzászólás...

Szóval, az egyik haveromnak is ez volt a Corsájában. Csak 3-ast tudott kapcsolni. De szerencsére szavatosságban megcsinálták neki... :D

Azért remélem G Astrában nem lesz ilyesmi... Lehet ilyenre számítani, uhu?

Link to comment
Megosztás:

Kicsit régi már ez a hozzászólás...

Szóval, az egyik haveromnak is ez volt a Corsájában. Csak 3-ast tudott kapcsolni. De szerencsére szavatosságban megcsinálták neki... :P

Azért remélem G Astrában nem lesz ilyesmi... Lehet ilyenre számítani, uhu?

Nekem is gariba csinálták és valami módosított (javított) verziót raktak be. De amikor adtam el és állapotfemérésen volt, akkor azt mondták, hogy megint cserélni kellene. Pedig nem szoktam állat módjára rugdosva váltogatni... :?

Én is bízom az Astrácskámban :D

Link to comment
Megosztás:

Biztos félreértettem. Csak annyi a kottázás néha, h. én lebaszásnak éreztem. Lehet, h. a "2-..." szem.sz.-úak miatt van. Néha kicsit kiborítják az embert és lefagy a rendszer tőlük.

Persze ez a kedves fórumozó hölgyekre ("CorsaRulez, Turner,...") természetesen nem vonatkozik. Aki kibírja, sőt szereti ezt az őrültséget, az csak normális nő lehet. IGAZ???

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat. Azért írtam hogy jó az elem mert szétszedett állapotban szépen működött a kulcs és a led is erősen villogott. Ma újra szétszedtem a kulcsokat. A hiba oka az volt mint irtátok, hogy nem érintkezett az elemtartóval a panel. A gyakrabban használt kulcson mind2 ponton elengedte az elemtartót ezt forrasztani kell, igy használhatatlan. A második kulcs esetén az egyik "pöcök" még tartja igy működőképes valamennyire, de ezt is megcsináltatom egyúttal.

Mégegyszer köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet mindenkinek!

Először is hagy nyílvánítsam ki, hogy mennyire örülök nektek! :D Mármint, hogy ennek a fórumnak. Nemrég vagyok Astra tulaj (tavaly aug.) és van pár dolog ami mefogalmazódott bennem mint kérdés, illetve lenne pár apró hiba ami inkább kellemetlen mint műszaki hiba. Remélem befogadtok kommunátokba és tudjuk egymást segíteni, de legalábbis remélem válaszoltok a kérdéseimre! :D

Mint minden "rendes" kezdő hozzászóló végigolvastam a topikot, de nem találtam kérdéseimre választ, illetve a téma elhangzott, de mégsem volt számomra elég infó az elolvasás.

Nemis tudom, h merjek e kérdezősködni, az én masinám '92-es évjáratú, amint itt körülnézek szinte mindenkinek 1-2-5éves verdája lehet :oops: (próba cseresznye)

Van több apróság is amit majd meg szertnék tőletek kérdezni, de most csak 1et kérdeznék, talán ami szerintem a leghúzósabb lehet. Nevezetesen az a rajz, h a ketyere hidegben elég sz@rul viseli (viselte) magát. Nehezen indult a kemény fagyokban, többször ízzítottam, mégis csak többszöri köszörülés után indult be.

Ellenőriztem a gyertyákat, ok, az izzítórelét, ok. Van v.kinek 5lete hol keressem az okot?

Bocsánat ha hosszú lettem volna, de nem volt pofám csak úgy belökni 1 kérdést :P

A válaszokat előre is köszönöm!

By: ujjzol

Szerk.: nah azt elfelejtettem, h most is, jobb időben is szerintem a normálishoz képest gyengén indul. Meleg motornál persze minden ok.

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumon!

biztos lesz aki segít, csak kérdezz nyugodtan... :wink:

Üdv.: Atommanó

Köszi a fogadtatást!

Estleg nincs v.mi tipped, netán tapasztalatod a problémámat illetően...? Egyesek gondolnak a kis kompresszióra, de gondolom ha ez így lenne annak más jele is lenne, ha más nem nem húzna úgy. Vagy nemtom...

By.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Köszi a fogadtatást!

Estleg nincs v.mi tipped, netán tapasztalatod a problémámat illetően...? Egyesek gondolnak a kis kompresszióra, de gondolom ha ez így lenne annak más jele is lenne, ha más nem nem húzna úgy. Vagy nemtom...

By.: ujjzol

Én is csak csatlakozni tudok Antihoz, minössze annyit tennék hozzá az írásához, hogy elképzelhető ezen témában

:arrow: http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=297&start=945 többen tudnak neked segíteni, mint itt a G Astra gazdik :wink:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap végre kicseréltem a téli gumikat a nyárira. Mit látok, a hátsó csillapítók elég szépen olajfilmesek már. Szerintem ez elég gyenge 23.000 km után.

Ez gondolom, garanciális dolog? Erősítsen meg valaki! Az furcsa, hogy semmilyen címkét nem láttam a telókon. Még egy árva GM matricát se. Ki tudja, a lengyelek milyen szart tettek bele!!

Link to comment
Megosztás:

:shock:

Na ez az elszomorító... :roll:

Múltkor láttam emelőn egy 1.4-es G Astra-t, és volt lehetőségem alábújni...hát igencsak megnéztem, hogy szinte darabokba volt rohadva a hátsó kipuffdobja...gyorsan kinéztem a kocsi alól, hogy mikori lehet kb, hát GO....valami volt a rendszáma, tehát nem volt egy veterán darab... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap végre kicseréltem a téli gumikat a nyárira. Mit látok, a hátsó csillapítók elég szépen olajfilmesek már. Szerintem ez elég gyenge 23.000 km után.

Ez gondolom, garanciális dolog? Erősítsen meg valaki! Az furcsa, hogy semmilyen címkét nem láttam a telókon. Még egy árva GM matricát se. Ki tudja, a lengyelek milyen szart tettek bele!!

Szerintem garanciális, legalábbis nekünk a toyota ingyé cserélte ki az első gátlókat a gari idején belül.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.