Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Akartam írni, hogy szerelő szerint van aki javítja az ecu-t. Ezzel érdemes foglalkozni. Az ujnál az imobl is cserélni kell, ugy-e meg a kulcsokat is is ujratanítani?

na elöször is ezt nem lehet javitani ezt az ecut.

másodszor az ujnál az ecuhoz illesztjük az immot.Ehez kell majd a security code.

Car pass kártyán minden rajta van.

Az új ecut tech2-vel programozni kell.Ehez hardware kulcs kell.

Valami nem világos kérdezz :huh:

Link to comment
Megosztás:

Előre is köszönöm a segítséget. A kérdés: míg találunk ecut, járhatok így az autóval, meg bontóben nem lehetne venni esetleg?Ha valamit tudsz emailcímem: epikeia@freemail.hu ott megadom telefonszámom. Egy ilyen ecu mibe fáj nekem majd?

bontoban 80ezer de

az adja ecu immo plusz még zárhenger kulccsal.Mert igy nem kell programozni csak be rakni.

Link to comment
Megosztás:

Gyorsan előkerestem a car pass kártyát, és láss csodát megtaláltam. Az már megvan. Egyébként a szerelőnek egy OPEL szervizes mondta, hogy mindent kell cserélni, másképp nem lehet.

bizz bennem nem egyet programoztunk fel ezért tudom pontosan.Mi hol merre hány méter.

Link to comment
Megosztás:

Mennyit érne meg neked? Nekem fekszik 1 a garázsban... Csak meg kellene keresni...De csak cserében gondolkodhatsz...

Íme mikor még az autón volt:

http://www.opelforum.hu/uploads/1150707577...21_54_37049.jpg

De szerintem bontókban is érdemes körülnézni...

pl:opelbonto.hu

Igen erre gondoltam :) De egyelőre csak érdeklődés szinten.Csak arra voltam kíváncsi, hogy külön van-e.Ezek szerint csak komplettbe.Egyébként mi lenne az alsó ár? :huh: Abból alkudhatunk :lol:

Módosítva : mackosajt
Idézéskor IMG-ket kérjük törölni. Most javítottam.
Link to comment
Megosztás:

Rosszul fogalmaztam és ezért elnézést. Arra gondoltam, hogy az új biztonságosabb, mert egy bontott darabnál, ki sem tudjuk próbálni, hogy jó- e egyáltalán. Előre is kösz!

Elérést kösz, mindjárt megcsörgetlek ha nem zavarlak és megtudod az én számom.

Az újra nem írtál még árat, vagy azt inkább telefonon?

Az általad említett kiolvasás működött nálam. Ezzel törölni is lehet, vagy ahhoz progi kell.

Link to comment
Megosztás:

Igen erre gondoltam :) De egyelőre csak érdeklődés szinten.Csak arra voltam kíváncsi, hogy külön van-e.Ezek szerint csak komplettbe.Egyébként mi lenne az alsó ár? :huh: Abból alkudhatunk :lol:

Mint írtam csak csere jöhet szóba.... A krómos helyett kérek simát. gondold át így mit érne meg neked. (és írj PÜ-t...)

Link to comment
Megosztás:

apropó Z16XE és Z14XE ecu ugyanaz.

elektronikában igen, de programban nem. erre majd figyelj :huh:

kérdés: ennél a gyújtáshibás két komputernél néztétek a kopogásszenzor értékeit tech2-vel? nem volt tartományon kívül néha?

mert gyanús amit mondott a kartárs, hogy jobb oktánszámú benzinnel nem fordul neki elő ez a gyújtáshiba...

erre is érdemes lenne egy 5 percet szánni szerintem, hátha mégsem kell neki új comp :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, valamit néztünk, pontosan nem emlékeszem, hogy mit, de tudom, hogy a 3 -as hengernél, mondta a szereleő, hogy valami értékek lassaban és magsra felmennek, majd a többihez képest lassaban áll vissza gázelvételnél. Tudom, hogy ez most elég zavaros, de erre határozottan emlékszem. Mondjuk a többi hengernél ez az érték felment 4-5-3- stb. ennél meg kb 11-re, ha gondolod ma megnézem ezeket az értékeket pontosan

Link to comment
Megosztás:

elektronikában igen, de programban nem. erre majd figyelj :huh:

kérdés: ennél a gyújtáshibás két komputernél néztétek a kopogásszenzor értékeit tech2-vel? nem volt tartományon kívül néha?

mert gyanús amit mondott a kartárs, hogy jobb oktánszámú benzinnel nem fordul neki elő ez a gyújtáshiba...

erre is érdemes lenne egy 5 percet szánni szerintem, hátha mégsem kell neki új comp :lol:

kicseréltük jó lett az uj ecuval

Azért mondom nem elöször csinálunk ilyeneket.

Kopogás szenzort sose cseréltünk Z14XE, Z16XE-be

mert nem ment még tönkre.

Link to comment
Megosztás:

Szia Wessz!

Az este már nem akartalak zavarni, majd ma hívlak. Tudsz árat mondani egy új ECU-ra? Előre is kösz! Arra a kérdésemre válaszoljatok, hogy használhatom így az autót, hogy újraindítgatom, nem lesz semmi komolyabb baja. Dolgozni járok vele és másképp most nem tudom megoldani!

Link to comment
Megosztás:

Igen, valamit néztünk, pontosan nem emlékeszem, hogy mit, de tudom, hogy a 3 -as hengernél, mondta a szereleő, hogy valami értékek lassaban és magsra felmennek, majd a többihez képest lassaban áll vissza gázelvételnél. Tudom, hogy ez most elég zavaros, de erre határozottan emlékszem. Mondjuk a többi hengernél ez az érték felment 4-5-3- stb. ennél meg kb 11-re, ha gondolod ma megnézem ezeket az értékeket pontosan

Na, szerintem ez lesz a kopogásszenzor, és ezért ír arra a hengerre gyújtáshibát.

Bár még esélyes az is, hogy maga az ecu "rontja" a szenzor jelét, de egy próbacserét megérne

az a kopogásszenzor, hátha... csak kéne találni egy próbadonort :huh:

(sőt, azt is érdemes megnézni, nem-e lazult ki a kopogásszenzor, mert az is tud ilyen hibát generálni :lol: )

Link to comment
Megosztás:

kicseréltük jó lett az uj ecuval

Azért mondom nem elöször csinálunk ilyeneket.

Kopogás szenzort sose cseréltünk Z14XE, Z16XE-be

mert nem ment még tönkre.

Kérdésem arra vonatkozott, hogy tech2-vel néztétek-e a kopogásszenzor értékeit?

Én sem sok rossz kopogásszenzorról tudok, de elég gyanús a ballalaca kartárs hibája erre nézve.

Z16XE is megy Z14XE ecujával, csak nem úgy ahogy kéne :huh: Ugyanis más a paramétertáblája.

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem arra vonatkozott, hogy tech2-vel néztétek-e a kopogásszenzor értékeit?

Én sem sok rossz kopogásszenzorról tudok, de elég gyanús a ballalaca kartárs hibája erre nézve.

Z16XE is megy Z14XE ecujával, csak nem úgy ahogy kéne :) Ugyanis más a paramétertáblája.

Nem kell oktatni nagyon jol tudjuk.

De legalább másnak elmondod a különbséget :huh:

Opel szervizesek vagyunk. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia Wessz!

Az este már nem akartalak zavarni, majd ma hívlak. Tudsz árat mondani egy új ECU-ra? Előre is kösz! Arra a kérdésemre válaszoljatok, hogy használhatom így az autót, hogy újraindítgatom, nem lesz semmi komolyabb baja. Dolgozni járok vele és másképp most nem tudom megoldani!

muszáj és a szükség törvényt bont.

Ha menni kell akkor menni kell.

Ára horror.ja 80Ezer van ki nullázot.

Vaterán meg 130E az új de minimáláron villámáron 150E.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.