Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

nemigaz, felujitható...

olyan 100 körül szokott lenni ki-beszereléssel, futomübeállitással, 1 év garival...

Elfogadom amit mondol, de eleve úgy kezdtem a mondókámat, hogy "úgy tudom....." és ezt arra értettem, hogy itt nálunk Debrecenben ilyen véleményeket mondtak a kormányműről.

Mindenesetre megkérdezem , hogy érdekli e Apámat ez a téma ha nálatok ilyen korrektül javítják..... :lol:

Kérdés: corsa C kormányműve amiről azt gondoltuk, hogy kopog, nem kopog, hanem a kormányoszlopnál a szervó motornál van egy kis koppanása ha álló helyben megmozdítod a kormányt. Van ott valami helyi sajátosság ami esetleg kikophat és egyáltalán bontható javítható a szerkezet? Volt ezekkel gond?

Írtad, hogy a GM fagyálló -70C, mennyire érdemes hígítani?

Link to comment
Megosztás:

persze. a rossz alkatrészeket kicserélik egy újra, garanciával. a bontott meg ha nincs szerencséd holnapután ismét folyik.

én is fel fogom ujittatni az enyémet majd egyszer met az enyém is folyik egy kicsit.

Koszi!

Akkor ebben az iranyban fogok majd elindulni. Nekem sincs sok bizodalmam a bontottal kapcsolatban, de ez jobban hangzik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni Diagnosztikában?

Szeretnék venni valami diagnosztikai kábelt az Autómhoz (Astra G 2002 1.4 16v)

Találtam jópárat 10-16k-ig bezárólag!

Csak egy kis segítség kéne hogy melyik jó vagy jobb.

Kábelek:

Először ezt néztem ki:

Soros és USB is

Másodszorra:

Fulldiag-Budapest

Harmadszorra:

Euroscan

(ez azért került képbe mert van egy VW PASSAT 2006-is a közelben és akkor arra is jólenne, nemkéne 2 kábelt vennem)

És ezekre a szoftverekre gondoltam (le is szedtem már őket netről):

Opel Diagnostics TECH2 (itt pontosan nemtudom hogy USB-sel meg e..mert a beállításokban csak COM1-4-ig találtam, és pár helyen olvastam hogy inkább SOROS porton)

VAG-COM 409

Allpro v4

OBD-II ScanMaster

OBD-DIAG

CAR DIAGNOSTIC CENTER 2007

Link to comment
Megosztás:

Koszi!

Akkor ebben az iranyban fogok majd elindulni. Nekem sincs sok bizodalmam a bontottal kapcsolatban, de ez jobban hangzik.

Most beszeltem egy kormany-felujitassal rendelkezo ceggel. 56ezer a javitas, 15 a ki-be szereles, 4 a futomuallitas. Ja, ezek netto arak. :lol:

Plusz meg a szukseges olaj is. A pozitivum, hogy minden alkatreszt kicserelnek (ha kell ha nem), s 2 ev garanciat vallalnak a dologra.

Ezt az arat csak en sokallom, vagy mas is?

Link to comment
Megosztás:

Most beszeltem egy kormany-felujitassal rendelkezo ceggel. 56ezer a javitas, 15 a ki-be szereles, 4 a futomuallitas. Ja, ezek netto arak. :lol:

Plusz meg a szukseges olaj is. A pozitivum, hogy minden alkatreszt kicserelnek (ha kell ha nem), s 2 ev garanciat vallalnak a dologra.

Ezt az arat csak en sokallom, vagy mas is?

Az árról nem tudok nyilatkozni, de én már több féltengelyt csináltattam náluk és mindig korrekten, gyorsan, jól és olcsón dolgoztak. Kormányművel is foglalkoznak. Pestiek, ha jól látom ez nem gond Neked.

Link to comment
Megosztás:

Most beszeltem egy kormany-felujitassal rendelkezo ceggel. 56ezer a javitas, 15 a ki-be szereles, 4 a futomuallitas. Ja, ezek netto arak. :lol:

Plusz meg a szukseges olaj is. A pozitivum, hogy minden alkatreszt kicserelnek (ha kell ha nem), s 2 ev garanciat vallalnak a dologra.

Ezt az arat csak en sokallom, vagy mas is?

Horror... :lol: én itt Debrecenben érdeklődtem egy szintén kormánymű javítással foglalkozó cégnél és hasonló árakat mondott és szintén nettó.

Csak akkor foglalkoznak a kormánymű felújítással, ha kiszerelem és odaviszem nekik.....

Kérdeztem tőle, "hogy anyád otthon van e? mert ha igen akkor a többit már tudod...." szóval kicsit olyan volt, mint ha műtétre mennél: vágd fel magadnak az orvos megoperál, majd varrd össze oszt mehetsz....

Megnézném én amikor a koma kullog befelé hozzájuk egy kamion kormányművel a kezében, ugyanis a szlogenjükben bátran hírdetik, hogy minden kormányművet javítanak.....

Link to comment
Megosztás:

Horror... :lol: én itt Debrecenben érdeklődtem egy szintén kormánymű javítással foglalkozó cégnél és hasonló árakat mondott és szintén nettó.

Csak akkor foglalkoznak a kormánymű felújítással, ha kiszerelem és odaviszem nekik.....

Kérdeztem tőle, "hogy anyád otthon van e? mert ha igen akkor a többit már tudod...." szóval kicsit olyan volt, mint ha műtétre mennél: vágd fel magadnak az orvos megoperál, majd varrd össze oszt mehetsz....

Megnézném én amikor a koma kullog befelé hozzájuk egy kamion kormányművel a kezében, ugyanis a szlogenjükben bátran hírdetik, hogy minden kormányművet javítanak.....

Hm. Akkor meg nezegetek erosen, nem szeretnek ennyit kiadni erte...

Link to comment
Megosztás:

dehogynem, jók a felujitottak. mi több száz kormánymüvet újitottunk / ujittattunk már fel ebbe volt olajfolyásos, meg kopogásos is. 1 db se jött vissza még...

vidéken laktok basszameg... ott semmit se tudnak megoldani úgylátom. ennyire nincs ott rutin, vagy meghibásodás, vagy ennyire kevesen járnak a szervizekbe??? :lol:

itt a nagyfaluba müködik a felujitás... kivéve a szervopumpa. azt nem tudják.

hozzátok ide az autót, megoldom nektek... :lol:

lehet még arrafelé sok a keleti csoda /lada wartburg stb./

Link to comment
Megosztás:

Ákos !

Találkoztatok már eltört stab. ruddal G Astránál? Konkrétan a végén lévő furatnál törik le a vége...

8-9 éves korú Astrák jártak így itt Kecsón.

Létezik, hogy egy tipushiba kezd előjönni ?

találkoztam már ilyennel, az enyém is eltört. nem hiszem hogy tipushiba lenne, inkább valamikor valahol kapott egy olyan pofont a futómü, amitől elrepedt, és időve eltörik.

jár hozzánk sokszázezer km-t futott Astra, és nem láttam még másnál is ilyet.

viszont az enyémbe azon az oldalon más volt a gólyaláb is, ezért gondolom, hogy így lehet ez csak...

ötezerért vettem bonva...

Link to comment
Megosztás:

Elfogadom amit mondol, de eleve úgy kezdtem a mondókámat, hogy "úgy tudom....." és ezt arra értettem, hogy itt nálunk Debrecenben ilyen véleményeket mondtak a kormányműről.

Mindenesetre megkérdezem , hogy érdekli e Apámat ez a téma ha nálatok ilyen korrektül javítják..... :lol:

Kérdés: corsa C kormányműve amiről azt gondoltuk, hogy kopog, nem kopog, hanem a kormányoszlopnál a szervó motornál van egy kis koppanása ha álló helyben megmozdítod a kormányt. Van ott valami helyi sajátosság ami esetleg kikophat és egyáltalán bontható javítható a szerkezet? Volt ezekkel gond?

Írtad, hogy a GM fagyálló -70C, mennyire érdemes hígítani?

álló helyzetben ( leállitott motornál ) ne rángasd a kormányt. olyankor a szervomotort hutogatod ami nem megy. jó az úgy.

ha rossz úton kopog akkor:

ellenörizd a kormányoszlop alján a kormánycsuklót mert annak a csavarjai fellazulhatnak. megtépni erősen.

ellenörizd a kormánycsuklót ( a csavar meghúzása után ) nem kotyog e, mert ki tud kopni.

kormánymü kaka.

ezt is fel lehet újitani, gyári felujitókészlettel, szerintem nincs 30-40 ezermnél több az egész.

mi több százat újitottunk műár fel, de lehet hogy decemberbe nem is hallottak ilyenről :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most beszeltem egy kormany-felujitassal rendelkezo ceggel. 56ezer a javitas, 15 a ki-be szereles, 4 a futomuallitas. Ja, ezek netto arak. :lol:

Plusz meg a szukseges olaj is. A pozitivum, hogy minden alkatreszt kicserelnek (ha kell ha nem), s 2 ev garanciat vallalnak a dologra.

Ezt az arat csak en sokallom, vagy mas is?

én meg keveslem :lol:

hivatalosan , emelőn, 3-4 óra a kormánymü kiszerelése. azok idióták ha ennyiért megcsinálják...

a hivatalos ára 50 ropi csak a kiszerelésnek.

na meg a beszerelésnek.

Link to comment
Megosztás:

én meg keveslem :lol:

hivatalosan , emelőn, 3-4 óra a kormánymü kiszerelése. azok idióták ha ennyiért megcsinálják...

a hivatalos ára 50 ropi csak a kiszerelésnek.

na meg a beszerelésnek.

Azért ez durva... Na mindegy, a fentiek ismeretében, főleg ami az árakra vonatkozik, asszem egyhamar nem beszélhetünk sem cseréről, sem felújításról, legalábbis ami az én kocsimat ( Helénának hívják) illeti. Azért mindnenkinek köszi a seígtséget.

Volna egy másik probléma is a kicsikével. A hátsó keréken a belső oldalon ( ami a kocsi közepe felé esik) sokkal jobban kopik a gumi mint a külső oldalon. egy nagyon régi, 65e km-t futott papucs van rajta, lehetséges, hogy ez a gumi miat van, vagy ez futómű meghibásodás?

Köszi

u.i: Azért ahogy olvasgattam a forumot, sok apró, esetemben nem is apró hiba fordul elő. Újabban az a szlogen, hogy Opel-hamar kop el?

Link to comment
Megosztás:

Azért ez durva... Na mindegy, a fentiek ismeretében, főleg ami az árakra vonatkozik, asszem egyhamar nem beszélhetünk sem cseréről, sem felújításról, legalábbis ami az én kocsimat ( Helénának hívják) illeti. Azért mindnenkinek köszi a seígtséget.

viszont gyüjtögethetsz egy kormányszervómotorra :lol:

azt egy picit megviseli az olajhiány :lol:

Link to comment
Megosztás:

én meg keveslem :lol:

hivatalosan , emelőn, 3-4 óra a kormánymü kiszerelése. azok idióták ha ennyiért megcsinálják...

a hivatalos ára 50 ropi csak a kiszerelésnek.

na meg a beszerelésnek.

Okok, de ok nem hivatalos szerviz, csak egy magan ceg. De mar megvan a megoldas (remelem) :)

Nekem kek szinu a fagyallom (vagy kicsit zoldes), miota megvettem, nem toltottem ra. Akkor erre nem kellene a gyari piros GM-et ratolteni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Okok, de ok nem hivatalos szerviz, csak egy magan ceg. De mar megvan a megoldas (remelem) :)

Nekem kek szinu a fagyallom (vagy kicsit zoldes), miota megvettem, nem toltottem ra. Akkor erre nem kellene a gyari piros GM-et ratolteni :lol:

arra nem...

bár fiatal autóba jobb a gyáűriu, m,ert az vízkőoldó, de a sima magyar se rossz, csak az meg nem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.

Van egy 7 éves opel astránk, 1.6-os motorral. Nem megyünk gyakran vele, kb. minden hétvégén használjuk. A problémám: az indulás után az autó elég sűrűn elkezd rángatni. Ez nem egy 50 km-es sebességnél tapasztalható, hanem amikor 90-ről beérek a másik településre. Egy nagyobb lassítás után tapasztalható tehát.

Rájöttem arra, hogy ha kettesben megyek vele 70-80-al úgy 4-5 km-t, akkor ez a jelenség nem lép fel (vagy csak csekély mértékben.) 50 kilométer megtétele után megállunk a szüleimnél, majd továbbmegyünk. Ekkor sem rángat. Mi lehet a gubanc tehát?

- Gyenge az üzemanyag? (mostanában 98-ast teszek bele.)

- Nem jó fordulatszámmal közlekedek vele? (Most már emeltem rajta és 3500-al hajtom.)

- Valamilyen tisztítást kellene alkalmazni, mert elkoszolódott valami? Azt hallottam, hogy az 1.6-osoknál a nagyobb olajfogyasztás miatt is olajkosz, szilánkok tapadhatnak a szelepekhez.

Ha az utóbbi, akkor mit javasoltok? Mit vegyek bele? Van-e valamilyen remek adalék ennek a megakadályozására?

Várom válaszaitokat! Köszönöm a segítséget!

Üdv:

Feri

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.