Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hello,

Nekem TOPLA 44Ah-s aksi van másfél éve és most kezd döglődni örülök ha a telet kihúzza. Ja 1.6 16V klímás a gép.

Szóval a legközelebbi minimum 55Ah-s lesz. Alapjáraton szervónál nálam is halkul a fényszóró de ez szerintem annyira

nem gáz.

Akkuvásárlás előtt inkább nézesd át az autód elektromos rendszerét, de olyannal, aki ért is hozzá, nem csak azt tudja mondani, hogy ebbe legalább 55Ah kellene. Hogy nem lesz az akkud teljes élettartamú, az alultöltöttség miatt elkezdődött szulfátosodás okán, az már biztos, de lehet hogy 1-2 vagy akár 3 évet még ki fog húzni, ha rendesen lesz töltve és nem fogja lehúzni semmi az álló autóban. Nekünk volt autónk, amiben nem volt semmi szervó meg anyámkínja, alapjáraton annyit nem tudott a generátor termelni, hogy a lámpákat ellássa árammal (rendesen látható volt, hogy alapjáraton mennyit sötétedtek a lámpák, gázadásra meg visszaállt a fényük), aztán mégis 7-8 évig ment az akku benne...

Link to comment
Megosztás:

Akkuvásárlás előtt inkább nézesd át az autód elektromos rendszerét, de olyannal, aki ért is hozzá, nem csak azt tudja mondani, hogy ebbe legalább 55Ah kellene. Hogy nem lesz az akkud teljes élettartamú, az alultöltöttség miatt elkezdődött szulfátosodás okán, az már biztos, de lehet hogy 1-2 vagy akár 3 évet még ki fog húzni, ha rendesen lesz töltve és nem fogja lehúzni semmi az álló autóban. Nekünk volt autónk, amiben nem volt semmi szervó meg anyámkínja, alapjáraton annyit nem tudott a generátor termelni, hogy a lámpákat ellássa árammal (rendesen látható volt, hogy alapjáraton mennyit sötétedtek a lámpák, gázadásra meg visszaállt a fényük), aztán mégis 7-8 évig ment az akku benne...

Igen, valami ilyesmire bróbáltam célozni fentebb....

Néha elég egy oxidáció egy kontakt ponton és egyből jönnek a problémák. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Évek alatt kipárolog belőle a metilalkohol és megemelkedik a fagyáspontja. Viszont ha leméred és nem fagy meg olyan hőmérsékleten sem, ami már jó ideje nem fordult elő felénk, akkor felesleges cserélni.
Szia! Az a baj, hogy nem metilalkohol van benne, hanem etilén, mivel a fagyálló etilén-glikol nevezetű folyadék. Az biztos, hogy ha kipárolog belőle az etilén és vele kisebb mértékben a glikol, de ezzel nem csak a fagypontja emelkedik, hanem kezd savas kémhatásúvá válni a keverék, mivel az etilén-glikol enyhén lúgos kémhatású, a sima glikol pedig savas kémhatású. Ezért kell a fagyállót idővel lecserélni mivel elsavasodik, és megeszi a vízpumpát, hűtőt, és egyéb alu alkatrészeket a vízkörben. A fagyállóban még található egyéb olyan adalékanyag ami bevonatot képez a vízkör alkatrészein, gátolva a korróziót, és biztosítja a kenést a mozgó alkatrészeknek a vízkörben.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

belső- külső levegő irányváltó motor mennyibe fáj, és mi a neve pontosan ?

Szia!Kemény 16EFt volt anno 3-4 éve mákakereskedésben, én se vettem meg , de érdemes 2002 után gyártott bontandó autóról megvenni az új ár töredékéért, mivel az már nem fog megszorulni, mert ettől az évjárattól a gyártó módosította a mechanikáját a motornak (Opel TIS szerviz programban olvastam erről az infóról).
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy kis segítséget kérnék.Nemrég bontattam le az autóm(1998 g astra) elejét és a lakatos meló után nem lett visszakötve a hőmérő.Utángyártott a lökhárítóm,látok is egy két kóbor vezetéket de valahogy nem akar stimmelni.Valakinek vannak esetleg képei vagy valami leírása ami alapján meg tudom oldani,mert ezzel azért nem akarok szervízbe menni :huh:)

előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ülésfűtés bekötésben szeretném kérni a segítségeteket. Vettem fűthető ülést és kapcsolót. A kapcsolóval nem volt gond, mert ott volt az előkészítés, de az ülés már nincs elvezetve az ülés csokijáig. Tudtok arról, hogy valahol el van rejteve az üléshez vezető kábel, vagy kezdhetem az egész bekötést a kapcsolotól? Ha nem muszáj, nem barmolom szét a gyári kábeleket. Ha valaki tud segíteni, erre kiterjedő kapcsolási rajzzal, azt is megköszönném.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném a szakértők véleményét kikérni:

Az autó X14XE motoros '99-ből.

Az autóból fogy a hűtővíz, alatta nincs tócsa, viszont a kipufogóból jön a gőz, már a fűtés is elment.

Vizet töltve bele megjött a fűtés, a víz a tartályban habosodik.

A motorból klattyogó hangok jönnek.

Mi lehet a hiba és hogyan lehet megjavítani (milyen alkatrészek kelhetnek bele)?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném a szakértők véleményét kikérni:

Az autó X14XE motoros '99-ből.

Az autóból fogy a hűtővíz, alatta nincs tócsa, viszont a kipufogóból jön a gőz, már a fűtés is elment.

Vizet töltve bele megjött a fűtés, a víz a tartályban habosodik.

A motorból klattyogó hangok jönnek.

Mi lehet a hiba és hogyan lehet megjavítani (milyen alkatrészek kelhetnek bele)?

Köszi!

A motoroljad hogy néz ki? ninccs benne fehéres lerakódás

A hűtővized nem olajos?

mert ha igen akkor hengerfej gyanús.

Link to comment
Megosztás:

A motoroljad hogy néz ki? ninccs benne fehéres lerakódás

A hűtővized nem olajos?

mert ha igen akkor hengerfej gyanús.

Az olaj elég jól néz ki (friss kávé színű, tiszta). De a víz (ami visszafolyik) habos.

Most halgattam meg újra, kicsit kihűlve. A klattyogás a bal oldalról jön és nem folyamatosan.

Periódikusan felerősödik majd 20-30 klattyogás után teljesen lehalkul, majd újra erősödik.

Melegen folyamatosabb volt és mintha több helyről is szólt volna. (~150 km utazás után)

Lehet, hogy a vízfogyásnak és a klattyogásnak semmi köze egymáshoz?

(vezérműszíj +csapágy +olaj nyáron lett cserélve, azóta kb 5e km ment bele)

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy a vízfogyásnak és a klattyogásnak semmi köze egymáshoz?

Valahol bejut a víz a hengerbe, különben nem jönne gőz a kipufogóból és nem habzana a víz. Az első utad egy szerelőhöz vezessen. Az, hogy az olaj nem vizes, az jó hír, de nem jelenti azt, hogy holnap már nem lesz az is olyan. Lehet csak a tömítés égett át a hengerfej alatt, ha csak ennyi, akkor olcsón megúszod, de mivel volt, hogy kevés volt a víz is benne, már lehet baja a hengerfejnek is...

Link to comment
Megosztás:

Valahol bejut a víz a hengerbe, különben nem jönne gőz a kipufogóból és nem habzana a víz. Az első utad egy szerelőhöz vezessen. Az, hogy az olaj nem vizes, az jó hír, de nem jelenti azt, hogy holnap már nem lesz az is olyan. Lehet csak a tömítés égett át a hengerfej alatt, ha csak ennyi, akkor olcsón megúszod, de mivel volt, hogy kevés volt a víz is benne, már lehet baja a hengerfejnek is...

Igen holnap megyek szerelőhöz.

A tömítésre én is gondoltam, csakhát ott az a klattyogás. Ettől is jöhet?

Remélem nagy baja nem lesz. Ment a motor kevés vízzel is, de a hőfokmutató 90 fölé nem ment.

Talán meg lehet úszni kisebb befektetéssel.

Persze az én szerencsém.... Most lett rendbetéve minden az autón (kisebb sérülések), ez volt az első utam vele......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ülésfűtés bekötésben szeretném kérni a segítségeteket. Vettem fűthető ülést és kapcsolót. A kapcsolóval nem volt gond, mert ott volt az előkészítés, de az ülés már nincs elvezetve az ülés csokijáig. Tudtok arról, hogy valahol el van rejteve az üléshez vezető kábel, vagy kezdhetem az egész bekötést a kapcsolotól? Ha nem muszáj, nem barmolom szét a gyári kábeleket. Ha valaki tud segíteni, erre kiterjedő kapcsolási rajzzal, azt is megköszönném.

Válaszotokat előre is köszönöm!

remélem ez segíz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném a szakértők véleményét kikérni:

Az autó X14XE motoros '99-ből.

Az autóból fogy a hűtővíz, alatta nincs tócsa, viszont a kipufogóból jön a gőz, már a fűtés is elment.

Vizet töltve bele megjött a fűtés, a víz a tartályban habosodik.

A motorból klattyogó hangok jönnek.

Mi lehet a hiba és hogyan lehet megjavítani (milyen alkatrészek kelhetnek bele)?

Köszi!

nem hengerfejes a kocsid, milyen klattyogó hangok jönnek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy kis segítséget kérnék.Nemrég bontattam le az autóm(1998 g astra) elejét és a lakatos meló után nem lett visszakötve a hőmérő.Utángyártott a lökhárítóm,látok is egy két kóbor vezetéket de valahogy nem akar stimmelni.Valakinek vannak esetleg képei vagy valami leírása ami alapján meg tudom oldani,mert ezzel azért nem akarok szervízbe menni :huh:)

előre is köszi

Szembe állsz vele, motorháztető fölnyit, a hűtő és a lökös között középen kell lógnia egy vezetéknek. A csatlakozón kell lennie egy gombának, ha nincs, vagy törött, akkor a középső kijelzőn -- jelenik meg a hőfok helyén. Ha amortizáltad a kocsit, akkor valszeg tört ez is, vagy vitték a lökössel. Ennek a helye egyébként a lökösben van közpen, az két fekete vízszintes fekete rács között (amik lent vannak a ködlámpák között).

Link to comment
Megosztás:

nem hengerfejes a kocsid, milyen klattyogó hangok jönnek?

Leginkább a hidrotőkék klattyogásához/ketyegéséhez hasonlítanám (amikor kevés és híg az olaj).

Ma reggel teljesen hidegen beindítva kb 1 percig csendben volt a motor, majd szépen felerősödött a ketyegés. Lehet, hogy most is ezek ketyegnek (vizes lehet az olaj és azért)?

Link to comment
Megosztás:

Leginkább a hidrotőkék klattyogásához/ketyegéséhez hasonlítanám (amikor kevés és híg az olaj).

Ma reggel teljesen hidegen beindítva kb 1 percig csendben volt a motor, majd szépen felerősödött a ketyegés. Lehet, hogy most is ezek ketyegnek (vizes lehet az olaj és azért)?

látnom kéne az autót igy nem tudok mit mondani.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm,holnap napfényben megnézem.Előre bocsátom hogy néha kicsit értetlen vagyok.A vezeték most is megvan,azzal már találkoztam és végén egy csatlakozófej van-vagy nekem annak tűnik-elvileg ez egy utángyártott elem-és akkor a gomba ezen kellene hogy lógjonvagy a kábelnek csatlakozni kellene a lökhárítóba?

Szembe állsz vele, motorháztető fölnyit, a hűtő és a lökös között középen kell lógnia egy vezetéknek. A csatlakozón kell lennie egy gombának, ha nincs, vagy törött, akkor a középső kijelzőn -- jelenik meg a hőfok helyén. Ha amortizáltad a kocsit, akkor valszeg tört ez is, vagy vitték a lökössel. Ennek a helye egyébként a lökösben van közpen, az két fekete vízszintes fekete rács között (amik lent vannak a ködlámpák között).
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm,holnap napfényben megnézem.Előre bocsátom hogy néha kicsit értetlen vagyok.A vezeték most is megvan,azzal már találkoztam és végén egy csatlakozófej van-vagy nekem annak tűnik-elvileg ez egy utángyártott elem-és akkor a gomba ezen kellene hogy lógjonvagy a kábelnek csatlakozni kellene a lökhárítóba?

A gomba rögzítve van valahol az elmondott helyen, tehát csatlakoznia kellene a lökhárítóba.

Link to comment
Megosztás:

utánnanéztem,most már sejtem hogy hogyan kellene kinéznie a cuccnak,az enyémnek hiányzik a fele :huh:)

plusz ha jól láttam ezt a gombát be lehet pattintani valahova,gondolom van ennek helye

Köszönöm,holnap napfényben megnézem.Előre bocsátom hogy néha kicsit értetlen vagyok.A vezeték most is megvan,azzal már találkoztam és végén egy csatlakozófej van-vagy nekem annak tűnik-elvileg ez egy utángyártott elem-és akkor a gomba ezen kellene hogy lógjonvagy a kábelnek csatlakozni kellene a lökhárítóba?
Link to comment
Megosztás:

utánnanéztem,most már sejtem hogy hogyan kellene kinéznie a cuccnak,az enyémnek hiányzik a fele :lol: )

plusz ha jól láttam ezt a gombát be lehet pattintani valahova,gondolom van ennek helye

igen van és ezt pár sorral feljebb le is írták...a ködlámpák között középen a lökösben a helye... :huh:

Link to comment
Megosztás:

A gomba rögzítve van valahol az elmondott helyen, tehát csatlakoznia kellene a lökhárítóba.

Igen pont középen van a helye, bé kell bugni s elfordítani.

Ezzel a szerkezettel nekem is van sztorim, tavaly ilyenkor (má jó hideg vót) beülök autóba, indítok, garázsból kiáll, egyszercsak odanézek a kijelzőre s +49c° fokot mutat erősen..

..nna mondom ilyen gyorsan megjött ez a k. szott globális felmelegedés..

..motor leállít.. .. gyors vetkőzés a kocsiban.. nehogy má gondatlanul kiszállok oszt hőgutát kapok... :huh:

.. nem tetézem a dolgot, megkerestem eme szenzort és megvizsgáltam, semmi jele kehéjének, s visszatettem helyére.. másnap ue., harmadnap ue.,

Azóta nincs a helyén csak úgy fityeg a vakvilágba és teljesen jól mér!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.