Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szevasztok,

Apró kis hibáról van szó, de engem nagyon bosszant, szeretem ha minden rendben van a kicsikével.

2hete vettem, ez az első hibája ami csak most jött ki nálam és ez legyen a legnagyobb baja.

Kontakthibás lett tegnap este a világítás kapcsolóm.

A gyújtás ráadása után világítania kellene a kapcsolónak, de nekem este elkezdett villogni.Most vagy villog (stroboszkópikusan), vagy tök sötét.

Csak a jelzőfényekről van szó(nulla,helyzetjelző,tompított,és magán a kapcsolón a kis vonal és a lámpaikon) ami azt hivatott szolgálni, hogy sötétben is megtaláljam.

Tehát csak ez:

http://kepfeltoltes.hu/view/091207/F_nyk_p...ltoltes.hu_.jpg

(Ha bekapcsolom a világítást, akkor a többi cucc (fényszóró-állító,ködlámpák kapcsolója,műszerfal világítás intenzitásállító)az világít.)

A kontatkthibás rész világításáért egy kis sárga LED felelős, a nekem működő részért pedig egy kis izzó.

A ledre ráforrasztottam, nincs vele baj, a csatikat (mindegyiket)ami becsatlakozik a műszerfalba kicsit fogóval megcsavartam, tűreszelővel megcsiszoltam, kontaktspray-vel befújtam, visszatettem, NEM LETT JÓ!!

Nem tudom, hogy melyik csati felel a gyújtás ráadása után ezen LED világításáért, ha valaki tudja, árulja el legyenszíves, azt jobban kezelésbe venném...

Az is lehet, hogy a foglalatnál van a gond azt kellene megcsiszolni, kicsit összébb nyomni az érintkezőket???De nem tudom melyiket?

Vagy ki kellene szedni a műszerfalból az egész foglalatot és annak a belső felén a vezetékeket ellenőrizni,átforrasztani?Idáig már nem jutottam el, gondoltam előtte kérdezek....

Előre is köszi!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Sziasztok

Remélem tudtok nekem segíteni.

Van nekem egy astra g-m 1999 évjáratú és valamiért a vezetőoldalon a vizes szőnyeg és nem tudom mitől lehet.

nekem emiatt nem jó a klímám (azóta se, nyárig most már marad is így) , de nálad nem tudom mi a baj

szerk: bocsi, nekem anyósülés

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Remélem tudtok nekem segíteni.

Van nekem egy astra g-m 1999 évjáratú és valamiért a vezetőoldalon a vizes szőnyeg és nem tudom mitől lehet.

Gondolom nem beázik, valószínűleg a fűtőradiátorodból csöpög/folyik a víz.

A hűtővíz kiegyenlítő tartályban lévő vízmennyiséget ellenőrizted?

Volt már erről szó,bilincseket ellenőrizni, vagy radiátorcsere.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

uccsó kérdés

hűtővíz tartályt szoktak cserélni?

ócsó? eccerű?

hogy miért?

mert zöld, mint ha algás lenne, és koszos

bár a feltöltött majd pumpa csere miatt leengedett víz nem látszott koszosnak.,..

Link to comment
Megosztás:

uccsó kérdés

hűtővíz tartályt szoktak cserélni?

ócsó? eccerű?

hogy miért?

mert zöld, mint ha algás lenne, és koszos

bár a feltöltött majd pumpa csere miatt leengedett víz nem látszott koszosnak.,..

nem szokták cserélni, ha nagyon dzsuvás, átmoshatod esetleg a hűtővíz cseréjekor

Link to comment
Megosztás:

uccsó kérdés

hűtővíz tartályt szoktak cserélni?

ócsó? eccerű?

hogy miért?

mert zöld, mint ha algás lenne, és koszos

bár a feltöltött majd pumpa csere miatt leengedett víz nem látszott koszosnak.,..

Tartályt nem érdemes cserélni, ha koszos, mert akkor az egész rendszert is ki kellene tisztítani, akkor meg már a tartály is kilehet pucolni. De ha nem melegszik túl, tehát nincs berakodva, akkor én nem vacakolnék a tisztitással sem...

Link to comment
Megosztás:

Gondolom nem beázik, valószínűleg a fűtőradiátorodból csöpög/folyik a víz.

A hűtővíz kiegyenlítő tartályban lévő vízmennyiséget ellenőrizted?

Volt már erről szó,bilincseket ellenőrizni, vagy radiátorcsere.

Köszi a fűtőradiátor nagyon rossz helyen van? Szettted már ki esetleg mennyire nehéz

Link to comment
Megosztás:

ha már nem húz az régen rossz...akkor már magával vitte a trafóhidat is...szóval ne pár ezer forinton múljon egy sokkal drágább élete...freeze...neked van képpofád, hozzá képbetéted képtárcsával? :lol: :lol:

nic s de a félregpépeléses típuús hibákta nics jgom kirtizánli!! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

emberek

megvan a zseton a vezérműszíjra!

Segítenétek hogy pontoson mit is kell vennem és azok kb ennyibe kerülnek-e?

vezérműszíj: 8 200

vezetőgörgő: 9 200

feszítőgörgő: 13 300

és kell e valami még ill. ezeknek van.e pontos száma vagy csak mutassam a forgalmit hogy milyen kocsiba kell?

köszi

Link to comment
Megosztás:

emberek

megvan a zseton a vezérműszíjra!

Segítenétek hogy pontoson mit is kell vennem és azok kb ennyibe kerülnek-e?

vezérműszíj: 8 200

vezetőgörgő: 9 200

feszítőgörgő: 13 300

és kell e valami még ill. ezeknek van.e pontos száma vagy csak mutassam a forgalmit hogy milyen kocsiba kell?

köszi

Vízpumpa még lehet hogy nem lenne rossz (9-12e ft)

Gyújtógyertya ( 6 ezer kb a 4db)

Elég csak a forgalmit bemutatnod (évjárat, kivitel, motorkód szükséges) Nálam így működött

Link to comment
Megosztás:

emberek

megvan a zseton a vezérműszíjra!

Segítenétek hogy pontoson mit is kell vennem és azok kb ennyibe kerülnek-e?

vezérműszíj: 8 200

vezetőgörgő: 9 200

feszítőgörgő: 13 300

és kell e valami még ill. ezeknek van.e pontos száma vagy csak mutassam a forgalmit hogy milyen kocsiba kell?

köszi

Generátor szíj

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Vízpumpa még lehet hogy nem lenne rossz (9-12e ft)

Gyújtógyertya ( 6 ezer kb a 4db)

Elég csak a forgalmit bemutatnod (évjárat, kivitel, motorkód szükséges) Nálam így működött

pumpa csere folyamatban, függetlenül ettől mert az épp elromlott...

köszi az infót!

szerk: és köszi mindenkinek!

######a kis 40ezres kiadás az ünnepekre :huh:

Link to comment
Megosztás:

pumpa csere folyamatban, függetlenül ettől mert az épp elromlott...

köszi az infót!

szerk: és köszi mindenkinek!

######a kis 40ezres kiadás az ünnepekre :huh:

A generátor szíjat, gyertyákat, levegőszűrőt ha megnézed és nem nagyon elhasználtak, akkor azokat egyelőre megspórolhatod...

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
A generátor szíjat, gyertyákat, levegőszűrőt ha megnézed és nem nagyon elhasználtak, akkor azokat egyelőre megspórolhatod...

hellomi?

mint ha én értenék hozzá, szerinted? :huh:

De köszi, hasznos infó mind!

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

Na, vízpumpa csere kész. Még jó hogy az opelba ilyen könnyen hozzáférhető és nem kell az egész vezérlést megbolygatni... Jöhet a vezérműszíj és társainak cseréje. A generatorszíj elég rossz állapotban van. A széle szakadt, belül töredezett. Eddig szerencsés voltam hogy túléltük? :huh: Valamint a másik feszítőgörgő is cserére szorul, nem csak a vezérműé, ugyanis kattog... Ennyi, pénteken megyek árajánlatot kérni alkatrészekre.

Ui.: de aki tud kisker akciós kedvezményes árakat az ne szégyeljen írni... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na, vízpumpa csere kész. Még jó hogy az opelba ilyen könnyen hozzáférhető és nem kell az egész vezérlést megbolygatni... Jöhet a vezérműszíj és társainak cseréje. A generatorszíj elég rossz állapotban van. A széle szakadt, belül töredezett. Eddig szerencsés voltam hogy túléltük? :huh: Valamint a másik feszítőgörgő is cserére szorul, nem csak a vezérműé, ugyanis kattog... Ennyi, pénteken megyek árajánlatot kérni alkatrészekre.

Ui.: de aki tud kisker akciós kedvezményes árakat az ne szégyeljen írni... :lol:

kersd meg Uhuhu-t nekem spec ők csinálták, nagyon olcsóért és biztos lehetsz legalább benne, hogy nem vernek át pár éve arakiban tárolt szíjat kapsz

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
kersd meg Uhuhu-t nekem spec ők csinálták, nagyon olcsóért és biztos lehetsz legalább benne, hogy nem vernek át pár éve arakiban tárolt szíjat kapsz

kössz a tippet

elegendő csak alkatrész, a szervizelést megoldja a szerelőguru aki a szomszédom :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nálam is beütött a krach! Nem, szerencsére ez még nem adagolóhalál, remélem az nem is lesz. Ám: folyamatosan csökken a fagyállószint a kiegyenlítôbôl. Vízpumpa-vezérléscsere most volt meg, szaki mondta, h a vízpumpa nyomta kifelé a lét, tuti azért csökkent a szint. De nem: tovább csökkent. Megtapogattam a gumiszônyeg alatt mind2 ülésnél a szivacsot és egy adta víz az egész. Látszik is a gumiszônyeg alsó fele nedves. Tudom, hogy volt róla szó és úgyis szerelôhöz viszem, de azért mire számíthatok szerintetek összegben? Ez azért jobb, mintha olajjal keveredne a víz és azért fogyna, ugye? Vagy ez is drága menet lesz?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.