Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

nincs valakinek egy szervízkönyv szerű excel vagy word-je amibe fewl tudom jegyezni mit mikor cseréltem?

De van

nekem...

töltsd le az aláírási sávomban lévő táblarendszert, de majd az intervallumokat írd át a te motortípusodnak megfelelően.

(szervizfüzet alapján)

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
De van

nekem...

töltsd le az aláírási sávomban lévő táblarendszert, de majd az intervallumokat írd át a te motortípusodnak megfelelően.

(szervizfüzet alapján)

milyen füzet? :huh:

nincs semmim csak a kocsi és a pdf file (kezelési útmutató)

de kössz

Link to comment
Megosztás:

honnan lehet ezt tudni?

sacc/kb?

Sztem mindenképp kell 1 teli tank. Helyedben ezt tenném: kút, telitank. Ez ugye x liter. Gondolom, tudod elôtte mennyit tankoltál az y, a kettôt

összeadod és kivonod 52-bôl.... Megtudod ez után, mennyi volt a tankban... Ha nem tudod az elôtzô tankolást, akkor a rovátkák jöhetnek, ami sztem tökre csal. Félig kevésbé esik a mutató, aztán jobban.

Link to comment
Megosztás:

Sztem mindenképp kell 1 teli tank. Helyedben ezt tenném: kút, telitank. Ez ugye x liter. Gondolom, tudod elôtte mennyit tankoltál az y, a kettôt

összeadod és kivonod 52-bôl.... Megtudod ez után, mennyi volt a tankban... Ha nem tudod az elôtzô tankolást, akkor a rovátkák jöhetnek, ami sztem tökre csal. Félig kevésbé esik a mutató, aztán jobban.

Nekem nagyjából pontos, de +- 3 litert kb tutti csal. Lényeg hogy fogyasztást ez alapján belőni nem lehet. Az a szokásos módszer Teli első csettig majd 100 km megtétele majd ugyanannál a kútnál első csettig megint teli aztán meg is van.

Link to comment
Megosztás:

A generatorszíj elég rossz állapotban van. A széle szakadt, belül töredezett. Eddig szerencsés voltam hogy túléltük? :huh:

Ez nem szerencse kérdése. A szíj lassan válik ilyenné, és így is elfut még adott esetben akár 10000km-t is, mielőtt elszakadna. Ha elszakad is, az se tragédia, ha jól tudom, akkor a klímát meg a generátort hajtja az a szíj, így az autó sem válik azonnal járásképtelenné szíjszakadás esetén, néhány órát is el tud még menni, mire lemerül az akku.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nagyjából pontos, de +- 3 litert kb tutti csal. Lényeg hogy fogyasztást ez alapján belőni nem lehet. Az a szokásos módszer Teli első csettig majd 100 km megtétele majd ugyanannál a kútnál első csettig megint teli aztán meg is van.

Annak idején sokat gondolkodtam, hogy mi lenne a legjobb elv ami alapján a fogyasztás mérni lehetne. Most leírom hogyan gondolkodtam, és hogy pontosan hogyan mér a tábla. Szerintem a végére minden világos lesz: A táblázat alapvetően a megtett km és az ezalatt elfogyasztott benzin mennyiségéből számolja a fogyasztást (nyilván).

Elmélet :

kétféle módon lehetne akár két tankolás közötti fogyasztást is tökéletesen pontosan mérni:

1. elméleti mód: Ha mindig hagynánk teljesen kiürülni a tankot, és akkor egyértelmű lenne, hogy a megtett táv alatt pontosan az előzőleg tankolt mennyiség fogyott el. Nyilván ez a gyakorlatban nem járható út, nem szabad kiürünli hagyni a tankot és ki a f..sznak lenne kedve a kútra mászkálni kannával :huh: .

2. elméleti mód:

Teli tankkal kezdenénk a mérést és mindig újra teletankolnánk. Ebben az esetben a két tankolás közt megtett táv alatt annyi benzin fogyott, amennyit épp visszatankoltunk. Ez már a gyakorlatban is járható út. Akad azonban egy bökkenő. Legtöbb esetben akkor megyünk tankolni, ha már kezd kifogyni az üzemanyag. Azaz Kb 45liter benzin elfogyásáról van szó. Az pedig nagyon ritka, hogy ennyi benzint hétköznapi használtat mellett azonos vezetési körülmények közt használunk el. Azaz szinte minden tankolásnál a "vegyes" kategóriába esnénk. Nyilván nem ez a cél.

Gyakorlat:

Fentiek okán a mérési időszakban célszerűbbnek tartottam, hogy kisebb mennyiségeket tankolok, így nagyobb eséllyel fordulnak majd elő olyan ciklusok amik tisztán egyik, vagy másik kategóriába esnek. Én azt az elvet találtam ki a két tankolás között elfogyasztott üzemagyag mennyiség pontos meghatározhatósága érdekében, hogy mindig ugyanakkor tankolok, azaz akkor amikor már villog a benzinlámpa és a mutató a két piros csík közt van. Én ezt tekintem 5%-nak. Ha ezt be tudnám mindig tartani akkor valójában nem is lenne jelentőssége annak, hogy ezt hány %-nak nevezem, hiszen a mérés szempontjából ez tekinthető relatív üres tanknak (vagy alapállapotnak) is, hiszen mindig ekkor tankolok. Ez az 1. pontban említett példára hasonlít így. Node mivel nem mindig sikerül ez, hiszen nem midig ott van kút éppen ahol kell, így mégis bevezettem a táblában a tankoláskor megbecsült %-ot. Abban igazad van, hogy ez tévedésre adhat okot. Tévedés esetén az arra a tankolási ciklusra számolt fogyasztás nem lesz pontos. Sok tankolás esetén viszont ez a tévedés a nagy számok törvénye alapján és annak okán, hogy a tévedések hol felfelé, hol pedig lefelé történnek, kiegyenlítik egymást. És ezért is, mert statisztikák lapon az egy egy kategóriára eső fogyasztási átlagot nem a tankolási periódusokban kiszámolt fogyasztásokból átlagolom (ez matematikailag is hülyeség lenne), hanem újra kigyűjtöm, hogy pl. hosszútávon összesen hány kilométert mentem és ezt összesen hány liter benzinből. Ebből számolok fogyasztást. Fentiek miatt igaz az, hogy minél tovább vezetjük a táblázatot annál pontosabb lesz a végeredmény, hiszen sok tankolás esetén lesz igaz az, hogy a tévedések kiegyenlítik egymást, illetve a mennyiségek összegződése miatt elvesztik a jelentősségüket. De még egyszer mondom, hogy jó megoldás az, ha törekszünk mindig ugyan annál a benzinmutató állásnál tankolni. Ez akár lehet az 50% ot reprezentáló középállás is annak érdekében hogy a tank felső fele ne rozsdásodjon pusztán azért mert 20 liternél sosincs benne több (bár ez hülyeség szerintem). A szinte üres tankba történő tankolás mellet az szól, hogy ha különböző minőségű üzemagyagokat is ki akarunk próbálni (egyenlőre ennek figyelése még nem megy) akkor így meg tehetjük. Állandó félig teli tankba történő rátankolás esetén keverednének ezek és nyilván nem lenne tiszta az összehasonlítás.

Mindezek ellenére kialakítottam egy speciális mérési lehetőséget is az alapadatokba történő adatbevitelnél. Azaz azt az esetet amikor teli tankolok aztán megyek x kilométert és újra teli tankolok. Ez logikailag egy másik mérési mód, itt a tankoláskor a tankban lévő %érték az számított és másképp számol a tábla.

szerk: az első csettig tartó telitankolás sem hoz biztos eredményt, mert:

1. Valójában első csettnél még nincs telitank (van kút ahol 45 liternél már csett van)

2. Kúttól pisztolytól függően más és más telítettségnél jön következik be az első csett.

Tehát két "teli" tankolás közt sem biztos, hogy reprezentatív a mérés ha nem ugyanott tankolunk!

Tapasztalatom szerint igazán jól fogyasztási adatot csak hosszútávon, tudatos odafigyeléssel lehet mérni.

Erre alkalmas az én táblám, de nyilván ésszel kell tölteni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna, hogy mi lehet a gond, akkor ha a távolsági fényszóró nem világít folyamatosan, villogtatni lehet.

Az egész ott kezdődött, hogy eleinte menet közben kiraktam a távolságit és nem bírtam visszavenni, hiába húztam vissza a kart, világított, piszkálni kellett mire kikapcsolt. Aztán volt, hogy villantásnál maradt kint. Most meg már abszolút nem világít (a visszajelző sem), csak villogtatni tudok (akkor ég a visszajelző)..

Valiknek valami ötlete? :lol: :huh:

Amúgy egy 1998-as G Astráról van szó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna, hogy mi lehet a gond, akkor ha a távolsági fényszóró nem világít folyamatosan, villogtatni lehet.

Az egész ott kezdődött, hogy eleinte menet közben kiraktam a távolságit és nem bírtam visszavenni, hiába húztam vissza a kart, világított, piszkálni kellett mire kikapcsolt. Aztán volt, hogy villantásnál maradt kint. Most meg már abszolút nem világít (a visszajelző sem), csak villogtatni tudok (akkor ég a visszajelző)..

Valiknek valami ötlete? :lol: :huh:

Amúgy egy 1998-as G Astráról van szó.

szerintem a kapcsolóval van gáz nem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna, hogy mi lehet a gond, akkor ha a távolsági fényszóró nem világít folyamatosan, villogtatni lehet.

Az egész ott kezdődött, hogy eleinte menet közben kiraktam a távolságit és nem bírtam visszavenni, hiába húztam vissza a kart, világított, piszkálni kellett mire kikapcsolt. Aztán volt, hogy villantásnál maradt kint. Most meg már abszolút nem világít (a visszajelző sem), csak villogtatni tudok (akkor ég a visszajelző)..

Valiknek valami ötlete? :lol: :huh:

Amúgy egy 1998-as G Astráról van szó.

a bajuszkapcsolód elromlott. Vagy kontakthibás, vagy eltört benne valami.

Kormány alatti burkolatot bontsd le és szemrevétlezd a dolgokat!

Link to comment
Megosztás:

Arra gyanakodtam én is..csak nem voltam biztos benne..

És azt hogyan tudom lebontani? :huh:

KI

Hááúút a bhajausz-ho köll álőször aolló, osztan egy beretva!

A Na'ggyaót alőször levaagod a aollóval, a sertét meg möbborotvaólod.

BE

na jó lőjetek le :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.