Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Halihó,

Egy kérdés, lehet hülyeséget kérdezek, de megkisérlem. Az a lemez, milyen célt szolgál? Nekem nem tudom van-e, még sohasem néztem, legalábbis nem keltette fel a figyelmemet.

Itt sok mindent meg lehet venni, egész olcson:

http://www.autoalkatreszfutar.com/index.ph...51&Itemid=1

Fizikális behatásoktól védi a motort és egyéb alulról sérthető összetevőket, alkotó elemeket.

A műagyag a felverődő kisebb kövektövektől, sártól,

A vas meg komolyabb ütődésektől is.

Inkább ezt üsse meg egy szikla, mimt az olajteknőt. (no persze ahhoz olyan helyre kel menni :lol:)

Link to comment
Megosztás:

Fizikális behatásoktól védi a motort és egyéb alulról sérthető összetevőket, alkotó elemeket.

A műagyag a felverődő kisebb kövektövektől, sártól,

A vas meg komolyabb ütődésektől is.

Inkább ezt üsse meg egy szikla, mimt az olajteknőt. (no persze ahhoz olyan helyre kel menni :))

azért ha akkora nagy a szikla, na az ellen ez sem véd. nem széf ez :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a szilikonnal való fújkodás b*romság, mert egy ideig lehet hogy jó lesz, aztán meg a szilikontól szépen kiszárad

a gumi alkatrész. Nekem is hasonló problémám volt, először a toronycsapágy gumira gondoltam, de ezt a kaszni mozgatásával

kizártuk. Ami a megoldást jelentette a jobb és baloldal közötti stablizátor rúdon lévő két szilentgumi itt megnézheted mire gondolok:

http://www.unixauto.hu/UnixOnline/Unix_Cik...mp;cMegnNr=3725

ezek sajna a lengőkar trapéz közelében vannak a rúdra ráoperálva, ezért cseréjük némi kézügyességet igényel, de az én szerelőm

ezt megoldotta anélkül, hogy mindent szét kelljen szedni. Szerintem próbáld meg ezeket kicserélni. Emellett javaslom még

a jobb és baloldali stabilizátor pálcákat kicserélni egy komolyabbra.

Hali!

Igen nekem is a trapéz felől jön a hang. Igazából ez a stabilizátor szilent nem drága sőőt jó olcsó még ha 4 kell belőle is akkor is. De félek tőle hogy ezért a cseréért a szerelőnek az alkatrész ár sokszorosát fizetem majd ki! Otthon mennyire nehéz a csere?? Ezt a nyikorkást most kezdte eddig ilyen gondom nem volt sem télen sem nyáron. Amúgy a szilikonos téma a másik kocsimnál igen sokáig megoldotta a dolgot! Nem napokig hanem több mint fél évig jó volt.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Igen nekem is a trapéz felől jön a hang. Igazából ez a stabilizátor szilent nem drága sőőt jó olcsó még ha 4 kell belőle is akkor is. De félek tőle hogy ezért a cseréért a szerelőnek az alkatrész ár sokszorosát fizetem majd ki! Otthon mennyire nehéz a csere?? Ezt a nyikorkást most kezdte eddig ilyen gondom nem volt sem télen sem nyáron. Amúgy a szilikonos téma a másik kocsimnál igen sokáig megoldotta a dolgot! Nem napokig hanem több mint fél évig jó volt.

Nah úgy néz ki összejön a szilikon befújásos projekt. Igazatok volt a stabilizátor rúd gumi silentjei szólnak/tak. Hány db van ebből?? Nem tudtam rendesen alámászni emelő és akna hiányában aláfeküdve amennyire befértem csak a két kerékhez közelinek adtam de még maradt a hangból, ezért úgy sejtem hogy még van beljebb is csak ugye azt nem láttam. Aki már látta alulról a kocsiját ossza meg velem köszi!

Link to comment
Megosztás:

halo

ma esti történet mentem edzésre beülök indítás várok h a fordulat a kezdeti 1200ról visszamenjen 750re ez eddig mindig így volt 2-3 perc...de ez ma nem történt meg mi lehet a gondom??? előre is köszi!

vagy semmi különös?....

szia

ezt miért is vártad meg eddig? :lol: ha helyben várod meg, hogy a szívató visszaálljon akkor 1. többletfogyid keletkezik, 2, a motor váltó nem egyenletesen melegszik fel! Az ok ha mondjuk -20 fokban kb 1 percet járatod, hogy felkapja az olajat, Nah de már +10 fok van :) Ez a fordulat dolog meg.... indít elindul majd pár km és vissza megy az ;)

Link to comment
Megosztás:

szia

ezt miért is vártad meg eddig? :lol: ha helyben várod meg, hogy a szívató visszaálljon akkor 1. többletfogyid keletkezik, 2, a motor váltó nem egyenletesen melegszik fel! Az ok ha mondjuk -20 fokban kb 1 percet járatod, hogy felkapja az olajat, Nah de már +10 fok van :) Ez a fordulat dolog meg.... indít elindul majd pár km és vissza megy az ;)

Felém ma reggel is még fagyott sajnos...:-) na de mi a helyzet akkor ha nem áll vissza?:-)

Link to comment
Megosztás:

Felém ma reggel is még fagyott sajnos...:-) na de mi a helyzet akkor ha nem áll vissza?:-)

ott marad 1200- on üzem melegen is? nekem olyan volt, hogy -15 alatt tartotta masszívan 1000.

motorkódod? talán fojtószelep vagy alapjárati motor fele kellene keresgélni, esetleg takarítani

Link to comment
Megosztás:

Nah úgy néz ki összejön a szilikon befújásos projekt. Igazatok volt a stabilizátor rúd gumi silentjei szólnak/tak. Hány db van ebből?? Nem tudtam rendesen alámászni emelő és akna hiányában aláfeküdve amennyire befértem csak a két kerékhez közelinek adtam de még maradt a hangból, ezért úgy sejtem hogy még van beljebb is csak ugye azt nem láttam. Aki már látta alulról a kocsiját ossza meg velem köszi!

én úgy tudom, csak kettő van

nekem szerelő fújta be felemelt állapotban előttem

Link to comment
Megosztás:

Holnap átdobok rá egy másik Astráról egy gyújtótrafót és legalább kiderül ha az...

Ha a lánc nem feszes eléggé (mondjuk eltömődött a feszítőpatron), az okozhat ilyet?

A rejtély folytatódik... a másik trafóval szép az alapjárat, de ami a pláne, a másik Astrán az enyém, és annak is szép az alapjárata... ezt rakd össze... hétvégén marad a csere, meglátjuk visszajön e a hiba... ha nem, hétfőn visszacsere és utána is meglátjuk... jó játék ez... még jó hogy nem vettem kapásból egy trafót... valakinek van egyébként tapasztalata után-gyártottal, vagy mindenki csak Bosch-ra cserélt, ha cserélt?

Link to comment
Megosztás:

A rejtély folytatódik... a másik trafóval szép az alapjárat, de ami a pláne, a másik Astrán az enyém, és annak is szép az alapjárata... ezt rakd össze... hétvégén marad a csere, meglátjuk visszajön e a hiba... ha nem, hétfőn visszacsere és utána is meglátjuk... jó játék ez... még jó hogy nem vettem kapásból egy trafót... valakinek van egyébként tapasztalata után-gyártottal, vagy mindenki csak Bosch-ra cserélt, ha cserélt?

Nekem után gyártott van benne eddig semmi gond....

Link to comment
Megosztás:

A rejtély folytatódik... a másik trafóval szép az alapjárat, de ami a pláne, a másik Astrán az enyém, és annak is szép az alapjárata... ezt rakd össze... hétvégén marad a csere, meglátjuk visszajön e a hiba... ha nem, hétfőn visszacsere és utána is meglátjuk... jó játék ez... még jó hogy nem vettem kapásból egy trafót... valakinek van egyébként tapasztalata után-gyártottal, vagy mindenki csak Bosch-ra cserélt, ha cserélt?

Jelentem gyújtótrafó kilőve... a másikkal meghajtottam egy kicsit, és miután teljesen átmelegedett a motor, ugyanazt a pulzáló alapjáratot produkálja. Azaz nem a trafó a rossz. Egyéb ötlet? Freeze - megnézem majd a motorhő jeladót diaggal, köszi a tippet.

Link to comment
Megosztás:

Felém ma reggel is még fagyott sajnos...:-) na de mi a helyzet akkor ha nem áll vissza?:-)

A fagy akkor számít, ha csapvízről van szó és jéggé van válva. Egyéb anyagoknál nincs ilyen határ, hogy most +5 vagy -5, az majdnem lényegtelen a benzinnek, olajnak. Nem kell taposni, de indítás után néhány másodperccel nyugodtan el lehet indulni, finoman haladni és akkor még a fogyasztás se lesz olyan egetrengető.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy 2001es 1.6 16V Z16xe Astrám és felütötte a fejét a rángatás.nagyjából 1800-2000 es fordulatnál ránt 1-2 öt főleg 3 adikban ma levettem az Egr t kitisztítottam kormos volt de nem olyan vészes merre induljak tovább?Jah az olajat csipegeti de nem katasztrófálisan és 151000 km van benne ,elég pörgősen járok vele de azért nem hajtom szét ,indulás elött mindig melegítem tehát hideg motorral nem hajtom.Valakinek további ötlet?

Köszönöm előre is

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az én gépem egy 98"-as évjáratú X14XE motokódos G astra.

Ha jól tudom az E-betű a többszörös befecskendezést jelenti de ezen mégis

központi van és onnan megy a négy hengerbe.

Tud valaki erre értelmes választ?

Hát pedig ez E hengerenkénti injektor jelent.

Darab zártszelvény amire csatlakoznak az injektorok,az előre és visszatérő üzemanyag,nyomásmérőhelye van rajta.

Link to comment
Megosztás:

az e betü a hengerenkénti befecskendezést jelöli, és a x14xe is ilyen.

te valami rosszat néztél....

nem tudom, hogy ez így elég értelmes volt e... :lol:

Pedig én úgy néztem hogy a központi egység ahova a levegőszü csöve rácsatlakozik

utánna egy négyfelé elágazó csonk megy a hengerfejbe.

Vagy itt csak a légbeömlők vannak és ez fölött van a befecskendező?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.