Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Kedves Roletti és Corsawolf!

Köszönöm a hozzászólásaitokat.

Írtátok, hogy nem volt túl jó ötlet kivenni az AGR szelep alól az alátétet.

Miért? És szerintetek mi volt az oka, hogy azt odatette valaki?

Mielőtt kivették, világított a motorellenőrző lámpa és egyenetlenül járt a motor.

Rádugták teszterre és egyértelműen AGR szelep problémát jelzett.

A szervíz természetesen AGR szelep cserét javasolt.

A fenti problémák az alátét kivételével együtt megszűntek.

Mi erről a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

Ez nagyon stimmel: szétbontottam és vastagon volt benne a trutyi (főleg a motorhoz vezető fém csőben), olyan volt, mint egy eldugult lefolyó.

Volt a motorommal egy olyan problémám, hogy amikor beindítottam gyönyörűen járt, majd 2-3 perc után egyre jobban hallatszott egyfajta klattyogás (nem fémes, hanem mintha vmi szelep nyitogatna), pont azon a részen ahol ez a cső van ill. az olajdekni felől alulról.

Ha bemelegedett a motor akkor is csinálta, de alig lehetett hallani. Sok okos egyből hidrotőkére gyanakodott, de nem.

Két és fél évig szivatott, míg tegnap rájöttem, azaz kitisztítottam ezt a csövét és szinte teljesen megszünt. Még hallani hidegen, de alig - alig. Meleg motornál gyönyörű a hangja, mint talán még soha. Nem beszélve a dinamikáról: szinte meglódult az autó....

Szerinted lehet ez volt a gond, ezért klattyogott, lehet ez a csekélység ennyit jelentene??

Még azért hidegen van egy kis hangja, de ahogy melegszik teljesen megszűnik, amit még hallok az a szuszogó szelep hangja lehet? Hol van ez a szelep, mert a hang lentről jön.

Még egy kérdés a végére: nyilván nem lehet 100% minden trutyit kikotorni belőle, ami esetleg a cső másik vége felé távozott a tisztításkor, az hová került, hová nyomódhatott át?

Bocsi a terjengős írásért, de idáig egyedűl a Te leírásod stimmelt a problémámra... :huh:

nem tudok arról, hogy bármilyen szelep beépítésre került volna az Astrák esetén...

egy kis szemléltetés :

engine1.jpg

a cső másik vége a képen látható csonkra csatlakozik....

a következő képen pedig láthatod a blokkon a két henger közt a lyukat amire a csonk csatlakozik...

Image063.jpg

tisztítása célszerű egy vékonyabb acéldrótra hosszan rátekert rongydarabbal...én legalábbis így csinálom...vigyázz nehogy a rongy csőbe szoruljon mert akkor le kell szedni a végét a blokkról (2 db csavar+ új tömítés)...

A klattyogás nem tudom mitől lehet...hidegen elvileg lehet hidrotőke vagy talán inkább olajszívattyú...talán...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. A furcsa a dologban tényleg az, hogy restartra mindig megjavult, de ha nem volt reestart a henger állt, egészen a legközelebbi leállásig. Ez legtöbb egy kilóméter volt. Ma a trafóhidat lecseréltük, rátettünk egy olyat ami tesztelére van, kiváncsian várjuk, hogy ezzel is elöjön-e a próbléma, ha nem veszünk egyet. A szervízben szerintem nem cserélték. A tegnap, amint írtam megnézték, de a hibakódokoat is nekünk kellett ma tölögetni, arra már nem futotta a 8300 ft. csak a diagnosztikára. Gondolták minek töröljük a parasztnak , hadd égjen a lámpa, a végén még képes lesz és nem jön megcsináltatni 50.000 -ért, mert annyira katam árajálatott trafóhíd cserére, mivel szerintük is az a baj. Gyújtásmodult emlegettek.

Előre is kösz, Majd jelentekezem mi van vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hozzátok. Tegnap kitakarítottam a folytószelep házat, viszont elfelejtettem visszacsatoni a légtömegmérő csatiját és a cheklámpa azóta folyamatosan világít. Házilag tudom-e törölni a hibajalet vagy mehetek a szervízbe? 2003-as 1.4-es. Köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hozzátok. Tegnap kitakarítottam a folytószelep házat, viszont elfelejtettem visszacsatoni a légtömegmérő csatiját és a cheklámpa azóta folyamatosan világít. Házilag tudom-e törölni a hibajalet vagy mehetek a szervízbe? 2003-as 1.4-es. Köszi a válaszokat.

elméletileg ha visszateszed a lm.csatiját akkor eltünik a jel .az én y17dti motoromnál mikor megvettem a verdát lehuztam a ltm. csatiját hogy megnézzem hogy miért nem akar menni és a csere után visszatettem a müszerfalon a jel eltünt és nem maradt benne a kompjuterbe semmi..........

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hozzátok. Tegnap kitakarítottam a folytószelep házat, viszont elfelejtettem visszacsatoni a légtömegmérő csatiját és a cheklámpa azóta folyamatosan világít. Házilag tudom-e törölni a hibajalet vagy mehetek a szervízbe? 2003-as 1.4-es. Köszi a válaszokat.

Megoldódott a probléma. Az akksi saruját kb 5 percre levettem és törlődött a jel. Nem tudom, hogy a kompjuter tárolta-e a hibát?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. A furcsa a dologban tényleg az, hogy restartra mindig megjavult, de ha nem volt reestart a henger állt, egészen a legközelebbi leállásig. Ez legtöbb egy kilóméter volt. Ma a trafóhidat lecseréltük, rátettünk egy olyat ami tesztelére van, kiváncsian várjuk, hogy ezzel is elöjön-e a próbléma, ha nem veszünk egyet. A szervízben szerintem nem cserélték. A tegnap, amint írtam megnézték, de a hibakódokoat is nekünk kellett ma tölögetni, arra már nem futotta a 8300 ft. csak a diagnosztikára. Gondolták minek töröljük a parasztnak , hadd égjen a lámpa, a végén még képes lesz és nem jön megcsináltatni 50.000 -ért, mert annyira katam árajálatott trafóhíd cserére, mivel szerintük is az a baj. Gyújtásmodult emlegettek.

Előre is kösz, Majd jelentekezem mi van vele.

Helló!

Ezt találtam neked a duen.hu :OPEL ASTRA-G TRAFÓHID ELADÓ! 2007.12.29. 21:31:28

Adatok :

ZSIR ÚJ,GYÁRI,TRAFÓHID/GYÚJTÁSMODUL/ ELADÓ!

Ár :

27000 Ft

Elérhetőség :

06-30-693-2508 Várpalota

Link to comment
Megosztás:

Megoldódott a probléma. Az akksi saruját kb 5 percre levettem és törlődött a jel. Nem tudom, hogy a kompjuter tárolta-e a hibát?

Nálam tárolta az ECU, csak a sárga lámpát sikerült hasonló módon kivenni. Hónapokkal később rajta volt a TECH-2, és megtaláltuk benne a hibakódot tárolva (ugyanúgy a levegő szenzorét is amikor fesz alatt levettük róla a csatit)

Link to comment
Megosztás:

Nálam tárolta az ECU, csak a sárga lámpát sikerült hasonló módon kivenni. Hónapokkal később rajta volt a TECH-2, és megtaláltuk benne a hibakódot tárolva (ugyanúgy a levegő szenzorét is amikor fesz alatt levettük róla a csatit)

nekem a kocsi távirányitoja szorakozott akkor nézettem meg a tech -2-vel a müszert nem mutatott semmit mert nem olyan pr. volt amit kimutatna az elemtarto érintkezöi voltak eltörve nálunk az orás megforrasztotta azota jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó. és BUÉK MINDENKINEK ........

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt G Astra tulajdonosok!

Az autóm 1.4 16V 2000 Club klímával...

Egy jó ideje figyelem a Astrákkal kapcsolatos magyar és külföldi fórumokat.

A kérdésem a következő mennyi a fent említett autó üzemi vízhőfoka???

Nálam nagyon ritkán megy föl 90-fokra általánosan kb. 82-85 fok közt mozog , a ventilátorom meg szinte csak nyári nagy melegben kapcsol be klímás üzemben és dugóban haladva...

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt G Astra tulajdonosok!

Az autóm 1.4 16V 2000 Club klímával...

Egy jó ideje figyelem a Astrákkal kapcsolatos magyar és külföldi fórumokat.

A kérdésem a következő mennyi a fent említett autó üzemi vízhőfoka???

Nálam nagyon ritkán megy föl 90-fokra általánosan kb. 82-85 fok közt mozog , a ventilátorom meg szinte csak nyári nagy melegben kapcsol be klímás üzemben és dugóban haladva...

Szia!

Az Én 2007-es autóm télen (mert most vettem) kb 84-87 fokra áll be. Az a pár fokos eltérés adódhat a müszer pár%-os pontatlanságából, illetve a termosztátoknál is lehet pár % pontatlanság.

Erről jut eszembe service manualja van valakinek, vagy hol talál az ember? Mert abban pl. ez is benne van (vagyis a termosztát nyitáési hőmérséklete), és még rengeteg hasznos információ.

Link to comment
Megosztás:

Ez nagyon stimmel: szétbontottam és vastagon volt benne a trutyi (főleg a motorhoz vezető fém csőben), olyan volt, mint egy eldugult lefolyó.

Volt a motorommal egy olyan problémám, hogy amikor beindítottam gyönyörűen járt, majd 2-3 perc után egyre jobban hallatszott egyfajta klattyogás (nem fémes, hanem mintha vmi szelep nyitogatna), pont azon a részen ahol ez a cső van ill. az olajdekni felől alulról.

Ha bemelegedett a motor akkor is csinálta, de alig lehetett hallani. Sok okos egyből hidrotőkére gyanakodott, de nem.

Két és fél évig szivatott, míg tegnap rájöttem, azaz kitisztítottam ezt a csövét és szinte teljesen megszünt. Még hallani hidegen, de alig - alig. Meleg motornál gyönyörű a hangja, mint talán még soha. Nem beszélve a dinamikáról: szinte meglódult az autó....

Szerinted lehet ez volt a gond, ezért klattyogott, lehet ez a csekélység ennyit jelentene??

Még azért hidegen van egy kis hangja, de ahogy melegszik teljesen megszűnik, amit még hallok az a szuszogó szelep hangja lehet? Hol van ez a szelep, mert a hang lentről jön.

Még egy kérdés a végére: nyilván nem lehet 100% minden trutyit kikotorni belőle, ami esetleg a cső másik vége felé távozott a tisztításkor, az hová került, hová nyomódhatott át?

Bocsi a terjengős írásért, de idáig egyedűl a Te leírásod stimmelt a problémámra... :huh:

Sikerült a tisztítás???

Egy rakás külföldi oldalt olvastam Astra G-ről...a műhelyek részére készült eredeti szervízleírást is, de sehol nem említik ennek a csőnek a tisztítását....

Elvileg minden olaj még a fullszintetikus is képez emulziót vízzel keveredeve és kialakulhat az un. "hideg-iszap". A lim-lom olajokról inkább nem is beszélnék...márpedig ha ez nem távozik el a karterből akkor ez szépen ráég az alkatrészekre. Főleg télen és rövidtávokon használt autóknál jelentkezik.

Az autód azért lett dinamikusabb mert valamennyi karter-gáz még az új motoroknál is van és ez nem tudott könnyen eltávozni a karterből.

Szerintem sok Astra tulajdonos meglepődne ha ezt a csövet megnézné...ugyanis a szerelők (tisztelet a kivételnek) ennek a tisztításával ritkán töltik az időt...

Link to comment
Megosztás:

Sikerült a tisztítás???

Egy rakás külföldi oldalt olvastam Astra G-ről...a műhelyek részére készült eredeti szervízleírást is, de sehol nem említik ennek a csőnek a tisztítását....

Elvileg minden olaj még a fullszintetikus is képez emulziót vízzel keveredeve és kialakulhat az un. "hideg-iszap". A lim-lom olajokról inkább nem is beszélnék...márpedig ha ez nem távozik el a karterből akkor ez szépen ráég az alkatrészekre. Főleg télen és rövidtávokon használt autóknál jelentkezik.

Az autód azért lett dinamikusabb mert valamennyi karter-gáz még az új motoroknál is van és ez nem tudott könnyen eltávozni a karterből.

Szerintem sok Astra tulajdonos meglepődne ha ezt a csövet megnézné...ugyanis a szerelők (tisztelet a kivételnek) ennek a tisztításával ritkán töltik az időt...

Sikerült, olyan volt, tényleg sok trutyi jött ki belőle. Változott a motor hangja is, valamint hamarabb visszaesik a hidegindítási 1400 rpm a normálra, hallhatóan finomodott a hangja.

Szántam ezek után egy kis időt a klattyogásra: beindítom, gyönyörű szépen megy, beáll a fordulat 850-900 közé, mindez megvan 2 perc alatt, a motor még mindig szép és csendes, majd szépen fokozatosan indul a klatty-klatty fokozatosan erősödik de nem hangos, nem fémes, nem csattogó. Leginkább olyan mintha egy forgó alktrész félig merülne a forgása közben folyadékba... A motor tovább melegszik és a klatty megszűnik magától, meleg motornál semmi hang (megjegyzem 1500-2000 között volt eddig is, mig nem tisztogattam meg a csövet, most semmi).

Nem hiszem, hogy hidrotőke, nem kattogva kerregve indul, több mint 2 éve lettem rá figyelmes és a hang azóta nem változott, nem erősödött.

Gondolok olajszivattyúra, nyomástartó szelep vagy ilyesmi. Lehet, hogy azért jön a hang, mert akkor kezdi elengedni az olajnyomást, vagy van esetleg vmi dugulás a olajcsatornában? Tippelgetek, kellene vki igazán hozzáértő....

Link to comment
Megosztás:

Sikerült a tisztítás???

Egy rakás külföldi oldalt olvastam Astra G-ről...a műhelyek részére készült eredeti szervízleírást is, de sehol nem említik ennek a csőnek a tisztítását....

Elvileg minden olaj még a fullszintetikus is képez emulziót vízzel keveredeve és kialakulhat az un. "hideg-iszap". A lim-lom olajokról inkább nem is beszélnék...márpedig ha ez nem távozik el a karterből akkor ez szépen ráég az alkatrészekre. Főleg télen és rövidtávokon használt autóknál jelentkezik.

Az autód azért lett dinamikusabb mert valamennyi karter-gáz még az új motoroknál is van és ez nem tudott könnyen eltávozni a karterből.

Szerintem sok Astra tulajdonos meglepődne ha ezt a csövet megnézné...ugyanis a szerelők (tisztelet a kivételnek) ennek a tisztításával ritkán töltik az időt...

Na én is megcsináltam! Itt vannak a képek: http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=320400

Undorító volt :huh:

Link to comment
Megosztás:

33229878.jpg

Szevasztok!

Jómagam is elvégeztem a kartergáz visszavezető cső tisztítását.(Z14XE) A képen az 1. számú csövet tisztítottam ki, ami totál tele volt nálam is iszappal.A kérdésem az lenne főleg ,,hasu" fórumtárshoz, hogy a 2. számú cső ami a karter felől jön, és szemmel láthatóan a szelepfedélben végződik, azt is érdemes tisztítani, vagy ott nem rakódhat le ez a trutyi?

,,roletti" társamnak üzenem, nekem is hasonló hangok jöttek a motorból(üzemmeleg állapot motor alsó részétől halk koty-koty),a tisztítás után még én nem próbáltam, de várom a te további észrevételeidet!

Mindenkinek Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet!

Link to comment
Megosztás:

http://img0.tar.hu/gonimano/img/33229878.jpg

Szevasztok!

Jómagam is elvégeztem a kartergáz visszavezető cső tisztítását.(Z14XE) A képen az 1. számú csövet tisztítottam ki, ami totál tele volt nálam is iszappal.A kérdésem az lenne főleg ,,hasu" fórumtárshoz, hogy a 2. számú cső ami a karter felől jön, és szemmel láthatóan a szelepfedélben végződik, azt is érdemes tisztítani, vagy ott nem rakódhat le ez a trutyi?

,,roletti" társamnak üzenem, nekem is hasonló hangok jöttek a motorból(üzemmeleg állapot motor alsó részétől halk koty-koty),a tisztítás után még én nem próbáltam, de várom a te további észrevételeidet!

Mindenkinek Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet!

Hello!

A 2. számú cső a legfontosabb...2db bilinccsel van rögzítve 1 gumicső idom ..ha ezt leveszed akkor látni fogod tisztítandó fémcsövet ami vége a motorblokkhoz megy....ha visszalapozol akkor találsz általam felrakott képet.

Az 1. cső és avele párhuzamosan haladó vékonyabb gumicső tisztítása is fontos és ha már belekezdtél akkor célszerű a folytószelepházat is kipucolni..

Nálad mennyi a vízhőfok ???

Link to comment
Megosztás:

Az 1. cső és avele párhuzamosan haladó vékonyabb gumicső tisztítása is fontos és ha már belekezdtél akkor célszerű a folytószelepházat is kipuc

Szia!

A folytószelepházzal kapcsolatban lenne kérdésem, esetleg mikre figyeljek mikor szétszedem,vagy melyik része amit tisztítani lehet. Ha jól látom négy csavar rözítí az egész házat gondolom ezekkel kell kezdenem. Erről ha esetleg írnál nekem, akár privátban is.

Segítségedet előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Az 1. cső és avele párhuzamosan haladó vékonyabb gumicső tisztítása is fontos és ha már belekezdtél akkor célszerű a folytószelepházat is kipuc

Szia!

A folytószelepházzal kapcsolatban lenne kérdésem, esetleg mikre figyeljek mikor szétszedem,vagy melyik része amit tisztítani lehet. Ha jól látom négy csavar rözítí az egész házat gondolom ezekkel kell kezdenem. Erről ha esetleg írnál nekem, akár privátban is.

Segítségedet előre is köszönöm.

A 4 csavart nem kell leszedned....a pucoláshoz elég csak a légbeömlő műanyagcsövet leszedni és látni fogod a pillangószelepet....célszerű nitrohigitós vagy féktísztítós puha rongyot használni, de a legjobb a speciális karburátor tisztító ....én WD 40-t használok mindig még a borotválkozáshoz is.. :huh:

Az enyém még gázbowdenes X14XE ..de úgy látom a Tieden már elektromos a gázpedál így az ujaddal kell a szelepet benyomni és függőleges állásba állítani...célszerű az alapjárati léptetőmotort is kipucolni (higítóba vagy WD 40-be beáztatni)

A 4 csavart leszedve persze az egész ház lejön és így könnyebb kipucolni tökéletesen..de ezt csak akkor ajánlom ha nagyon durván koszos, mert visszarakáshoz új tömítés is kell vagy akár új csavarok is...

Jó munkát!!!

Link to comment
Megosztás:

Az 1. cső és avele párhuzamosan haladó vékonyabb gumicső tisztítása is fontos és ha már belekezdtél akkor célszerű a folytószelepházat is kipuc

Szia!

A folytószelepházzal kapcsolatban lenne kérdésem, esetleg mikre figyeljek mikor szétszedem,vagy melyik része amit tisztítani lehet. Ha jól látom négy csavar rözítí az egész házat gondolom ezekkel kell kezdenem. Erről ha esetleg írnál nekem, akár privátban is.

Segítségedet előre is köszönöm.

A vízhőfok????

Link to comment
Megosztás:

Az 1. cső és avele párhuzamosan haladó vékonyabb gumicső tisztítása is fontos és ha már belekezdtél akkor célszerű a folytószelepházat is kipuc

Szia!

A folytószelepházzal kapcsolatban lenne kérdésem, esetleg mikre figyeljek mikor szétszedem,vagy melyik része amit tisztítani lehet. Ha jól látom négy csavar rözítí az egész házat gondolom ezekkel kell kezdenem. Erről ha esetleg írnál nekem, akár privátban is.

Segítségedet előre is köszönöm.

ez nem Astra de a fojtószelep az hasonló

Cleaning_Engine_Throttle_Bodies_image5.gifCleaning_Engine_Throttle_Bodies_image6.gifCleaning_Engine_Throttle_Bodies_image8.gifCleaning_Engine_Throttle_Bodies_image7.gif

Link to comment
Megosztás:

Nálam kb 85-88 fok között áll meg!

Én meg azt kérdezném, hogy a pillangószelepet elfordíthatom kézzel függőleges helyzetbe, hogy meg tudjam takarítani? Kissé kormos a széle :huh:

Természetes, de inkább a torokra figyelj, hogy tiszta legyen és a levegő könnyen áramolhasson befelé (hát még ha fel is van polírozva.... :lol: )

Link to comment
Megosztás:

195/65R15-ös neked a gyári? Nekem a könyv 195/60R15-öst vagy 185/65R15-öst ír (az enyémet 185/65R15-el szerelték). A fenti kettő egymás váltómérete. Viszont a 195/65R15-ös ezekkel elvileg nem kompatibilis. Azért furcsállom, mert nekem is 1.4-es G Astrám van.

sziasztok.Nekem is 1.4-es G-ASTRÁM van,és 195/65r15-ös a gyári :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.