Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Én világító motor kontroll lámpával vittem vissza az enyémet a szervízbe, ahol kiderült, hogy az AGR szeleppel van probléma. Kicserélték a szelepet és lecserélték a motorvezérlő programját. Azt mondták, hogy ez típusprobléma a Z16SE motoroknál és a gyár nem tudta megoldani másként a problémát, mint a szelep kiiktatásával. Az új programban kikapcsolták az AGR szelep vezérlését.

Nem autóztam túl sokat azóta, de eddig semmi változást nem vettem észre az autó menetteljesítményén.

Szevasztok!

A motorvezérlő programcseréje után belehajtottam kb 5.000 km-t és teljesen jól viselkedik a szekér, helyesebben úgy viselkedik, ahogyan kell :-)

Megszűntek a reggeli többszöri indítózások, az alapjárati ingadozás ill. az apró rángatások. Ajánlom mindenkinek, akinek Z16SE motorja van és hasonló gondokkal "küszködik" :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra G-ben szeretném kivenni a világításkapcsolót kompletten. Cserére szorul a ködlámpakapcsoló miatt. Ha valaki csinált, vagy tudja hogyan kell minél egyszerűbben kiszerelni segítsen.

Régebben másnál is olvastam hasonló szitut.

Kösz, Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok! Egy hónapja vettem egy G Astrát .(1.4 twinport motorral)

A motor alapjáraton (üzemi hőmérsékleten) egy furcsa kerepelő hangot ad. :P Volt már valakinek ilyen hasonló problémája?? Gondoltam, megkérdezem ,mielött elhajtanának a szervízből .

Egyébként ettől az egy hibától eltekintve ,nagyon meg vagyok elégedve az autóval.

Link to comment
Megosztás:

Hali!Én is egy hónapja vettem egy ugyanilyet és nekem is csinálja,de én itt úgy olvastam,hogy ez normális,szóval szentem ne aggódj.

Most már muszáj megmutatnotok nekem is ezt a twp-ra jellemző hangot! Annyian írtátok már... nagyon kíváncsi vagyok. :roll:

Link to comment
Megosztás:

Jaja,de eddig mindig a morgás volt a téma. :D Majd megmutatom,nekem is feltünt az 14NZ után,hogy gyorsításkor morog a motor,kicsit olyan mintha dízel lenne.Ez a kattogás csak alapjáraton hallatszik és én csak bentről hallom.Valaki már feszegette ezt is,emlékszem,hogy én is akkor nyugodtam meg. :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Egy hónapos Asta Calassic II 1,4-es twinport motorral: 2500 ford/perc között rezgés, zizegés hallatszik a műszerfalból. Pontosan a műszerfal tetején (szélvédő előtt) lévő légbeömlőből. Amennyiben kézzel lenyomom a műszerfal tetejét a légbeömlőnél, a rezgés megszűnik! Találkozott már valaki ilyen hibával?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Egy hónapos Asta Calassic II 1,4-es twinport motorral: 2500 ford/perc között rezgés, zizegés hallatszik a műszerfalból. Pontosan a műszerfal tetején (szélvédő előtt) lévő légbeömlőből. Amennyiben kézzel lenyomom a műszerfal tetejét a légbeömlőnél, a rezgés megszűnik! Találkozott már valaki ilyen hibával?

Előre is köszi!

Nekem is zizeg a műszerfal borítás néha jobb oldalt az utaslégzsák jobb felső szélénél. Ha lenyomom, megszűnik. Annak idején próbáltam vele küzdeni, de nem tudtam rá mit kitalálni. Rádiót kell hallgatni... :roll: Mára már nem is izgat. Nálad egyébként lehet, hogy a szélvédő-légbeömlő-fedőcsík zizeg, ami alá ha beteszel vmit, talán javulhat... De az is lehet, hogy később magától megszűnik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Sajnos nekem is csinálja ezt a kattogó kerepelő hangot alapjáraton :P Van e valaki aki megnézette a szervízben ? És tényleg normális e ?

Ha jól emlékszem voltak már páran vele a szervízben a srácok... Uhu már írta régebben a jelenség okát. Majd megkeresem neked, ha lesz időm...

Link to comment
Megosztás:

Hali!Én ma vittem be az Astrámat a szervízbe,mert nekem is valami kattogás van,amikor nyomom a gázpedált.Már vmikor leírtam a jelenséget,kíváncsiam várom,hogy a szerelők mit mondanak majd rá.Holnap majd megosztom veletek az eredményt.Már ha lesz eredmény. :P

Link to comment
Megosztás:

Hali!Én ma vittem be az Astrámat a szervízbe,mert nekem is valami kattogás van,amikor nyomom a gázpedált.Már vmikor leírtam a jelenséget,kíváncsiam várom,hogy a szerelők mit mondanak majd rá.Holnap majd megosztom veletek az eredményt.Már ha lesz eredmény. :P

Sztem sebi a te kattogás problémád más eredetű lesz, mint a fent említett twinportra jellemző jelenség. Neked ha jól melékszem 98-as évjáratú az autód és csak gázadáskor van a hang...

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem voltak már páran vele a szervízben a srácok... Uhu már írta régebben a jelenség okát. Majd megkeresem neked, ha lesz időm...

Jó lenne.... elöre is köszönöm :P

Mert sajnos engem nagyon zavar !? Már készültem a közeljövőbe elvinni,de ha ez normális akkor beletörödök.

Link to comment
Megosztás:

Na itt van, most hirtelen ezeket találtam:

Ma reggel elvittem a Schillerhez az alapjárati kopogós hang miatt. Meghalgatta a munkafelvevő és azt mondta, hogy ez valoban egy kicsitt hangosabb, majd megvizsgálják. Most délben telefonáltak, hogy nem találtak semmi rendelellenességet, ez a Twinport motor jellegzetes hangja. Kora délután megyek érte, kiváncsi leszek a bővebb információkra. Mindenesetre furcsának tartom, hogy egy euró 4-es korszerű benzin motornak ilyen kopogos hangja van alapjáraton. Végül is ezért vettem benzinest és nem dízelt, mert szeretem a csendes járású motorokat. Na ezt jól kikaptam.

....

Elhoztam a gépet Végül is azt mondták, hogy valószínű a szívócső felöl a szelepek hangját lehet hallani, de ők nem hallották nagyon hangosnak. Mondjuk én is csak akkor hallom ezt az ütemes halk kopogó hangot, amikor totál bemelegedett, és nincsenek külső zajok amik ezt elnyomnák.  

Viszont csendes estén egy piros lámpánál hosszabban várakozva egy kis traktornak érzékelem. Az lehetséges, hogy itt a fórumon az 1,4-es Astra Classic Twinportosok megosszák tapasztalataikat? Mert kiváncsi lennék pl. hogy mások is tapasztaltak ilyen vagy egyéb jelenséget.

a benzingőz szelep tud aDNI ilyen jellegü motorhangot, ami nem is motorhang. én ezt beszivtam már egyszer.....
Link to comment
Megosztás:

Nekem is zizeg a műszerfal borítás néha jobb oldalt az utaslégzsák jobb felső szélénél. Ha lenyomom, megszűnik. Annak idején próbáltam vele küzdeni, de nem tudtam rá mit kitalálni. Rádiót kell hallgatni... :roll: Mára már nem is izgat. Nálad egyébként lehet, hogy a szélvédő-légbeömlő-fedőcsík zizeg, ami alá ha beteszel vmit, talán javulhat... De az is lehet, hogy később magától megszűnik.

Köszi a tanácsot!

Úgy tűnik, hogy egy darab gumicsík meg is oldotta a problémámat!

:P

Link to comment
Megosztás:

telo !

köszönöm szépen a fáradozásodat némiképp megnyugtatott hogy nem csak én szenvedek evvel

köszi  :P

Szívesen. Amúgy talán volt még vhol egy picit bővebb magyarázat uhu-tól a benzingőz szelepet illetve a jelenséget illetően, de most hirtelen nem találtam....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.