Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Lefotóztam a defektes kipufogómat, így néz ki :

http://kepfeltoltes.hu/070227/DSCF0001_www...ltoltes.hu_.jpg

Úgy tünik a szorító bilincsnél van a bibi ( ott kormos, ott fúj ki ) . A héten megyek szakemberhez, remélem ócsó lesz.

Off

Hát a kép alapján elég rendessen korrodál már a kipuffrendszered!Ha megtartod a verdát,lehet hogy a szakember cserét fog javasolni!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem olyan vészes ez még. :blush:

Hát......annyira vészes csak a dolog, hogy cserélni kell a középső dobot ( a hátsót 2 éve cseréltem, most 7 éves a verda ) . Az aknán derült ki, hogy a középdob hátsó része is nagyon ramaty állapotban van, konkrétan szét van rohadva. Törik mint a ropi.

Nincs értelme a toldás-foldásnak, csere.

Off

Link to comment
Megosztás:

Hát......annyira vészes csak a dolog, hogy cserélni kell a középső dobot ( a hátsót 2 éve cseréltem, most 7 éves a verda ) . Az aknán derült ki, hogy a középdob hátsó része is nagyon ramaty állapotban van, konkrétan szét van rohadva. Törik mint a ropi.

Nincs értelme a toldás-foldásnak, csere.

Off

:blush:

Remélem azért így sem volt túl drága.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Egy 8 éves 1.6-os Astra G Caravánnal lenne egy kis problémám. A jobb első féknyereg egyik vezető csapnál lévő menet megszakadt. Az üzletben csak komplett tengelycsonkot akartak adni 120e Forint körül. Viszont nekem a csapágyház nem kell, csak az az öntvény keret amire a féknyereg a két vezető csappal felfogatásra kerül. Új és bontott is lehetne , de javítani nem szeretném mégiscsak fék alkatrész. Tudna valaki segíteni?

zoli

Link to comment
Megosztás:

Egy 8 éves 1.6-os Astra G Caravánnal lenne egy kis problémám. A jobb első féknyereg egyik vezető csapnál lévő menet megszakadt. Az üzletben csak komplett tengelycsonkot akartak adni 120e Forint körül. Viszont nekem a csapágyház nem kell, csak az az öntvény keret amire a féknyereg a két vezető csappal felfogatásra kerül. Új és bontott is lehetne , de javítani nem szeretném mégiscsak fék alkatrész. Tudna valaki segíteni?

Milyen üzletben kérdezted? Esetleg kérdezd meg még Csergőéknél is, hátha... 120-ezer az kicsit durván hangzik, bár ilyen területen nem vagyok annyira képben, nekem még szerencsére nem kellett féknyereg vezető csapot cserélnem...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy érdekes problémám, astra G 1.4 a kormányom közepén (ahol az opel jel van műanyag) ahova bele van sütve a kürt jel el van szakadva! Tulajdonképpen elrepedt! Namármost ezt a felső részt nem lehet cserélni? Egy cimbi azt monta csak légzsákkal együtt 200.000 ezerér megvan! Hát ezt nem akarom elhinni! Nem lehet azt valahogy akár bontóbol szerezni egyet és kicserélni?

Anyira primitiv dolognak néz ki, egy gagyi fedél az egész! Vagy nem igy van?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy érdekes problémám, astra G 1.4 a kormányom közepén (ahol az opel jel van műanyag) ahova bele van sütve a kürt jel el van szakadva! Tulajdonképpen elrepedt! Namármost ezt a felső részt nem lehet cserélni? Egy cimbi azt monta csak légzsákkal együtt 200.000 ezerér megvan! Hát ezt nem akarom elhinni! Nem lehet azt valahogy akár bontóbol szerezni egyet és kicserélni?

Anyira primitiv dolognak néz ki, egy gagyi fedél az egész! Vagy nem igy van?

Ha jól tudom, az a fedőrész levehető, bár én még nem próbáltam sosem. Azt sem tudom, hogy lehet-e kapni külön...

Régen írta valaki egyszer a fórumra:

Hogy néztétek meg hardware-esen, lehet tudni? Engem is érdekelne...

A kormányt eltekered 1/4-et balra a hátulján ott lesz egy csavarnyílás, ami egy torx csavart rejt, kicsavarod, utána jobbra eltekered 1/2-et és ott is van egy utána a kormány belseje kivehető;, megjelennek a sárga vezérlőkábelek és a rápréselt lemez furatain keresztül látszik a szövetzsák...

Egyébként mondta a srác azt is hogy időről-időre megkeresik autókereskedők, hogy tudna-e kis elektronikát gyártani a 3-4mp-es késleltetett visszajelző;-elalvás szimulálására, el szokta küldeni őket a picsbe (pedig megoldható az ák.), de biztos akad olyan, aki bevállalja.. szóval csak óvatosan emberek!

Link to comment
Megosztás:

Egybe van :-((( Mögötte rajta van a légzsák! Mivel ez biztonsági berendezés, darabokban nem lehet kókányolni!

Csak komplette! Hiába találnék 1 et is nem tudnám kicserélni!

Megpróbálom finoman össze ragasztani v. ha necces valamit rárakni hogy ne repedjen tovább!

Link to comment
Megosztás:

Egybe van :-((( Mögötte rajta van a légzsák! Mivel ez biztonsági berendezés, darabokban nem lehet kókányolni!

Csak komplette! Hiába találnék 1 et is nem tudnám kicserélni!

Megpróbálom finoman össze ragasztani v. ha necces valamit rárakni hogy ne repedjen tovább!

Hát igen, jobb nem piszkálni, biztos ami biztos. Én sem mertem hozzányúlni, pedig engem is érdekelt volna, mi van mögötte. Sajna sok ilyen dudanyomógomb beszakadást látni használt Astrákon. Valószínű ha lehetne egyszerűen cserélni, nem díszelegnének ott ilyen rondán...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.