Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Guest kumabushi
mert nekem pl van a hátsó ülésnél egy 80 cm-es kék neon,lábnál 2db kék uv cső,küszöbnél egy egy ledcsik,és sorolhatnám,ezeket egyre kötöttem,nem kell össze vissza huzigálni...

ja tényleg, nem értetem honnan áramoznak be ennyi mindent

tényleg megnézném

van képed?

a fényeket is persze, de a vezetékelést

Link to comment
Megosztás:

szívesen megnézném mert okos ötletnek tartom, de nem értem (el ne kezd magyarázni)

amúgy minek is BENTRE áram?

nekem pl kürthöz direkt jó hogy kint van

ami bentre kell annak ott a szivargyújtó (most már)

ami mondjuk hiányzik, az a csomagtérben van, oda miért nem raktak egy szivargyújtót nem értem

Mert senki sem akar a csomagtartóban rágyújtani (kivéve ha Tarantino filmről van szó... ott bármi lehet)

<_< :) :)

szerk: de jogos, miért ne lehetne a csomagtérban bekötni szivarcuccra egy aktív hűtős hűtőtáskát pl...

Link to comment
Megosztás:

én meg caddillac-ben minden ajtóban

na a a tuti! <_<

de pl erősítő miből kapna áramot?

mondjuk ilyesmire még nincs igényem

Én minden havernak inkább behúzom mindkét pólust akkuról, ha erősítő kerül a verdába. Oda még a testet sem használom. (pláne nagyobb cuccnál)

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
h7??? kizárt. legalább is szerintem:) esetleg 21w

jól van na

a normál izzó a h7

eddig csak azt cseréltem

mondjuk azt egyszerű volt, a tolatót nem tudom hol fogom kiszedni/betenni

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Mert senki sem akar a csomagtartóban rágyújtani (kivéve ha Tarantino filmről van szó... ott bármi lehet)

<_< :) :lol:

szerk: de jogos, miért ne lehetne a csomagtérban bekötni szivarcuccra egy aktív hűtős hűtőtáskát pl...

szerencsére a táska kábele elér hátra, csak gyerek meg ne rágja :)

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a válaszokat, most megyek!

már megbocsáss, de tébnyleg vedd komolyan amit a kollégák írtak....nem tudom milyen autód volt előtte, de kezd olyan feelingem lenni, mintha zsiguliból ültél volna át...mindenhova vezetéket szeretnél, minden kábelre vmi ráaggatni...

- relé...fantastic

- ajtó profil guminál kivűlről átvezetés...perfect

- találok egy vezetéket teszek rá egy csatlakozót...excellent

- szétfurkálom a műszerfalat......no comment...

bocsi ez ki kívánkozott belőlem...remélem téged sem sértettelek meg, de szerintem valahogy másként old meg ezeket a dolgokat, mert így eléggé nem oda valónak és életveszélyesnek látszik...egy kicsit olyan, mint régen zsiguli, trabant időkben, amikor behalt a kocsiban a világításkapcsoló, de nem baj van itthon egy csillárkapcsoló, majd az is megteszi...ha már van egy ilyen tetszetős (mert még manapság is nagyon tuti a kocsi alakja meg minden) járgányod, akkor ne tedd tönkre ilyen beavatkozásokkal, bele nyúlásokkal, legyél ígényesebb...mert megmondom őszintén engem sokkoltak a képek amiket csináltál....

már érzem...bele tiportam a lelkedbe..SORRY..PEACE <_<

Link to comment
Megosztás:

már megbocsáss, de tébnyleg vedd komolyan amit a kollégák írtak....nem tudom milyen autód volt előtte, de kezd olyan feelingem lenni, mintha zsiguliból ültél volna át...mindenhova vezetéket szeretnél, minden kábelre vmi ráaggatni...

- relé...fantastic

- ajtó profil guminál kivűlről átvezetés...perfect

- találok egy vezetéket teszek rá egy csatlakozót...excellent

- szétfurkálom a műszerfalat......no comment...

bocsi ez ki kívánkozott belőlem...remélem téged sem sértettelek meg, de szerintem valahogy másként old meg ezeket a dolgokat, mert így eléggé nem oda valónak és életveszélyesnek látszik...egy kicsit olyan, mint régen zsiguli, trabant időkben, amikor behalt a kocsiban a világításkapcsoló, de nem baj van itthon egy csillárkapcsoló, majd az is megteszi...ha már van egy ilyen tetszetős (mert még manapság is nagyon tuti a kocsi alakja meg minden) járgányod, akkor ne tedd tönkre ilyen beavatkozásokkal, bele nyúlásokkal, legyél ígényesebb...mert megmondom őszintén engem sokkoltak a képek amiket csináltál....

már érzem...bele tiportam a lelkedbe..SORRY..PEACE <_<

A tiszta igazság... nekem a kapcsolók a hamutálcába vannak berakva,hajtottam egy lemezkét,ott nagyon jó helyen vannak:) eszembe sem jutott hogy ekkora lyuksit furjak akárhová..... a második nyomógombnak kell legalább 18-as lyuksi,hát nem tudom........iszonyat....

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
már megbocsáss, de tébnyleg vedd komolyan amit a kollégák írtak....nem tudom milyen autód volt előtte, de kezd olyan feelingem lenni, mintha zsiguliból ültél volna át...mindenhova vezetéket szeretnél, minden kábelre vmi ráaggatni...

- relé...fantastic

- ajtó profil guminál kivűlről átvezetés...perfect

- találok egy vezetéket teszek rá egy csatlakozót...excellent

- szétfurkálom a műszerfalat......no comment...

bocsi ez ki kívánkozott belőlem...remélem téged sem sértettelek meg, de szerintem valahogy másként old meg ezeket a dolgokat, mert így eléggé nem oda valónak és életveszélyesnek látszik...egy kicsit olyan, mint régen zsiguli, trabant időkben, amikor behalt a kocsiban a világításkapcsoló, de nem baj van itthon egy csillárkapcsoló, majd az is megteszi...ha már van egy ilyen tetszetős (mert még manapság is nagyon tuti a kocsi alakja meg minden) járgányod, akkor ne tedd tönkre ilyen beavatkozásokkal, bele nyúlásokkal, legyél ígényesebb...mert megmondom őszintén engem sokkoltak a képek amiket csináltál....

már érzem...bele tiportam a lelkedbe..SORRY..PEACE <_<

nem tiportál, első autó és nem zsiga, vagyis mondhatni MODERN, sőt, az, kellenek a tippek, és a kürtöt egyelőre így tudtam évek alatt megoldani, de megfogadom a tanácsokat és a szigetelést megcsinálom...

viszont a vezetékbejövetelt nem tudtam másképp megoldani, mert klímás az autó és légmentesen le van zárva az utastér, nem lehet bejutni a motortérből sehogyan sem

illetve van egy kábelköteg, de ott nem lehet...

sokkoltak a képek?

mármint a relé körül?

azt megcsinálom

máshol még nem basztam el, a kapcsoló szép lett szerintem...

a piros gomb meg felejtős...

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
A tiszta igazság... nekem a kapcsolók a hamutálcába vannak berakva,hajtottam egy lemezkét,ott nagyon jó helyen vannak:) eszembe sem jutott hogy ekkora lyuksit furjak akárhová..... a második nyomógombnak kell legalább 18-as lyuksi,hát nem tudom........iszonyat....

nem lesz olyan, majd kitalálok valami jó megoldást, de előbb a nagyobb hibákat kell javítani!

aztán perszer szeretném belülről is valahogyan tisztán tartani és ah nálam is összejön az áram bevezetékelése, akkor fényeket akarok én is <_<

csak úgy diszkréten

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

nézek akkusarukat, sajna egy db fér rá, ami pedig a főkábel

az ilyen saját termékeknek nem tudok feltenni egy másikat mert nem fér rá.

szerk: ebbe írom de más téma, csak nem akarom teleírni az oldalt

műszerfalvilágítás

bal oldalon csak ráütéssel világít, jobb oldalon, 120 felett és az üzemanyag pedig egyáltalán nem

hogyan kell ott izzót cserélni?

le kell szerelni valamit?

jó lenne mondjuk egy szép új fény is, meg új számlap...

http://www.szamlapok.hu

12.000.- Ft ???

csak sajna a csúnya sárgás szín mindenhol jelen van az autóban, középkonzolon pl. és hülyén nézne ki ha műszerfal új féynt kapna...

pl 465 ft ért van 2 db-os led

jó lenne

de tényleg érdeklődöm számlap iránt

ha valakinek van ötlete szóljon

jó lenne pl ha lenne egy terméklista, megtetszik, megveszem, berakom és jó!

Link to comment
Megosztás:

nézek akkusarukat, sajna egy db fér rá, ami pedig a főkábel

az ilyen saját termékeknek nem tudok feltenni egy másikat mert nem fér rá.

szerk: ebbe írom de más téma, csak nem akarom teleírni az oldalt

műszerfalvilágítás

bal oldalon csak ráütéssel világít, jobb oldalon, 120 felett és az üzemanyag pedig egyáltalán nem

hogyan kell ott izzót cserélni?

le kell szerelni valamit?

jó lenne mondjuk egy szép új fény is, meg új számlap...

http://www.szamlapok.hu

12.000.- Ft ???

csak sajna a csúnya sárgás szín mindenhol jelen van az autóban, középkonzolon pl. és hülyén nézne ki ha műszerfal új féynt kapna...

pl 465 ft ért van 2 db-os led

jó lenne

de tényleg érdeklődöm számlap iránt

ha valakinek van ötlete szóljon

jó lenne pl ha lenne egy terméklista, megtetszik, megveszem, berakom és jó!

számlapok.hu-m tudsz beszélni a sráccal,jó minőségű számlapokat csinál asszem Rolandnak hivják,Csepeli..

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
számlapok.hu-m tudsz beszélni a sráccal,jó minőségű számlapokat csinál asszem Rolandnak hivják,Csepeli..

referenciába elég sok szép astra g van:)

tetszenek

és ahogy láttam középkonzolt is lehet színesíteni

köszs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opelos csákó vagyok írtam már nem rég ide valamelyik nap, nem indul be opelom azaz indítani lehet indít is pörög a motorja csak nem kapja el na voltam szerelőnél következőket mondta amit kidobott a rátett hiba felderítőgép!

Ma voltam szerelőnél megnéztem kocsim, hogy áll hát elég gyatrán!

Rátették gépre következőt írta ki: Indításgátló / Immobilizer bajt mutatott ki a gép, egyszerűen nem ismeri fel az autom a kulcsot a gyárit se se a másoltat!

Szóval nem benzin bajok vannak itt, azért villogót a kis sárga autó a műszerfalamon! :)

De hihetetlen, hogy "kifogy benzin" és nem benzin baja van vagy akármi vele kapcsolatos hanem kulcsot nem ismeri fel ez nekem felfoghatatlan!

Hogy lehet ezt a Immobilizer gondot megoldani valakinek ötlet?!?!

Szerelő se tudok semmi okosat mondani még nekem, szervizbe meg beviszem hivatalos opel-ba összes pénzemet elkérik javításért csak ránéznek kocsira az egy 20-as kinek van erre pénze mai világba! <_< :)

üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Sziasztok!

Opelos csákó vagyok írtam már nem rég ide valamelyik nap, nem indul be opelom azaz indítani lehet indít is pörög a motorja csak nem kapja el na voltam szerelőnél következőket mondta amit kidobott a rátett hiba felderítőgép!

üdv

nekem volt hasonló

nem indult be

berreget köhécselt, de nem indult be, nem kapta el a lendületet

önindító csere volt valami tizenezres összeg

NEKEM!

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

kicsit törött a jobb hátsó búra is

egy ilyen jó lenne

de darabja 45ezer ft

15221093294.jpg

itt a bibi:

15210899188.jpg

de gyári alapot találtam 8ezerért, meg is kéne venni!!!

Link to comment
Megosztás:

találtam anyósülés előtt egy vezetéket, rámértem, 12 V

veszek egy alap szivargyújtóaljzatot

http://homasita.hu/index.php?modul=3&t...206&kat=fr1

és bár lógni fog, de lesz mi dugni telefont vagy a hűtőt <_<

szia . én hátravittem 1 +és ott levettem 1 testet a csom. tarto bal oldalán ahol a mentödoboz helye van és az ajtoba szereltem a sziv. gy. aljzatot azota is ragyogoan müxik a hütötáska még ugy is hogy egesz nap megy a hütés és a motor meg csak annyit amennyit utazunk a klf. horgászhelyekre.nekem y17dti caravánom van de a h.táska a hátsoülésen terpeszkedik.én egyébként a biztitáblárol vittem a +mert hátul nem találtam olyat amely akkor is mükxik mkor a kocsi motorja áll.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.