Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Mivel azt montad, hogy olyan nagyon jártas vagy ECU ügyben felírtam az ECU oldalán levő fehér címkén levő adatokat

D01003 DHZJ

sorzatszám DN --ez alapján megtudod mondani, hogy ki lehet az AGR szelepet iktatni vagy nem?--Ez volt a kérdés.

Egyébként a korrektséghez hozzá tartozik, hogy pontosan tudod ennyiért Gyári új AGR-t kapni max 15-ért valóban profi opeles meg is csinálja a szoftver frissitéssel az agr kiiktatást.Na ennyit erről. <_< :)

válaszoltam neked a kérdésre

továbbiakban ne keress mert neked se segiteni nem fogok sem más tanácsokat adni sem......

azt hiszed ezzel vagyok elfoglalva....... más dolgom is van nem ismersz ugy hogy ez is csak téged minősit.....

Link to comment
Megosztás:

ez pl egy használt autóalkatrész kereskedő

ezt írja:

"Hátsó lámpa, bal és jobb oldali ára: 8000ft/db."

de ha te tudsz egy párat 8ezerért, áll az alku :)

Ha még egyszer elolvasod amit a cartárs írt, szerintem rájössz, hogy ez nem a használtra vonatkozott, hanem az új "design" lámpicskukra, aminek a képét belinkelted. <_<

Link to comment
Megosztás:

Kumabushi!

Ahogy olvasgatom itt az utóbbi napokban a dolgokat, úgy érzem egy kicsit kapkosz és szétszórtan csinálod a dolgokat!

E tekintetben egy szavam sem lehet, mert én is ilyen, anyám szerint "hübelebalázs" vagyok, de a magam 35 évével az utóbbi években meg tanultam ezt kezelni némi higgadtsággal és körültekintéssel. Szerintem lassíts egy kicsit és jobban járd körül a dolgokat.

Tudom, a forumozás pont a körültekintés része, nem is rossz indulatból mondom.

Én így ezen a csatornán ezzel a kicsit sem szakmai, de inkább bölcs tanáccsal próbálok neked segíteni.

Ez egy fa..sza kocsi kellő körültekintéssel hasznos társad lesz, de a lelkébe ne tiporj bele <_<

Link to comment
Megosztás:

Csaó Skacok!

Na most értem haza szerelőtől úgy nézz ki talán ma kész lesz opelom, önindító csere lesz úgy látszik!

Mennyibe kerülhet egy önindító csere komplett cseréje opel astra 1.2 (2003-as)nál

Csak, hogy szerelő ne "több 10 ezeret magyarázon nekem érte"

Kb-ra is elég lenne, nem értek hozzá pénzem meg alig van erre azért kérdezem meg inkább tőletek kb-ra mennyi lehet opelomba önindító csere!

Am azt mondta, hogy az volt a baj, hogy szét volt pusztulva állítólag a önindítóban a dolgok szétkoptak meg minden és most lesz benne egy komplett új!

köszönöm!

üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

szeretném én ha nem lenne ennyi baja, meg nem lenne koszos, és karcos, kis törésekkel...

na, lenyugszom persze, de tényleg béna vagyok mindenhez! <_<

Link to comment
Megosztás:

szeretném én ha nem lenne ennyi baja, meg nem lenne koszos, és karcos, kis törésekkel...

na, lenyugszom persze, de tényleg béna vagyok mindenhez! <_<

Jajj, ne vedd magadra, itt biztos, hogy sok segítséget találsz, csak szépen lépésről lépésre...

Ha pedig úgy érzed, hogy "béna" vagy akkor keress gyakorlati segítséget is.

Mindenhez nem érthet az ember. Jó műszaki érzékem van, De egy informatikus vagyok, tudok programozni, veszett jó party-kat szervezek, csinálok saját bútorkat, de a kocsimat nem magam szerelem, mert rábízom egy jó cimborámra, aki viszotn jó szerelő.. Ő nem szervez party-t és én max az excell-t vágja. Ez az élet rendje. Szóval fel a fejjel, de csak meggondoltan....

Link to comment
Megosztás:

Csaó Skacok!

Na most értem haza szerelőtől úgy nézz ki talán ma kész lesz opelom, önindító csere lesz úgy látszik!

Mennyibe kerülhet egy önindító csere komplett cseréje opel astra 1.2 (2003-as)nál

Csak, hogy szerelő ne "több 10 ezeret magyarázon nekem érte"

Kb-ra is elég lenne, nem értek hozzá pénzem meg alig van erre azért kérdezem meg inkább tőletek kb-ra mennyi lehet opelomba önindító csere!

Am azt mondta, hogy az volt a baj, hogy szét volt pusztulva állítólag a önindítóban a dolgok szétkoptak meg minden és most lesz benne egy komplett új!

köszönöm!

üdv

látod nem vetted fel velem a kapcsolatot itt hever egy öninditó csak hogy segitsek neked ujonan hozatom gyárit 12800ft-ért

de te csak annyit tudsz mondani minek nekem motorkód.......

azt hiszem a többihez nincs hozzá füzni valóm aki nem akarja hogy segitsenek annak tényleg nem lehet......

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Szóval fel a fejjel, de csak meggondoltan....

1. lépés, tolatóizzó! <_<

bár, itt volna egyetlen egy rövid kérdésem, csak tájékozódni szeretnék. A kulcs kivételkor régebben csinálta azt RITKÁN hogy nem ugrott ki a fém karika hanem benyomódva maradt, és gyújtást sem vette le, a rádió is ment tovább. De mára már nagyon hirtelen és trükkösen kell kivenni az kormányoszlopból a kulcsot, hogy kipattanjon a zárszerkezet.

Ez mi lehet?

Zárcsere? (az is tervbe volt véve de más miatt, nincs pótkulcs és a kp-i zár se megy gombnyomásra)

(bocsi de csak ilyen szabad nyelvjárásban tudom megfogalmazni a problémát)

Link to comment
Megosztás:

1. lépés, tolatóizzó! <_<

bár, itt volna egyetlen egy rövid kérdésem, csak tájékozódni szeretnék. A kulcs kivételkor régebben csinálta azt RITKÁN hogy nem ugrott ki a fém karika hanem benyomódva maradt, és gyújtást sem vette le, a rádió is ment tovább. De mára már nagyon hirtelen és trükkösen kell kivenni az kormányoszlopból a kulcsot, hogy kipattanjon a zárszerkezet.

Ez mi lehet?

Zárcsere? (az is tervbe volt véve de más miatt, nincs pótkulcs és a kp-i zár se megy gombnyomásra)

(bocsi de csak ilyen szabad nyelvjárásban tudom megfogalmazni a problémát)

Kp zárat próbáld ki, hogy beülsz a kocsiba, beteszed a kulcsot a slusszzárba, benyomod a gombot, nyomva tartod és elfordítot a kulcsot.

Ha jó a távirányító, akkor be és ki fogja nyitni az ajtót. innentől kezdeve jó lesz a távirányító is. időnként tanítani kell.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Kp zárat próbáld ki, hogy beülsz a kocsiba, beteszed a kulcsot a slusszzárba, benyomod a gombot, nyomva tartod és elfordítot a kulcsot.

Ha jó a távirányító, akkor be és ki fogja nyitni az ajtót. innentől kezdeve jó lesz a távirányító is. időnként tanítani kell.

csere kell, mert távirányítóban elem csere sem segített, a bemérés sem, és tényleg nincs pótkulcs

este lefilmezem mi a gondom a slusszzárral <_<

köszi

szerk: szóval így? :)

22324262427.JPG

Link to comment
Megosztás:

csere kell, mert távirányítóban elem csere sem segített, a bemérés sem, és tényleg nincs pótkulcs

este lefilmezem mi a gondom a slusszzárral <_<

köszi

Zár ügyben ezek a profik:

http://www.hevederzar.hu/

Kérdezz náluk utána mi a legköltséghatékonyabb megoldás.

Távirányítóban le szokott törni az elem tartó lába is a panelről... ezt is nézzed meg.

Link to comment
Megosztás:

Csaó Skacok!

Na most értem haza szerelőtől úgy nézz ki talán ma kész lesz opelom, önindító csere lesz úgy látszik!

Mennyibe kerülhet egy önindító csere komplett cseréje opel astra 1.2 (2003-as)nál

Csak, hogy szerelő ne "több 10 ezeret magyarázon nekem érte"

Kb-ra is elég lenne, nem értek hozzá pénzem meg alig van erre azért kérdezem meg inkább tőletek kb-ra mennyi lehet opelomba önindító csere!

Am azt mondta, hogy az volt a baj, hogy szét volt pusztulva állítólag a önindítóban a dolgok szétkoptak meg minden és most lesz benne egy komplett új!

köszönöm!

üdv

Ha onnan jössz, miért nem kérdezted meg őt, hogy mennyi lesz a holnapi számlán?

Amúgy is az lenne a normális, ha a szerelő előre mondaná, amikor tudja már, hogy mi a hiba. (nálunk a maszek srác így csinálja: hibakeresés után telefon, hogy ez és ez a baj, ezt kéne cserélni, ennyibe fáj... a rossz alkatrészt meg megkapod, mikor mész a kocsiért)

Tiszta üzlet, hosszú barátság.

Link to comment
Megosztás:

Ha jó a távirányító, akkor be és ki fogja nyitni az ajtót. innentől kezdeve jó lesz a távirányító is. időnként tanítani kell.

Mennyi időnként? Mert nekem mióta megvan a verda, nem kellett soha... (1,5 éve)

Ha mégis kéne: melyik gombot nyomom a kulcs elfordítása előtt/közben?

Elég csak a segédgyújtásig elfordítani, vagy kell neki a 2. lépcső is?

Link to comment
Megosztás:

azt hiszem a többihez nincs hozzá füzni valóm aki nem akarja hogy segitsenek annak tényleg nem lehet......

Wessz!

Megnéztem a profilodat, hogy meglegyen az elérhetőséged, ha adódna valami bibi, de tényleg nem látszik konkrét elérhetőséged, csak az, hogy "Törökbálint", meg a korod.

Ez elég sovány...

Dobd már át priviben, vagy akár ide a topic-ba. (gondolom nem titok, ha az adatlapodon is megadtad, de azt a pórnép nem látja teljesen)

Link to comment
Megosztás:

Mennyi időnként? Mert nekem mióta megvan a verda, nem kellett soha... (1,5 éve)

Ha mégis kéne: melyik gombot nyomom a kulcs elfordítása előtt/közben?

Elég csak a segédgyújtásig elfordítani, vagy kell neki a 2. lépcső is?

Én mindkettőt szoktam nyomni.

Nem kell , csak az első lépcsőig fordítani

Akkor felejti el, ha elveszti a feszültséget (elemcsere, érintkezési hiba)

Egyébként nem szokása. Nekem el volt törve a láb a panelen ezért felejtett sokszor.

Ma már jó

Link to comment
Megosztás:

1. lépés, tolatóizzó! <_<

bár, itt volna egyetlen egy rövid kérdésem, csak tájékozódni szeretnék. A kulcs kivételkor régebben csinálta azt RITKÁN hogy nem ugrott ki a fém karika hanem benyomódva maradt, és gyújtást sem vette le, a rádió is ment tovább. De mára már nagyon hirtelen és trükkösen kell kivenni az kormányoszlopból a kulcsot, hogy kipattanjon a zárszerkezet.

Ez mi lehet?

Zárcsere? (az is tervbe volt véve de más miatt, nincs pótkulcs és a kp-i zár se megy gombnyomásra)

(bocsi de csak ilyen szabad nyelvjárásban tudom megfogalmazni a problémát)

Szorul a zárbetéted. Nálam már vagy 3 éve ilyen a nyári időszakban. Ha nem csak húzod kifelé, hanem kicsit mozgatod oldalirányban is közben a kulcsot, akkor reteszel. Mondjuk, én is gondoltam rá, hogy valami szilikonnal meg kéne fújni a peremet, hogy könnyebben járjon, de lehet, hogy besz@rna valami odabent (még nem láttam zárszerkezetet belülről).

Link to comment
Megosztás:

Mennyi időnként? Mert nekem mióta megvan a verda, nem kellett soha... (1,5 éve)

Ha mégis kéne: melyik gombot nyomom a kulcs elfordítása előtt/közben?

Elég csak a segédgyújtásig elfordítani, vagy kell neki a 2. lépcső is?

Az én távirányítómban 8 és fél éves az elem, és kiválóan működik, szóval, ha nincs valami érintkezési gond, akkor nem kell tanítgatni.

Link to comment
Megosztás:

nem a fizika tanárnővel kellett volna foglalkoznom hanem a fizikával

nem értem ezt a + - t

nem viszek sehova semmit <_<

az a nekem való

de köszi a segítséget

az autodban 2 vezetékes rendszer van az egyik + pozitiv a másik _ negativ. a neg a testelése a kocsidnak .

Link to comment
Megosztás:

1500 ft körüli homasitában a 4-es kit, 48 és 51 cm-es egy csomagban

nem tudom meddig lesz jó, a mostani még gyári <_<

de legalább 5 éves

hátra meg 39,5 cm-es kell :) azt hol szerzek nem tudom

ha caravánod van arra lehet külön venni ,én már megtettem.

Link to comment
Megosztás:

Csaó Skacok!

Na most értem haza szerelőtől úgy nézz ki talán ma kész lesz opelom, önindító csere lesz úgy látszik!

Mennyibe kerülhet egy önindító csere komplett cseréje opel astra 1.2 (2003-as)nál

Csak, hogy szerelő ne "több 10 ezeret magyarázon nekem érte"

Kb-ra is elég lenne, nem értek hozzá pénzem meg alig van erre azért kérdezem meg inkább tőletek kb-ra mennyi lehet opelomba önindító csere!

Am azt mondta, hogy az volt a baj, hogy szét volt pusztulva állítólag a önindítóban a dolgok szétkoptak meg minden és most lesz benne egy komplett új!

köszönöm!

üdv

hallgas WESSZ-re nem beszél hülyeséget, elöbb nézz körü és ha kérik a moci kodot akkor ész nélkül add meg mert nem motorkodgyüjtök, hanem segiteni akarnak.

Link to comment
Megosztás:

1. lépés, tolatóizzó! <_<

bár, itt volna egyetlen egy rövid kérdésem, csak tájékozódni szeretnék. A kulcs kivételkor régebben csinálta azt RITKÁN hogy nem ugrott ki a fém karika hanem benyomódva maradt, és gyújtást sem vette le, a rádió is ment tovább. De mára már nagyon hirtelen és trükkösen kell kivenni az kormányoszlopból a kulcsot, hogy kipattanjon a zárszerkezet.

Ez mi lehet?

Zárcsere? (az is tervbe volt véve de más miatt, nincs pótkulcs és a kp-i zár se megy gombnyomásra)

(bocsi de csak ilyen szabad nyelvjárásban tudom megfogalmazni a problémát)

könnyen lehet hogy zárlamella kopásban szenved a drága .pestimrén van 1tuti bonto ott megtudják organizálni, a Bethlen G. utcában .

Link to comment
Megosztás:

1. lépés, tolatóizzó! <_<

bár, itt volna egyetlen egy rövid kérdésem, csak tájékozódni szeretnék. A kulcs kivételkor régebben csinálta azt RITKÁN hogy nem ugrott ki a fém karika hanem benyomódva maradt, és gyújtást sem vette le, a rádió is ment tovább. De mára már nagyon hirtelen és trükkösen kell kivenni az kormányoszlopból a kulcsot, hogy kipattanjon a zárszerkezet.

Ez mi lehet?

Zárcsere? (az is tervbe volt véve de más miatt, nincs pótkulcs és a kp-i zár se megy gombnyomásra)

(bocsi de csak ilyen szabad nyelvjárásban tudom megfogalmazni a problémát)

Egyébként én is arra szavazok, hogy először próbáld meg megcsináltatni a jelenlegi zárat, mert ha kulcsot, ha zárat kell cserélni akkor is húzós lesz az immobilizer miatt.

Link to comment
Megosztás:

Mennyi időnként? Mert nekem mióta megvan a verda, nem kellett soha... (1,5 éve)

Ha mégis kéne: melyik gombot nyomom a kulcs elfordítása előtt/közben?

Elég csak a segédgyújtásig elfordítani, vagy kell neki a 2. lépcső is?

én naponta legalább 20x nyitok zárok igy kb. 10-12 havonta csrélem távirányitoban az elemet.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Kp zárat próbáld ki, hogy beülsz a kocsiba, beteszed a kulcsot a slusszzárba, benyomod a gombot, nyomva tartod és elfordítot a kulcsot.

Ha jó a távirányító, akkor be és ki fogja nyitni az ajtót. innentől kezdeve jó lesz a távirányító is. időnként tanítani kell.

azt hiszem felfogtam VÉGRE mit akarsz mondani, csak kivitelezni nem tudtam. slusszzárba? de két kulcs van, egy az ajtó, azon vannak a gombok és egy az indításhoz. próbáltam mindent, a távirányító nem jó. de egy szerelő bemérte és mondta nem is jó ehhez :)

nos, visszatérve, látható a 2. próbálkozáskor hogy gyújtáson marad, nem ugrik vissza a zár

ez az amit gyakran csinál!

videó:

http://www.youtube.com/watch?v=cUyEUTkglsE

na ezért mit kapok, ÁLLAT módjára rakom bele a kulcsot <_<

így lehet csak!

zárcserére nekem 10-20ezer ft-os ajánlat rémlik...

"Autó zárgarnitúrájának komplett átkódolása ( pl. kulcselvesztés, használt autó egy kulccsal történő vásárlásakor)

15000-30000 Ft "

ez lesz a nekem való igaz?

immobiliser-es

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.