Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

nem arra jelzett a lámpa de szerelő mondta hogy el van kopva de nagyon!!!

50 ezer körüli ajánlatot kaptam azt hiszem korábban rá

Komplett vezérlés szett 23e volt a Gombosnál fél éve még. (alkatrész szinten, szíj + feszítők)

Vízpumpa az 22 körül volt anno, ha azt is cserélni akarod.

A szalonoknál érdemes rákérdezni esetleg 4+ akcióban csinálják-e, mert ezek is korrekt áron mennek. (már ami benne van)

Szerintem kérdezd meg wessz-t erről is, mert ilyet is csinál, ráadásul jó áron tud alkatrészt is hozzá beszerezni. (esetleg a többi nyűggel együtt meg is faragja neked és akkor tuti jó) <_<

Link to comment
Megosztás:

rosszabb már nem lehet, hisz jelenleg nem működik!

rendben, köszönöm

amúgy meg bocsi, hülye kérés volt, persze hogy nem látszik...

szerk: no, pontosan látni hogy hova való az elemtartó, nem lesz gond, csak most nem tudom hol megcsináltatni.

viszont megpróbáltam csak odaérinteni forrasztás nélkül, hátha jó lesz, de nem, nem működik,

megpróbáltam újraprogramozni is, de ezzel annyi bajom van hogy a slusszkulcs és a programozandó nem ugyan az, miért menne a programozás? <_<

egyelőre várok, hátha ezzel jó lesz

egy orás 5 pec alatt megcsinálja és ha az elem gagyi ki is cseréli annyidöd biztos van

Link to comment
Megosztás:

Az a baj h kulccsal sem lehet nyitni :S

Vízszintes állásban van a kulcs nyillás, de beledugom a kulcsot, és elfordítani sem lehet...

Az elején még a gombot se tudtam benyomni.

nagyon bekoszolódik én még soha nem használtam csak a központi zárral.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Komplett vezérlés szett 23e volt a Gombosnál fél éve még. (alkatrész szinten, szíj + feszítők)

Vízpumpa az 22 körül volt anno, ha azt is cserélni akarod.

A szalonoknál érdemes rákérdezni esetleg 4+ akcióban csinálják-e, mert ezek is korrekt áron mennek. (már ami benne van)

Szerintem kérdezd meg wessz-t erről is, mert ilyet is csinál, ráadásul jó áron tud alkatrészt is hozzá beszerezni. (esetleg a többi nyűggel együtt meg is faragja neked és akkor tuti jó) :)

Köszönöm!

egy orás 5 pec alatt megcsinálja és ha az elem gagyi ki is cseréli annyidöd biztos van

Köszi, akkor már az órámat is elviszem!

<_<

Link to comment
Megosztás:

Az a baj h kulccsal sem lehet nyitni :S

Vízszintes állásban van a kulcs nyillás, de beledugom a kulcsot, és elfordítani sem lehet...

Az elején még a gombot se tudtam benyomni.

Akkor valószínü, hogy reteszelt állapotban ált be. Akkor csak 1-t tehetsz bemászol a csomagtérbe kárpit le elektromos zárat lecsavarozod elméletileg így már kulccsal használható lesz hacsak nem maga a zár a rossz ,de akkor is csak így férsz hozzá.elektromos zárat leszerelt ,de bekötöt állapotban kitudod próbálni, hogy jó e.Egy kis WD40 a zárba is segít <_<

Link to comment
Megosztás:

Akkor valószínü, hogy reteszelt állapotban ált be. Akkor csak 1-t tehetsz bemászol a csomagtérbe kárpit le elektromos zárat lecsavarozod elméletileg így már kulccsal használható lesz hacsak nem maga a zár a rossz ,de akkor is csak így férsz hozzá.elektromos zárat leszerelt ,de bekötöt állapotban kitudod próbálni, hogy jó e.Egy kis WD40 a zárba is segít :)

Az a gáz, hogy a kárpitot le se tom bontani, mert alul a csomagtér ajtó aljánál fogja 2csavar is, vagyis csak nyitott állapotban lehet megbontani.

a felső, műanyag kárpitot lehet csak lebontani de annak semmi köze hozzá <_<

Most azt nem figyeltem eddig h a zárban a kulcsnyílásnak víz szintes vagy függőleges állapotban kell lenni?

A b.e. ajtót azt tom, h függőleges, de azt is vagy 45°-ba lehet csak fordítani.

Kezd aggasztani :S

Link to comment
Megosztás:

Az a gáz, hogy a kárpitot le se tom bontani, mert alul a csomagtér ajtó aljánál fogja 2csavar is, vagyis csak nyitott állapotban lehet megbontani.

a felső, műanyag kárpitot lehet csak lebontani de annak semmi köze hozzá <_<

Most azt nem figyeltem eddig h a zárban a kulcsnyílásnak víz szintes vagy függőleges állapotban kell lenni?

A b.e. ajtót azt tom, h függőleges, de azt is vagy 45°-ba lehet csak fordítani.

Kezd aggasztani :S

A kulcsnyílásnak víz szintes állapotban az alaphelyzet, jobbra nyisd függöleges 45°-ba közp.zárt állapotban is kulcsal nyitható, balra lefele függöleges állásban teljesen zárt állapotban van akkor a közp.zár csak a 4 ajtót nyitja.Ha csak annyira megtudod bontani ,hogy eltudhúzni hogy hozzátudj férni a csavarkötésekhez márjó.Az F astrában ez simán megoldható volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

Üdv:

tolatóizzót beraktam a hátsó világítás helyére és ott meg volt hangja, de a hátsó világítás izzója egyben a féklámpa izzó is, 2 szálas, és nem mindegy hogy azt hogyan teszem be, 180 fokkal elfordítva változik a fényerő, attól függően melyik szálat használja.

Link to comment
Megosztás:

A kulcsnyílásnak víz szintes állapotban az alaphelyzet, jobbra nyisd függöleges 45°-ba közp.zárt állapotban is kulcsal nyitható, balra lefele függöleges állásban teljesen zárt állapotban van akkor a közp.zár csak a 4 ajtót nyitja.Ha csak annyira megtudod bontani ,hogy eltudhúzni hogy hozzátudj férni a csavarkötésekhez márjó.Az F astrában ez simán megoldható volt.

Akkor azt az egyet nemtom h vjon miért nem fordul el a kulcs sem?

Erőltetni meg nem akarom mer a végén belereccsen a kulcs és toszhatom...:S

Mintha meglenne szorulva...bár lehet h egy kis WD40en csodákat tenne <_<

deyooo h pont az nincs itthon...

Link to comment
Megosztás:

Akkor azt az egyet nemtom h vjon miért nem fordul el a kulcs sem?

Erőltetni meg nem akarom mer a végén belereccsen a kulcs és toszhatom...:S

Mintha meglenne szorulva...bár lehet h egy kis WD40en csodákat tenne <_<

deyooo h pont az nincs itthon...

WD40-nel áztasd 10-15percet ha majd lesz utána pici apró jobbra balra mozgatással próbáld megjáratni valószínü hogy berohadt ehez türelem és szerencse kell.Na szevasz.

Link to comment
Megosztás:

WD40-nel áztasd 10-15percet ha majd lesz utána pici apró jobbra balra mozgatással próbáld megjáratni valószínü hogy berohadt ehez türelem és szerencse kell.Na szevasz.

Nagyon remélem, hogy csak ennyi a baja...

Lehet h holnap gyaxihelyről ,,kölcsön veszem'' a csavarlazítót <_<

...így legalább ingyír van :)

remélem nem kell lebontani a kárpitot h akkora legyen a baj.

kösz az infókat!

Link to comment
Megosztás:

Csaó!

Skacok segitsetek gyorsan ha tudtok!

Kocsim szervizbe van és valami kódkártya kell a szerelőnek az mi a jó isten az?

Hol keressek olyat?

Kaptam egyáltalán?

Vagy felhívjam opel szervizet hogy bediktáljak nekem?

Segítsetek!!!

Köszönöm!

Gondolom a car pass kártya kell neki ,melyen rajta a kocsi immobilaser kód, rádió kód stb.

Link to comment
Megosztás:

Lehet az kell neki azt hol találom szervizes csávó csinálná most autómat és nem bírja, opelnek 2.tulajdonosa vagyok szóval fogalmam nincs mi ez a kódkártya ezt kérték szervizben, de hogy hol találok olyat hozzá, igen jol mondod immobilizer baj van kocsimnak nagy valószínűséggel ezzel kódkártyával kellene kiütni belőle, segítsetek kérlek szépen!!! <_<

Hol találom a kódkártyát?!

Nekem 2003-as az opelom ahhoz is van kódkártya?

Vagy szerviz kiadja nekem motorkódot ha bediktálom nekik?!?!

Link to comment
Megosztás:

Lehet az kell neki azt hol találom szervizes csávó csinálná most autómat és nem bírja, opelnek 2.tulajdonosa vagyok szóval fogalmam nincs mi ez a kódkártya ezt kérték szervizben, de hogy hol találok olyat hozzá, igen jol mondod immobilizer baj van kocsimnak nagy valószínűséggel ezzel kódkártyával kellene kiütni belőle, segítsetek kérlek szépen!!! <_<

Hol találom a kódkártyát?!

Nekem 2003-as az opelom ahhoz is van kódkártya?

Vagy szerviz kiadja nekem motorkódot ha bediktálom nekik?!?!

segithetek rajtad de akkor kezet csokolsz nekem......

diktáld az alvázszámot püben és én megadom.....

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Szerintem mindeki tudja csak DIREKT nem írják meg neked <_<

Fizikailag elképzelehetetlen, hogy senki nem tudja a választ ? Ha ragaszkodsz hozzá, akkor én tippelek.

Legyen mondjuuuuuuuk, legyen mondjuk mondjuk valami ECU-ra vonaktkozó infó rajtalévő szoftver verziószámával :)

elfogadom a választ :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.