Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Guest kumabushi
Igen.

De ezt is írtam már... <_<

és olyat kérdeztem hogy egy komplett zárcserével vajon vissza lehet-e állítani az eredeti, 1 kulcsos állapotot és Te válaszoltál rá hogy igen? :)

bocsi

szerk: hétvégén elemtartó-visszaforrasztás lesz és elemcsere

bár ha nem tudom újraprogramozni akkor hiába

de annyit látok hogy működik e kulcs nem? ha nyomkodom és világít a piros kis led (tudom nem a led piros, a kis lap)

aztán valahogy csak be lehet lőni!

de na nincs fény, akkor a panel gajra ment

Link to comment
Megosztás:

és olyat kérdeztem hogy egy komplett zárcserével vajon vissza lehet-e állítani az eredeti, 1 kulcsos állapotot és Te válaszoltál rá hogy igen? <_<

bocsi

Ilyenre nem emlékszem, én tuti nem írtam.

De minden visszaállítható, pénz kérdése.

Elvileg a cartárs által belinkelt cég tud zárat hangolni kulcshoz, onnan meg csak egy lépés, hogy egy kulcsos legyen.

A típusazonosság gondolom alapfeltétel, tehát lehet, hogy kell hozzá egy G Astrába való gyújtáskapcsoló, de ezt tényleg tőlük kellene megkérdezni.

Ezt olvasd el!

A leírásban az utolsó mondat nem ismerős...? :)

Link to comment
Megosztás:

bár ha nem tudom újraprogramozni akkor hiába

de annyit látok hogy működik e kulcs nem? ha nyomkodom és világít a piros kis led (tudom nem a led piros, a kis lap)

aztán valahogy csak be lehet lőni!

de na nincs fény, akkor a panel gajra ment

Annyit látsz, hogy a led világít-e. Amúgy a led a piros, ez a legolcsóbb szín...

A led világítása nem feltétlen jelenti, hogy a rádiójel is megy a kocsi felé.

Ehhez vagy a jó gyújtáskapcsoló kellene, amivel bekódolod és müxik, vagy egy spektrumanalizátor, ami kimutatja a rádiójelet, miközben nyomod a gombot.

Nálad rövid távon egyik sem működik... (a gyújtáskapcs tuti nem hozzá való, spektrumanalizátorod meg gondolom nincs otthon <_< )

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Ilyenre nem emlékszem, én tuti nem írtam.

De minden visszaállítható, pénz kérdése.

Elvileg a cartárs által belinkelt cég tud zárat hangolni kulcshoz, onnan meg csak egy lépés, hogy egy kulcsos legyen.

A típusazonosság gondolom alapfeltétel, tehát lehet, hogy kell hozzá egy G Astrába való gyújtáskapcsoló, de ezt tényleg tőlük kellene megkérdezni.

Ezt olvasd el!

Az utolsó mondat nem ismerős...? <_<

az utolsó BEKEZDÉS

:)

köszönöm!

de ahogy itt tanultam, szép sorban, meggondoltan!

köszi hello

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Annyit látsz, hogy a led világít-e. Amúgy a led a piros, ez a legolcsóbb szín...

A led világítása nem feltétlen jelenti, hogy a rádiójel is megy a kocsi felé.

Ehhez vagy a jó gyújtáskapcsoló kellene, amivel bekódolod és müxik, vagy egy spektrumanalizátor, ami kimutatja a rádiójelet, miközben nyomod a gombot.

Nálad rövid távon egyik sem működik... (a gyújtáskapcs tuti nem hozzá való, spektrumanalizátorod meg gondolom nincs otthon <_< )

így két kulcsosan működött anno szóval bizakodom!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.

2003-as G Astrám van 120 E km-nél járok. Valaki meg tudná mondani, h kb. mennyiért cserélnek szervízben vezérműszíjat görgőkkel? Vízpumpa cseréje mennyire ajánlott mellé?

2. Egy éve cseréltek a kocsin ABS-jeladót, és most megint világít. Mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

így két kulcsosan működött anno szóval bizakodom!

Tehát távval is lehetett működtetni a központit?

Az jó jel, ha ez almászkáló elem nem zárt neked rövidre pár dolgot a panelen.

Visszaforrasztás után viszont be kellene tanítani, amihez bele kellene tenni a gyújtáskapcsolóba...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.

2003-as G Astrám van 120 E km-nél járok. Valaki meg tudná mondani, h kb. mennyiért cserélnek szervízben vezérműszíjat görgőkkel? Vízpumpa cseréje mennyire ajánlott mellé?

2. Egy éve cseréltek a kocsin ABS-jeladót, és most megint világít. Mi lehet a probléma?

1: Anyag 25 körül, munkadíj egy tizes. (idén áprilisban ennyiért kaptam ajánlatot) Vízpumpát én nem cseréltettem, az 25 pénz lett volna még mellé.

2: Gondolom sok dolog. Akár jeladó, akár egyszerű kontakthiba. (így első blikkre)

Gyárit vettél bele?

Link to comment
Megosztás:

pont így kezdődött nekem is a klíma baj, 3-4 év nincs, és 25e az új hűtő...

Hány évesen jott neked elo a probléma?

Hutot kellett cserélned?

Az az érdekes, hogy most járattam a klimat maxon , és most nem folyt semmi.

Kiszedtem a kesztyutartot mogotte nem volt semmi vizes.

Jovoheten megy szervizbe a kocsi, majd akkor megnézetem mi a baj.

Link to comment
Megosztás:

Hány évesen jott neked elo a probléma?

Hutot kellett cserélned?

Az az érdekes, hogy most járattam a klimat maxon , és most nem folyt semmi.

Kiszedtem a kesztyutartot mogotte nem volt semmi vizes.

Jovoheten megy szervizbe a kocsi, majd akkor megnézetem mi a baj.

Ha tényleg csak a kifolyó van eldugulva, akkor idő kell neki, mire annyi vizet kiválaszt a levegőből, hogy folyjon ki a csöveknél. Hosszabb ideig kéne próbálni a klímát.

Járattad maxon?

Ezek szerint digit klímád van?

Manuálisnál vagy be van kapcsolva, vagy nincs.

Max a ventivel tudsz játszani.

A venti 2-es fokozatán kéne szerintem próbálni, ott kicsi a légáram még ahhoz, hogy le is szárítsa egy részét, viszont hűti az autót rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Ha tényleg csak a kifolyó van eldugulva, akkor idő kell neki, mire annyi vizet kiválaszt a levegőből, hogy folyjon ki a csöveknél. Hosszabb ideig kéne próbálni a klímát.

Akkor vagy a kifolyó, vagy a hűtővíz rendszernél folyhat vmi ezek lehetnek a hibák?

Arra is gondoltam hogy a nagy esoben valahogy beszivott vizet a rendszer és az bekerult az utastérbe, vagy ez hulyeség?

Igen digit klíma van a kocsiba.

Link to comment
Megosztás:

Akkor vagy a kifolyó, vagy a hűtővíz rendszernél folyhat vmi ezek lehetnek a hibák?

Arra is gondoltam hogy a nagy esoben valahogy beszivott vizet a rendszer és az bekerult az utastérbe, vagy ez hulyeség?

Igen digit klíma van a kocsiba.

Az. <_<

Szerintem a hűtővízes tömítés problémája esetén mindig jönne az áldás, nem lenne klímafüggő.

Mióta csinálja a verda?

Link to comment
Megosztás:

Az. <_<

Szerintem a hűtővízes tömítés problémája esetén mindig jönne az áldás, nem lenne klímafüggő.

Mióta csinálja a verda?

Ma kezdte el, hazafele klimaztam 20 percet semmit nem lattam.

Elmentem utana moziba es akkor elkezdte.....

Azért zárnm ki a tömités problémát mivel nincs változás a kiegyenlitotartályba...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni tőletek.2001 OpelAstra G 1.4,16v gépem van a problémám vele,hogy hidegen alapjáraton dadog a motor az alapjárat pedig ingadozik 1000-3000 között viszont ha kezd melegedni akkor be áll normál állapotba.Mi okozhatja ezt,felrakták gépre de nem hozott hibát,ill.nem villan ki semmi a műszer falon.Előre is köszönöm nektek. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
1: Anyag 25 körül, munkadíj egy tizes. (idén áprilisban ennyiért kaptam ajánlatot) Vízpumpát én nem cseréltettem, az 25 pénz lett volna még mellé.

2: Gondolom sok dolog. Akár jeladó, akár egyszerű kontakthiba. (így első blikkre)

Gyárit vettél bele?

de ja vu érzés <_<

típushiba....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni tőletek.2001 OpelAstra G 1.4,16v gépem van a problémám vele,hogy hidegen alapjáraton dadog a motor az alapjárat pedig ingadozik 1000-3000 között viszont ha kezd melegedni akkor be áll normál állapotba.Mi okozhatja ezt,felrakták gépre de nem hozott hibát,ill.nem villan ki semmi a műszer falon.Előre is köszönöm nektek. <_<

Fojtószelepházat érdemes lenne kipucolni + az oda menő vákumcsöveket megnézni, nincs-e repedés, lelazulás.

Link to comment
Megosztás:

akkor van hozzár ecum ha az lenne a baj

de megcsinálhatnád a kivillogást mert érdekel nagyon

na hali!

megoldódott a probléma az ecu szarakodott!

túlmelegedett,és nem adott jelet a üzemanyagszivattyú reléjének!

megcsinálták,eddig sirályul működik!

Link to comment
Megosztás:

na hali!

megoldódott a probléma az ecu szarakodott!

túlmelegedett,és nem adott jelet a üzemanyagszivattyú reléjének!

megcsinálták,eddig sirályul működik!

erre gondoltam de gondolom nem az ecut csinálták meg hanem adtak gyujtás pozitivat a relének...az meg nem az igazi...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy problemam, na de kinek nincs. :) Szoval a kerdesem, hogy tudtok e latatlanban tanacsot adni, vagy valaki hasonlo tapasztalattal?

Z12XE 2004 vegi, tavaly novemberben vettem, most 75e km-nel jarok.

A tunet: Elso inditasnal vagy 2 masodpercig nagyon csunyan csorog vagy ilyesmi. Utana valo inditaskor mar nem csinalja, vagy ha meleg a motor.

Szerelonel mikor sikerult beugranom, eppen nem csinalta, igy hat nyugtatgatot hogy ha menet kozben nincs gond + ... akkor ne izguljak.

Igazabol mintha az osz ota csinalna csak mostmar egyre hangosabban. Akkor csereltem benne olajat (W10 Castrol Magnatec) es akkor az elso inditasnal nagyon femes hangja volt.

Valaki valami hasonlo, vagy tip? <_<

Koszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy problemam, na de kinek nincs. :) Szoval a kerdesem, hogy tudtok e latatlanban tanacsot adni, vagy valaki hasonlo tapasztalattal?

Z12XE 2004 vegi, tavaly novemberben vettem, most 75e km-nel jarok.

A tunet: Elso inditasnal vagy 2 masodpercig nagyon csunyan csorog vagy ilyesmi. Utana valo inditaskor mar nem csinalja, vagy ha meleg a motor.

Szerelonel mikor sikerult beugranom, eppen nem csinalta, igy hat nyugtatgatot hogy ha menet kozben nincs gond + ... akkor ne izguljak.

Igazabol mintha az osz ota csinalna csak mostmar egyre hangosabban. Akkor csereltem benne olajat (W10 Castrol Magnatec) es akkor az elso inditasnal nagyon femes hangja volt.

Valaki valami hasonlo, vagy tip? <_<

Koszi

lánc csere....

Link to comment
Megosztás:

lánc csere....

Koszi a valaszt wessz!

Nem ertek tul sokat az autokhoz, de masodik gyujtasnal mar miert nem csinalja, ha a lanc megnyult?

Igazabol olyan tippeket adtak, hogy az elejen addig a par pillanatig az olaj nem...

Illetve hogyan lehet meg megtudni h megerett egy lanccserere?

Koszi <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.