Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Kisautóm szépen kibírta a Balatoni nyaralást!

Ma lemostam, mert jó koszos lett és olyanra lettem figyelmes a mai 30km-es autókázásom után, hogy leveszem gyújtást és világít mind a két irányjelző.

Ha ujra gyújtásra teszem elalszik, leveszem világít.

Szórakoztam vele és most jó, azóta többször le és fel raktam gyújtásra és nem jött elő!

Ahogy szórakoztam vele mintha ott a kormánynál ahogy a kulcsot forgatom ott lenne valami bibi.

Esetleg valakinek valami tapasztalat ilyennel kapcsolatban? :huh: ^_^ :lol:

Remélem sikerül megoldani és mehetek BW-re.

Link to comment
Megosztás:

Tisztítsd is ki a rendszert, lehet kapni klímatisztító habot, vagy sprayt.

Kesztyűtartó ki, mögötte van egy fekete doboz a középkonzol felé, abban van a szűrő, ha csavaros, akkor Delphi, ha patentos, akkor Behr. Ez alapján vegyél bele szűrőt.

én a sprayt ajánlom,a hab befolyik mindenhová,ahová meg befolyik,onnan ki is jön,tiszta csik lesz minden tőle,egyszerűbb a spray.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 3 kérdésem van: 1. szarakodik a világítós kapcsolóm, mennyi lehet egy ilyen, utángyártottan, illetve érdemes-e bontóban nézni (elöl-hátul ködlámpás). 2. Kanyarodáskor, főleg ha fékezek finom kattanást érzek, hallok a kormány felől, én a gömbcsuklóra tippelek, ezt nehéz cserélni, kb mennyibe kerülhet? 3. már másodjára vettem észre, hogy nagy melegben ha klímázok víz van a jobb első ülés előtti gumiszőnyegen. Tuti nem hűtővíz, tiszta, és hideg, gondolom ezt valami valahogy elvezeti, mi a tippetek, nálam miért folyik a szőnyegre?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 3 kérdésem van: 1. szarakodik a világítós kapcsolóm, mennyi lehet egy ilyen, utángyártottan, illetve érdemes-e bontóban nézni (elöl-hátul ködlámpás). 2. Kanyarodáskor, főleg ha fékezek finom kattanást érzek, hallok a kormány felől, én a gömbcsuklóra tippelek, ezt nehéz cserélni, kb mennyibe kerülhet? 3. már másodjára vettem észre, hogy nagy melegben ha klímázok víz van a jobb első ülés előtti gumiszőnyegen. Tuti nem hűtővíz, tiszta, és hideg, gondolom ezt valami valahogy elvezeti, mi a tippetek, nálam miért folyik a szőnyegre?

utolsóra a válasz lehet,hogy a kifolyód eldugult,esetleg elcsúszott ,szerintem meg tudod nézni te is

Link to comment
Megosztás:

utolsóra a válasz lehet,hogy a kifolyód eldugult,esetleg elcsúszott ,szerintem meg tudod nézni te is

Nekem is el volt dugulva. Ne is mondjam, hogy a kondenzviz beborította ez egész utas oldali padlóteret a kárpit alatt. Egy napom ment rá míg kitakarítottam. Otthagyni nem érdemes, mert a szigetelés miatt soha nem szárad ki, és ha a padlólemez nedvesen van tartva akkor bizony korrózió lesz a vége. A kifolyót a tűzfalon a motortérben találod a generátorral kb. egy vonalban. Két hosszú torx csavar fogja, azt hiszem 20-as. Felülről is simán el lehet érni, nem kell hozzá akna.

Üdv.: Zoli

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy nagyon nagy problémám. Z14XEP-s G Astra twinport torok szokásos módon elkopott. Sikerült szereznem egy kitünő állapotban lévő bontott torkot. Fel is szereltem, mindent a helyére raktam. Kocsi tökéletesen működik egy dolgot kivéve. Bizonyos kilóméter után (5-10km) eltárolja a P1112-es hibakódot. MIL lámpa menet közben egyszer sem jelez vissza, nem világít, még csak fel sem villan. Légtömegmérő, motorvezérlő próbára cserélve és azokkal is ugyan az a helyzet.

Amikor a twinport szeleppel volt a probléma, akkor mindig a P1113-as hibát tárolta el a computer. Van-e valami köze a P1112-es hibakódnak a twinport szelephez? Szerintetek hol kezdjem keresni a hibát?

Amit még észerevettem hogy a két szívótorkon nem eggyeztek a betük és a számok, de mind a kettő Z14XEP motorhoz való, a gyártási időben pedig 5 hónap a különbség.

Ami az autóban volt: 0 280 600 057; 55 556 265; KD

Ami most van az autóban: 0 280 600 073; 55 559 831; MP

Mi a különbség a kettő között?

Üdv.: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

segítségre lenne szükségem, mert egyelőre a márkaszervízzel nem jutok egyről a kettőre.

A műszerfalon a kesztyűtartó alatt, ahol a lábtérbe bekerül a levegő, felfedeztem, hogy egy műanyag kis pattintó el van törve. Ennek a légbeömlőnek a csövét tartja, de most menet közben zörög.

Sajnos nem igazán tudom mi a neve, de valami kis piti alkatrész. 138 Ft kb az egész.

Valaki nem tudja véletlen, hogy mi ennek a kis mütyűrnek a pontos neve, esetleg cikkszáma? Vagy hol tudnék a márkaszervízen kívül ilyet beszerezni?

Esetleg valami más megoldás, hogy ne zörögjön?

Előre is köszönöm a segítséget, remélem valaki már találkozott ezzel a problémával.

Üdv. Apple

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

segítségre lenne szükségem, mert egyelőre a márkaszervízzel nem jutok egyről a kettőre.

A műszerfalon a kesztyűtartó alatt, ahol a lábtérbe bekerül a levegő, felfedeztem, hogy egy műanyag kis pattintó el van törve. Ennek a légbeömlőnek a csövét tartja, de most menet közben zörög.

Sajnos nem igazán tudom mi a neve, de valami kis piti alkatrész. 138 Ft kb az egész.

Valaki nem tudja véletlen, hogy mi ennek a kis mütyűrnek a pontos neve, esetleg cikkszáma? Vagy hol tudnék a márkaszervízen kívül ilyet beszerezni?

Esetleg valami más megoldás, hogy ne zörögjön?

Előre is köszönöm a segítséget, remélem valaki már találkozott ezzel a problémával.

Üdv. Apple

mullerauto.hu -nál is tudsz venni, van online epcjük, abban meg tudod nézni mi is kell Neked pontosan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

segítségre lenne szükségem, mert egyelőre a márkaszervízzel nem jutok egyről a kettőre.

A műszerfalon a kesztyűtartó alatt, ahol a lábtérbe bekerül a levegő, felfedeztem, hogy egy műanyag kis pattintó el van törve. Ennek a légbeömlőnek a csövét tartja, de most menet közben zörög.

Sajnos nem igazán tudom mi a neve, de valami kis piti alkatrész. 138 Ft kb az egész.

Valaki nem tudja véletlen, hogy mi ennek a kis mütyűrnek a pontos neve, esetleg cikkszáma? Vagy hol tudnék a márkaszervízen kívül ilyet beszerezni?

Esetleg valami más megoldás, hogy ne zörögjön?

Előre is köszönöm a segítséget, remélem valaki már találkozott ezzel a problémával.

Üdv. Apple

Szia!

Szerintem a belső keringetés csappantyúra gondolsz, az szokott mindig eltörni, pontosabban annak a tengelye, és ezáltal folyamatosan forogni akar, azt a nyekergést hallod. Bár boltban, azt is elég drágán adják!

Nézz, szét a bontokban, de ha nem szükséges neked a belsőkeringetés, akkor egyszerűen húzd le a sarut róla, és nem fog nyekeregni, viszont a fűtés, klíma működni fog!

Én így jártam majd egy évig.

Ha javasolhatom te magad cseréld ki, mert babra munka kis helyen van, és sok csavart kell kicsavarozni, ezért a szerelők hatalmas munkadíjat kérnek érte, pedig nem olyan bonyolult dolog, ha esetleg érdekel, akkor email ben szívesen elmagyarázom részletesen…

Link to comment
Megosztás:

kotyogás nem jellemző,mitől is kotyog,és hol?

Nekem a kotyogás és a nyekergés is előjött.

A kotygást az ülés sinjének a tágulása és a magasságállítás szerkezetének a szegecselései okozták. Én erre azt találtam ki, hogy a gyári szegecseket kifúrtam, kiszedtem a csuklópontba helyezett gagyi műanyag távtartó karikát, esztergáltam bele méretpontos fém betétet és egy kis kenő zsírral meg egy 8-as csavarral és anyával összeszereltem a csuklókat. A sint meg csak egyszerűen összébb hajtottam.

Leginkább a nyekergés a jellemző. Ezt több dolog is adja együttesen. Leginkább és leghamarabb az ülés szivacs betétje szokott nyekeregni, amit a tükör sima fém vázra helyezett szivacs betét okoz. De a szegecselésektől is szokott recsegő hang jönni, amit a fentebb említett módon orvosolni lehet. Én az egész ülést megnyúztam, majd a sima lemez felületre kétoldalas ragasztóval hangfalbevonó textilt ragasztottam, hogy ne tudjon a tükörsima fém felületen elmozdulni, és erre helyeztem vissza a szivacsot. Ezt a módszert alkalmaztam az üléspadon és a háttámlán is, majd az üléslap leg aljára, ahol van az a rugós tartó, ami a szivacsot fogja a kiesés ellen, behelyeztem egy méretre vágott furnér lapot, mivel az említett tartó már nagyon ki volt tágulva és már szó szerint beestem az ülésbe.

Ezek után amikor a helyére tettem az ülést akkor örültem, hogy teljesen kotty- és nyekergés mentes az ülésem, és 160e km után sincs még kiülve, olyan mint az új.

Remélem tudtam segíteni egy bosszantó hiba kiküszöbölésében.

Üdv.: Zoli

Link to comment
Megosztás:

szevesztok

lenne hozzátok egy kérdésem. nekem egy 2006-os 1.4 16v astra-ám van.az a problémám hogy hideg motornál mikor el akarok indulni vele és a kuplongot engedem ráfele a kuplungpedál "lüktet".olyan érzés mintha nem tudna osszekapcsolódni a motorral. mikor teljesen rá van engedve a pedál normálisan müködik.ezt csak hideg motornál csinálja.tud nekem segiteni valaki?elöre is köszi

szevasztok

azt szeretném kérdezni hogy ez a jelenség adódhat-e abból hogy nem volt még cserélve a fékolajam.ugy tudom a kuplungot is ez az olaj müködteti.

Link to comment
Megosztás:

szevasztok

azt szeretném kérdezni hogy ez a jelenség adódhat-e abból hogy nem volt még cserélve a fékolajam.ugy tudom a kuplungot is ez az olaj müködteti.

Helló!

Egy időben nekem is csinálta, de utána megszünt. Leginkább hűvös, nyírkos időben jött elő hideg motornál. Fékolaj szerintem nem okozhatja, mert nekem a hiba jelentkezése előtt lett cserélve a fékolaj.

Üdv.: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új Opel tulajdonosként, és klubtagként szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy site-ot, ahol tetőcsomagtartó, csomagtartó, tetőbox, kerékpártartó, síléctartó, és mindenféle jármű tartozék található.

Ne bízd másra, hordd el magad!

www.camcar.hu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új Opel tulajdonosként, és klubtagként szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy site-ot, ahol tetőcsomagtartó, csomagtartó, tetőbox, kerékpártartó, síléctartó, és mindenféle jármű tartozék található.

Ne bízd másra, hordd el magad!

www.camcar.hu

De miért ekkora betűkkel? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

olvastam már nálatok sokat a problémámmal kapcsolatos hozzászólások és tapsztalatok terén.

Egy zx14e astra g caravan-ba keresnék motorvezérlő hibrid computer-t, azt a bizonyos panelt. Ugyanis kigyullad rendszeresen a kis lámpa, eleddig nem volt semmi különösebb következmény, leállítás, és újraindítás, és kialudt. Volt ezen a kocsin már minden cserélve, teljes motorfelújítás is volt, ki lett takarítva a kartergáz cső is. Minden amit el lehet képzelni. Erről a panelről mondják, hogy rossz, marha drága. Bontót már kérdeztem, nincs. Valakinek esetleg nem lenne?

paraméterek:

motortípus: zx14e

D01003DHZJ

09353459DN

Előre is köszönök bárminemű segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Egy időben nekem is csinálta, de utána megszünt. Leginkább hűvös, nyírkos időben jött elő hideg motornál. Fékolaj szerintem nem okozhatja, mert nekem a hiba jelentkezése előtt lett cserélve a fékolaj.

Üdv.: Zoli

hello

eggyenlőre nem akar szünni a jelenség de ettöl függetlenül lecseréltetem az olajat.kössz a segitséget

üdv Tibi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.