Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ugyanott áll meg mindig? Mert akkor szerintem a végálláskapcsolónál van a gond, az pedig ott van a motornál. Ha nem ugyanott áll meg, akkor lehet a relével is, ami az intervallumüzemet adja.

általában fent szokott a csúcson:D meg állni ,de változó van mikor elöbb is meg áll a közepén vagy vissza is megy egy kicsit és ott!de végig nem megy :S

Link to comment
Megosztás:

Most akarok led-es izzókat berakni...

Rakok én is ledet ide-oda, mert önmagában a led megéri, ilyen pici méretű izzók drágábbak, mint a led. Pl. fehér led mondjuk 50Ft, ennyiért megéri. Viszont az előbb említett "izzó" 1500Ft-ért három ledet tartalmaz, ez már nem éri meg, mert ennyiért kapok néhány régifajta izzót.

Nálad kiégett és azért cseréled ki, vagy csak mert divat? Vagy ha kiégett, akkor mennyi idő után égett ki?

Link to comment
Megosztás:

Rakok én is ledet ide-oda, mert önmagában a led megéri, ilyen pici méretű izzók drágábbak, mint a led. Pl. fehér led mondjuk 50Ft, ennyiért megéri. Viszont az előbb említett "izzó" 1500Ft-ért három ledet tartalmaz, ez már nem éri meg, mert ennyiért kapok néhány régifajta izzót.

Nálad kiégett és azért cseréled ki, vagy csak mert divat? Vagy ha kiégett, akkor mennyi idő után égett ki?

Nálam kiégett a jobb hátsó(vagyis nem világít, mert még nem néztem meg,hogy mééé)

És a rendszámtábla világításom is kiment.

De ha olyan b@xott nehéz leoperálni a csillár búráját, akkor lehet elviszem autó villamosságishoz, hogy csinálja ő meg.

Link to comment
Megosztás:

Elég kezdő vagyok még autó ügyileg és bátran büszkén :D bevallom, hogy nem merem polírozni, mert attól félek még jobban elbaszom. - túl sokat teszek rá - túl keveset vagy ilyesmi.

kár nekiállni,főleg kint,csak összekaristolod mégjobban....

Link to comment
Megosztás:

általában fent szokott a csúcson:D meg állni ,de változó van mikor elöbb is meg áll a közepén vagy vissza is megy egy kicsit és ott!de végig nem megy :S

én találkoztam olyannal,hogy berohadt a mechanika,és emiatt mindig itt-ott állt meg.....

Link to comment
Megosztás:

Nálam kiégett a jobb hátsó(vagyis nem világít, mert még nem néztem meg,hogy mééé)

És a rendszámtábla világításom is kiment.

De ha olyan b@xott nehéz leoperálni a csillár búráját, akkor lehet elviszem autó villamosságishoz, hogy csinálja ő meg.

nem nehéz,simán kipattan..

Link to comment
Megosztás:

Elég kezdő vagyok még autó ügyileg és bátran büszkén :D bevallom, hogy nem merem polírozni, mert attól félek még jobban elbaszom. - túl sokat teszek rá - túl keveset vagy ilyesmi.

Fogsz egy kisebb rongydarabot, a felrázott pasztából jó borsószemnyit ráöntesz és szépen egyenletesen rákened lakkra, nem sikálod, csak kened.

Mondjuk a motorháztetővel érdemes kezdeni, az jól kézreáll, pár perc múlva elkezd opálosodni (általában ezek a kencék hello kitti szinűek), száradni a felület ekkor egy Másik tiszta ronggyal tisztára törlöd... és így mehetsz végig elemenként a kocsin.. ennyi az egész.

Link to comment
Megosztás:

seck:

Nekem ezek vannak meg (üvegre, műanyagra, metálfényre):

http://kepfeltoltes.hu/view/091007/DSC0096...ltoltes.hu_.jpg

Egyébként érdemes árnyékban polírozni, de ez a flakonon is rajta van. Na meg nem árt vagy leragasztani a műanyag részeket (karosszériánál), esetleg a fényezést egy kis csíkban a műanyag bekenése előtt - természetesen függően attól, hogy mit polírozol. Én a műanyagra valót még nem próbáltam, csak az üvegre és a karosszériára valót. Kicsit összekentem a műanyagot, de le lehet mosni vízzel, csak az plusz macera.

Amúgy nagyon egyszerű, csak hosszadalmas és fárasztó. Lemosod az autót, megszárad, rákened a polírt, megszárad, majd szépen letörlöd róla egy puha ronggyal. Múlt hétvégén csináltam másodjára, azóta még nem volt itt eső. De az első alkalom után láttam, hogy milyen szépen apró gyöngyökben állt a kocsin a víz, így valószínűleg van neki hatása és nem csak időpocsékolás. :D

De azokkal a fárnya bogarakkal én is harcolok, hiába használok viaszos sampont. A VIPCAR spray megbízható? Nem bántja a fényezést egyáltalán? Kicsit félek tőle, de egy ilyen nekem is jól jönne.

Nem tudod elrontani, ne aggódj. :)

Azóta kipróbáltam a black chrome-ot is, elég jó. Felkened, pár perc után megtörlöd és kész.

Link to comment
Megosztás:

A cipész az egy rendes becsületes szakma.

Láttatok már dolgozó ci....t??? :D :)

Bemennek a cipészek a videotékába és aszondják a tékásnak, há de testvírem van e néked olyan filmed amiben a cipészek dolgoznak..?, tékás csak néz, gondolkodik.. aztán kiböki.. nincs szerencsétek, mert fantasztikus filmeket sajna nem tartunk..!! :D

Link to comment
Megosztás:

Na újra itt! Még mindig ugyanazzal...

Szelephézagállítás: Végre az egyik márkaszervíz rájött, hogy nem hidrotőkés a verda. Persze első körben ők sem hitték el, de egy egész értelmes srác megnézte valami katalógusban.

Azt mondták, hogy nem ajánják, mert vennem kell 16 lapkát, meg otthagyni a kocsit egy napra, meg fizetnem is kell sokat, de egyébként ha akarom megcsinálják. Ja, még nem csináltak ilyet Z16XEP-en.

Szerintük túl híg az olaj, cseréljem le 5W-sre, oszt jónapot. Meg ne vegyek olajat internetről. Meg a Mobil1 sem tuti.

Na ennyi, úgyhogy most szerintetek hogyan tovább? Vagy had zörögjön, majd lesz valami?

Link to comment
Megosztás:

Na újra itt! Még mindig ugyanazzal...

Szelephézagállítás: Végre az egyik márkaszervíz rájött, hogy nem hidrotőkés a verda. Persze első körben ők sem hitték el, de egy egész értelmes srác megnézte valami katalógusban.

Azt mondták, hogy nem ajánják, mert vennem kell 16 lapkát, meg otthagyni a kocsit egy napra, meg fizetnem is kell sokat, de egyébként ha akarom megcsinálják. Ja, még nem csináltak ilyet Z16XEP-en.

Szerintük túl híg az olaj, cseréljem le 5W-sre, oszt jónapot. Meg ne vegyek olajat internetről. Meg a Mobil1 sem tuti.

Na ennyi, úgyhogy most szerintetek hogyan tovább? Vagy had zörögjön, majd lesz valami?

Minden márkaszervízben cukrászok dolgoznak? Csak az én családomnak van viszonylag jó tapasztalata velük? :D

Link to comment
Megosztás:

Elég kezdő vagyok még autó ügyileg és bátran büszkén :D bevallom, hogy nem merem polírozni, mert attól félek még jobban elbaszom. - túl sokat teszek rá - túl keveset vagy ilyesmi.

10.000 Ft ért lepolíroznak egy komplett kocsit (egyben érdemes különben elüt) szakemberek gépi pilírozóval.

Én nem kínlódnék vele. 1x megcsináltatnám, aztán leviaszolnám és vigyáznék rá. Ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Na újra itt! Még mindig ugyanazzal...

Szelephézagállítás: Végre az egyik márkaszervíz rájött, hogy nem hidrotőkés a verda. Persze első körben ők sem hitték el, de egy egész értelmes srác megnézte valami katalógusban.

Azt mondták, hogy nem ajánják, mert vennem kell 16 lapkát, meg otthagyni a kocsit egy napra, meg fizetnem is kell sokat, de egyébként ha akarom megcsinálják. Ja, még nem csináltak ilyet Z16XEP-en.

Szerintük túl híg az olaj, cseréljem le 5W-sre, oszt jónapot. Meg ne vegyek olajat internetről. Meg a Mobil1 sem tuti.

Na ennyi, úgyhogy most szerintetek hogyan tovább? Vagy had zörögjön, majd lesz valami?

A Mobil 1 valóban nem egy siker választás.

Link to comment
Megosztás:

Na újra itt! Még mindig ugyanazzal...

Szelephézagállítás: Végre az egyik márkaszervíz rájött, hogy nem hidrotőkés a verda. Persze első körben ők sem hitték el, de egy egész értelmes srác megnézte valami katalógusban.

Azt mondták, hogy nem ajánják, mert vennem kell 16 lapkát, meg otthagyni a kocsit egy napra, meg fizetnem is kell sokat, de egyébként ha akarom megcsinálják. Ja, még nem csináltak ilyet Z16XEP-en.

Szerintük túl híg az olaj, cseréljem le 5W-sre, oszt jónapot. Meg ne vegyek olajat internetről. Meg a Mobil1 sem tuti.

Na ennyi, úgyhogy most szerintetek hogyan tovább? Vagy had zörögjön, majd lesz valami?

Émmá olajjal kapcsolatba' mög se szólalok! :D

Link to comment
Megosztás:

Elég kezdő vagyok még autó ügyileg és bátran büszkén :D bevallom, hogy nem merem polírozni, mert attól félek még jobban elbaszom. - túl sokat teszek rá - túl keveset vagy ilyesmi.

túl sokat ne tudsz rá tenni. Úgyis letörlöd, max kicsit pazarlósra veszed.

10.000 Ft ért lepolíroznak egy komplett kocsit (egyben érdemes különben elüt) szakemberek gépi pilírozóval.

Én nem kínlódnék vele. 1x megcsináltatnám, aztán leviaszolnám és vigyáznék rá. Ennyi.

A gépi polírt sem árt kétévente megismételni, azért az sem örök élet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.