Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Guest kumabushi

fiúk/lányok

félig meddig idevág

kulcs távirányítón lévő ledet lehet kapni?

könnyű cserélni?

nem történik semmi ugyanis ha megnyomom a gombokat (mármint visszajelző fény nincs a kulcson)

09024998575.jpg

és ha már kulcs, többen emlékezhetnek az alap story-ra

ez egy olasz import autó, egy garnitúra kulcs van csak hozzá, azon két kulcs, egy a slussz, egy az ajtó

EZÍGYSZAR!

Valaki linkelt nekem egy oldalt ahol "tudnak segíteni", konkrétan ilyen eset is volt benne hogy "ha nincs pótkulcsod és az az egy is ami van, abban külön van a slussz és a zár" ...

Tehát megnézném mibe fájna nekem ez a megoldás

Két garnitúrát akarok, és csak 1-1 kulcsot!

+ a kp.i zár gombok is szarakszanak, évekig nem is volt jó, úgy forrasztottam össze de megint esik szét!

köszi

Link to comment
Megosztás:

fiúk/lányok

félig meddig idevág

kulcs távirányítón lévő ledet lehet kapni?

könnyű cserélni?

nem történik semmi ugyanis ha megnyomom a gombokat (mármint visszajelző fény nincs a kulcson)

http://images.netbag.hu/20100126/09024998575.jpg

és ha már kulcs, többen emlékezhetnek az alap story-ra

ez egy olasz import autó, egy garnitúra kulcs van csak hozzá, azon két kulcs, egy a slussz, egy az ajtó

EZÍGYSZAR!

Valaki linkelt nekem egy oldalt ahol "tudnak segíteni", konkrétan ilyen eset is volt benne hogy "ha nincs pótkulcsod és az az egy is ami van, abban külön van a slussz és a zár" ...

Tehát megnézném mibe fájna nekem ez a megoldás

Két garnitúrát akarok, és csak 1-1 kulcsot!

+ a kp.i zár gombok is szarakszanak, évekig nem is volt jó, úgy forrasztottam össze de megint esik szét!

köszi

Van vaterán egy ilyen:

http://www.vatera.hu/opel_astra_g_gyari_ku..._160554513.html

Maga a recés része nem jó, de a kp zár része meg az imo tudtommal programozható, de nem tartom kizártnak a recés rész cserét se

Link to comment
Megosztás:

Köszi mester!

Kicsit húzós. De ha tudnám, hogy biztos ez a bibi, akkor beruháznék rá.

Ma a nagy hidegben pöccre indult és melóba befelé végig ment mind a 4 henger. De mégsem tetszik nekem valami.

Nehéz leírni, de mintha lámpánál várakozva az alapjárat egyenetlenebb lenne. (fordulatszám mérő szerint egyenletes) És úgy összességében nem úgy megy, mint eddig.

Magasabb fordulaton tartva minden jónak tűnik, de álló helyből indulva, mintha kicsit bedadogna, majd megindul, mint a nyíl.

Mintha a hangja is mélyebb (öblösebb) lenne. Szóval nem úgy megy, mint eddig.

Minden esetre a motordiagnosztika lámpa tegnap óta nem világít. :D

Szia!

nem biztos, hogy nálad is ez lesz de nekem most újítják fel a hengerfejet, ugyanezek hibák produkálása után.

Hidegen ill. fél-melegen leragadtak a szelepek az egyik hengerben.

Persze előtte nálam is próbáltak trafót, gyertyát cserélni, sajna nem jött be, sőt a magas fordulatos meghajtás sem hozott eredményt. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Aham. Ez most mind kell hozzá vagy csak valamelyik?

Mennyibe kerülnek ezek?

izzó kell az párszáz ft

a biztit meg kell nézned

a leírás 2 esetet ír:

- 22 / Vészvillogó, információs kijelző, fedélzeti számítógép, visszajelző lámpák

- 33 / Vonóhorog 30-as csatlakozó 20A

az első alapján az összes visszajelző 1 biztiről megy

esetleg a második

de tuti előre ki van alakítva az is, főleg ha izzó helye is megvan

amúgy fogalmam sincs

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Van vaterán egy ilyen:

http://www.vatera.hu/opel_astra_g_gyari_ku..._160554513.html

Maga a recés része nem jó, de a kp zár része meg az imo tudtommal programozható, de nem tartom kizártnak a recés rész cserét se

köszi, ez is jó, de az egy honlap volt, egy cég, na még keresgélek!

ott komplett zárcserés szolgáltatást adtak, itt csak kulcsot?

ok, programozható, de hogy nyitok ajtót? honnan tudja a recéje, vagy mindegyikbe jó???

Link to comment
Megosztás:

köszi, ez is jó, de az egy honlap volt, egy cég, na még keresgélek!

ott komplett zárcserés szolgáltatást adtak, itt csak kulcsot?

ok, programozható, de hogy nyitok ajtót? honnan tudja a recéje, vagy mindegyikbe jó???

A recés rész az kuka. Azt nem tudom ha másoltatsz kulcsot azt bele lehet e tenni ebbe. ezt még nem kérdeztem. Egyébként 60 körül hoz az opel 2 öt.

A vaterás srácot már kérdeztem, aszonta hogy ezeket a kulcsokat jobba alkatrésznek hozzák.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
A recés rész az kuka. Azt nem tudom ha másoltatsz kulcsot azt bele lehet e tenni ebbe. ezt még nem kérdeztem. Egyébként 60 körül hoz az opel 2 öt.

A vaterás srácot már kérdeztem, aszonta hogy ezeket a kulcsokat jobba alkatrésznek hozzák.

értem

tehát megveszem vaterásat, a recés (ajtóba zárba rakható) rész kuka, rárakom az én recésemet, az elektronika meg programozható a jól ismert gyujtásos módon?

oké, de nekem egy recém van!

... sőt, nem is tudok programozni, nekem a slussz meg a zár más kulcs :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Cartársak jó reggelt

A gyári központizáras kocsikulcsnak milyen távplságból kéne nyitni/zárni az autót mert nekem csak azb autó mellet üzemel ez normális vagy elemcserére szorul a szerkezet és ha igen milyen elem kell bele fentébb kuma kománál láttam kulcsot szétszedve de ott nem láttam az elemet

Link to comment
Megosztás:

értem

tehát megveszem vaterásat, a recés (ajtóba zárba rakható) rész kuka, rárakom az én recésemet, az elektronika meg programozható a jól ismert gyujtásos módon?

oké, de nekem egy recém van!

... sőt, nem is tudok programozni, nekem a slussz meg a zár más kulcs :rolleyes:

Annyira nem másztam bele ebbe, de majd akarok én is még 1 kulcsot mert nekem is 1 van. Programozást egyenlőre csak Opelban kérdeztem, de hülye fejemmel árat nem.

Recés rész cserét is csak ugy gondolatból mondtam, hogy lehet e......

Link to comment
Megosztás:

Cartársak jó reggelt

A gyári központizáras kocsikulcsnak milyen távplságból kéne nyitni/zárni az autót mert nekem csak azb autó mellet üzemel ez normális vagy elemcserére szorul a szerkezet és ha igen milyen elem kell bele fentébb kuma kománál láttam kulcsot szétszedve de ott nem láttam az elemet

őőőőőő nem tudom tudod e a számítőgépek alaplapjába milyen elem van. 3V os gomb elem. Ebbe is olyan kell. nekem is csak a kocsi melől nyit

Link to comment
Megosztás:

Oxigen Sonda :Lambda Sonda.....

A mostani tudomásom szerint a lambda sonda az oxigén benzin keveréket álítatja a kipufogó gáz alapján

Hibás info! :rolleyes:

Ez ugyan nem állít semmit. Csak egy mérőeszköz, melynek jele alapján az ECU szabályoz.

Hirtelenjében ezt találtam a korrekt ininfo érdekében. :D

Link to comment
Megosztás:

Hibás info! :D

Ez ugyan nem állít semmit. Csak egy mérőeszköz, melynek jele alapján az ECU szabályoz.

Hirtelenjében ezt találtam a korrekt ininfo érdekében. :P

Igen rosszul fogalmaztam. De az alap feltevés hogy az oxigén és a keveréket álítja segítségével az helyes volt :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Cartársak jó reggelt

A gyári központizáras kocsikulcsnak milyen távplságból kéne nyitni/zárni az autót mert nekem csak azb autó mellet üzemel ez normális vagy elemcserére szorul a szerkezet és ha igen milyen elem kell bele fentébb kuma kománál láttam kulcsot szétszedve de ott nem láttam az elemet

az elem a panel másik oldalán van :rolleyes:

nekem se nagyon nyit messziről

bár nekem az elemtartó le van szakadva a penelről :D a lélek meg egy papírfecni tartja

elem elvileg nekem új

10561185383.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
ja mégvalami valaki tudja milyen mákájú riasztót szerelnek be gyárilag dupla bezárásnál reteszel és ablakot is felhúzza szerintem gyári a risztó és szeretnék hozzá venni bicska kulcsot mert az szép :rolleyes:

ez jó lenne mindenkinek :D

gugli ezt adta ki elsőre

http://www.vatera.hu/ugrokodos_bicskakulcs..._159560633.html

http://www.vatera.hu/ugrokodos_bicskakulcs..._159058406.html

EXTRA FUNKCIÓ :

Elindulás után a fékpedálra lépve a központi zár automatikusan lezárja az ajtókat.A gyújtás levétele után automatikusan feloldódik az ajtózár.Ez a funkció kikapcsolható !

karavánba nem lenne egészséges beszereltetni a motoros csomagtérajtó nyitót mi?

fejbe vág valakit a végén :P

Link to comment
Megosztás:

köszi, ez is jó, de az egy honlap volt, egy cég, na még keresgélek!

ott komplett zárcserés szolgáltatást adtak, itt csak kulcsot?

ok, programozható, de hogy nyitok ajtót? honnan tudja a recéje, vagy mindegyikbe jó???

van valami honlap, biicskakulcsokat forgalmaznak.

van riasztos és sima. ezeknél csak a kulcsszárat kell átmásoltatni és kicserélni a vezérlő egységet. mindjárt megkeresem az oldalt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.