Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! 2005-ös 1.6 twinportom van és van 1-2 bibim amit szertnék orvosolni.

1: Hideg motornál sokáig pörgeti az önindító (kb 20-40 mp), de van, hogy csak második- harmadik próbára indul be. Elvittem kiolvastatni nem találtak semmit, csak az akku halt be. Cseréltem, de a probléma még mindig fent áll. Mi leht ez és hogyan leht javítani?

Apósomnak 1.2 es twinportos Corsaja van. Neki is volt ilyen baja. Szervízben azt mondták neki hogy megszívja magát azért nem indul. Azt mondták neki nyomja a gázpedált hátha a benzingáz kimegy belőle.

De hogy nálad is ez lehet e.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! 2005-ös 1.6 twinportom van és van 1-2 bibim amit szertnék orvosolni.

1: Hideg motornál sokáig pörgeti az önindító (kb 20-40 mp), de van, hogy csak második- harmadik próbára indul be. Elvittem kiolvastatni nem találtak semmit, csak az akku halt be. Cseréltem, de a probléma még mindig fent áll. Mi leht ez és hogyan leht javítani?

2: Távirányító nem működik, próbáltam újraprogramozni a kulcsot, cseréltem elmet, semmit sem ért. Ki lehet mérni valahogyan, hogy ad-e egyáltalán jelet a kulcs?

Köszi előre is a segítséget! Balázs

Üdv a Fórumon drusza!

Nekem is Z16XEP van.

Lehet, hogy döglődik a főtengely jeladó.

Nekem is így volt, mielőtt teljesen el nem romlott.

Akkor már abszolút nem indult.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már szóba hoztam ezt a témát, de azóta nem volt vele időm foglalkozni. Valamelyikőtök szóba hozta, hogy nem ég az övfeszítő visszajelzője gyújtásnál (légzsák). Namost nekem se ég sajnos és erre most jöttem rá. Valószínűleg az autó vásárlásánál sem égett már, de mivel első autóm, nem tudtam, hogy ez ellenőrizni kell. A légzsák takaró elemei sértetlenek voltak, amiből én rögtön arra következtettem, hogy minden tökéletes. Milyen hibák jöhetnek szóba itt? Ugye írtam, hogy törött volt az autó, de szépen megcsinálták. Előfordulhat olyan, hogy nyíltak a légzsákok és műszerfal + kormány cserével oldották meg ezt a problémát, de pl övfeszítőt és patronokat nem cseréltek? Itt felmerül a kérdés, hogy anyagilag megérte-e úgy, hogy jóval ár alatt vettük az autót. Nyilván nem volt egy oclsó mulatság a műszerfal csere. Miket tudok ellenőrizni én magam? Esetleg ilyenkor eltárol valamilyen hibaüzenetet a számítógép a gyújtás ráadásánál, amit ki lehetne villogtatni? A patronokon van-e látható nyoma, ha nyíltak a légzsákok?

Előre is köszönöm a válaszotokat.

Link to comment
Megosztás:

Üdv a Fórumon drusza!

Nekem is Z16XEP van.

Lehet, hogy döglődik a főtengely jeladó.

Nekem is így volt, mielőtt teljesen el nem romlott.

Akkor már abszolút nem indult.

Köszi!

Van esetleg tapasztalat abban, hogy mibe kerülhet ill. hogyan lehet cserélni (javítani)? Ha cserélem akkor mire kéne ügyelni? Bár kiolvastattam és ott minden jeladó értéket (bár az már félig meleg motornál volt) rendben találtak.

Link to comment
Megosztás:

Apósomnak 1.2 es twinportos Corsaja van. Neki is volt ilyen baja. Szervízben azt mondták neki hogy megszívja magát azért nem indul. Azt mondták neki nyomja a gázpedált hátha a benzingáz kimegy belőle.

De hogy nálad is ez lehet e.....

Az elektromos gázpedálnak köszönhetően ennek kb. semmi hasznát nem látom...

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Van esetleg tapasztalat abban, hogy mibe kerülhet ill. hogyan lehet cserélni (javítani)? Ha cserélem akkor mire kéne ügyelni? Bár kiolvastattam és ott minden jeladó értéket (bár az már félig meleg motornál volt) rendben találtak.

Nem biztos, hogy az, csak az is lehet.

Utángyártottban 10E körül, gyáriban mag 30E körül.

A csere az szerintem fél óra.

Mondjuk nekem volt hibakód, az is igaz, hogy már csak akkor, mikor végképp nem indult.

Előtte nekem is volt, hogy több másodpercig köszörülni kellett, hogy elinduljon.

De eféle hibát több minden is tud okozni szerintem (nem vagyok szerelő!!!)

Viszont ezt a főtengely jeladót, típushibaként aposztrofálják ennél a motornál.

Ennyit tudok elmondani... kérem kapcsolja ki :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már szóba hoztam ezt a témát, de azóta nem volt vele időm foglalkozni. Valamelyikőtök szóba hozta, hogy nem ég az övfeszítő visszajelzője gyújtásnál (légzsák). Namost nekem se ég sajnos és erre most jöttem rá. Valószínűleg az autó vásárlásánál sem égett már, de mivel első autóm, nem tudtam, hogy ez ellenőrizni kell. A légzsák takaró elemei sértetlenek voltak, amiből én rögtön arra következtettem, hogy minden tökéletes. Milyen hibák jöhetnek szóba itt? Ugye írtam, hogy törött volt az autó, de szépen megcsinálták. Előfordulhat olyan, hogy nyíltak a légzsákok és műszerfal + kormány cserével oldották meg ezt a problémát, de pl övfeszítőt és patronokat nem cseréltek? Itt felmerül a kérdés, hogy anyagilag megérte-e úgy, hogy jóval ár alatt vettük az autót. Nyilván nem volt egy oclsó mulatság a műszerfal csere. Miket tudok ellenőrizni én magam? Esetleg ilyenkor eltárol valamilyen hibaüzenetet a számítógép a gyújtás ráadásánál, amit ki lehetne villogtatni? A patronokon van-e látható nyoma, ha nyíltak a légzsákok?

Előre is köszönöm a válaszotokat.

lehet letakarták a visszajelzőt a műszerfalba. Az övfeszítő ha eldurrant, akkor sárga kis műanyag, piros háromszögben, piros felkiáltójellel kiugrott és látszik. Ezt szokták kivágni, szóval nézd meg a csatnál, hogy ott minden ok-e. Esetleg a légzsákindítót nem cserélték, vagy annak a hibajelzését nem törölték ki. Esetleg oldallégzsák is van a kocsiban és akkor az a típusbetegség jött elő, hogy a szék alján a csatinál kontakthiba van.

Link to comment
Megosztás:

lehet letakarták a visszajelzőt a műszerfalba. Az övfeszítő ha eldurrant, akkor sárga kis műanyag, piros háromszögben, piros felkiáltójellel kiugrott és látszik. Ezt szokták kivágni, szóval nézd meg a csatnál, hogy ott minden ok-e. Esetleg a légzsákindítót nem cserélték, vagy annak a hibajelzését nem törölték ki. Esetleg oldallégzsák is van a kocsiban és akkor az a típusbetegség jött elő, hogy a szék alján a csatinál kontakthiba van.

Ez utóbbi hibajelet produkálna!

Link to comment
Megosztás:

lehet letakarták a visszajelzőt a műszerfalba. Az övfeszítő ha eldurrant, akkor sárga kis műanyag, piros háromszögben, piros felkiáltójellel kiugrott és látszik. Ezt szokták kivágni, szóval nézd meg a csatnál, hogy ott minden ok-e. Esetleg a légzsákindítót nem cserélték, vagy annak a hibajelzését nem törölték ki. Esetleg oldallégzsák is van a kocsiban és akkor az a típusbetegség jött elő, hogy a szék alján a csatinál kontakthiba van.

Ezt csak akkor tudom megnézni gondolom, ha kiszedem az ülést és a feszítő borítást utána. Igaz?

Link to comment
Megosztás:

Szia,

nem találom sehol azt a képet ami a műszerfal egység hátulját mutatja. :rolleyes: Szeretném megnézni, mielőtt kiszerelem, hogy megnézzem kivették-e az izzót a légzsák visszajelzőről.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
kumabushi köszi a részletes leírást :rolleyes: épp hétvégén égett ki a középkonzolom egy részén az izzó. csak legyen vége ennek a hidegnek szétborítom a szerelőmmel :D

nincs véletlen ilyen útmutatód a km-óra szétkapásához is?

még nincs...

de készülőben van, csak össze kellene dobnom

hamarosan....

Link to comment
Megosztás:

Ezt csak akkor tudom megnézni gondolom, ha kiszedem az ülést és a feszítő borítást utána. Igaz?

nem. Azt jól látható helyre tették, hogy mindenki jól lássa. :rolleyes:

Szia,

nem találom sehol azt a képet ami a műszerfal egység hátulját mutatja. :D Szeretném megnézni, mielőtt kiszerelem, hogy megnézzem kivették-e az izzót a légzsák visszajelzőről.

A légzsák visszajelző ledes (nem izzós), nem fogod látni, ha csak megfordítod.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!Ma kicseréltem a belső világítást,ledes szufit izzóra.A belső tükörnél viszont nem akar kialudni teljesen.Vékonyan világít még.Ez gond?Vajon mitől lehet?Amúgy a paraméterek(ha ez számít valamit)12V,10W,3LED. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.