Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

TELO, ha kell torx, szólj. Van profi torx-dugókészletem, meg félszar torx-bitkészlet. De az is jó, bármelyikkel beállítjuk neked 5 perc alatt. Ha ott leszel a XI-ben, odaugrom.

Csörögj!

Köszönöm a segítséget előre is. Ma viszont nem jó nekem, mert nem autóval vagyok. Talán szerda vagy inkább csütörtök lenne jó, meg amikor mondjuk nem esik az eső :roll: . De majd csörgök előtte és megbeszéljük. Vihetek gumikalapácsot, ha kell ütögetni... Majd megpróbálom előtte körberajzolni az eredeti helyét, akkor talán könyebb lesz viszonyítani és azt az 1-2 mm-t állítani rajta.

Link to comment
Megosztás:

Igen,de szerintem a nyikórgás és a mózgás csak a 2-3 ajtós váltózatokban szokott elöfordulni.

Van 5 ajtós kupé is? Tényleg, sportüléseket csak kupéba raktak? Vagy rendes változatba is? Gondolom inkább nyugaton jellemzők az ilyenek, ha léteznek egyáltalán... Nekem 5 ajtós sima G astrám van, és előfordul, hogy nyikorog+mozog a támla.

Én arra tippelek egyébként, hogy a mozgás csak állítható magasságú üléseknél szokott előfordulni. Ahogy megfigyeltem régebben, ezeknek mintha kicsit más lenne a szerkezete a háttámla középbox felé eső alsó forgási pontjánál (itt kotyog nekem). De aztán lehet, hogy rosszul néztem...

Link to comment
Megosztás:

Szép jónapot, Hölgyek (ha vannak) és Urak!

Szeretnék tanácsot kérni. Másfél hónapos Asta Calassic II 1,4-es twinport motorral: 2800 és 3000 ford/perc között rezgés hallatszik a műszerfal mögül. Más is tapasztalt ilyent? Mi lehet a valószínű oka?

Köszönöm az ötleteket.

Adrian

Link to comment
Megosztás:

Szép jónapot, Hölgyek (ha vannak) és Urak!

Szeretnék tanácsot kérni. Másfél hónapos Asta Calassic II 1,4-es twinport motorral: 2800 és 3000 ford/perc között rezgés hallatszik a műszerfal mögül. Más is tapasztalt ilyent? Mi lehet a valószínű oka?

Köszönöm az ötleteket.

Adrian

Link to comment
Megosztás:

Szép jónapot, Hölgyek (ha vannak) és Urak!

Szeretnék tanácsot kérni. Másfél hónapos Asta Calassic II 1,4-es twinport motorral: 2800 és 3000 ford/perc között rezgés hallatszik a műszerfal mögül. Más is tapasztalt ilyent? Mi lehet a valószínű oka?

Köszönöm az ötleteket.

Adrian

Pontosabban le tudnád írni azt a "rezgést"? Vmi berezonál? Milyen típusú a hang? Motortérből jövő vagy belső térből inkább... Milyen erősségű / magasságú a hang? Műszerfal mögül pontosan honnan? Melyik részéről? Ilyesmik... Mert ezt sztem így nehéz látatlanba... Egyébként én vmi egyszerű belső zörejre tippelek a középkonzol környékéről...

Egyébként konkrét tapasztalatokról BallaImi tudna beszélni. Neki van ugyanilyen autója...

Link to comment
Megosztás:

Szép jónapot, Hölgyek (ha vannak) és Urak!

Szeretnék tanácsot kérni. Másfél hónapos Asta Calassic II 1,4-es twinport motorral: 2800 és 3000 ford/perc között rezgés hallatszik a műszerfal mögül. Más is tapasztalt ilyent? Mi lehet a valószínű oka?

Köszönöm az ötleteket.

Adrian

Hi!

Nem valami zizegésre gondolsz a középkonzol felől (ahol az óra van)?

Ha igen, akkor az nekem is és Amusing-nek is zizeg.

Link to comment
Megosztás:

Szép jónapot, Hölgyek (ha vannak) és Urak!

Szeretnék tanácsot kérni. Másfél hónapos Asta Calassic II 1,4-es twinport motorral: 2800 és 3000 ford/perc között rezgés hallatszik a műszerfal mögül. Más is tapasztalt ilyent? Mi lehet a valószínű oka?

Köszönöm az ötleteket.

Adrian

Lehet, hogy ott kezd megjönni a motor hangja?? :lol:

Hi!

Nem valami zizegésre gondolsz a középkonzol felől (ahol az óra van)?

Ha igen, akkor az nekem is és Amusing-nek is zizeg.

Vagy esetleg a középkonzolban az óra ketyeg és berezonál a rugója?? :( :(

Kis gonosz vagyok? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Pontosabban le tudnád írni azt a "rezgést"? Vmi berezonál? Milyen típusú a hang? Motortérből jövő vagy belső térből inkább... Milyen erősségű / magasságú a hang? Műszerfal mögül pontosan honnan? Melyik részéről? Ilyesmik... Mert ezt sztem így nehéz látatlanba... Egyébként én vmi egyszerű belső zörejre tippelek a középkonzol környékéről...

Egyébként konkrét tapasztalatokról BallaImi tudna beszélni. Neki van ugyanilyen autója...

Köszönöm a gyors választ. Csak most jutottam NET-hez. Tehát: mintha a sebeségmérő mögül hallanám, és csak 2800-3000 között rezeg valami. A középkonzol nekem is néha zizeg, az sokkal halkabb. Lehet, hogy a rezgés a motortérből jön, még nem volt alkalmam kipróbálni úgy, hogy valaki nyomná a gázt belül. Mert huzal már nincs amit rángatnék a motortér felől. A legnagyobb baj az, hogy tegnap óta megszűnt a jelenség! A legrosszabb hiba, ami magától elmúlik, mert bármikor előjöhet. Ha legközelebb megjelenik a dolog, megpróbálom jobban szemügyre (ill. fülügyre) venni! Addig is reménykedem, hogy nem hallom többet.

Üdv:

Adrian

Link to comment
Megosztás:

Nem idézek többet, mert már sok a lépcső. :(

A rezgés lehet, hogy tényleg nem jön többet elő. 3 autót járattam be és az elején mászik a rezonancia pontjuk. Az ASTRA-val (classic II) 3000 ezernél tartok és egyre csendesebb a motor, de pl. tegnap egy kicsit jobban meghajtottam Szekszárdra és beérve az első lámpánál alapjáraton is morgott egy kicsit. Pont úgy, mint mikor odalépsz. Aztán visszafelé nyugodtabb vezetés (majdnem folyamatos 115-ös tempo) hazaérve megnyugodott. Úgyérzem a magasabb fordulathoz még szoktatni kell, de ez a többi autón is így volt. Ja a fülem k...a érzékeny, ez hozzátartozik. Szerintem várj amíg egyértelmű nem lesz a dolog. A garanciából futja, viszont Te sem szeretnéd, ha a találgatás miatt feleslegesen szétszednének olyan részt ami jó volt. Nem rosszat akarnak, csak hibát keresnek, mert ugye azzal mentél oda, hogy oldják meg.

Link to comment
Megosztás:

Nem idézek többet, mert már sok a lépcső. :(

A rezgés lehet, hogy tényleg nem jön többet elő. 3 autót járattam be és az elején mászik a rezonancia pontjuk. Az ASTRA-val (classic II) 3000 ezernél tartok és egyre csendesebb a motor, de pl. tegnap egy kicsit jobban meghajtottam Szekszárdra és beérve az első lámpánál alapjáraton is morgott egy kicsit. Pont úgy, mint mikor odalépsz. Aztán visszafelé nyugodtabb vezetés (majdnem folyamatos 115-ös tempo) hazaérve megnyugodott. Úgyérzem a magasabb fordulathoz még szoktatni kell, de ez a többi autón is így volt. Ja a fülem k...a érzékeny, ez hozzátartozik. Szerintem várj amíg egyértelmű nem lesz a dolog. A garanciából futja, viszont Te sem szeretnéd, ha a találgatás miatt feleslegesen szétszednének olyan részt ami jó volt. Nem rosszat akarnak, csak hibát keresnek, mert ugye azzal mentél oda, hogy oldják meg.

Helló!

Köszönöm a jótanácsot. Nem merem elkiabálni, de elmúlt a rezgés. Szombaton szárazabb idő volt és töltöttem bele ablakmosó folyadékot. Majdnem üres volt a tartály. Kíváncsiságból megütögettem az ablakmosó tartály nyakát és mintha azt a rezgést hallottam volna. A hűtő kiegyenlítő tartályából megy egy cső az ablakmosó mellett, hozzá is rögzítették egy műanyag bilinccsel. A gumicsövet kicsit arréb toltam a kiegyenlítő tartáűly felé, erre megszűnt a rezgés. Mármint kézzel kocogtatva. Lehet, hogy a tele ablakmosó tartály kicsit lejjeb került és emiatt tudott rezonálni? Talán nem jön elő megint a jelenség. Mert nagyon zavaró volt, 90 és 110 között zenélt az autó. Valóban, nem szerettem volna, ha szétszedik hibakeresés címén. Főleg attól féltem, hogy az egész műszerfalat kiszedik. Mert mintha onna jött volna. Szóval, most talán megúsztam.

Milyen autód van? CLASSIC II, milyen motoral?

Mégegyszer köszönöm.

Adrian

Link to comment
Megosztás:

...Talán nem jön elő megint a jelenség. Mert nagyon zavaró volt, 90 és 110 között zenélt az autó. Valóban, nem szerettem volna, ha szétszedik hibakeresés címén. Főleg attól féltem, hogy az egész műszerfalat kiszedik. Mert mintha onna jött volna. Szóval, most talán megúsztam.

Milyen autód van? CLASSIC II, milyen motoral?

Mégegyszer köszönöm.

Adrian

Z14XE motoros Classic II van neki... check this out:

http://g-astra.opelclub.hu/index.php?optio...lview&staffid=5

Egyébként reméljük, végleg megszűnt a rezonanciád és sok örömöd leled majd az autóban... :(

Link to comment
Megosztás:

1998-s G Astrám van-1,4 16V.Télen jelentkező problémám,hogy reggel a

motor alatt vizfolt található.Kiderült, hogy a termosztát fedélen található

műanyag csőcsonk menetes részénél szivárog, a fém és a műanyag különböző hőtágulása miatt. Erre a hibára nincs valakinek megoldása?

Link to comment
Megosztás:

Korábban Koco, ha rossz úton haladt az ajtó nyikorgására panaszkodott. Javaslom a zárszerkezetbe fecskendezzél egy kevés olajat, vagy kend meg zsírral az oszlopon lévő tuskót és a zárszerkezetet. A nyikorgás a zár és az oszlopon lévő műanyag áldásos tevékenysége.

Link to comment
Megosztás:

ezt kinek irtad??? :shock:

Lehet, hogy nekem? Mivel én írtam, hogy ilyen problémám van, bár nem vagyok "koco"... Mindenesetre, ha nekem, akkor köszi, de én már korábban megtaláltam rá a zárzsírzásos megoldást, ahogy azt írtam is... plusz állítattam a tuskón is, hogy szorosabban záródjon az ajtó, így teljesen eliminálva a nyekergés lehetőségét.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztook!

Egy barátomnak olyan problémája lenne hogy a szeretett astra g 1.2 eco hol hajlandó menni hol nem:(

kiderítette hogy az AC nem mindíg kap áramot !!

Nincs valakinek ilyesféle tapasztalata ?

Hol keresse a hibát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztook!

Egy barátomnak olyan problémája lenne hogy a szeretett astra g 1.2 eco hol hajlandó menni hol nem:(

kiderítette hogy az AC nem mindíg kap áramot !!

Nincs valakinek ilyesféle tapasztalata ?

Hol keresse a hibát?

Részletesebben picit... Mi nem megy pontosan? A légkondi? Olyan szokott lenni pl, hogy ha full gázt nyomsz, akkor egy kis időre leveszi a kompresszor teljesítményt... szinte nullára: mintha kikapcsolna. De ez csak teljes terhelésnél (teljes gáz) szokott előfordulni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.