Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Most mi ez az apa kezdődik? Csak tanácsot szeretnék kérni!! Eddig 10w40 volt benne de eléggé eszi azért gondoltam hogy 5w40 mert az full szintetikus, hátha..... 11év 180000km

Amúgy nem GM-et akartál írni?????

Nem kötegedésből írtam, hanem azért mert itt az olaj az érzékeny téma. Csak viccnek szántam (ezért is van smiley mögötte).

CM-et akartam írni... Castrol Magnatec.....

Ha 10w40-et eszi, akkor 5w40/30-at is fogja nem?

Link to comment
Megosztás:

Nem kötegedésből írtam, hanem azért mert itt az olaj az érzékeny téma. Csak viccnek szántam (ezért is van smiley mögötte).

CM-et akartam írni... Castrol Magnatec.....

Ha 10w40-et eszi, akkor 5w40/30-at is fogja nem?

bocs lehet kissé túlreagáltam! B) Hát amig nem csináltatom meg a szimeringeket addig tuti! :D

Link to comment
Megosztás:

A jobbik alatt mit értesz? Nálam az 5w40 a jobb mert az fullszintetikus (szerelő is ezt ajánlotta) a 10w40 csak félszintetikus. Vagy te az edge-re gondoltál? Olajból és benziből is elég sokat!!! B) De olajból a szelepszárszimering miatt!

A mi autónkba(x16xel) 10W40 való és ebből valami jobb minőségűre gondoltam.

Most komolyan,mennyit eszik?(mármint benzint)

Link to comment
Megosztás:

A mi autónkba(x16xel) 10W40 való és ebből valami jobb minőségűre gondoltam.

Most komolyan,mennyit eszik?(mármint benzint)

Hát elég nehéz a jobb lábam úgyhogy városban 8-10 között pályán 7 körül, de még soha nem mértem pontosan! Miért?

Link to comment
Megosztás:

akkor gyanús a hidrotőke

elmúlik indítás után, vagy mindig kopog?

milyen olaj van a verdában?

Ha bemelegszik akkor sokkal halkabban de akkor is kopog, jelenleg Castrol Magnatec 10w40

egy hülye kérdés: ha hidrotőke a gond akkor abból 16 db kell?

Link to comment
Megosztás:

Ha bemelegszik akkor sokkal halkabban de akkor is kopog, jelenleg Castrol Magnatec 10w40

Hát továbbra is arra gyanakszom.

Ennyi KM után ez már nem meglepő

a 10w40 az jó az XEL-bel.

Azért kopog eleinte jobban, mert akkor még egy kicsit sűrűbb az olaj, nehezebben veszi fel, aztán később beáll a normál üzem.

Nekem is volt X16XEL, nekem is kopogott.

Indításnál még dieselt megszégyenítő módon is.

Olajcsere mikor volt?

Link to comment
Megosztás:

Hát továbbra is arra gyanakszom.

Ennyi KM után ez már nem meglepő

a 10w40 az jó az XEL-bel.

Azért kopog eleinte jobban, mert akkor még egy kicsit sűrűbb az olaj, nehezebben veszi fel, aztán később beáll a normál üzem.

Nekem is volt X16XEL, nekem is kopogott.

Indításnál még dieselt megszégyenítő módon is.

Olajcsere mikor volt?

Hát úgy 10-11 ezerrel korábban, ha cserés akkor 16 a darabszám mi?

Link to comment
Megosztás:

Hát elég nehéz a jobb lábam úgyhogy városban 8-10 között pályán 7 körül, de még soha nem mértem pontosan! Miért?

Az enyém is ugyanilyen motoros és idős,csak valamivel kevesebbet

futott(most fordult 144 ezerre) és automataváltós,ezért lettem volna rá kiváncsi,hogy mennyivel

fogyaszt többet az automata!

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos, hogy cserés lesz, cserélj olajat.

Én 213.000-el adtam el a kocsit és nem cseréltem benne, az új tulaj sem cserélt benne 2,5 éve úgy tudom

szerk: olajszinted hogy áll?

Nemrég töltöttem rá mert kivánta..... mint írtam valószínüleg a szimeringek odavannak és zabálja az olajat, a normálisnál többet! Hogy is van? Olajcsere periódus alatt mennyi a normális amit megesznek az astrák?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.