Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szia!

Kikapcsolt gyújtásnál tövig benyomod a gázpedált és a fékpedált,azután ráadod a gyújtást és kivillogja,neked csak számolni kell a villogásokat.

azt leirnád légyszi hogy hány villogás mit is jelent :lol: 2002-es astránál lehet ilyet csinálni egyáltalán? :D bocsi a hülye kérdésért de nem nagyon konyitok hozá :lol:

Link to comment
Megosztás:

XEL nél nehéz lesz a kivillogatás mert az nem E-gas os :lol: Úgyhogy ha ki akarod kerülni akkor max rövidre zárós módszer játszik. Amúgy onnan tudod hogy van-e tárolt hibakód, hogy amikor gyújtásra teszed akkor lámpateszt után a kis csavarkulcsos kocsinak is el kell aludni ha égve marad akkor van tárolva hiba és ki is olvasható/villogatható. Ha elalszik a lámpateszt után akkor nincsen tárolt kód akkor max a historyból tudod olvasni illetve lehet hogy nem állandósult hibák között megtalálod. De azt már csak OBD2es műszerrel/tech2 vel.

Szia Nekem még soha nem világított a kulcsos autójel,csak a motor hiba jel,kivillogtattam,rövidre zártam,és ráadtam a gyújtást,a motorhiba lámpa kezdett villogni.

Link to comment
Megosztás:

Szia Nekem még soha nem világított a kulcsos autójel,csak a motor hiba jel,kivillogtattam,rövidre zártam,és ráadtam a gyújtást,a motorhiba lámpa kezdett villogni.

Igen, az a kulcsos visszajelző nekem sincs a 98-as évjáratú X16XEL motoros Astrán (nevedből ítélve tiéd is ilyen), sógorom 2000-es évjáratú Z-s 1,4-esében már van mindkettő, gondolom az első szériák voltak még ilyenek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Azt szeretném, ha nem sípolna a kocsi, amikor kinyitom az ajtót, de még benne van a kulcs. Hogyan lehetne ezt megoldani?

Lényeges, hogy egyéb esetekben megmaradjon a sípolás (pl.lámpa égvehagyás). /tehát a sípoló teljes elnémítása nem megoldás/

És más funkciók is megmaradjanak, pl. ajtónyitáskor villanyfelgyúlás. /tehát az ajtónyitó érzékelő lekötése nem megoldás/

Állítólag nagyon szét kell szedni a műszerfalat, hogy egyáltalán hozzáférjünk a sípolás forrásához. És még akkor is kérdéses, hogy ki lehet-e kötni. Ha legalább tudnám az összes esetet, amikor sípol, akkor talán el tudnám dönteni, hogy merjem-e végleg kikötni.

Minden ötletet szívesen veszek! Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Azt szeretném, ha nem sípolna a kocsi, amikor kinyitom az ajtót, de még benne van a kulcs. Hogyan lehetne ezt megoldani?

Lényeges, hogy egyéb esetekben megmaradjon a sípolás (pl.lámpa égvehagyás). /tehát a sípoló teljes elnémítása nem megoldás/

És más funkciók is megmaradjanak, pl. ajtónyitáskor villanyfelgyúlás. /tehát az ajtónyitó érzékelő lekötése nem megoldás/

Állítólag nagyon szét kell szedni a műszerfalat, hogy egyáltalán hozzáférjünk a sípolás forrásához. És még akkor is kérdéses, hogy ki lehet-e kötni. Ha legalább tudnám az összes esetet, amikor sípol, akkor talán el tudnám dönteni, hogy merjem-e végleg kikötni.

Minden ötletet szívesen veszek! Üdv.

Gyújtáson, járó motornál nincs hangja sosem, úgy tudom, bármit csinálhatsz.

Ha nincs gyújtás akkor nyitott ajtónál sípol, ha kiveszed a kulcsot és visszarakod akkor csöndbe lesz.

Ha gyújtás nélkül nyitod az ajtót és világít a lámpa, akkor bimbammol. A kulcs benthagyása magasabb rendű, tehát világító lámpa esetén nyitott ajtónál sípól, ha bent a kulcs.

Más esetekben nem beszél szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Sosem használtam még a középső hátsó biztonsági övet. Most akartam először, gondoltam odarakom a gyerekülést nem vmelyik szélre. Van ennek vmi trükkje vagy az enyém rossz? Mert meg sem mozdul, egyszerűen nem tudom kihúzni. Olyan mint amikor a másikat hirtelen megrántom és megakad. Odasimul az támlához és semmi. Esetleg vmit nyomni kell közben amikor húzom?

Link to comment
Megosztás:

Az jó! :P

Akkor tényleg csak annyi,hogy rálépsz a gázra és a fékre majd gyújtást adsz rá és számolsz! :lol:

Indulhatsz is,megvárjuk!!!! :D

holnap kiprobálom mert ma már sötétbe nem vaklálok ;) ha meggyogyul az autom rekesz sör a tied :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Sosem használtam még a középső hátsó biztonsági övet. Most akartam először, gondoltam odarakom a gyerekülést nem vmelyik szélre. Van ennek vmi trükkje vagy az enyém rossz? Mert meg sem mozdul, egyszerűen nem tudom kihúzni. Olyan mint amikor a másikat hirtelen megrántom és megakad. Odasimul az támlához és semmi. Esetleg vmit nyomni kell közben amikor húzom?

Szia! Nekem olyan volt eddig, ha az ülés hátlapja nem volt jól csukva, akkor nem jött ki. Régebbi autónál pedig ha ferdén állt az autó, akkor szintén akadt.

Első körben próbáld meg, hogy a háttámlát lenyitod, azután visszacsukod lendületből.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Sosem használtam még a középső hátsó biztonsági övet. Most akartam először, gondoltam odarakom a gyerekülést nem vmelyik szélre. Van ennek vmi trükkje vagy az enyém rossz? Mert meg sem mozdul, egyszerűen nem tudom kihúzni. Olyan mint amikor a másikat hirtelen megrántom és megakad. Odasimul az támlához és semmi. Esetleg vmit nyomni kell közben amikor húzom?

Én is jártam így.

Ahogy Stofl mondja, lehet nincs jól beakadva a támla.

Elég, ha pl a huzatot odacsíped (nekem az volt).

A gombnak, amit nyomsz lenyitáskor, fel kell ugrania.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.