Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! Egy kis segítség kellene mert már vagy két hónapja küszködök a kocsimmal. Az a problémám hogy ha eléri az üzemi hőfokot akkor megtorpan mintha nem kapna üzemanyagot. Az üzemanyag szűrő ki lett cserélve, a légtömegmérő is.Ha valaki tud az adjon valami hasznos infót köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kis segítség kellene mert már vagy két hónapja küszködök a kocsimmal. Az a problémám hogy ha eléri az üzemi hőfokot akkor megtorpan mintha nem kapna üzemanyagot. Az üzemanyag szűrő ki lett cserélve, a légtömegmérő is.Ha valaki tud az adjon valami hasznos infót köszönöm!

Vidd el olyan helyre, ahol meg tudják nézni, hogy a különböző szenzorok jól működnek-e (légtömeg, vízhőfok, lambada).

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Mindenki,

Következő ügyben kérném a segítségeteket:

Még az ünnepek előtt kicsivel feleségem egy kellemetlen szituációba keveredett, jeges úton (hálistennek minimális sebességnél) választhatott hogy padka vagy az előtte álló autó hátulja. Jól döntött mert a padkát választotta.

Eredményként a kormány nem állt középen (konkrétan negyed jobbfordulatnál ment az autó egyenesen) és a bal első kerék láthatóan kifele állt (ha a jobb egyenesen).

Elvittem az autót szerelőhöz, volt egy kormányösszekötő csere, felnijavítás, gumicsere és futóműállítás illetve ha már ott voltunk bekerült két új első toronycsapágy.

Azóta nagyon érdekes lett az autó, konkrétan nemtudom hogy mondjam de ilyen nyúlos lett az autó kormányzása, olyan érzés amikor eltekered a kormányt hogy azt hiszed nem fog az autó elfordulni.

Ez mindkettőnkek rettentő kényelmetlen és zavaró és mindenképpen a végére akarok járni hogy mi a hiba.

Mit tanácsoltok merre kezdjek el vizsgálódni?

Jah és ha van valakinek egy szép állapotú eladó lemezfelnije és régi fajta dísztárcsája akkor vevő vagyok :lol:

hy

a lengéscsillapitod nem görbült meg?nekem a régi golfomon volt patkázás szitum ugy mint neked,de nekem elgörbült a gólyaláb is szemmel nem lehetett látni,!ha érdekel van 4db dísztárcsám ilyen:

http://www.google.hu/imgres?q=opel+d%C3%AD...tx=51&ty=58

:D 4000/4 db

Link to comment
Megosztás:

Kedves Opelesek!

Az a gondom a G Astrámmal, hogy egyenletes sebességnél kb két hónapja rángat, mintha fals levegőt szívna.

Kicseréltem a gyertyákat, átnéztünk minden vákuumcsövet, minden rendben.

A szervízben a számítógép sem mutatott hibát, pedig a motor elektromos hibáját jelző lámpa is világított. A végén kicserélték a lambda szondát, akkor 3 hétig minden rendben volt, most megint kezdi, csak még az ellenőrző lámpa nem világít.

Volt már valakinek ilyen problémája?

Segítségeteket köszönöm.

M.S.

Hali. Ugyan ez a gondom. végignéztem én is minden csövet még a tankban is és semmi bajuk.Előtte légtömegmérőt,és üzemanyagszűrőt cseréltem! Másik gyertyával is próbáltam és semmi változás. Még a gyújtás modult kell kipróbálni!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Korábban jeleztem h alapjáraton csörög a g astrám. Kicseréltettem a komplett vezérműlánc készletet. Megszűnt a csörgés, gyönyörű a hangja.Viszont van 1 kis baj, kivillant a műszerfalon a kis sárga motor ikon rögtön a csere után.....azóta mentem vele 500 km-t de semmi különüset nem tapasztaltam. Nem tudjátok h esetleg a vezérlés csere miatt villant e ki vagy esetleg valami más miatt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Korábban jeleztem h alapjáraton csörög a g astrám. Kicseréltettem a komplett vezérműlánc készletet. Megszűnt a csörgés, gyönyörű a hangja.Viszont van 1 kis baj, kivillant a műszerfalon a kis sárga motor ikon rögtön a csere után.....azóta mentem vele 500 km-t de semmi különüset nem tapasztaltam. Nem tudjátok h esetleg a vezérlés csere miatt villant e ki vagy esetleg valami más miatt?

Egy hibakódot közzé tennél?

(villogtasd ki)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Elég hülye kérdés, de nincs valakinek képe véletlenül G Astrából való elektrohidraulikus kormányműről? Esetleg azt megtudnátok mondani hogy minden G Astrában ilyen szervókormány van-e vagy van sima szíjjal hajtott is?

Előre is köszi a választ.

Üdv, Zsoltee

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Elég hülye kérdés, de nincs valakinek képe véletlenül G Astrából való elektrohidraulikus kormányműről? Esetleg azt megtudnátok mondani hogy minden G Astrában ilyen szervókormány van-e vagy van sima szíjjal hajtott is?

Előre is köszi a választ.

Üdv, Zsoltee

U.i.: Ha esetleg G Astrához is létezik szkennelt szerelési könyv, mint F Astrához, azt is megköszönném. :lol:

G astrában csak elektrohidraulikus szervó létezett.

Link to comment
Megosztás:

Semmiféle hibakód nincs, csak folyamatosan világít a kis motor ikon, motor beindítása után nem alszik ki. Hogyan lehet kivillogtatni?

Gázt és féket tövig nyomod, majd ráadod a gyújtást.

Számolod a villogásokat. 10 villanás=0, a többi értelemszerű.

A számjegyek közt rövid szünet.

4 jegyű számot fogsz kapni, amit vagy beírsz ide, vagy megnézed mit jelent például a Korzika aláírásában szereplő listából.

Ha folyamatosan villog, akkor nincs hiba, vagy olyan amit csak műszerrel lehet kiolvasni.

Link to comment
Megosztás:

Gázt és féket tövig nyomod, majd ráadod a gyújtást.

Számolod a villogásokat. 10 villanás=0, a többi értelemszerű.

A számjegyek közt rövid szünet.

4 jegyű számot fogsz kapni, amit vagy beírsz ide, vagy megnézed mit jelent például a Korzika aláírásában szereplő listából.

Ha folyamatosan villog, akkor nincs hiba, vagy olyan amit csak műszerrel lehet kiolvasni.

Hiba van, mert folyamatosan világít a kulcsos ikon, azt írta. :D

Ezt a kivillogást hetente minimum 1x megkérdi valaki. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gázt és féket tövig nyomod, majd ráadod a gyújtást.

Számolod a villogásokat. 10 villanás=0, a többi értelemszerű.

A számjegyek közt rövid szünet.

4 jegyű számot fogsz kapni, amit vagy beírsz ide, vagy megnézed mit jelent például a Korzika aláírásában szereplő listából.

Ha folyamatosan villog, akkor nincs hiba, vagy olyan amit csak műszerrel lehet kiolvasni.

Köszi szépen megnéztem. A hibakód 0340

Mi lehet ez? Tudnátok küldeni linket h hol lehet megnézni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Me reggel azt vettem észre, hogy az órám (ahol az időt és a hőmérsékletet mutatja) lenullázódott, majd 1 km megtétele után teljesen söttét lett, minden más működik. Az auto pár hónap múlva lesz hat éves, első aksis, gondolom csere, vagy más ötlet?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Me reggel azt vettem észre, hogy az órám (ahol az időt és a hőmérsékletet mutatja) lenullázódott, majd 1 km megtétele után teljesen söttét lett, minden más működik. Az auto pár hónap múlva lesz hat éves, első aksis, gondolom csere, vagy más ötlet?

Köszönöm

Háttérvilágítás van?

Ha nincs, akkor: link

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen. Úgy néz ki vezérműtengely-jeladó meghibásodás........Van valakinek tapasztalata már erről?????mennyibe kerül mondjuk utángyártott alkatrészbe??????

Most cserélte a szerelő a komplett vezérlést, elképzelhető, hogy az ő hibájából hibásodott meg????mert már ugya adta vissza az

autót h égve volt a műszerfalon a kis sárga motor ikon.....Vélemény????

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen. Úgy néz ki vezérműtengely-jeladó meghibásodás........Van valakinek tapasztalata már erről?????mennyibe kerül mondjuk utángyártott alkatrészbe??????

Most cserélte a szerelő a komplett vezérlést, elképzelhető, hogy az ő hibájából hibásodott meg????mert már ugya adta vissza az

autót h égve volt a műszerfalon a kis sárga motor ikon.....Vélemény????

És miért nem szóltál neki, előtte nem volt gondja, utána van. Nem lehet, hogy csak a csatlakozót nem dugta vissza?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.