Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Pár héttel ezelőtt kértem a segítségeteket fater G Astrájával kapcsolatban. A panasza a következő volt: általában a reggeli első indításnál ill. hosszabb állás után indításkor mintha tovább forogna az önindító egy fura hang kíséretében. A helyzet súlyosbodott és elvitte szerelőhöz, Ő azt mondta,hogy a vezérmű lánc hidraulikus feszítésű és amíg nem kap olajat a lánc adja ezt a hangot. Azt javasolta, hogy először próbáljuk meg olajcsere előtt motormosóval átöblíteni és lecserélni az olajat. Régen volt neki egy 78-as? Fiestája, azon is át akarta mosni a motort, de a vez. tengelyhez vezető járat eldugult. Ezért inkább megkérdezem ki próbálta már átmosni ill. milyen mosó vált be?

Köszönöm a segítséget!

Tamás

Hasonló problémám volt nekem is! Hosszabb állás után indításkor kb. 1-1,5 mp-ig erős lánc hang volt. Elvittem szerelőhöz, azt mondta az olajszűrő a ludas mert ott van benne 2 szelep a házban, aminek fent kéne tartani az olajat elméletileg a hengerfejben. Kicserélte, azóta jó! A régi szűrő össze volt nyomva picit és ezáltal nem zárta el a szelep rendesen. Minimális lánc hang így is van indításnál, mivel a hidrotőke még nem feszíti meg a láncot az indítás pillanatában, de közel sem akkora, mint előtte.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnapelőtt lettem boldog G astra tulajdonos, 98-as F lett 2009-es G-re cserélve. Nem volt benne rádió, ezért elvittem a szerelőhöz, erre mondja, hogy ezeket visszahívták vezérműcsavar cserére, merthogy eltörhet a vezérmű tengelye. Namost érdeklődnél, hogy melyik típusra, évjáratra,motorra vonatkozik? Mert a volt tulajt szerintem esélytelen elérni (kereskedésben lett véve).

Előre is köszönöm a segítséget, és sorry, ha már volt róla szó, én nem találtam...

Üdv, Sesi

Szia!

Nem kell csavart cserélni, csak ellenőrízni kell, hogy nem laza-e. Volt már olyan, hogy laza volt és nem volt benne a visszahívásba.

Link to comment
Megosztás:

Nem az én napom ez a mai. Gyújtáskapcsoló betétet vettem ki, ehhez ki kellett venni a zár részét is. Visszarakáskor sikeresen eltörtem azt a rugós vállrészt, ami a helyén tartja (amit be kell nyomni a kivételhez fölülről egy lyukon át). Pedig nem erőltettem, nem is értem mitől törhetett el. Ez még a kisebbik baj, már úgyis napirenden volt a cseréje, rendesen szét van már kopva. A nagyobbik bajom, hogy állítható kormányom lévén kihúztam a szereléshez, hogy könnyebben hozzáférjek, és visszaállításnál fogta magát a kormányoszlop, és széthullott :confused: . A tűzfal felőli végében szétesett valami csapágy, a szőnyegre kipotyogott egy rakás golyó, a golyóskosár meg lecsúszott a tengelyen az első csuklóig. Most mozog és akad a kormányom.

Kérdéseim a következők lennének:

Ha veszek új zárrészt a gyújtáskapcsolóba, azt hozzá lehet állítani a kulcshoz (tudok olyan zárbetétről amit kulcshoz lehet programozni, ezért a kérdés, hogy hátha ez is ilyen), vagy annak saját kulcsa van, és komplett zárszettet kéne cserélni, hogy ugyanúgy egy kulcs nyissa az összeset? (Mondjuk a csomagtérajtót most se nyitja a kulcsom, valószínűnek tartom, hogy azt már cserélték valamikor.)

A kormányoszlop mennyire javítható? Vagy készüljek fel rá, hogy ki kell cserélni komplett az egészet?

A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

"Vezérműtengely lefogó csapágy csavarjainak fellazulása,ami töréshez vezet.(meghúzási nyomaték 8Nm)

Motorkód: Z14XEP ,Elvileg 2005től 2007ig gyártott motoroknál fordul elő.

Kb 10 perces munka.Nagy bosszúságot előzhetünk meg vele.

Ha bekövetkezik a törés kb 300e a javítási költség. "

Ezt a hasznos infók között találtam.

Köszönöm az információt! 7főn el is viszem a szervízbe! Ugye jól tudom, hogy ez a motorkód (Z14XEP) láncos?

Link to comment
Megosztás:

Ha bemész egy Opel márkaszervizbe, ott a motorszám alapján megmondják, hogy meg kell-e húzni a csavarokat. Amikor tavaly megvettem a 2007.06. havi kocsimat - az itt kapott javaslatok alapján - én is elvittem megnézetni. Amikor beütötték a motorszámot a gépbe az nem jelzett. Értetlen arcomat látva a szervizes azt mondta, hogy elvileg egy piros ablak ugrik fel azoknál a motorszámoknál, amelyeknél szükséges ezt az utólagos ellenőrzést megejteni.

köszi

Link to comment
Megosztás:

Hasonló problémám volt nekem is! Hosszabb állás után indításkor kb. 1-1,5 mp-ig erős lánc hang volt. Elvittem szerelőhöz, azt mondta az olajszűrő a ludas mert ott van benne 2 szelep a házban, aminek fent kéne tartani az olajat elméletileg a hengerfejben. Kicserélte, azóta jó! A régi szűrő össze volt nyomva picit és ezáltal nem zárta el a szelep rendesen. Minimális lánc hang így is van indításnál, mivel a hidrotőke még nem feszíti meg a láncot az indítás pillanatában, de közel sem akkora, mint előtte.

Köszi!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A ma szántam rá magam, hogy kicseréljem a szelepfedél tömítést. Ehhez le akartam venni a termosztát és a kiegyenlítő tartály között lévő csövet, hogy ne legyen útban, de az elöregedett műanyag pipa alakú csatlakozó a termosztátnál egy pillanat alatt elpattant. A termosztátnál beretört darabot ki tudtam bányászni, majd fél megoldással sikerült is összerakni. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e ezt a kis műanyag pipa alakú valamit külön kapni, vagy csak egyben a termosztáttal? Gyári GM van még benne, semmi baja, szóval nem igazán szeretném lecserélni emiatt. Az alkatrészen ez a szám volt: GM PA66-GF25. Köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdéssel fordulok hozzáértőkhöz. Van egy astra G-m x12xe.A következőt produkálja:

2100-2600 között hallható egyfajta csörgés ami hasonlít a lánc kerepeléséhez, de a láncot a feszítőkkel nemrég cseréltem (1000 km van benne).motorféknél nem és gyorsításnál sem hallani.Én mivel egybizonyos fordulaton lehet csak hallani rezonanciára tippelek.Eddig ember nem volt aki megmondta volna mi ez a hang.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A ma szántam rá magam, hogy kicseréljem a szelepfedél tömítést. Ehhez le akartam venni a termosztát és a kiegyenlítő tartály között lévő csövet, hogy ne legyen útban, de az elöregedett műanyag pipa alakú csatlakozó a termosztátnál egy pillanat alatt elpattant. A termosztátnál beretört darabot ki tudtam bányászni, majd fél megoldással sikerült is összerakni. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e ezt a kis műanyag pipa alakú valamit külön kapni, vagy csak egyben a termosztáttal? Gyári GM van még benne, semmi baja, szóval nem igazán szeretném lecserélni emiatt. Az alkatrészen ez a szám volt: GM PA66-GF25. Köszönöm előre is a segítséget!

Én úgy tudom lehet külön kapni...

Csak olyat keressél ami már fémből van (biztos más a száma)

Van belőle több menetméret is, nekem mikor baj volt csak a nagyobb volt kéznél, és egy műhelyben átalakíttattam..

(de lehet hogy nem ugyanarról beszélünk)

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom lehet külön kapni...

Csak olyat keressél ami már fémből van (biztos más a száma)

Van belőle több menetméret is, nekem mikor baj volt csak a nagyobb volt kéznél, és egy műhelyben átalakíttattam..

(de lehet hogy nem ugyanarról beszélünk)

az amire te gondolsz az a vizpumpa csöcse.

Ő a termosztát csöcsét keresi, ami csak egyben kapható. és még szerencse hogy most tört el, és nem egy autópályán, mert akkor könnyen meg lehet főzni a motort.

sajnos elöregszik a müanyag, és törik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XEP

Még mindig küzködök az autó hangjával reggelente !

Első indításnál nehezen kapja fel az olajat, mert felpörög és mindha nem kapna olajat, de ez pár másodperc és jó. Ha meleg az autó akkor nincs vele gond. Ez vajon mitől lehet? Szűrő cserélve.olaj kb 8-9 ezret futott.

Véleményetek szerint ? Nincs Vlaki szerelő itt veszprém környékéről?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XEP

Még mindig küzködök az autó hangjával reggelente !

Első indításnál nehezen kapja fel az olajat, mert felpörög és mindha nem kapna olajat, de ez pár másodperc és jó. Ha meleg az autó akkor nincs vele gond. Ez vajon mitől lehet? Szűrő cserélve.olaj kb 8-9 ezret futott.

Véleményetek szerint ? Nincs Vlaki szerelő itt veszprém környékéről?

Ahogy mantec mondja: a spanoló igen-igen érzékeny az olaj minőségére.

Használtam már olyan olajat, amivel 4e km körül kezdődött ez a jelenség.

A mostaniban 10e van, de már néha hallom.

Link to comment
Megosztás:

T gyalázó! Hidegen csörgés? Milyen olaj van benne? A láncfeszítő az egyik olajminőségre különösen érzékeny alkatrész.

Csörgés az nincs! csak az elején mint ha nem lenne olaj benne de ahogy mondtam, pár másodperc az egész. ha kiveszem a szűröt ami nekem fent van mert papír, az olajos de a pici tarjáj részébe nemsok olaj van szinte semmi.

cseréljem le az olajat is? CASTROL 5W30 SZINTETIKUS van benne

Link to comment
Megosztás:

Csörgés az nincs! csak az elején mint ha nem lenne olaj benne de ahogy mondtam, pár másodperc az egész. ha kiveszem a szűröt ami nekem fent van mert papír, az olajos de a pici tarjáj részébe nemsok olaj van szinte semmi.

cserélje le az olajat is? CASTROL 5W30 SZINTETIKUS van benne

mikori évjárat a Tied ??

mert az első szériás z14xep-nél van ilyen probléma hogy idő előtt megadja magát a feszítő

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.