Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Köszi!

Megpróbálom kihúzni januárig (akkor úgyis vizsgára megy) és akkor egy alaposabb szervizelést megejteni.

Ha a szerelő ránéz a szíjra (megfelelő megbontás után), akkor ránézésre meg tudja mondani, hogy kell-e cserélni, vagy sem?

Nem szívesen piszkáltatnék bele, mert gyorsan lekopogom, olyan az autó, mint a safhauzen.

Más:

Tud valaki jóárasított, megbízható szerelőt a Budaörsi reptér közelében?

Ha már "megbontják" a gépet akkor már érdemes kciserélni sztem nem azon a pénzen múlik, inkább mint egy szakadás

üdv

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg a szerízkönyvben a motortípusodhoz, ott lesz a pontos válasz, de egyébként minden ilyen alkatrészhez van egy km és egy év határidő a cserére.

Tekintve, hogy 2004 es a géped, az még nem a TWINPORT széria, nost nincs előttem a füzet, de az 5 év az gyanús, de max 6.

Nem Twinport. Z14XE a motorkód.

Viszont most néztem a "Gépjármű üzembentartási táblarendszer-edben" (amit egyébként tavasz óta használok :lol: ), hogy a tiéd Twinport és annak 120 000 km, vagy 8 év.

Lehet, hogy ennyire felemelték a csereperiódust?

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Megpróbálom kihúzni januárig (akkor úgyis vizsgára megy) és akkor egy alaposabb szervizelést megejteni.

Ha a szerelő ránéz a szíjra (megfelelő megbontás után), akkor ránézésre meg tudja mondani, hogy kell-e cserélni, vagy sem?

Nem szívesen piszkáltatnék bele, mert gyorsan lekopogom, olyan az autó, mint a safhauzen.

Más:

Tud valaki jóárasított, megbízható szerelőt a Budaörsi reptér közelében?

ugyanez a kérdés itt: http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...mp;#entry510038

2vel alatta a válasz: http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...mp;#entry510079

budaörsi reptérhez közeli? uhuhu-t vagy vessz-t kérdezd meg hátha tud. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem Twinport. Z14XE a motorkód.

Viszont most néztem a "Gépjármű üzembentartási táblarendszer-edben" (amit egyébként tavasz óta használok :lol: ), hogy a tiéd Twinport és annak 120 000 km, vagy 8 év.

Lehet, hogy ennyire felemelték a csereperiódust?

Elvileg az enyémhez 150 ezer a gyári adat és 10 év, de én szigorúbbra vettem magamnak

Neked 90E agyári adat de a szervízgyakorlat 60E nél szokott lenni, sajnos az évre nem emlékszem pontosan, de lemegyek a kocsiba és megnézem a füzetet.

Az enyébne azért nagyobb a csereperiódus, mert a vízpumpát nem a vezérműszíj hajtja ezért nincs benne még egy plusz "kanyar" és így nincs annyira igénybe véve, plusz a szíj is más.

NEkem ilyen:

DSC06040.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nem Twinport. Z14XE a motorkód.

Viszont most néztem a "Gépjármű üzembentartási táblarendszer-edben" (amit egyébként tavasz óta használok :lol: ), hogy a tiéd Twinport és annak 120 000 km, vagy 8 év.

Lehet, hogy ennyire felemelték a csereperiódust?

azért mert Twinport láncos, Z14XE meg szíjas

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Megpróbálom kihúzni januárig (akkor úgyis vizsgára megy) és akkor egy alaposabb szervizelést megejteni.

Ha a szerelő ránéz a szíjra (megfelelő megbontás után), akkor ránézésre meg tudja mondani, hogy kell-e cserélni, vagy sem?

Nem szívesen piszkáltatnék bele, mert gyorsan lekopogom, olyan az autó, mint a safhauzen.

Más:

Tud valaki jóárasított, megbízható szerelőt a Budaörsi reptér közelében?

keresd WESSZ-T ö Törökbálinton lakik és dolgozik jól és neked nincs messze.

Link to comment
Megosztás:

Ja, és megnézem a szervízfüzetet:

Z14XE, Z16XE 90E km és 6 év

2002 évvégi autómban 60e, a 2004-esben 90e ír a szervizkönyv

egyébiránt sosem "fostam" a túlfutott km-en, a mostaniban is vagy 65e van, ránézére tökéletes állapotú a szíj

persze nem nyaggatom, akkor szakad el általában, ha durván visszaváltasz

Link to comment
Megosztás:

A kuplungszerkezetet, váltót, féltengelycsuklókat, stb. elég durva igénybevétel éri, de a szíjnál nemigazán látom, hogy mitől lenne olyan nagy, hogy az elszakadhatna. A lendkerék a főtengely szöggyorsulását azért elég durván csillapítja. Na meg ez kb. ugyanaz a helyzet, mint amikor beteszem sebességbe, és hirtelen kiengedem a kuplungot és lefullad. Vagy a túlpörgés miatt a vezérlés hajtása nagyobb nyomatékot igényel, és az szakítja el?

Link to comment
Megosztás:

A kuplungszerkezetet, váltót, féltengelycsuklókat, stb. elég durva igénybevétel éri, de a szíjnál nemigazán látom, hogy mitől lenne olyan nagy, hogy az elszakadhatna. A lendkerék a főtengely szöggyorsulását azért elég durván csillapítja. Na meg ez kb. ugyanaz a helyzet, mint amikor beteszem sebességbe, és hirtelen kiengedem a kuplungot és lefullad. Vagy a túlpörgés miatt a vezérlés hajtása nagyobb nyomatékot igényel, és az szakítja el?

Ebben iagazad van de azért van tehetetlensége azokanak a dolgoknak amit a vezérműszíj hajt és azt hirtelen fordulatváltozáskor a vezérműszíjnak kell viselni. Nyilván nem akkor igénybevétel mint amekkora a váltóra nehezedik, node nem is olyan masszív alkatrészről beszélünk mint a fém fogaskerekek meg a féltengely stb.

De úgy gondolom, hogy inkább arra akart utalni, hogy ha fínoman használod az autót, akkor kevésbé használódik el a szíj.

Jó példa erre a láncos kocsik esete, vezetési stílustól füdggően van ahol fele idő alat kinyúlik a lánc ugyanannál a típusnál.

Ugyebár ez vizsgálati alap, hiszen ott csak akkor cserélnek ha kvázi csörög.

Link to comment
Megosztás:

van benne egy érdekes hozzászólás :

beszéltem nemrég ... egy Opeles szakival, aki azt mondta, hogy az Opelek vízpumpájában van valami porcelán tengely(?), ami szorulás esetén azonnal eltörik, a csapágy szabadonfutó lesz, de nem rántja magával a vezérlést, csak elfolyik a hűtővíz...

ez így lehet?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is épp ezen akadt meg a szemem. De ha mondjuk a csapágy szorul be, mert a víz szivárgott, és kimosta belőle a kenőanyagot, akkor nem segít a porcelán tengely. Bár azért szerintem egy "szárazon" futó csapágynak van olyan hangja még megszorulás előtt, hogy a hozzáértőbb tulaj észreveszi, hogy szokatlan hang jön az autóból.

Egyébként nem lehet a pumpán csak a csapágya(ka)t kicserélni? Más alkatrész nemnagyon van abban, ami tönkremenne...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.