Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Az enyém 98-as,és abban még hagyományos bowden van.

Én valószinűleg az utolsó twinport előtti szériát kaptam ki. Egyetlen kínom vele, ha be akarod tartani az előírt 90-et rohadtul elfárad a lábam. Kb.105-115-tel már kényelmesnel mondható, de az igazi 127 körül van. Lehet egyedi hülyeségem, de nekem zavaró, vagy inkább fárasztó..

Link to comment
Megosztás:

:roll: Füleld meg telo !!!

Én egyébként kifejezetten a kesztyűtarto oldalán a műszerfal mögöttí részen,alapjáraton 1 egyenletes kat.. kat... kat. :evil: :oops:

:idea: Azé' ott, mert ott van a motortérben a szelepecske 15 cm-re! 8)

Egyébként lehet, azért van ez a kattogás a TWP-ban, mert ez jelzi a motor élettartamát...mikor elhallgat, visszaszámolhatsz, amíg robban. :twisted: :twisted:

Ülésnyekergésre visszatérve, nekem kb. 1 évig volt ritkán, de kb. nyár eleje óta eltűnt. Lehet, hogy néha nem rendeltetésszerűen is kell használni a kocsit, pláne az üléseit. :P

Link to comment
Megosztás:

Én valószinűleg az utolsó twinport előtti szériát kaptam ki. Egyetlen kínom vele, ha be akarod tartani az előírt 90-et rohadtul elfárad a lábam. Kb.105-115-tel már kényelmesnel mondható, de az igazi 127 körül van. Lehet egyedi hülyeségem, de nekem zavaró, vagy inkább fárasztó..

Erre már sokat panaszkodtál... Kopi, nem lehet, hogy a lábadat kellene megnézetni :?: :?: :P

De viccen kívül, van kollegám, aki arra panaszkodik, hogy a középbox alsó része nyomja oldalról a lábát és kényelmetlen emiatt a lábtartása. Nem lehet, hogy neked is emiatt sz@r?

Link to comment
Megosztás:

Erre már sokat panaszkodtál... Kopi, nem lehet, hogy a lábadat kellene megnézetni :?: :?: :P

De viccen kívül, van kollegám, aki arra panaszkodik, hogy a középbox alsó része nyomja oldalról a lábát és kényelmetlen emiatt a lábtartása. Nem lehet, hogy neked is emiatt sz@r?

Nem vicc amit írsz, mert ugye minden autónál támasztja a lábát az ember és valóban rossz helyen éri a box, emiatt zsibbad ill. eltartom tőle és ez miatt fárasztó és görcsöt kap. Amióta ezt a hipermarketes "sport ALU"-kat rátettem, jobb lett.

Link to comment
Megosztás:

Nem vicc amit írsz, mert ugye minden autónál támasztja a lábát az ember és valóban rossz helyen éri a box, emiatt zsibbad ill. eltartom tőle és ez miatt fárasztó és görcsöt kap. Amióta ezt a hipermarketes "sport ALU"-kat rátettem, jobb lett.

Ezzel a box lábkitámasztással kapcsolatban. A G Astra-ban az utas oldala felé jobban belóg a box. Ott zavaróbb szerintem ez, mint a vezető oldalon. Sőt, tovább megyek: a vezető oldalon nekem kifejezetten tetszik, hogy kitámasztja a lábamat oldalról, és ráadásul nekem pont jó helyen. Vezettem már apukám Lanosát, ahol nem éri a box szinte semennyire a lábamat, de ott sokkal hamarabb elfáradt a lábam, ugyanis nem volt mi kitámassza oldalirányban, és vhogy szétterpesztett lábbal fárasztóbb volt, mivel azért ilyenkor vmennyire aktivizálódik az ember belső combizma ellentartásképp.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Tegnap óta fura dolgokat művel a verda. Hétfő reggel teljesen problémamentesen kinyitottam az ajtót, beültem és elindultam dolgozni. Kb. 35 km-t megtéve megérkeztem a melóhelyemre. Előző este leesett az idei első hó, a verda kint aludt. Megérkezve kiszálltam és a távirányítóval bezártam a KP zárat, majd második gombnyomással élesítettem a riasztót. Elindultam a bejárat fele. Akkor szóltak, hogy normális dolog-e az, hogy folyamatosan világít a négy irányjelzőm!? Először azt gondoltam, hogy ugratás, de meglepve tapasztaltam, hogy valóban így van. Normál esetben ugye ha egyszerűen a KP zárat a távirányítóval bezárom, a négy irányjelző kb. 3 másodpercre egyszer felvillan. Ha a riasztót is élesítem, akkor kb. 5 másodperc elteltével még kétszer felvillan. Egyébként mind a riasztó, mind a KP zár gyári. Tehát visszamentem az autóhoz, a távirányítóval kinyitottam az ajtót és ráadtam a gyújtást. Ekkor aludt csak ki a négy irányjelző. Levettem a gyújtást, kiszálltam, és újra távirányítóval zártam az ajtókat, az irányjelzők ugyanúgy égve maradtak, mint az előbb. Mégegyszer kinyitottam az ajtót és megpróbáltam a vezetőoldali ajtón kulccsal bezárni. Ugyanazt értem el. Miután a KP zár behúzott, az irányjelzők folyamatosan világítanak. Ha gyújtásra kapcsolom az autót, akkor az irányjelzők és az elakakdásjelző is tökéletesen működnek, ezért szerintem az indexrelé rendben van. Ma reggel már azt tapasztaltam, hogy elég, ha leveszem a gyújtást. A négy irányjelző azon nyomban világítani kezd. Az éjszaka az autó indexrelé nélkül aludt, mivel így tudtam csak elérni, hogy zárt ajtók mellett ne világítson a négy irányjelző, mert reggel nem hiszem, hogy el tudtam volna indulni vele :lol: Megfigyeltem azt is, ha kiveszem az indexrelét és úgy zárom az ajtót távirányítóval, akkor a KP zár meghúzásakor az irányjelzők nem villannak fel, viszont ha a riasztót is élesítem a második gombnyomással, akkor a két villanás működik. Ez arra enged következtetni, hogy a riasztó saját reléit használja az indexek villogtatására, a KP zár viszont az indexrelét használja. Javítsatok ki, ha nem így van! Mi lehet a probléma? Véleményem szerint a KP zár elektronikájával történt valami. Esetleg beázott? Hol keressem az autóban a riasztó és a KP zár vezérlőelektronikáját? Bocsi, hogy kicsit hosszan írtam le! Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap óta fura dolgokat művel a verda. Hétfő reggel teljesen problémamentesen kinyitottam az ajtót, beültem és elindultam dolgozni. Kb. 35 km-t megtéve megérkeztem a melóhelyemre. Előző este leesett az idei első hó, a verda kint aludt. ...

Fura, amit írsz. Nekem is gyári a kp zár és riasztó, de nekem asszem csak egyet-egyet villannak az indexek. Egyet kp záráskor, egyet beriasztáskor, és rögtön gombnyomásra.

A kp zár és riasztó vezérlőegységét az utasoldali lábtér oldalsó (ajtó felőli) burkolata mögött találod. Ha benyúlsz a burkolat mögé kézzel felülről, érezheted is a kis dobozt.

Link to comment
Megosztás:

Fura, amit írsz. Nekem is gyári a kp zár és riasztó, de nekem asszem csak egyet-egyet villannak az indexek. Egyet kp záráskor, egyet beriasztáskor, és rögtön gombnyomásra.

A kp zár és riasztó vezérlőegységét az utasoldali lábtér oldalsó (ajtó felőli) burkolata mögött találod. Ha benyúlsz a burkolat mögé kézzel felülről, érezheted is a kis dobozt.

Köszi! Este megnézem. Ott viszont nehezen tudom elképzelni, hogy víz került a vezérlésbe... Ki lehet venni a dobozt? Csatlakozóval szerelik, vagy fixen forrasztják a vezetékeket?

Link to comment
Megosztás:

Ezt sajnos most így hirtelen nem tudom neked megmondani...

Neked is van a sebváltó előtt egy csatlakozó rajta egy piros LED-del, amihez a slusszkulcs mellé adott elektronikus kulcsot kell hozzáérintened riasztás esetén? Az azon lévő LED közvetlenül a riasztó élesítése után folyamatosan világít, majd egy kis idő elteltével gyors villogásba kezd. Csakhogy valóban ugyanarról a cuccról beszélünk-e. Én kb. fél éve vettem használtan. A kereskedésben azt mondták, hogy gyári riasztó és kp zár van a gépben. Egyébként Club felszereltségű (elektromos tükör, elektromos ablak elöl, klíma, ABS, állítható ülésmagasság, állítható kormány, fűthető tükrök), 1999 decemberi forgalombahelyezéssel, ha ez segít...

Link to comment
Megosztás:

Neked is van a sebváltó előtt egy csatlakozó rajta egy piros LED-del, amihez a slusszkulcs mellé adott elektronikus kulcsot kell hozzáérintened riasztás esetén? Az azon lévő LED közvetlenül a riasztó élesítése után folyamatosan világít, majd egy kis idő elteltével gyors villogásba kezd. Csakhogy valóban ugyanarról a cuccról beszélünk-e. Én kb. fél éve vettem használtan. A kereskedésben azt mondták, hogy gyári riasztó és kp zár van a gépben. Egyébként Club felszereltségű (elektromos tükör, elektromos ablak elöl, klíma, ABS, állítható ülésmagasság, állítható kormány, fűthető tükrök), 1999 decemberi forgalombahelyezéssel, ha ez segít...

Nekem sem ledes csatlakozóm nincs a sebváltó előtt, sem pedig elektronikus kulcsom. Nem kell semmit érintenem sehova. Gyanús nekem, hogy a tied nem gyári riasztó, hanem vmi egyedi. Bár lehet, hogy 99-ben még ilyen volt a gyári, de azért ezt kétlem...

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem ledes csatlakozóm nincs a sebváltó előtt, sem pedig elektronikus kulcsom. Nem kell semmit érintenem sehova. Gyanús nekem, hogy a tied nem gyári riasztó, hanem vmi egyedi. Bár lehet, hogy 99-ben még ilyen volt a gyári, de azért ezt kétlem...

Most már én is elbizonytalanodtam... Csatoltam egy képet a kulcsról. Találkozott már valaki ezzel a megoldással?

Link to comment
Megosztás:

AZ A LASER LINE RIASZTÓ, VAGY IMMOBILIZER KULCSA. HA RIASZTÓ, AKKOR az avészkikapcsoló kulcsa....

utolag szerelt.

Igen, nagyon úgy tűnik... Böngésztem a neten Laserline riasztók és immobiliserek után kutatva... Nem írnak rosszat róluk... Mintha láttam volna valahol, hogy a GM gyárilag Laserline riasztóval szereli a G-s Astrát. Egy másik helyen viszont META riasztót írtak... Melyik az igaz? Még nem volt időm leszedni a takarólemezt és megnézni, hogy az enyémben milyen van. De még mindig azt vallom, hogy a kp zár butult meg. Amíg ki nem derül, addig szenvedek az indexrelé ki- és berakosgatásával...:lol: Ja, tegnap teszteltem a nyitáskapcsolókat az ajtókon. Kézzel benyomtam, mintha az ajtó csukva lenne, és lezártam kp zárral az autót. Riasztót nem élesítettem. A négy index vadul világítani kezdett. Ezután elengedtem a nyitáskapcsolót, a négy index kialudt... Ha mégegyszer megnyomtam ismét világítottak :lol: Erre varrjatok gombot. Ezt még párszor eljátszottam :twisted: és az auto egyszercsak megunta. Hiába nyomkondtam a kapcsolót, nem világított az index. Így be tudtam csukni az ajtót :lol:

Link to comment
Megosztás:

A Laserline és Meta riasztókat utólagosan szerelik be a  

márkaszervizekben.Ezek nem gyári riasztók!

Ez vezérli a kp zárat? Egy német fórumon talátam egy hozzászólást:

Astra II OPEL ZV STEUERGERÄT

Opel Nr: 2443707624/01/02

F005V00155 Bosch

VIM 224

N153

e1 021838

Volt egy kép is:

Link to comment
Megosztás:

Mindenesetre a Metasystem használati útmutatót gyárt hozzá.

http://www.metasystem.hu/admin/h_utasitas_...FAtmutat%F3.pdf

:wink:

Köszi!

Most halott a link, de megpróbálom később... Hétvégén volt egy kis időm foglalkozni az autóval. Lehúzkodtam a kp zár és a riasztó (Laserline 970ir) csatlakozóit. A jelenség továbbra is megmaradt. Tehát ha leveszem a gyújtást, a négy index folyamatosan világít. Ha kiveszem az indexrelét az autót gyújtásra kapcsolom és bekapcsolom az elakadásjelzőt, akkor az azon lévő piros visszajelző villog! Ha leveszem a gyújtást, akkor folyamatosan világít. Ezt mi okozhatja? Mi villogtatja a visszajelzőt, ha nincs bent az indexrelé? Valamiféle multivibrátor van az indexrelé előtt? Van közöttetek autóvillamossági szerelő? Valszeg ez miatt világít folyamatosan a négy indexem, ha nincs gyújtás... Valakinek ötlete? Hol keressem a hibát a továbbiakban?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.