Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Mert Törökbálinton ki van? Vagy mi? :icon4: Tényleg tudjátok ajánlani? Már kész vagyok a lehúzós szervizektől! :D((

Ez az érdi nagyon pénzesnek tűnik... arról mi a véleményetek?

Törökbálinton wessz ügyködik, megtalálod itt a profilját a fórumon, írj neki privit, vagy keresd személyesen. ECU-témában (is) otthon van, többen jártak már nála innen a fórumról.

Link to comment
Megosztás:

Már kész vagyok a lehúzós szervizektől! :icon4:((

Ez az érdi nagyon pénzesnek tűnik... arról mi a véleményetek?

korrekt cég ;) elég komoly cég..

nem innen a fórumról valakinek csináltak ecu javítást 30ért..

De én nem ajánlok senkit :D

Mert ha valami nem jól sül el akkor én leszek a hugyosbokor.. ;)

tehát a Te döntésed ,hogy Danihoz mész T.bálintra,vagy Érdre vagy az ásatlan kút melletti városba :icon4:

és még mindig nem biztos hogy forrasztás hibája van...

lehet hogy valami egyszerű ostoba hiba

Link to comment
Megosztás:

Mert Törökbálinton ki van? Vagy mi? :icon4: Tényleg tudjátok ajánlani? Már kész vagyok a lehúzós szervizektől! :icon4:((

Ez az érdi nagyon pénzesnek tűnik... arról mi a véleményetek?

Én még eddig csak jót hallottam felőlük! ;)

Székesfehérvárról meg egy bő gázzal el is tudsz gurulni odáig,még ha leáll is! :D

Link to comment
Megosztás:

Kedves fórumozók!

Nemrég került a tulajdonomba egy 2005-ös G astra.

Sajnos a vásárlás követő héten a szerviz jel kigyulladt a műszerfalon, ilyenkor természetesen vissza is vette a teljesítményt.

A szervíz jel viszont minden újraindításkor elalszik !!!!

Elvittem elektromos szerelőhöz, aki a elektromos gázpedál vagy a vezérlő számítógép hibáját állapította meg.

Egy gázpedál még belefér na de egy vezérlésnek már azért húzós összege van.........

Volt valakinek hasonló hibája?

Segítségeteket előre is köszönöm,

üdv.:

z72

Link to comment
Megosztás:

Kedves fórumozók!

Nemrég került a tulajdonomba egy 2005-ös G astra.

Sajnos a vásárlás követő héten a szerviz jel kigyulladt a műszerfalon, ilyenkor természetesen vissza is vette a teljesítményt.

A szervíz jel viszont minden újraindításkor elalszik !!!!

Elvittem elektromos szerelőhöz, aki a elektromos gázpedál vagy a vezérlő számítógép hibáját állapította meg.

Egy gázpedál még belefér na de egy vezérlésnek már azért húzós összege van.........

Volt valakinek hasonló hibája?

Segítségeteket előre is köszönöm,

üdv.:

z72

Villogtasd ki a hibakódot, s kiderül hogy még mi okozhatja. :D

Link to comment
Megosztás:

Kedves fórumozók!

Nemrég került a tulajdonomba egy 2005-ös G astra.

Sajnos a vásárlás követő héten a szerviz jel kigyulladt a műszerfalon, ilyenkor természetesen vissza is vette a teljesítményt.

A szervíz jel viszont minden újraindításkor elalszik !!!!

Elvittem elektromos szerelőhöz, aki a elektromos gázpedál vagy a vezérlő számítógép hibáját állapította meg.

Egy gázpedál még belefér na de egy vezérlésnek már azért húzós összege van.........

Volt valakinek hasonló hibája?

Segítségeteket előre is köszönöm,

üdv.:

z72

Mi a motorkód?

z14xe-nél elő szokott fordulni motorvezérlő hiba.

Szerezni kell egy kölcsön gázpedált, és azzal hajtani.(ha itt lennél a környéken meg nem utaznék el, adnék is egyet)

De rendszerint nem ez a probléma.

Motorvezérlő felújítást szoktak csinálni pár tízezer forintért.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fater a G Astráján tapasztalta a következőt: reggeli első indításnál amikor beindul a motor olyan mintha az önindító még tovább forogna, pár másodpercig hallható csak. Az indítómotor fel lett újítva, gyújtáskulcs lamellái kicserélve (autóvillamosság szerelő szerint ezek hibája miatt is kaphat további áramot a motor). Érdekes, hogy csak a reggeli indításnál van ez a jelenség (a kocsi garázsban van), utána nincs. Szerintem lehet vele élni, de fatert bosszantja (mennek nyaralni és fél, hogy külföldön lesz nagyobb baj).

Előre is köszönöm.

Tamás

Link to comment
Megosztás:

hogyan kell kivillogtatni a hibakódot?köszi előre is

Z kezdetű motorkódnál gáz+fék padlóig nyomva ráadod a gyújtást.

Számolod a motorhiba jelző ikon villanásait.

10 villogás =0, a többi értelemszerűen.

X-es motorkódnál össze kell zárni két lábat a diagnosztikai csatiban a gázpedál helyett.

Ez Korzika aláírásában szerepel.

Ha folyamatosan villog, nincs hibajel.

Ez egyébként benne van a GYIK-ban, vagy csak én nem találtam?

Szerk.: de benne van, csak átsiklottam felette! Bocsi! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy reggelente, mikor hidegen van használva az autó, vagy több ideig áll, mondjuk olyan 8 órát akkor előröl kopogó hangot hallok.

Viszont megyek vele pár km-t és elhallgat. Lövésem sincs hogy mi lehet az az alkatrész ami egy idő után elhallgat.

Most lett felújítva a kormánymű.

Kérlek adjatok tippet, köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy reggelente, mikor hidegen van használva az autó, vagy több ideig áll, mondjuk olyan 8 órát akkor előröl kopogó hangot hallok.

Viszont megyek vele pár km-t és elhallgat. Lövésem sincs hogy mi lehet az az alkatrész ami egy idő után elhallgat.

Most lett felújítva a kormánymű.

Kérlek adjatok tippet, köszi

Honnan jön a hang,a motorból vagy a futóműből,kormánytól?

Álló helyzetben is vagy csak menetközben?

Link to comment
Megosztás:

Honnan jön a hang,a motorból vagy a futóműből,kormánytól?

Álló helyzetben is vagy csak menetközben?

Hát elég érdekes a helyzete, mert akkor lehet hallani mikor egy bukkanón, pici gödrön megyek át, de olyan mintha középről hallanám, és a kormányon is lehet egy picit érezni.

Úgyhogy csak menet közben jön elő, de egy idő után eltünik.

Link to comment
Megosztás:

Hát elég érdekes a helyzete, mert akkor lehet hallani mikor egy bukkanón, pici gödrön megyek át, de olyan mintha középről hallanám, és a kormányon is lehet egy picit érezni.

Úgyhogy csak menet közben jön elő, de egy idő után eltünik.

Hát ezt így neten keresztül nehéz lesz megoldani,ha nagyon zavaró,akkor szerintem

vidd el átnézetni valahová!

Link to comment
Megosztás:

Okés srácok! :D

Akkor felveszem velük a kapcsolatot, köszi a linkekeket és a segítséget!

Mennyivel kevesebb gondom volt a Mantával.... és mennyivel olcsóbb :icon4:

én voltam az egyiknél,és mit mondjak,nem voltam megelégedve sem a javitással,sem ahogy a kocsival bántak,többet sem mentem oda...

Link to comment
Megosztás:

pár hónapja beszereltük a fényszórómosót, és pár hete észrevettem, hogy tócsa áll az autó alatt. nem nagyon foglalkoztam vele mert csak 1 napig volt ilyen. majd tegnap megint teljesen feltöltöttem és megint csöpögött. szétszedtük a haverral és meghúztunk minden csavart a bilincseken, de nem javult. észrevettük mintha a tartályból csöpög, ezért leszedtük és megnéztük. a tartályon szemmel láthatólag nem volt semmi ezért megtöltöttük újra és akkor a fülnél fedeztük fel a folyást. ilyet még nem láttam, hogy a gyári új tartályból a fülnél csöpögjön a víz. :icon4:

most mehet vissza gariba. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémám van, talán tud valaki segíteni! Benzin-gáz üzemű az autóm és benzin üzemnél főleg alapjáraton kihagy a gyújtás, egyenetlenül jár. Gázüzemre átkapcsolva megszűnik a probláma. Mi lehet a hiba oka? 1,4 G astra, Z14XE motorkóddal.

Köszönettel!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.