Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ha beletört a csavar a hengerfejbe,akkor elöbb vagy utobb úgy is le kell szedni a hengerfejet nem?Sajnos az a tapasztalatom hogy lehet most nem fúj ki ott a kipufogó,de kifog.....

Nekem szerencsém van az 1.8al látszik rajta hogy új leömlő van rajta.Erre szerintem e legjobb megoldás a 4 leömlő.Ártani nem fog neki,és nem lesz rá gond többet.....

Link to comment
Megosztás:

.Erre szerintem e legjobb megoldás a 4 leömlő.Ártani nem fog neki,és nem lesz rá gond többet.....

Ne óccsáá'! :unsure:

Amúgy én is inkább arrafelé hajlok, de a hengerfejdologgal is tisztában vagyok.Sajnos azt a csavart kihalászni...... :wacko:

Viszont akkor a secunderlevegő dolgot v.hogy át kell hidalni.........

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám,hogy indításkor néha kattog az önindítóm és csak az után indít.A mágnes kapcsolót és a szénkeféket kicseréltettem és azóta is csinálja.Vectra B 1.6 Aki már találkozott hasonló jelenséggel és megtudta oldani a problémát,légyszi írjon!Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám,hogy indításkor néha kattog az önindítóm és csak az után indít.A mágnes kapcsolót és a szénkeféket kicseréltettem és azóta is csinálja.Vectra B 1.6 Aki már találkozott hasonló jelenséggel és megtudta oldani a problémát,légyszi írjon!Előre is köszönöm!

Én találkoztam már ilyennel :wacko:

A sógoromék Astráján. Csak kattogott, és egy idő után indított. De ott az akku járta a végét.... kicserélték az akksit és megjavult az önindító. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Remélem ti tudtok majd segíteni. A Vectrámban nem működik az ablakmosó. Egyáltalán nem szívja fel az ablakmosó folyadékot.

A motortérben kb hol találom ezt a szivattyút?? Lehet az hogy ez csak elkoszolódott és csak ezért nem működik, vagy álltalában ezek egyből cserések???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Remélem ti tudtok majd segíteni. A Vectrámban nem működik az ablakmosó. Egyáltalán nem szívja fel az ablakmosó folyadékot.

A motortérben kb hol találom ezt a szivattyút?? Lehet az hogy ez csak elkoszolódott és csak ezért nem működik, vagy álltalában ezek egyből cserések???

A betöltőnyílás alatt jó méllyen lehet bontani, lehet alulról is érdemes megnézni nem-e egyszerűbb.

Ki kell lámpázni. leveszed a csatikat beteszel egy izzót és ha világít elhajítod a szivettyút és veszel egy másikat.

Ha nem világít mikor spriccelésre kapcsolsz akkor keresed a kábel-biztosító hibát...

Ha normális ablakmosó van benne, pl nekem würth téli mindíg csak ez és semmi más, akkor nehezen tömődik el.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autóm típusa: Vectra B 2.0 16V CDX, aut. váltó

Pár hete folyamatosan ég a motor diagnosztikai lámpa, 4500 fölé nem megy a fordulat.

Több helyen olvastam, hogy a főtengely(vezérműtengely?) jeladót kell kicserélni.

A kérdésem, hogy ez mennyire bonyolult művelet, házilag megoldható-e.

Előre is köszönöm,

KCS

Link to comment
Megosztás:

légszűrőház ki, kitámasztó motorbak ki, hosszbordásszíj le, vezérlés burkolata le, gyertyatakró le. azt hiszem a főtengely szíjtárcsát(hosszbordás) is le kell venni, hogy a burkolat lejöjjön. Ezek után már csak 1 csavar tartja a vezérműtengely jeladót.

Nem olyan egyszerű, mint ahogy azt leírtam. Nem tudom, mennyire vagy műszaki, de egyedül nem biztos, hogy jó nekiesni. :unsure:

főtengely jeladóhoz meg egy nőgyógyászi kéz kell, meg jó szerszám, és alulról lehet jobban megközelíteni. talán...

Link to comment
Megosztás:

légszűrőház ki, kitámasztó motorbak ki, hosszbordásszíj le, vezérlés burkolata le, gyertyatakró le. azt hiszem a főtengely szíjtárcsát(hosszbordás) is le kell venni, hogy a burkolat lejöjjön. Ezek után már csak 1 csavar tartja a vezérműtengely jeladót.

Nem olyan egyszerű, mint ahogy azt leírtam. Nem tudom, mennyire vagy műszaki, de egyedül nem biztos, hogy jó nekiesni. :unsure:

főtengely jeladóhoz meg egy nőgyógyászi kéz kell, meg jó szerszám, és alulról lehet jobban megközelíteni. talán...

Köszönöm az "útmutatást"....:-)

Akkor már csak egy hozzáértő bp.-i szakember kellene....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az autóm típusa: Vectra B 2.0 16V CDX, aut. váltó

Pár hete folyamatosan ég a motor diagnosztikai lámpa, 4500 fölé nem megy a fordulat.

Több helyen olvastam, hogy a főtengely(vezérműtengely?) jeladót kell kicserélni.

A kérdésem, hogy ez mennyire bonyolult művelet, házilag megoldható-e.

Előre is köszönöm,

KCS

Először is ki kéne olvasni a hibakódot, mielőtt kicserélsz egy jó alkatrészt feleslegesen :unsure:

Link to comment
Megosztás:

ez nem megbontás, csak le. :unsure:

pár burkolat mindössze.

De ettől még a hibakód kiolvasás fontos lenne, ez egyértelmű.

Köszönöm a segítséget, a kódot majd kiolvasatom.

Lenne egy másik "apróság": melegedett a motor a hütővíz hőmérsékletével együtt, leállítás után bugyogott a kiegyenlítőtartály,

stb. -> hengerfejtömítés csere. Megtörtént, minden ok, de pár nap óta, igaz ugyan, hogy jóval kisebb mértékben, de újra gyanús jeleket

tapasztaltam, pld.: 92 helyett kb. 94-95 körüli a hőmérséklet, leállítás után alig hallhatóan, de "kuruttyol" a hűtővíz.

Van valakinek ötlete?

Üdv,

KCS

Link to comment
Megosztás:

HF meg lett síkolva? Nekem a tömítés átégésekor alap volt, hogy nem csak tömítést cserélek, hanem fel is újjíttatom a hengerfejet, hogy még véletlen se kelljen 2x szétszedni.

Igen, ezt megcsináltattam...

Most pedig, olyan, mintha jól működne...

Link to comment
Megosztás:

hengerfej lett nyomáspróbázva? vizedből nem fogyogat?

Sziasztok,

újra itt vagyok a problémámmal: a hétvégén vezettem kb. 600 km-t, a tapasztalt jelenségek:

- nagyon sokáig 90-91 fokot mutat a műszer, lassítás v. piros lámpa után felmegy 94-re, és utána akármennyivel megyek, nem csökken

- motor leállítás után bugyborékol a víz a kiegyenlítő-tartályban, de nem fogy, nem zavaros, a motorolaj szintén változatlan színű, stb.

Idegesítő jelenség, mert nem így működött és a szerelőm sem tudja, hogy mi okozhatja.

Van valakinek ötlete, vagy Budapest ill. környékén egy tuti hozzáértő szerelője?

Üdv,

KCS

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.