Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

De akkor mi lehet a gond? Csöveket megnéztem azok jók nem repedezettek! Ha valami jeladó lenne a rossz akkor nem dobna hibát? Ráadásul most ahogy jöttem vele haza durrogott is a kipufogó! Valami ötlet, hogy mivel lehet a hiba?

Ha durrog is az akár gyujtás hiba is lehet vagy keverék képzési hiba,Vákum csövek minden a helyén van tuti?Ezt igy eléggé nehéz megállapítani.

Link to comment
Megosztás:

Mivel az müanyag golyó és nem igazán lehet kapni ilyet igazából sehogy,DE mivel a golyó két oldalán van bevágás amit minimálisan lehet feszegetni anélkül hogy letörjön,oda valami normál ,nem 100 ft os ragasztóval bele kell ragasztani egy vékony lapkát mindkét oldalra ami kicsit ki tartja valami műanyag féléből de csak annyit hogy azért visszaférjen a helyére és elvileg megoldható,viszont a hátránya hogy ha tovább kopik egy idő után már nem tudsz mit kezdeni vele.

No pont erre gondoltam,hogy kiszerelés nélkül,két oldalra,vékony gumilapot betömök a vágásokba,és ez hátha picit kitartaná. Sztem mikor megvettem előtte valami habbal vagy valami érdekes anyaggal kitölthették,mert mikor vettem ,kihangsúlyozta az eldaó hogy milyen feszes pontos a váltó,majd egy idő után már volt az pár hónap.. aztán mikor levettem a szoknyát teli volt a gömb alatt ilyen purhab szerűséggel.. vékonyan volt valami cucc a gömbön..

Na akkor ez a megoldás maradt,kivenni nem szeretném a szerkezetet,inkább ott helyben oldom meg.

A 2. ba való váltás egyébként valami típus hiba?

Link to comment
Megosztás:

Nos tettem be két kis 1.5mm es sztirol csíkot és feszesebb lett,de még nem annyira hogy ne mozogjon,picit van még lógás. Nem tudom mit fújtak bele megvétel elött ,de ilyen málós istennyila... Nos fújtam be mellé egy kis szilikont hogy inkább csússzon,mintsem forgácsoljon.

próba...

Link to comment
Megosztás:

No pont erre gondoltam,hogy kiszerelés nélkül,két oldalra,vékony gumilapot betömök a vágásokba,és ez hátha picit kitartaná. Sztem mikor megvettem előtte valami habbal vagy valami érdekes anyaggal kitölthették,mert mikor vettem ,kihangsúlyozta az eldaó hogy milyen feszes pontos a váltó,majd egy idő után már volt az pár hónap.. aztán mikor levettem a szoknyát teli volt a gömb alatt ilyen purhab szerűséggel.. vékonyan volt valami cucc a gömbön..

Na akkor ez a megoldás maradt,kivenni nem szeretném a szerkezetet,inkább ott helyben oldom meg.

A 2. ba való váltás egyébként valami típus hiba?

Hát a kiszedése is kb 2 perc úgy hogy ne szenvedj azzal hogy ott tömködöd ráadásul ott nem is tudod bele tömni mert azért szük a hely.

A gömb alatt van egy biztosító cucc rajta azt hátrafelé lefordítod róla és ki kell húzni a stiftet majd kijön az egész váltókar visszarakás szintén egyszerű stift vissza és ráfordítod a rögzítést ennyi.

Kint azért jobban tudsz kombinálni válogatni hogy mi az ami még belefér mi az ami nem.

Nem tudom nekem szépen veszi a sebességeket pedig van már benne 200 e felett,Bár én a nyáron cseréltem a komplett fogaskerék csoportot benne mert az előző tulaj szétdarálta a váltót meg a difit,De nekem nem akad nem recseg,pedig már cserélnem kellene a kinyomót meg a tárcsát is.

Link to comment
Megosztás:

Nos tettem be két kis 1.5mm es sztirol csíkot és feszesebb lett,de még nem annyira hogy ne mozogjon,picit van még lógás. Nem tudom mit fújtak bele megvétel elött ,de ilyen málós istennyila... Nos fújtam be mellé egy kis szilikont hogy inkább csússzon,mintsem forgácsoljon.

próba...

Az a fehér málos cucc ami olyan mint a szappan darabok az zsír

Link to comment
Megosztás:

No pont erre gondoltam,hogy kiszerelés nélkül,két oldalra,vékony gumilapot betömök a vágásokba,és ez hátha picit kitartaná. Sztem mikor megvettem előtte valami habbal vagy valami érdekes anyaggal kitölthették,mert mikor vettem ,kihangsúlyozta az eldaó hogy milyen feszes pontos a váltó,majd egy idő után már volt az pár hónap.. aztán mikor levettem a szoknyát teli volt a gömb alatt ilyen purhab szerűséggel.. vékonyan volt valami cucc a gömbön..

Na akkor ez a megoldás maradt,kivenni nem szeretném a szerkezetet,inkább ott helyben oldom meg.

A 2. ba való váltás egyébként valami típus hiba?

Nekem azt mondta a szerelőm hogy ezzel igazából nem lehet mit kezdeni, mindegyiknek kikopik, de azt csinálta vele hogy pillanatpákával az egész golyón 3-4mm-renként belenyomta a forró pákát és így mintha kis recék lennének a golyón és így nem annyira lötyög. Egyébként nekem semmi gondom a 2.-kal, nekem 3.-ba megy be egy kicsit nehézkesen. Van a váltónál 2 csapszeg ami a váltórudazatot köti össze, nem lehet hogy azok vannak már kilazulva és ezért akadós a váltás? Nekem 5.-be nem akart bemenni, mondjuk fel is volt lazulva az egész kulisszám, de a csapszeg is ki volt lazulva. Nem egy ökör ára, szerintem egy próbát megér, 2 kell belőle.

http://opelcentrum.hu/aruhaz/valto/kulissz...valtorudazathoz

Link to comment
Megosztás:

Nekem azt mondta a szerelőm hogy ezzel igazából nem lehet mit kezdeni, mindegyiknek kikopik, de azt csinálta vele hogy pillanatpákával az egész golyón 3-4mm-renként belenyomta a forró pákát és így mintha kis recék lennének a golyón és így nem annyira lötyög. Egyébként nekem semmi gondom a 2.-kal, nekem 3.-ba megy be egy kicsit nehézkesen. Van a váltónál 2 csapszeg ami a váltórudazatot köti össze, nem lehet hogy azok vannak már kilazulva és ezért akadós a váltás? Nekem 5.-be nem akart bemenni, mondjuk fel is volt lazulva az egész kulisszám, de a csapszeg is ki volt lazulva. Nem egy ökör ára, szerintem egy próbát megér, 2 kell belőle.

http://opelcentrum.hu/aruhaz/valto/kulissz...valtorudazathoz

Igen ez is megoldás de ha lekopnak a recék márpedig azok hamar lekopnak akkor annyi

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam már arra is hogy bontóból venni egyet egy fiatalabb autóból. G Astrába való az nem jó bele? Azokból még lenne elég fiatal is.

Nekem van itthon egy bontott próbálkozok majd vele, ha lesz egy hosszan tartó,strapa bíró megoldás akkor azt leírom.

De hogy a g astráé jó e passz

Link to comment
Megosztás:

Nah ezt most olvastam G Astra topicban:

"Műanyag az egész golyó a váltókaron, pár bevágással, nincs benne gumigyűrű, amit lehetne szigszalagos módszerrel javítani. (G astra váltókart tettem az autómba szval ugyanannak kell lennie. Lötyögést 500ft-ból és 5perc munkával meg tudod szűntetni. Veszel villamossági boltból/modelllautó stb üzletből kb 4centi átmérőjű zsugorcsövet. Kiszeded váltókart, bezsírozod, ráhúzod a csövet, felmelegíted, ekkor szépen összemegy rásimul, bezsírozod és visszarakod. Nem csak a kulissza műanyaga kopik ki hanem a váltókar is (főleg) ami horribilis összeg biggrin.gif Szval érdemes megpróbálni, nekünk bevállt. Ha kevés teszel még1 réteget. "

Nem hangzik hülyeségnek és nem is annyira drága hogy ne legyen érdemes kipróbálni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nah ezt most olvastam G Astra topicban:

"Műanyag az egész golyó a váltókaron, pár bevágással, nincs benne gumigyűrű, amit lehetne szigszalagos módszerrel javítani. (G astra váltókart tettem az autómba szval ugyanannak kell lennie. Lötyögést 500ft-ból és 5perc munkával meg tudod szűntetni. Veszel villamossági boltból/modelllautó stb üzletből kb 4centi átmérőjű zsugorcsövet. Kiszeded váltókart, bezsírozod, ráhúzod a csövet, felmelegíted, ekkor szépen összemegy rásimul, bezsírozod és visszarakod. Nem csak a kulissza műanyaga kopik ki hanem a váltókar is (főleg) ami horribilis összeg biggrin.gif Szval érdemes megpróbálni, nekünk bevállt. Ha kevés teszel még1 réteget. "

Nem hangzik hülyeségnek és nem is annyira drága hogy ne legyen érdemes kipróbálni :icon13:

igen na ez jó nak tűnik :lol: :D :devlish: :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is nehezen veszi a másodikat, de nem mindig...

Bonyolult az a része amin a gömb van? Ha nem annyira, akkor faterral tudok csináltatni (szinte) bármilyen fémből. Vagy felejtős oda fémet tenni?

Nem tudom hogy szét lehet-e szedni és külön lecserélni róla a gömb részt, de ha igen akkor kezdhetitek a sorozatgyártást :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nah ezt most olvastam G Astra topicban:

"Műanyag az egész golyó a váltókaron, pár bevágással, nincs benne gumigyűrű, amit lehetne szigszalagos módszerrel javítani. (G astra váltókart tettem az autómba szval ugyanannak kell lennie. Lötyögést 500ft-ból és 5perc munkával meg tudod szűntetni. Veszel villamossági boltból/modelllautó stb üzletből kb 4centi átmérőjű zsugorcsövet. Kiszeded váltókart, bezsírozod, ráhúzod a csövet, felmelegíted, ekkor szépen összemegy rásimul, bezsírozod és visszarakod. Nem csak a kulissza műanyaga kopik ki hanem a váltókar is (főleg) ami horribilis összeg biggrin.gif Szval érdemes megpróbálni, nekünk bevállt. Ha kevés teszel még1 réteget. "

Nem hangzik hülyeségnek és nem is annyira drága hogy ne legyen érdemes kipróbálni :lol:

POnt ez jutott eszembe nekem is mivel modellezek pici korom óta így van sok okosság itthon... Zsugorcsövem is van itthon sokféle méretben és falvastagságban. Nos ha kiszedem a gömböt ez lesz az első amit kipróbálok. Ez legalább egy egyenletes gömb formát ad a végén. :D

Link to comment
Megosztás:

POnt ez jutott eszembe nekem is mivel modellezek pici korom óta így van sok okosság itthon... Zsugorcsövem is van itthon sokféle méretben és falvastagságban. Nos ha kiszedem a gömböt ez lesz az első amit kipróbálok. Ez legalább egy egyenletes gömb formát ad a végén. :D

De azért majd írd meg hogy milyen lett az eredmény és hogy pontosan milyen csővel hogy mi is be tudjuk szerezni a hozzávalókat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát a kiszedése is kb 2 perc úgy hogy ne szenvedj azzal hogy ott tömködöd ráadásul ott nem is tudod bele tömni mert azért szük a hely.

A gömb alatt van egy biztosító cucc rajta azt hátrafelé lefordítod róla és ki kell húzni a stiftet majd kijön az egész váltókar visszarakás szintén egyszerű stift vissza és ráfordítod a rögzítést ennyi.

Kint azért jobban tudsz kombinálni válogatni hogy mi az ami még belefér mi az ami nem.

Nem tudom nekem szépen veszi a sebességeket pedig van már benne 200 e felett,Bár én a nyáron cseréltem a komplett fogaskerék csoportot benne mert az előző tulaj szétdarálta a váltót meg a difit,De nekem nem akad nem recseg,pedig már cserélnem kellene a kinyomót meg a tárcsát is.

Beszéltek nekem anno is valami stiftet meg hogy kiveszed újat be és pontosabb lesz.. nos én még nem jöttem rá hogy mit tudnék kihúzni,de holnap jobban belepillantok,és ha megoldom a zsugorcsővel akkor dobok fel képet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Beszéltek nekem anno is valami stiftet meg hogy kiveszed újat be és pontosabb lesz.. nos én még nem jöttem rá hogy mit tudnék kihúzni,de holnap jobban belepillantok,és ha megoldom a zsugorcsővel akkor dobok fel képet :lol:

Igaz hogy ez a leírás astra f-hez készült de ugyan az a megoldása és ugyan ott van a stift is, a képeken nagyon jól látszik.

http://astraferi.freewb.hu/uploads/valtogomb.csereje.pdf

Link to comment
Megosztás:

Nah ezt most olvastam G Astra topicban:

"Műanyag az egész golyó a váltókaron, pár bevágással, nincs benne gumigyűrű, amit lehetne szigszalagos módszerrel javítani. (G astra váltókart tettem az autómba szval ugyanannak kell lennie. Lötyögést 500ft-ból és 5perc munkával meg tudod szűntetni. Veszel villamossági boltból/modelllautó stb üzletből kb 4centi átmérőjű zsugorcsövet. Kiszeded váltókart, bezsírozod, ráhúzod a csövet, felmelegíted, ekkor szépen összemegy rásimul, bezsírozod és visszarakod. Nem csak a kulissza műanyaga kopik ki hanem a váltókar is (főleg) ami horribilis összeg biggrin.gif Szval érdemes megpróbálni, nekünk bevállt. Ha kevés teszel még1 réteget. "

Nem hangzik hülyeségnek és nem is annyira drága hogy ne legyen érdemes kipróbálni :lol:

A Vectrák egy részének váltókarja ilyen. Nekem a saját kocsim (96-os évjárat 11.hó) gumigyűrűs megoldású, a donor kocsim (97 évjárat 2.hó) bevágásos.

A bevágásos fajtát úgy lehet javítani, hogy bicikli belső gumi darabkákat kell benyomni a bevágásokba, az összesbe hogy a gumi feszítse ki jobban azokat a bevágásokat.Ezáltal szorulni fog a golyó a foglalatában.

Egyébként ezek a golyók nem kopnak el olyan hamar, a donor kocsiban 284 ezer van, a sajátomban meg 200 ezer.

Link to comment
Megosztás:

Elsők között voltam mikor megcsináltam ezt a problémát zsugorcsővel. Kb 1 éve, és azóta is tökéletesen működik. Vastagabb zsugorcsövet kell nézni nem vékonyat, és az sem baj ha gyárilag ragasztós.

rövid kérdés:

a 2. at miért veszi nehezen az én vekim is és szinte mindegyik amit eddig próbáltam?

Plusz azt hogy lehet megorvosolni,hogy a váltónál ez a gömb ne lógjon a fészkében? ixym738x18nowpoy1c6l_thumb.jpg

Link to comment
Megosztás:

Elsők között voltam mikor megcsináltam ezt a problémát zsugorcsővel. Kb 1 éve, és azóta is tökéletesen működik. Vastagabb zsugorcsövet kell nézni nem vékonyat, és az sem baj ha gyárilag ragasztós.

Én is kipróbáltam pár verziót!Bicikli gumi belső 1 aztán 2 rétegben,bezsírozva,szigetelő szalag,de a zsugorcső lehet a legjobb megoldás és nem is fog annyira lógni a váltókar!Milyen zsugorcsövet használtál?

Ha túl vastag rajta a réteg,akkor ki fogja dobálni a 3-as ,5-ösből vagy beleszorul úgy a helyére hogy kiütve tudod majd csak kiszedni!

Szerelés nélküli megoldás lehet hogy mielőtt kettesbe váltasz vissza,egy kicsit elmozdítod a váltórudat az egyes sebesség felé!Nekem ez is bevált!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.