Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Te kiszerelted az egészet vagy csak úgy ahogy értedf felülről?

Mármint az injektorsort vagy a fojtószelep érzékelőt? Az érzékelőt leszedtem a pillangószelepről és szanaszét fújtam WD-40-el a csatlakozót meg bele is fújtam, megvártam, hogy megszáradjon és azóta megszűnt az alapjárati probléma. Mondanom sem kell, tiszta olaj volt az egész! Az injektor soron lévő szelepet meg csak megnyomtam és ahogy a benzin jött belőle gondolom kioldotta belőle a koszt és azóta ereszt. :icon11:

Úgyhogy az cserés, csak kérdés, hogy elég benne a szelep cserélni vagy az egész kis szutykot ki kell tekerni és azt cserélni. Meg, hogy lehet-e olyat kapni! De ha valakinek fenn akad az alapjárat amikor nem is nyomja a gázt vagy piros lámpánál egyszer csak felpörög a motor akkor érdemes megpucolni a Fojtószelep érzékelőt (TPS Sensor "throttle position sensor") hátha segít neki is! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

... Lehet az cserélni csak magát a szelepet mint a bicikli kerekénél?

Köszi! :)

Lehet, csak még nem tudom hol lehet hozzájutni (mondjuk még nem is kerestem nagyon).

Simán ki lehet csavarni, ugyanúgy a bicikliszelepet. Általában a gumitömítése foszlik szét és ezért szivárog a benya.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, csak még nem tudom hol lehet hozzájutni (mondjuk még nem is kerestem nagyon).

Simán ki lehet csavarni, ugyanúgy a bicikliszelepet. Általában a gumitömítése foszlik szét és ezért szivárog a benya.

Köszi, akkor ennek majd utána járok! :icon1: Sajna szelep kiszedőm az nincs de szerintem bicikli boltban kapok hozzá, csak majd be kell néznem egybe! Kíváncsi leszek mit szól majd hozzá, ha mondom neki, hogy autóhoz kell az injektorsorhoz! :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi, akkor ennek majd utána járok! :icon1: Sajna szelep kiszedőm az nincs de szerintem bicikli boltban kapok hozzá, csak majd be kell néznem egybe! Kíváncsi leszek mit szól majd hozzá, ha mondom neki, hogy autóhoz kell az injektorsorhoz! :D

Szerintem ne mondd neki :)

Link to comment
Megosztás:

Szelep csere megtörtént :icon1:

100 Ft. tétel volt a csere és a szelep együtt! Mivel kiszedtem az egész kis cuccot, mer a szelepet nem tudtam a bicikli boltban csak lesett az ember, hogy mégis idézem " Mi a jó búbánat ez" mikor mondtam neki, hogy mi ez mosolygott, majd 100 Ft kicserélte benne a szelepet! Vicces szitu volt! de kíváncsi lennék ezt egy szerelő mennyiért cserélte volna? Bár lehet ő is ennyiért, de szerintem nem valószínű! A lényeg, hogy jó lett!

köszi a segítséget mindenkinek! :D

Link to comment
Megosztás:

Szelep csere megtörtént :icon1:

100 Ft. tétel volt a csere és a szelep együtt! Mivel kiszedtem az egész kis cuccot, mer a szelepet nem tudtam a bicikli boltban csak lesett az ember, hogy mégis idézem " Mi a jó búbánat ez" mikor mondtam neki, hogy mi ez mosolygott, majd 100 Ft kicserélte benne a szelepet! Vicces szitu volt! de kíváncsi lennék ezt egy szerelő mennyiért cserélte volna? Bár lehet ő is ennyiért, de szerintem nem valószínű! A lényeg, hogy jó lett!

köszi a segítséget mindenkinek! :D

Azért figyelgesd majd, mivel nem valószínű hogy benzinálló gumija van a szelepnek. Én pont ezért nem mertem kicserélni sima mezei szelepre.

Mondjuk ha idáig folyt és most nem, akkor már nyertél is :)

Link to comment
Megosztás:

Azért figyelgesd majd, mivel nem valószínű hogy benzinálló gumija van a szelepnek. Én pont ezért nem mertem kicserélni sima mezei szelepre.

Mondjuk ha idáig folyt és most nem, akkor már nyertél is :)

Oké majd nézem! Bár szerintem ugyanolyan szelepet adtak mint ami benne volt. Eddig nem folyik, és remélem nem is fog. Majd kiderül! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Segítséget vagy tanácsot szeretnék kérni, lehet korábban már volt ilyen gond valakinek de nem volt kedvem végig olvasni az egész fórumot. Van egy 97-es b vectrám 1,8 benzines 16 V a motorkódja x18xe. A gondom a következő: 2009-ben cseréltem alapjárati motort mert tönkre ment és állandóan ingadozott az alapjáratom. Akkor a szerelő azt mondta hogyha továbbra is fennáll az ingadozás akkor a légtömegmérőt is cserélni kell. Nos eddig működött minden jól míg egy nap egy lámpánál megálltam és kigyulladt a motor diagnosztika lámpám de ekkor még nem tapasztaltam semmi különös jelenséget csak azt hogyha elindultam kb 1500-as furdulattól felfele a kontroll lámpa elaludt. Ha megálltam újra kigyulladt. Aztán később már csak 1000-1100 közé esett vissza az alapjáratom sőt ha elindultam és váltani akartam akkor kuplungolás után a fordulat felugrott 2500-3000 közé és csak szép lassan esett vissza normál értékre.Van olyan jelenség is hogy pl 60-as tempónál 1500-as fordulaton kilököm üresbe és hagyom gurulni a verdát a motor tovább pörög 1500-on viszont ha elkezdek fékezni akkor a fordulat is visszaáll normálra. Elvittem szervizbe és a számítógép kidobta h a légtömegmérőm rossz. Vettem rá egy újat (BOSCH) a hiba törlve lett de egy karika megtétele után megint világított a kontroll lámpa és újra a légtömegmérőt írta ki a számítógép. Erre az volt a válasz h akkor valszeg a kocsi computere lehet a ludas és talán meg lehet javítani de ha nem cserélni kell. Ott hagytam a kocsit és csináltak is vele valamit de szakmai titokra hivatkozva nem árulták el mit. Otthon megkerestem hol van a computer de igazából szerelési nyomokat nem láttam rajta így arra jutottam h ki sem szedték csak számítógépen állítottak esetleg valamit az értékeken. Most a kontroll lámpám nem világít de előfordulnak ugyanazok a jelenségek amiket írtam korábban csak nem olyan drasztikus mértékben. Persze legomboltak egy csomó lóvéval de a kocsi nem lett tökéletes. Kérdésem ha tényleg a computer a rossz érdemes e bontottal próbálkozni vagy újat vegyek az kb mennyibe kerül mert a bontott is elég húzós és állítólag azt még ki kell nullázni és újratölteni a gyári szoftverrel. Vagy esetleg okozhatja valami más a problémát. Vákumcsövek újak, kartercsövek, pillangószelep és alapjárati motor tiszta. Ötlet? Javaslat? A válaszokat előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Talán nem kéne egyböl a computert cserélni vidd el egy másik szerelöhöz hogy ö mit mond rá.amugy a bontott comp kb 20-25 körül van.

De ha az lene a rossz akkor bármit piszkál bele az még gatya marad.

A visszajelzöbe benne van az égö vagy azért nem világít mert kivették??

vagy a tömegmérö elött van még egy érzékelő amire csak 2 vezeték megy elöbb azt cseréld

Hogy tiszta az oké de zár is rendesen??

Link to comment
Megosztás:

Talán nem kéne egyböl a computert cserélni vidd el egy másik szerelöhöz hogy ö mit mond rá.amugy a bontott comp kb 20-25 körül van.

De ha az lene a rossz akkor bármit piszkál bele az még gatya marad.

A visszajelzöbe benne van az égö vagy azért nem világít mert kivették??

vagy a tömegmérö elött van még egy érzékelő amire csak 2 vezeték megy elöbb azt cseréld

Hogy tiszta az oké de zár is rendesen??

a visszajelzőbe benn van az égő mert gyujtáskor világit a tömegmérő előttire én is gondoltam de arra azt mondták h jó egyébként tömegmérő csere után szervízből vitték el egy másik szerelőhöz aki a computert mondta :) hogy zár e rendesen hát látod ezt nem tudom

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Segítséget vagy tanácsot szeretnék kérni, lehet korábban már volt ilyen gond valakinek de nem volt kedvem végig olvasni az egész fórumot. Van egy 97-es b vectrám 1,8 benzines 16 V a motorkódja x18xe. ..... Ötlet? Javaslat? A válaszokat előre is köszi.

Nekem is volt alapjárati problémám, fent akadt 2000-en vagy esetleg 3000-en és nehezen állt vissza, állás közben igadozott. Nézd meg a computerből jövő kábelek szigetelését, hogy nincs-e megrepedve esetleg nem jött-e le teljesen a szigetelés és valahol összeér vagy áthúz, szigetelőszalag megteszi javításnak sufni tuning módon. De végig az összes kábelt felül is megy a tűzfalnál egy köteg meg az injektor sor fölött is megy egy adag, ott van pl az alapjárati motor és a légtömegmérő kábelei is, nekem ott az összes kábelt cserélni kellett nyáron meg jó időben majd a felső sor cseréje lesz addig sajna szigetelő szalagos megoldában vagyok! Ha akkor sem hárul el a hiba mint ahogy nekem sem, csak nem állt le az autó! De az alapjárat felpörgés megvolt akkor a pillagószelep-nek a hátulján van egy szenzor azt szedd le és adj neki WD-40-et. Nekem az oldotta meg a hibát! Ezt a kettőt mindenféle képpen nézd meg, a két művelet kb 30 perc. Olyat viszont még nem hallottam, hogy szakmai titok miatt nem mondják, meg, hogy mit csináltak az autóval, szerintem ilyen nincs! De javítsatok ki ha tévedek! De ha már fizetek valamiért nem is keveset akkor a minimum az, hogy elmondják, hogy mit csináltak vele!

Sok sikert! Majd írd meg, hogy mi lett. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt alapjárati problémám, fent akadt 2000-en vagy esetleg 3000-en és nehezen állt vissza, állás közben igadozott. Nézd meg a computerből jövő kábelek szigetelését, hogy nincs-e megrepedve esetleg nem jött-e le teljesen a szigetelés és valahol összeér vagy áthúz, szigetelőszalag megteszi javításnak sufni tuning módon. De végig az összes kábelt felül is megy a tűzfalnál egy köteg meg az injektor sor fölött is megy egy adag, ott van pl az alapjárati motor és a légtömegmérő kábelei is, nekem ott az összes kábelt cserélni kellett nyáron meg jó időben majd a felső sor cseréje lesz addig sajna szigetelő szalagos megoldában vagyok! Ha akkor sem hárul el a hiba mint ahogy nekem sem, csak nem állt le az autó! De az alapjárat felpörgés megvolt akkor a pillagószelep-nek a hátulján van egy szenzor azt szedd le és adj neki WD-40-et. Nekem az oldotta meg a hibát! Ezt a kettőt mindenféle képpen nézd meg, a két művelet kb 30 perc. Olyat viszont még nem hallottam, hogy szakmai titok miatt nem mondják, meg, hogy mit csináltak az autóval, szerintem ilyen nincs! De javítsatok ki ha tévedek! De ha már fizetek valamiért nem is keveset akkor a minimum az, hogy elmondják, hogy mit csináltak vele!

Sok sikert! Majd írd meg, hogy mi lett. :icon1:

Köszi az infókat, sok kicsi sokra megy :) A hétvégét rászánom és végigmegyek a dolgokon. Végre egy fórum ahol szóba is állnak az emberrel :) Azért ha van még más tipp is szívesen veszem. Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 problémám lenne ami már nagyon idegesít alapjáraton megy az autó és ha lehúzom a

vezetéket az alapjárati motorról akkor nem áll le és semmi nem történik.Úgy tudom lekellene

állni nem?Ingadozik az alapjárat és nem tudom mit csináljak?

A másik a folytószelep szenzorról ha lehúzom a csatlakozót stabil az alapjáratom,ha visszadugom nem jó,ezzel csak az a bajom hogyha leveszem, akkor computer nagyon magas fogyasztást ír ki.És olyan

mintha mindig szívatón lenne én legalábbis úgy érzem.

Lehet ki kellene cserélni őket?

Köszi

-------------

Opel Vectra B Caraván 1998 x18xe

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 problémám lenne ami már nagyon idegesít alapjáraton megy az autó és ha lehúzom a

vezetéket az alapjárati motorról akkor nem áll le és semmi nem történik.Úgy tudom lekellene

állni nem?Ingadozik az alapjárat és nem tudom mit csináljak?

A másik a folytószelep szenzorról ha lehúzom a csatlakozót stabil az alapjáratom,ha visszadugom nem jó,ezzel csak az a bajom hogyha leveszem, akkor computer nagyon magas fogyasztást ír ki.És olyan

mintha mindig szívatón lenne én legalábbis úgy érzem.

Lehet ki kellene cserélni őket?

Szerintem előbb próbálkozz meg a szenzor pucolásával! Ha az alapjáratit lehúzod, akkor tényleg le kellene állnia. A szívatót nem hallod menni? Olyan hangja van mint egy porszívónak csak kicsit halkabb! Ha felnyitod a motorház tetőt és szembe állsz vele akkor, ha jól tudom Neked jobbra a lámpánál van a motorja.

Link to comment
Megosztás:

8-10 km elmegyek mikorra megmozdul az óra a kék mezőből,attól függetlenül a meleget azt nyomja 2 km után.Nem tudom van-e köze hozzá?

A fogyasztásom a computer szerint 8 liter körüli,normál tempóban.

Ez egyértelműen termosztát probléma. Érdemes cserélni, de csak minőségire (Wahler, Behr).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy olyan gond,hogy az alapjárat igen erőteljesen hullámzik és nemtok rájönni mi lehet az oka!Próbálkoztam már az alapjárati motorral és a vákuum csövekkel de semmi eredménye!Ha valaki tud valami okosságot,szivesen fogadom!

Köszi

Fuxy

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.