Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

A lényeg, hogy mikor vettem 3-4 hónap keresgélés után ez volt az első ami felszereltségre és állapotra is megfelelt, nem igazán az óraállás érdekelt.

Ezt már többen is leírták, hogy vásárláskor nem minden az óraállás.

Off vége - mielőtt kapunk a modiktól

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

3 hónaja vettem egy 98-as Vectra B 2.0 DTH-t 200e km-rel, kezdenek rajta előjönni a hibák:

  1. a legsúlyosabb, ami ausztriai utamon jött elő: emelkedőn kigyullad egy sárga hibajelző láma, és elmegy az autóból az erő, ez változó gyakorisággal fordul elő
  2. városban mikor gyorsítok, és elveszem a gázról a lábam koppan egyet bal oldalt elől valami
  3. a kézifék nagyon magasan fog
  4. továbbá mikor beindítom az autót füst száll fel a motortérből 19438936.jpg a halvány piros körből

A szomorú az egészben hogy volt szervizben az autó:

  1. az AGR szelepet kitakarították a hiba megmaradt, (állítólag hibakód olvasás is volt)
  2. a kopogást a szerviz után vettem észre,
  3. a kéziféken állítottak, akkor jó volt, de másnapra, kevés használat után megint magasan fogott,
  4. a füstre pedig azt mondták, hogy bele van szakadva a csonkba egy csavar, a csavart nem tudták kivenni, ezért felcsiszolták a csonkot, hátha jó lesz

Sok más apróbb hiba is van, de azokat majd később írom le.

Tudnátok ajánlani Szegeden szerelőt aki rendesen megcsinálná az autót, illetve tanácsokat is szívesen fogadok!

Üdv,

Sanyi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 3 hónaja vettem egy 98-as Vectra B 2.0 DTH-t 200e km-rel, kezdenek rajta előjönni a hibák:
  1. a legsúlyosabb, ami ausztriai utamon jött elő: emelkedőn kigyullad egy sárga hibajelző láma, és elmegy az autóból az erő, ez változó gyakorisággal fordul elő
  2. városban mikor gyorsítok, és elveszem a gázról a lábam koppan egyet bal oldalt elől valami
  3. a kézifék nagyon magasan fog
  4. továbbá mikor beindítom az autót füst száll fel a motortérből 19438936.jpg a halvány piros körből

A szomorú az egészben hogy volt szervizben az autó:

  1. az AGR szelepet kitakarították a hiba megmaradt, (állítólag hibakód olvasás is volt)
  2. a kopogást a szerviz után vettem észre,
  3. a kéziféken állítottak, akkor jó volt, de másnapra, kevés használat után megint magasan fogott,
  4. a füstre pedig azt mondták, hogy bele van szakadva a csonkba egy csavar, a csavart nem tudták kivenni, ezért felcsiszolták a csonkot, hátha jó lesz

Sok más apróbb hiba is van, de azokat majd később írom le. Tudnátok ajánlani Szegeden szerelőt aki rendesen megcsinálná az autót, illetve tanácsokat is szívesen fogadok! üdv, Sanyi

A sárga lámpát lényegében bármi okozhatja, ami elektromosoan kontrollált a motoron. Lehet bármelyik szenzor, légtömegmérő, EGR, stb. Hogy adott esetben pontosan mi okozza, azt ki kell olvasni az ECU-ból. Ha check lámpa van, akkor hibakód is van.

Sajnos sokszor előfordul, hogy több 10 netán 100 ezer Ft-ot rááldoznak, de a hiba továbbra is megmarad. Ilyenkor az adagoló szokott lenni a ludas. Az adagolónak külön vezérlő elektronikája van, ami CAN-BUS-al kapcsolódik az ECU-hoz. És a szemétláda nem sokszor nem küldi át a hibakódot az ECU-nak. Tehát egy nem adagoló szervizelésre szakosodott műhely nem tud mit kezdeni vele.

Gyorsításkor, gázelvételkor jelentkező koppanást általában valamelyik motor/váltótartó bak meghibásodása okozza.

A kéziféket be kell állítani normálisan. A kötél be szokott rohadni. Aknában vagy csápos emelőről ki lehet cserélni könnyedén.

Elég kicsi a kép, de úgy látom, az ott a turbó. Abból jön a füst?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos én nem tudom pontosan megmondani, a szerelő azt mondta, hogy a kipufogó csonkba bele van szakadva egy csavar, és az miatt füstöl, de lehet valamit félre értettem. http://noob.hu/2012/...lexer_Photo.jpg a piros karika környékéről jön a füst, de lehet hogy lentebbről. Holnap jobban megnézem.

Valószínű,hogy a felfekvő síkok nem zárnak össze,ezt akarhatta mondani. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy '96-os 2.0 16V vectrám van, két éve használom, és van egy problémám, amivel nem tudok megküzdeni. Időről időre, és sajnos egyre gyakrabban tapasztalom azt, hogy alapjáraton túráztatja magát a motor. Ketyeg egy ideig szépen kicsivel ezres fordulat alatt, majd felugrik kb. 1200-1300-ra, onnan hirtelen leesik annyira, hogy már az egész kocsi megremeg, és ilyenkor vagy leáll a motor, vagy pedig folytatja az ingázást. Ez a probléma jelen van hideg és üzemi hőmérsékletű motornál is. Nemrég kellett cseréltetnem főtengely jeladó kábelt és utána egy ideig megszűnni látszott ez a jelenség, de most a napokban megint elkezdődött. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond? Előre is köszi a segítséget!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy '96-os 2.0 16V vectrám van, két éve használom, és van egy problémám, amivel nem tudok megküzdeni. Időről időre, és sajnos egyre gyakrabban tapasztalom azt, hogy alapjáraton túráztatja magát a motor. Ketyeg egy ideig szépen kicsivel ezres fordulat alatt, majd felugrik kb. 1200-1300-ra, onnan hirtelen leesik annyira, hogy már az egész kocsi megremeg, és ilyenkor vagy leáll a motor, vagy pedig folytatja az ingázást. Ez a probléma jelen van hideg és üzemi hőmérsékletű motornál is. Nemrég kellett cseréltetnem főtengely jeladó kábelt és utána egy ideig megszűnni látszott ez a jelenség, de most a napokban megint elkezdődött. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond? Előre is köszi a segítséget!!!

Első körben alapjárati motor és pillangószelep és környéke tisztítás, vákuumcsövek ellenőrzése, esetleg EGR tisztítás amivel kezdeni kell.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. Ugyanilyen problémám van nekem is. Nekem egy 1.6-os 16V vectrám van... csak nekem 2000-es fordulatig is felpörög... pont ma is figyelgettem, üresbe raktam és folyamatosan fel-le ugrált! ha esetleg megtudtok ezzel kapcsolatban vmit, vmi konkrétat, hogy miért lehet ez akkor írjátok meg. köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 1.6 16V vectrám van és nekem is volt hasonló problémám csak nekem még volt hogy le is szabályoztatta magát!!!! :)

Nekem az volt a probléma, hogy ki volt szakadva az a gumicső, ami a pillangószelepnél csatlakozik légbeszívó csonkjára, de vákuumcső szakadás, lazulás is produkálhat ilyen hibajelenséget.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Egy fontos kérdésre szeretnék választ kapni! Van egy B vectrám, amit sikeresen összetörtem sajnos. Nem totálkár, de a javítása 150. 000Ft körül mozog! A lényeg az, hogy nincs pénzem megcsináltatni, de lenne valaki aki megvenné tőlem. Eladhatom?

A gondom az,hogy a forgalmit elvette az intézkedő rendőr,mert le volt fóliázva az első üvegeim is (megjegyzem műbizonylatos volt,és a legvilágosabb árnyalattal volt) Egyáltalán ezért elveheti a forgalmit? Szóval gondolom forgalmi nélkül nem tudom eladni.... mit tegyek? Olyasmit hallottam,hogy le kel vizsgáztatni... amihez meg ugye meg kellene csináltatnom,amire nincs pénzem... Várom a tanácsokat,előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Segítséget , tanácsokat kérnék 1.8 16V Vectrához.

Dec.-ben szétesett a vízpumpám, okos szerelő hengerfej le, azt mondta h a szelepek nem görbültek(zárnak rendesen) ezért nem cserélt 1et sem. Hf.tömítés, új vízpumpa, vezérlés, minden ki lett cserélve..(100.000)

Azóta ketyegő-kattogó hangot hallok a motorból, sz.fed.alól.. kb 2 hete alapjáraton, üzemi hőfokon a kocsi rángat, kipufogó hátul durrog. Gyertyák és gy.kábel nemrég lett cserélve.Kiszedtem a gyertyákat a 3.hengernél a gyertya kormos színű.

Kérdésem, lehet-e ez attól h esetleg vmelyik szelep megsérült, nem zár rendesen?vagy mi lehet a probléma. Hétfőn megmérik a kompressziót aztán ki tudja mit mondanak.

Ha újból h.fejet leszedik és szelepet cserélnek tuti kapni fog a szerelő aki összerakta !!! :) válaszokat köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Segítséget , tanácsokat kérnék 1.8 16V Vectrához.

Dec.-ben szétesett a vízpumpám, okos szerelő hengerfej le, azt mondta h a szelepek nem görbültek(zárnak rendesen) ezért nem cserélt 1et sem. Hf.tömítés, új vízpumpa, vezérlés, minden ki lett cserélve..(100.000)

Azóta ketyegő-kattogó hangot hallok a motorból, sz.fed.alól.. kb 2 hete alapjáraton, üzemi hőfokon a kocsi rángat, kipufogó hátul durrog. Gyertyák és gy.kábel nemrég lett cserélve.Kiszedtem a gyertyákat a 3.hengernél a gyertya kormos színű.

Kérdésem, lehet-e ez attól h esetleg vmelyik szelep megsérült, nem zár rendesen?vagy mi lehet a probléma. Hétfőn megmérik a kompressziót aztán ki tudja mit mondanak.

Ha újból h.fejet leszedik és szelepet cserélnek tuti kapni fog a szerelő aki összerakta !!! smile.png válaszokat köszönöm!!

A kattogás lehet hidrotöke föleg ha nem fesztelenitette,és ha csak egyet felcserért akkor az lehet viszont az nem egészséges.

Hogy nézte meg hogy nem sérült ez az elsö kérdés mert ránézésre nem megállapitható.

kompressziot méress lehet gyujtás hiba de lehet gyürü is lehet gyertya hiba stb

Link to comment
Megosztás:

A kattogás lehet hidrotöke föleg ha nem fesztelenitette,és ha csak egyet felcserért akkor az lehet viszont az nem egészséges.

Hogy nézte meg hogy nem sérült ez az elsö kérdés mert ránézésre nem megállapitható.

kompressziot méress lehet gyujtás hiba de lehet gyürü is lehet gyertya hiba stb

hengerfejet leszedte(azt láttam én is) és megnézte a szelepeket..legalábbis ezt mondta..
Link to comment
Megosztás:

hengerfejet leszedte(azt láttam én is) és megnézte a szelepeket..legalábbis ezt mondta..

Akkor gondolom kiszedte belöle mind a 16 szelepet ,"hengerfejezéshez nem kell kiszedni a szelepeket,"igy csak ránézésre mondhatta vagy esetleg benzin probát csinált rajta?vagy ha kiszedte szemmel nézte vagy müszerrel? mert nem mindegy.

Mikor elhoztad már akkor is jelentkezett a hiba vagy csak később??

Esetleg rá kéne nézni a vezérlés nem e lett eltéve egy foggal valamelyik vezérmü tengelyen.vagy laza a szij.

Ha nem rögtön jelentkezett akkor nem hinném hogy feltétlen a szerelü hibálya ha ugy hoztad el akkor lehetséges,

A kattogás eléggé hangos vagy lehet esetleg az injektorok kattogása

Hibakód nincs?

Link to comment
Megosztás:

Akkor gondolom kiszedte belöle mind a 16 szelepet ,"hengerfejezéshez nem kell kiszedni a szelepeket,"igy csak ránézésre mondhatta vagy esetleg benzin probát csinált rajta?vagy ha kiszedte szemmel nézte vagy müszerrel? mert nem mindegy.

Mikor elhoztad már akkor is jelentkezett a hiba vagy csak később??

Esetleg rá kéne nézni a vezérlés nem e lett eltéve egy foggal valamelyik vezérmü tengelyen.vagy laza a szij.

Ha nem rögtön jelentkezett akkor nem hinném hogy feltétlen a szerelü hibálya ha ugy hoztad el akkor lehetséges,

A kattogás eléggé hangos vagy lehet esetleg az injektorok kattogása

Hibakód nincs?

Hali, benzinpróbát csinál a szaki.. amikor elhoztam kattogó hangot hallottam , ő azt mondta hidrotőke...próbáltam adalékkal ,olajcserével de a kattogás nem múlt el.(jobb oldalt, felülről hallatszik a kattogás a motorból)

A rángatás nemrég jelentkezett amikor elhoztam nem volt ilyen.hibakód nincs.. thx

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.